Не купувайте от МЕТРО бебешки пюрета ГАНЧЕВ

  • 23 884
  • 116
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 41
Понеже не видях отговори да попитам
Цитат
1. развалени ли са били? или
2.токсични вещества при производството ли е имало?
И друга да допълня че всяка стока трябва да е придружена със сертификати удостоверяващи качество и контрол в/у производството,транспорт и т.н.
В момента дари и малките бакалийки търсят такива документи пак какво остава за Метро,т.е. сигурно ще са се подсигурили добре с документация.
Успех и дано да има справедливо наказани

# 46
  • Градът на света Богородица
  • Мнения: 204
Преди няколко години отгледах детео си с тези пюрета,вземала съм и Хаме и Хип.Следобедните десерти на Алете също бяха много добри.Но от храненето с Ганчев не сме имали проблеми.Купувани са повечето от бебешки магазини от града.Сигурно пък те ги съхраняват по-добре от Метро.Проблемът е в съхранението,а и има нещо съмнително в описанието ви на инцидента.И не ме нападайте,нямам нищо общо с въпросната фирма.Редувах си месни и зеленчукови техни пюрета,тук-там вземах и по-екзотичните на Хип или Нестле.Партидата или по-скоро неправилно съхране Thinking  smile3530

# 47
  • Мнения: 41
Няма какво да обяснявам, всеки може да види публикациите ти с този акаунт.
Иначе пюретата са наистина УЖАСНИ, но след като Ганчев кара Майбах и разни дуги скъпи лимузини, сигурно има кой да ги купува.

Как реши че са ужасни. А другите знаеш ли къде и как са правени.newsm12

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Може би има предвид това, което съдържат.
На вкус много работи са добри, аз съм фен на сухи пасти Балкан, перфектни са, ама няма да си храня детето с тях.

# 49
  • на село
  • Мнения: 1 028
И според мен трябва да се търси отговорност от Метро. В края на крайщата, те имат контрол на качеството и са длъжни да проверяват всяка стока, която постъпва при тях. А пък като ги осъдят, те да си търсят отговорността от доставчика - техен проблем!


От Метро вече никакви храни не купувам, освен храна за кучето.

# 50
  • Мнения: 86
Аз също давах на баткото само пюрета на Ганчев, а сега и на малката купувам само от тях. До сега не съм намирала развалено пюре. Купувам ги от Кауфланд и там са си наредени на стелаж, а не са в хладилна витрина.
Притеснителното е, че българските институции не са си мръднали и пръста след като е имало толкова много позвънявания до различни лица от авторката, а става въпрос не за каква да е храна, а за бебешки пюрета. Не би ли трябвало контрола върху тях да е в пъти дори по-голям newsm78

# 51
  • на село
  • Мнения: 1 028
Ами просто явно не се е разшумяло достатъчно. Да се пише до някоя по- голяма медия, че стой та гледай...  Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 9 776
Въпросните пюрета при отваряне издаваха ли характерният звук, или просто бяха гадни на вкус и мирис? Купувам ги, не съм случила досега на развалено пюре и малкият си ги хапва с кеф.

# 53
  • Мнения: 288
Въпросните пюрета при отваряне издаваха ли характерният звук, или просто бяха гадни на вкус и мирис? Купувам ги, не съм случила досега на развалено пюре и малкият си ги хапва с кеф.
  Аз от написаното от тодорова6666 разбирам, че от четирите стека пюрета само две са изпукали и са били добри на вкус. А нашето пюре с хек, което според мен предизвика повръщането, изпука при отваряне, почти 100% съм сигурна, че е било в срок на годност, само миризмата му беше по-остра, по-различна отпреди, а на вкус тогава не го опитах и съжалявам за това. Иначе и аз съм взимала пюрета на Ганчев, и както при останалите марки, едни харесва, други не харесва, въпрос на вкус. Точно пюренцата хек със зеленчуци си ги хапваше, а картофи с ориз и мляко и подобните също много му харесват. Според мен нещо с партидата е прецакано, а ние сме попаднали вероятно на пюре от тази партида, но две седмици по-рано. Дано е само единичен инцидент и да няма пострадали бебчета!

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 231
аз искам само да кажа че съм чувала че метро пренабиват печатите на стоката.

# 55
  • София
  • Мнения: 8 283
аз искам само да кажа че съм чувала че метро пренабиват печатите на стоката.

и от кого чу таз' достоверна информация...аман от градски легенди....
а чувала ли си: колко трудно плаща Метро на доставчиците си, т.е. след дълъг срок или как им "извива ръцете" за цените или как връщат стока.

# 56
  • Мнения: 9 776
аз искам само да кажа че съм чувала че метро пренабиват печатите на стоката.

и от кого чу таз' достоверна информация...аман от градски легенди....
а чувала ли си: колко трудно плаща Метро на доставчиците си, т.е. след дълъг срок или как им "извива ръцете" за цените или как връщат стока.

На мен ми е интересно и друго: Откъде някои мами тук имат информация за производствения процес, за качеството на стоката, за джиповете и т.н.? То ми е ясно, че всичко на пазара вече може да се причисли в графата "боклук", но откъде ги знаете все пак тези неща?

# 57
  • Мнения: 1 672
аз също съм давала на дъщеря си от тези пюрета на Ганчев и съм купувала и от Метро.Не мисля че Метро има вина при транспорт не може да се случи такова нещо с всички пюрета просто е абсурдно.Главната вина за това което ти си закупила си носи Ганчев така че делото трябва срещу тях да го заведеш,а пък те ако смятат че не са виновни да си съдят Метро след това,но Метро не ги е произвел така че помисли малко

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Извинявайте, ама ако си купите легло от Айко и след втория ден се счупи вие в Айко ли ще идете за рекламация или ще търсите производителя в Китай? #Crazy
Не виждам защо логиката при този продукт да е различна от нормалната. Още повече, че само метро могат да покажат, че тея пюрета действително са купени от Ганчев и съответно кога.

# 59
  • Мнения: 4 300
Извинявайте, ама ако си купите легло от Айко и след втория ден се счупи вие в Айко ли ще идете за рекламация или ще търсите производителя в Китай? #Crazy
Не виждам защо логиката при този продукт да е различна от нормалната. Още повече, че само метро могат да покажат, че тея пюрета действително са купени от Ганчев и съответно кога.
Логиката е следната:
-Метро биха имали вина , респ. биха били осъдени, ако проблемът се дължи на неправило съхранение ( което според мен е малко вероятно, в крайна сметка говорим за затворени буркани, опаковани в стек, които не изискват специални условия на съхранение, единственото, което може да им се случи, е май да се счупят). Иначе няма защо да ги осъдят ако продаватс тока в срок на годност, която притежава всички нужни документи и се съхранява правилно.

- Ганчев имат вина ако нещо в съдържанието не отговаря на изискванията, документите са подправени, печатите върху стековете са грешни и т.н.
И тъй като втората възможност е много по вероятна според мен няма защо да си губи времето с МЕтро. Още повече, че щом химически анализ е показал проблем, то най вероятно иде реч точно за недобър състав, а не за развалено пюре в следствие на неправилно съхранение.
Освен това ако се втеляваме докрай потребителката няма никакво реално доказателство, че е купила ТОЧНО тези пюрета от МЕтро. Да, има фактура, ама там не пише серийните номера ( ако изобщо има такива) на бурканчетата. Така че МЕтро могат да претендират, че анализираните пюрета не са закупени от тях и не виждам как ще се докаже противното.

Общи условия

Активация на акаунт