Не купувайте от МЕТРО бебешки пюрета ГАНЧЕВ

  • 23 874
  • 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Искам да споделя ,мили мами,нещо с Вас:

БЯХ НА ПРАГА ДА НАТРОВЯ ДЪЩЕРЯ СИ.........!
На 05.09 /събота на връщане от морето спрях в Бургас МЕТРО и закупих четири стека пюрета на Ганчев,защото решихме да отидем на планина и исках да подсигуря храна на детето си.Три часа по-късно пристигнахме в планината и отворих стек с риба ХЕК със зеленчуци.До едно мяха развалени всички пюрета.Отворихме и другите стекове пилешко с картофи и моркови и те бяха развалени.Отворихме телешко с картофи-до едно бяха развалени.Отворихме четвъртия стек зеленчуци с ориз-от тях само две изпукаха и бяха читави......
Побеснях и веднага се обадих на горещия им телефон 070010071 и направих рекламация  на всички закупени стекове.Същата вечер от Бургас МЕТРО ми се обади някакъв ,който не ми се представи....и ми каза да върна пюретата в Бургас,след което му вдигнах скандал  ...и после той ми каза да ги върна в София на Цариградско ,а оттам щели да ми върнат парите.....От централа на МЕТРО ми се обадиха да ме попитат кога ще им ги върна,но аз им казах в понеделник,когато се прибера в София.Още вечерта един приятел от компанията отиде до София и изпрати до Хановер две пюрета по самолет за изследване в немската лаборатория.Вчера получихме резултатите,които бяха покъртителни и ни казаха,че такава фабрика трябва да се затвори веднага.Още в понеделник се обадих на РИОКОЗ Бургас да ги информирах за случая.Дадох им партидните номера.Срокът на годност на пюретата е 2011 година 04.07. месец.И най-очудващото беше,че пюретата в Бургас бяха на храдилен стилаж при пресните млека,което веднага ме навя на мисълта,че има и други оплаквания.....,защото пюретата не се съхраняват в хладилник....После се обадих в Софийския РИОКОЗ и от там ми дадоха номера на някаква госпожа Дженка Щерева ,която правела анализи в Софийската лаборатория на ХЕИ.Въпросната госпожа ми каза,че не може да направи изследвания за органолептика и микробиологичен анализ,защото съм се обадила в понеделник,а не в събота или неделя....УЖАС..!!!!!!!!
И другата причина била,че съм отворила пюретата.....Трябвало да не ги отварям........Попитах я ,ако бях закупила едно пюре от магазин пак ли ще ми откаже,а тя ми отговори ,че и на него неможела да направи анализи....ТОВА Е НЕЧУВАНО!Попитах я къде можа да представя пюретата и да ми се издаде документ,че съм ги представила...,а тя ми отговори НИКЪДЕ!Тогава се ядосах и и казах,че няма да допусна друго дете да пострада.....Отговори ми,че могат да направят проверка във фабриката,но това мен не ме удовлетворява,защото вече партидите са на пазара в търговските мрежи....
И започнах ходене по мъките.........
Двъннах в Министерството на здравеопазването и обясних случая на г-жа д-р Венцислава Тасева-директор Дирекция качество и безопасност на храните....Тя ми даде телефон на г-жа др. Алтънкова-директор обществено хранене в министелството...,която от своя страна ми даде телефон на др.Попов-директор ХЕИ.Разговарях с него и му разказах как г-жа др.Щерева ми е отказала да направи  анализи и проби на пюретата.Той от своя страна ми отговори,че била права....и че не можело дори едно пюре да се изследва......но накрая се съгласи да занеса пюретата за анализ,но ми обясни,че нищо няма да постигна,защото само с проверка в завода,ако откриели нередности ,едва тогава можели да реагират....Казах му,че тази партида е вече на пазара,но той каза,че е безпомощен.....
През това време ми се обади Директора на пюретата Ганчев/,защото и тях ги издирвах..../ и ми обясни ,че от МЕТРО никой не го е потърсил........за случай.Когато му казахуче ще заведа дело срещу МЕТРО за този случай,той ми отговори,че транспортирането на пюретата не се извършвало от тях ,а от транспорт на МЕТРО .....И че ако заведа дело срещу МЕТРО,покрай МЕТРО щяло да пострада името на пюрета Ганчев...Попита ме какво обезщетение искам.....Боже,това е НЕЧУВАНО!
До късния следобяд ме молеха да върна пюретата.....но аз мисля,че не е редно,защото може някои дечица да пострадат.....ТАКА,КАКТО ДЪЩЕРЯ МИ БЕШЕ НА КОСЪМ ДА БЪДЕ НАТРОВЕНА...!
И поради тази причина реших да заведа дело срещу МЕТРО,защото пюретата съм ги закупила от тях,а не от фирма Ганчев!
Мили мами,пожалете децата си,защото се оказа,че нашата мила Родина не я е грижа за нашите деца!
Реших да си спестя главоболията с бюрокращината и да поема по юридическия път-Граждански иск срещу МЕТРО.
Ако има и други майки,които са пострадали от пюретата ,закупени от МЕТРО,нека ми пишат.
А и мисля,че е време да се обърна към пресата за защита на децата ни по този случай,защото няма да се очудя,ако някое дете вече е пострадало.....
Благодаря Ви,че отделихте време ,за да прочетете несгодите ми  в този инцидент,но се опитвам да предпазя децата ни...!

# 1
  • Мнения: 517
Потърси новинарите на Нова или БТВ.
Ще направят репортаж и по този начин най-бързо ще уведомиш повече хора за проблема Peace

# 2
  • Мнения: 18
не мисля че метро или която и друга верига магазини има вина за качеството на дадена стока

# 3
  • Мнения: 1 986
Никога не съм давала на децата си пюрета от Ганчев, защото не ги харесвам, но защо си се регистрирала специално за да ги оплюеш.
Всъщност видях,че другите ти публикации с този ник са свързани със самопредлагането ти като детегледачка и реклама на фирма за цветя?

# 4
  • Мнения: 2
не мисля че метро или която и друга верига магазини има вина за качеството на дадена стока

Да,но аз купувам пюретата от Метро,а не от друт магазин.Разполагам и с фактура за закупуването с фиксиран час и дата.

# 5
  • Мнения: 1 986
Няма какво да обяснявам, всеки може да види публикациите ти с този акаунт.
Иначе пюретата са наистина УЖАСНИ, но след като Ганчев кара Майбах и разни дуги скъпи лимузини, сигурно има кой да ги купува.

# 6
  • Мнения: 453
Отдавна знам ,че качеството им не е добро (меко казано)! Само като видя, че няма пюре от тази марка, което да не съдържа захар  ooooh! Съответно не съм си и помисляла да го дам на детето си!
Поздрав за всичко, което си направила до сега!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 777
Към авторката: има ли начин да копнеш тук резултатите от Хановер? Като гледам с каква скорост се е развило всичко, предполагам, че си ги получила по електронен път...

# 8
  • Мнения: 6
Това което аз съм чувала е че в пюретата на Ганчев има голямо количество сухо мляко за да се постигне гъстота. А сухото мляко както знаете много често е "холандско" т.е. препакетирано украинско мляко в холандия.  Като знам качеството на украинските стоки и онова чудо там дето гръмна преди няколко години и отрови половината скандинавия и беларус  ... и направо не искам и да чувам за Ганчев. в ХИТ маркет има много голямо предлагане на пюрета и цените са почти като на Ганчев, само че говорим за стока с европейски сертификат.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


Не от Метро, ами и директора на фирмата да ми ги подари няма да ги взема.Това са боклуци, за които плаща пред комисии и експерти да излизат на пазара.

 Ако нямам пари за други марки и трябва да замина, ще събера все за една  хладилна чанта.Ще наготвя пюрета, ще ги затворя хубаво и ще си ги нося с мен.Но Ганчев - никога!

# 10
  • Мнения: 4 292
Да, аз също бих искала да видя резултатите от Хановер. Ганчев не купувам заради съдържанието, но преди да се хвърля такава бомба е добре да се представят всички факти черно на бяло. Не, че не съм склонна да вярвам, даже напротив, по-скоро ти вярвам, но в този форум има много майки, които отглеждат децата си с тези пюрета и нека заради тях нещата да са ясни. Ако всичко е така, както го представяш, поздрвления за волята която проявяваш!

# 11
  • софия
  • Мнения: 25 476


Не от Метро, ами и директора на фирмата да ми ги подари няма да ги взема.Това са боклуци, за които плаща пред комисии и експерти да излизат на пазара.

 Ако нямам пари за други марки и трябва да замина, ще събера все за една  хладилна чанта.Ще наготвя пюрета, ще ги затворя хубаво и ще си ги нося с мен.Но Ганчев - никога!

Все едно аз съм го писала!
Никога не съм и няма да дам НИЩО на Ганчев на детето си! Моят призив е не да не се купуват от Метро, а въобще да не се купуват, от който и да било магазин! Най-малкото, контролът през който минават е меко казано съмнителен, да не говорим, че видът и миризмата са потресителни! От конкретния случай, който разказваш и по-конкретно "само две изпукаха и бяха читави", имам усещането, че не Метро са виновни, а самият производител. Недоброто вакумиране не е резултат от лошо транспортиране и съхранение, а производствена грешка.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 23:55 от zvanche

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Реших да си спестя главоболията с бюрокращината и да поема по юридическия път-Граждански иск срещу МЕТРО.
Питай юристи, но не можеш да заведеш граждански иск, защото си си купила от името на фирма стоката, т.е. важат междуфимените отношения, и съответно това право.

# 13
  • Мнения: 2
Никога не съм давала на децата си пюрета от Ганчев, защото не ги харесвам, но защо си се регистрирала специално за да ги оплюеш.
Всъщност видях,че другите ти публикации с този ник са свързани със самопредлагането ти като детегледачка и реклама на фирма за цветя?

Мила VAVA,
целта ми е да предпазя децата,които се хранят с тези пюрета.Относно "самопредлагането" не е това,което си мислиш.Това не е самопредлагане,а предлагане на този вид услуга на мои познати.Аз самата се възползвах от тази вид услуга и съм доволна.Помогнах на още три жени,които в момента работят в резиденциите на посолствата и им се заплаща много добре,защото са невероянти детегледачки.
За съжаление не разбирам защо си толкова остро настроена,но всеки има право на мнение.Тук определено става въпрос за храната на нашите деца и лично аз не бих си позволила да си затворя очите.Не искам и други да пострадат.Не става въпрос за пари,а за морал.
А относно скъпите лимузини -това ни най-малко не ме интересува.пожелавам ти и ти някой ден да се сдобиеш с такива
Не проумявам защо така остро реагираш,след като тази тема не те интересува?!?
Аз каквото трябваше да съобщя на всички майки и считам това за морален дълг го направих.

# 14
  • Мнения: 2 093
todorova_6666 възхитих се на ефективността с която си задействала този вьпрос. Дано и други майки се включат и се даде гласност на проблема. Аз не мога да разбера каква в тази немарливост от страна на ХЕЙ. Не би ли трябвало да направят проверка в завода и съответно да спрат всичко което се продава от Ганчев, ако намерят нещо.
Сьжелявам че не мога да сьм полезна, но се надявам, че ако настина детските пюрета са с такова качество, компанията ще бьде санкционирана. Тези хора произвеждат бебешки продукти и контрола трябва да е много по-голям. 

# 15
  • София
  • Мнения: 8 283
Аз преди да се възхищавам бих искала да видя нещо различно от анонимност във форума.

Относно съдържанието на пюретата бих искал да видя какво е според лабораторията, тъй като аз съм една от майките "отгледала" децата си с български зеленчукови пюрета .
Предпочитах "Ам-Ам", но и "Ганчев" съм купувала.

# 16
  • Мнения: 4 300
В софийското Метро ( в Люлин) пюретата седят доста далеч от хладилните рафтове. И са заедно всички марки- и ганчев, и хип, и други ( ако има в момента). Много странна история.
Дали е възможно да са се разхерметизирали бурканчетата при пренасяне или съхранение или са си били прецакани още на излизане от завода?

Рядко купувам храна от Метро, но един път имаше фал с рибена консерва. Бяха 3 опаковани заедно, и трите ми миришеха странно. Изхвърлих ги, а и сякаш не бях купувала от точно тази марка преди. Но все пак става дума за консерва, тя дори няма как да се отвори или деформира, все пак е метална. Така че почти изключвам проблемът да идва от неправилно съхранение.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
не мисля че метро или която и друга верига магазини има вина за качеството на дадена стока

Егати мисленето ooooh! Затова сме на тоя хал с правата на потребителя.
Жената си е дала парите в МЕТРО, естествено, че са отговорни КАКВО и продават и в какъв вид!!!

# 18
  • софия
  • Мнения: 25 476
не мисля че метро или която и друга верига магазини има вина за качеството на дадена стока

Егати мисленето ooooh! Затова сме на тоя хал с правата на потребителя.
Жената си е дала парите в МЕТРО, естествено, че са отговорни КАКВО и продават и в какъв вид!!!
Продали са й стекове пюрета на Ганчев без видим проблем във вида и в срок на годност. Не могат да отварят всяко бурканче да проверят дали добре е стерилизирано и дали съдържанието вътре е годно за консумация. Не защитавам Метро, но в случая основният проблем не е при тях.  Peace

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Тя на кого е платила? На МЕТРО. Значи тя е купувач от МЕТРО, те са продавач.
Естествно, че са отговорни какво са и продали.
Оттам-нататък те могат да си разследват, да съдят фирмата, която им е продала тези пюрета и каквото решат друго.
Но купувайки от МЕТРО тя има фактически отношения с тях. Безумно е да се изисква купувачът да предявява претенция към трета страна, с която нито се е свързвала, нито има плащане към тях.

Наистина мисленето ви е абсурдно. За пример - аз също работя в сферата на продажбите, само че с чужденци. Фирмата има безумни застраховки спрямо претенции на купувачи, които ако имат проблем със закупената от нас стока ще ни съдят като нищо, какво им пука аз от кой съм се снабдил с нея, след като са платили на мен.

# 20
  • Мнения: 4 300
НБМ, не се ядсвай. Дали ще съди Метро или Ганчев, все едно. По голям шанс има с вторите, освен това е straight to the point.
Освен всичко има разлика по какъв начин продаваш нечии стоки, Метро не са дистрибутор на Ганчев, а продават на консигнация доколкото ми е известно.

# 21
  • Мнения: 41
Нещо не ми стана ясно къде е виновно Метро за боклучивите пюрета Ганчев(не защитавам метро)
Явно такава партида е изпратена в цялата търг. мрежа такаче отникъде не трябва да се купуват.

За пример се сещам че имаше един случай с кис.мляко със сода май беше newsm78, и никой не се хвана за това откъде е купено а фирмата производител си търпи последствията.
 

# 22
  • Мнения: 682
Според мен вина има не само Метро, но и фирмата производител. Няма да нужда да споменавам за съмнителното качество на пюретата - бъкани с E-та, сол, захар и генномодифицирани боклуци. Никога не съм и не бих купила на детето си такова пюре.

# 23
  • Мнения: 288
   Аз по принцип готвя за детето си и понякога взимам храна от кухнята, но купих към средата на август и няколко пюренца от различни марки да имам подръка, ако не успея да сготвя. От Ганчев взех именно риба хек със зеленчуци и телешко със моркови и картофи. И преди си е хапвал хек и го харесваше, но на 24 август нещо се дърпаше и не изяде всичко, а пюрето имаше по-натрапчива миризма. Час и половина след това се събуди с плач и повръщаше като фонтан. До вечерта повърна още два пъти и се успокои, когато му се изчисти стомахчето. Сега като чета темата и още повече се замислям дали пюрето е било качествено. Другите две пюрета на Ганчев с телешко са със срок на трайност до 2010 и 2011г, предполагам, че и пюрето от хек е било в срок, не съм го купила от Метро, а от магазин за детски храни в Бургас.

# 24
  • Мнения: 2
todorova_6666 възхитих се на ефективността с която си задействала този вьпрос. Дано и други майки се включат и се даде гласност на проблема. Аз не мога да разбера каква в тази немарливост от страна на ХЕЙ. Не би ли трябвало да направят проверка в завода и съответно да спрат всичко което се продава от Ганчев, ако намерят нещо.
Сьжелявам че не мога да сьм полезна, но се надявам, че ако настина детските пюрета са с такова качество, компанията ще бьде санкционирана. Тези хора произвеждат бебешки продукти и контрола трябва да е много по-голям. 

Мила Chrisimommy  и други майки,които ме подкрепят-Благодаря Ви от все сърце за моралната подкрепа.Вече адвокатите ми обмислят завеждането на няколко иска ,вкл. и към държавната институция.Отново подчертавам,че няма да си затворя очите пред този "фарс".Добре,че немката лаборатория реагираха светкавично на всичко това!За съжаление не бих могла да Ви публикувам отговора и резултатите им поради молбата на адвокатите ми да не се публикуват в общественото пространство,защото ще бъдат представени като вещественно доказателство в съда.Ще има и обвинение срещу немърливостта и беззаконието на държавна институция,която отказа да реагира светкавично на този проблем,независимо от факта,че става въпрос за бебенца....!
Няма да приема никакво споразумение за обещетение независимо от коя страна-дали продавач или производител.
За мен продавача е МЕТРО,за което съм получила официалния документ/фактура за закупуване на стоката.
Още веднъж ще се опитам да предпазя майките,които хранят децата си с продуктите на Ганчев като публикувам партидните номера  развалените пюрета със срока им на годност;
А те са:
1. Пюре от риба ХЕК със зеленчуци -                    L 04/03/11
2. Пюре от телешко със зеленчуци -                     L 04/05/11
3. Пюре от пилешко месо с картофи и моркови - L 12/05/11
4. Зеленчуково пюре с ориз -                                L 20/02/11  
от този вид двете ,които бяха стандартно стерилизирани са с час на стерилизация 22:49 и 22:18.Всичко останало беше развалено.
Майки,пазете децата си  от тези партиди.
Считам това за морален дълг да Ви информирам,защото е възможно от тези партиди да има и в други търговски вериги,вкл.  и в детски магазини.

# 25
  • Мнения: 453
Адмирации за адекватните ти действия!
Успех!   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 8 283
Според мен вина има не само Метро, но и фирмата производител. Няма да нужда да споменавам за съмнителното качество на пюретата - бъкани с E-та, сол, захар и генномодифицирани боклуци. Никога не съм и не бих купила на детето си такова пюре.

не генно, а само модифицирано...ако все пак се интересуваш много отдавна е обяснено в този форум какво е модифицирано нишесте, което се съдържаща и в други вносни "небоклучави пюрета".

# 27
  • София
  • Мнения: 8 283
todorova_6666, добре де от какво все пак да се пазят хората от развалени пюрета или от това, което съдържат  newsm78

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Браво!Успех ти пожелавам!

# 29
  • Мнения: 4 371
От както малката е на кухня купувам и аз Ганчев(и Овко). Не виждам смисъл все още да купувам био пюрета, при положение, че ги яде инцидентно, а и месото, с което се готви в кухнята не е био.
Все се надявам да има някакъв контрол над тези неща и дано вината е в Метро, че иначе лошо...

# 30
  • Мнения: 4 204
Хубаво, тайна за в съда, но поне без да се назовават нещата, поне отговори
1. развалени ли са били? или
2.токсични вещества при производството ли е имало?
Има доста деца, които ядат точно такива пюрета и все пак поне насочи майките в една от двете посоки, или ако не, кажи, че е нещо трето.

# 31
  • Мнения: 2 865
Чакай малко събота сте на планина и ваш приятел още същата вечер отива в София за да прати по самолет до Хановер пюретата, и те пристигат до лабораторията и ги изседват (безплатно ли?) и във вторник вече имате резултат?
Може ли линк към сайта на тази лаборатория, да си изследваме и ние туй онуй....

# 32
  • Мнения: 2
Чакай малко събота сте на планина и ваш приятел още същата вечер отива в София за да прати по самолет до Хановер пюретата, и те пристигат до лабораторията и ги изседват (безплатно ли?) и във вторник вече имате резултат?
Може ли линк към сайта на тази лаборатория, да си изследваме и ние туй онуй....

За съжаление подробностите не са важни....Този мой приятел ми помогна в този труден момент,защото работи в Германия в елитната лаборатория.Поради тази причина поддържахме връзка по телефон докато излязоха окончателно резултатите и после ги получихме по електронен път,а оригиналите тази вечер пристигнаха.Проблема не е в това кой изследва пюретата,а в развалените пюрета...Просто извадих късмет с него и в най- трудния за мен момент реагира светкавично.Услугата е платена,но я плати той от мое име  и от името на фирмата ми,чрез която закупих пюретата/стоката от Метро
След приключване на делата ще ви представя линк и подробна  информация къде,кога и как да проверявате качеството на хранителните продукти ,начина на плащане на тези услуги и т.н....

# 33
  • Мнения: 682
todorova 6666, желая ти успех в начинанието!
Desem, мерси за забележката. Объркала съм - вместо модифицирано, съм писала генномодифицирано. Принципно, модифицирано е нишесте, променено по химичен път. Цитат: "„ Основен материал за производството на модифицирано нишесте е естественото нишесте. Естествено нишесте се добива в Европа предимно от царевица, пшеница и картофи. Съществува тенденцията, нишесте, получено от генно- манипулирани растения, да се използва за основна материал за производство на модифицирано нишесте”. Абе, в общи линии - да нямаш вяра на никой.

# 34
  • Мнения: 2 865
Кажи сега за лабораторията - поне името ми кажи , как пристигна всичко така бързо и станаха бързо изследванията? Той приятеля ти нали е бил в София или и той е отпътувал за Хановер?

# 35
  • София
  • Мнения: 1 946
Господари на ефира - поне повече мами да разберат...

Иначе те поздравявам за това, което правиш. На тази страна й трябват повече такива хора.  Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 6 260
Поздравления към авторката на темата.  Peace Да споделя и моя опит, макар и отпреди 3 г. Пюрета на Ганчев и аз не съм купувала, но давах на малката от соковете им (малките картонени кутии със сламка). Имах случай на един "бомбирал", т. е. кутийката се беше издула и като го отворих, миришеше гадно - помня, че беше банан, беше купен от Пикадили (макар че за стоки, за които няма изискване да се държат в хладилник, не мисля, че е от значение откъде са купени, защото в повечето случаи са съхранявани правилно), но вече бях изхвърлила касовата бележка. Сокът си беше абсолютно в срок на годност. Признавам, че с други Ганчев-и продукти проблеми не съм имала, тогава оставих нещата така (затова поздравявам авторката, а и не пазех касовата бележка, иначе сигурно щях поне да го върна в магазина), но тази случка ме накара да се замисля за пореден път за хигиената, при която работят българските производители на храни, не само на детски при това, а и относно контрола, който им осъществяват съответните институции.

# 37
  • София
  • Мнения: 8 283
todorova 6666, желая ти успех в начинанието!
Desem, мерси за забележката. Объркала съм - вместо модифицирано, съм писала генномодифицирано. Принципно, модифицирано е нишесте, променено по химичен път. Цитат: "„ Основен материал за производството на модифицирано нишесте е естественото нишесте. Естествено нишесте се добива в Европа предимно от царевица, пшеница и картофи. Съществува тенденцията, нишесте, получено от генно- манипулирани растения, да се използва за основна материал за производство на модифицирано нишесте”. Абе, в общи линии - да нямаш вяра на никой.


ето ти обяснението: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3294.msg38212#msg38212.... това, което си дала не е обяснение.


Чакай малко събота сте на планина и ваш приятел още същата вечер отива в София за да прати по самолет до Хановер пюретата, и те пристигат до лабораторията и ги изседват (безплатно ли?) и във вторник вече имате резултат?
Може ли линк към сайта на тази лаборатория, да си изследваме и ние туй онуй....

За съжаление подробностите не са важни....Този мой приятел ми помогна в този труден момент,защото работи в Германия в елитната лаборатория.Поради тази причина поддържахме връзка по телефон докато излязоха окончателно резултатите и после ги получихме по електронен път,а оригиналите тази вечер пристигнаха.Проблема не е в това кой изследва пюретата,а в развалените пюрета...Просто извадих късмет с него и в най- трудния за мен момент реагира светкавично.Услугата е платена,но я плати той от мое име  и от името на фирмата ми,чрез която закупих пюретата/стоката от Метро
След приключване на делата ще ви представя линк и подробна  информация къде,кога и как да проверявате качеството на хранителните продукти ,начина на плащане на тези услуги и т.н....

Е, добре де, толкова ли е трудно да се отговори с да или не на въпросите или да си почешаме клавиатурите без да кажем нищо  newsm78

# 38
  • Мнения: 1 558
Дано няма натровени деца... шокирана съм.
Вината според мен е във фирмата производител.
Давала съм пюрета на Ганчев 3-4 пъти, всички бяха страхотни на вкус. И да си призная предпочитам да дам пуешко на "Ганчев", отколкото пуешкото пюре на "ХИПП". Всеки пък, когато й го давам спирам да дишам  Sick.

# 39
  • Мнения: 2
Искам да споделя ,мили мами,нещо с Вас:

БЯХ НА ПРАГА ДА НАТРОВЯ ДЪЩЕРЯ СИ.........!
На 05.09 /събота на връщане от морето спрях в Бургас МЕТРО и закупих четири стека пюрета на Ганчев,защото решихме да отидем на планина и исках да подсигуря храна на детето си.Три часа по-късно пристигнахме в планината и отворих стек с риба ХЕК със зеленчуци.До едно мяха развалени всички пюрета.Отворихме и другите стекове пилешко с картофи и моркови и те бяха развалени.Отворихме телешко с картофи-до едно бяха развалени.Отворихме четвъртия стек зеленчуци с ориз-от тях само две изпукаха и бяха читави......
Побеснях и веднага се обадих на горещия им телефон 070010071 и направих рекламация  на всички закупени стекове.Същата вечер от Бургас МЕТРО ми се обади някакъв ,който не ми се представи....и ми каза да върна пюретата в Бургас,след което му вдигнах скандал  ...и после той ми каза да ги върна в София на Цариградско ,а оттам щели да ми върнат парите.....От централа на МЕТРО ми се обадиха да ме попитат кога ще им ги върна,но аз им казах в понеделник,когато се прибера в София.Още вечерта един приятел от компанията отиде до София и изпрати до Хановер две пюрета по самолет за изследване в немската лаборатория.Вчера получихме резултатите,които бяха покъртителни и ни казаха,че такава фабрика трябва да се затвори веднага.Още в понеделник се обадих на РИОКОЗ Бургас да ги информирах за случая.Дадох им партидните номера.Срокът на годност на пюретата е 2011 година 04.07. месец.И най-очудващото беше,че пюретата в Бургас бяха на храдилен стилаж при пресните млека,което веднага ме навя на мисълта,че има и други оплаквания.....,защото пюретата не се съхраняват в хладилник....После се обадих в Софийския РИОКОЗ и от там ми дадоха номера на някаква госпожа Дженка Щерева ,която правела анализи в Софийската лаборатория на ХЕИ.Въпросната госпожа ми каза,че не може да направи изследвания за органолептика и микробиологичен анализ,защото съм се обадила в понеделник,а не в събота или неделя....УЖАС..!!!!!!!!
И другата причина била,че съм отворила пюретата.....Трябвало да не ги отварям........Попитах я ,ако бях закупила едно пюре от магазин пак ли ще ми откаже,а тя ми отговори ,че и на него неможела да направи анализи....ТОВА Е НЕЧУВАНО!Попитах я къде можа да представя пюретата и да ми се издаде документ,че съм ги представила...,а тя ми отговори НИКЪДЕ!Тогава се ядосах и и казах,че няма да допусна друго дете да пострада.....Отговори ми,че могат да направят проверка във фабриката,но това мен не ме удовлетворява,защото вече партидите са на пазара в търговските мрежи....
И започнах ходене по мъките.........
Двъннах в Министерството на здравеопазването и обясних случая на г-жа д-р Венцислава Тасева-директор Дирекция качество и безопасност на храните....Тя ми даде телефон на г-жа др. Алтънкова-директор обществено хранене в министелството...,която от своя страна ми даде телефон на др.Попов-директор ХЕИ.Разговарях с него и му разказах как г-жа др.Щерева ми е отказала да направи  анализи и проби на пюретата.Той от своя страна ми отговори,че била права....и че не можело дори едно пюре да се изследва......но накрая се съгласи да занеса пюретата за анализ,но ми обясни,че нищо няма да постигна,защото само с проверка в завода,ако откриели нередности ,едва тогава можели да реагират....Казах му,че тази партида е вече на пазара,но той каза,че е безпомощен.....
През това време ми се обади Директора на пюретата Ганчев/,защото и тях ги издирвах..../ и ми обясни ,че от МЕТРО никой не го е потърсил........за случай.Когато му казахуче ще заведа дело срещу МЕТРО за този случай,той ми отговори,че транспортирането на пюретата не се извършвало от тях ,а от транспорт на МЕТРО .....И че ако заведа дело срещу МЕТРО,покрай МЕТРО щяло да пострада името на пюрета Ганчев...Попита ме какво обезщетение искам.....Боже,това е НЕЧУВАНО!
До късния следобяд ме молеха да върна пюретата.....но аз мисля,че не е редно,защото може някои дечица да пострадат.....ТАКА,КАКТО ДЪЩЕРЯ МИ БЕШЕ НА КОСЪМ ДА БЪДЕ НАТРОВЕНА...!
И поради тази причина реших да заведа дело срещу МЕТРО,защото пюретата съм ги закупила от тях,а не от фирма Ганчев!
Мили мами,пожалете децата си,защото се оказа,че нашата мила Родина не я е грижа за нашите деца!
Реших да си спестя главоболията с бюрокращината и да поема по юридическия път-Граждански иск срещу МЕТРО.
Ако има и други майки,които са пострадали от пюретата ,закупени от МЕТРО,нека ми пишат.
А и мисля,че е време да се обърна към пресата за защита на децата ни по този случай,защото няма да се очудя,ако някое дете вече е пострадало.....
Още веднъж ще се опитам да предпазя майките,които хранят децата си с продуктите на Ганчев като публикувам партидните номера  развалените пюрета със срока им на годност;
А те са:
1. Пюре от риба ХЕК със зеленчуци -                    L 04/03/11
2. Пюре от телешко със зеленчуци -                     L 04/05/11
3. Пюре от пилешко месо с картофи и моркови - L 12/05/11
4. Зеленчуково пюре с ориз -                                L 20/02/11 
от този вид двете ,които бяха стандартно стерилизирани са с час на стерилизация 22:49 и 22:18.Всичко останало беше развалено.
Майки,пазете децата си  от тези партиди.
Считам това за морален дълг да Ви информирам,защото е възможно от тези партиди да има и в други търговски вериги,вкл.  и в детски магазини.

Благодаря Ви,че отделихте време ,за да прочетете несгодите ми  в този инцидент,но се опитвам да предпазя децата ни...!

# 40
  • Мнения: 51
За пюретата Ганчев, нямам голям опит, пробвала съм ги 2-3 пъти, и то не заради цената, а защото имаше някои пюрета като вид които ги нямаше при други марки. Нищо, детето просто не ги ядеше, може и за добро да е било като чета  newsm78
На детето си съм давала главно Hipp, и съм пробвала и други марки, от любопитство, това което разбрах е че цената си има основание, т.е. няма безплатен обяд и качеството на пюретата съответства на парите си.
Или избираш детето, или парите.
Лошото е, че евтиното винаги излиза скъпо  Money

# 41
  • Мнения: 4 371
На детето си съм давала главно Hipp, и съм пробвала и други марки, от любопитство, това което разбрах е че цената си има основание, т.е. няма безплатен обяд и качеството на пюретата съответства на парите си.
Само дето в Германия Хип са колкото тук са Ганчев, ама карай. В случая не става въпрос за качество/цена.

# 42
  • Мнения: 51
На детето си съм давала главно Hipp, и съм пробвала и други марки, от любопитство, това което разбрах е че цената си има основание, т.е. няма безплатен обяд и качеството на пюретата съответства на парите си.
Само дето в Германия Хип са колкото тук са Ганчев, ама карай. В случая не става въпрос за качество/цена.
Това го знам, бих вземала и по-добри пюрета, ако имаше от къде във Варна. Лошото е, че тук в БГ наистина се зареждат и продават най-евтините възможни стоки  Sad , а поне аз нямах възможност да си поръчвам и пюретата от Германия например.
Дано някой ден да се оправи страната ни. newsm78

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Мен отначало ме озадачи тази тема, аз от "Ганчев" нямам оплаквания, децата ми са хранени почти само с тези пюрета и затова се въздържах да се включвам досега. Онзи ден обаче купих стекче 3 сока манго на Филикон от Метро. Когато вчера отворих единия, беше ферментирал, а иначе напълно в срок на годност. Тъй като вече бях чела темата, реших да не отварям другите два, ще отида на място в Метро да ги отворим в присъствието на техен служител и ако се окажат и те ферментирали, ще направя и аз рекламация. Трябва да си търсим правата като потребители, иначе продължават да ни пробутват боклуци. И аз смятам, че рекламацията трябва да е точно към Метро, защото те трябва да упражняват контрол над доставчиците. Ако имат претенции, че Филикон, респективно Ганчев или който и да е, са виновни, да си търсят обезщетения от тях.
Мен ме порази обаждането до авторката от Ганчев обаче. Ако всичко на пюретата му е било ок, би следвало да обвини Метро в некачествено съхранение (макар че аз не виждам в какво, тъй като за пюретата няма изискване да са в хладилник например). Пък ако няма доверие в собственото си производство ooooh! напълно заслужава публично да бъде изобличен.

# 44
  • Мнения: 2 236
А може би заглавието трябва да бъде "Не купувайте бебешки пюрета ГАНЧЕВ",защото едва ли само от Метро пюретата не стават...

# 45
  • Мнения: 41
Понеже не видях отговори да попитам
Цитат
1. развалени ли са били? или
2.токсични вещества при производството ли е имало?
И друга да допълня че всяка стока трябва да е придружена със сертификати удостоверяващи качество и контрол в/у производството,транспорт и т.н.
В момента дари и малките бакалийки търсят такива документи пак какво остава за Метро,т.е. сигурно ще са се подсигурили добре с документация.
Успех и дано да има справедливо наказани

# 46
  • Градът на света Богородица
  • Мнения: 204
Преди няколко години отгледах детео си с тези пюрета,вземала съм и Хаме и Хип.Следобедните десерти на Алете също бяха много добри.Но от храненето с Ганчев не сме имали проблеми.Купувани са повечето от бебешки магазини от града.Сигурно пък те ги съхраняват по-добре от Метро.Проблемът е в съхранението,а и има нещо съмнително в описанието ви на инцидента.И не ме нападайте,нямам нищо общо с въпросната фирма.Редувах си месни и зеленчукови техни пюрета,тук-там вземах и по-екзотичните на Хип или Нестле.Партидата или по-скоро неправилно съхране Thinking  smile3530

# 47
  • Мнения: 41
Няма какво да обяснявам, всеки може да види публикациите ти с този акаунт.
Иначе пюретата са наистина УЖАСНИ, но след като Ганчев кара Майбах и разни дуги скъпи лимузини, сигурно има кой да ги купува.

Как реши че са ужасни. А другите знаеш ли къде и как са правени.newsm12

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Може би има предвид това, което съдържат.
На вкус много работи са добри, аз съм фен на сухи пасти Балкан, перфектни са, ама няма да си храня детето с тях.

# 49
  • на село
  • Мнения: 1 028
И според мен трябва да се търси отговорност от Метро. В края на крайщата, те имат контрол на качеството и са длъжни да проверяват всяка стока, която постъпва при тях. А пък като ги осъдят, те да си търсят отговорността от доставчика - техен проблем!


От Метро вече никакви храни не купувам, освен храна за кучето.

# 50
  • Мнения: 86
Аз също давах на баткото само пюрета на Ганчев, а сега и на малката купувам само от тях. До сега не съм намирала развалено пюре. Купувам ги от Кауфланд и там са си наредени на стелаж, а не са в хладилна витрина.
Притеснителното е, че българските институции не са си мръднали и пръста след като е имало толкова много позвънявания до различни лица от авторката, а става въпрос не за каква да е храна, а за бебешки пюрета. Не би ли трябвало контрола върху тях да е в пъти дори по-голям newsm78

# 51
  • на село
  • Мнения: 1 028
Ами просто явно не се е разшумяло достатъчно. Да се пише до някоя по- голяма медия, че стой та гледай...  Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 9 776
Въпросните пюрета при отваряне издаваха ли характерният звук, или просто бяха гадни на вкус и мирис? Купувам ги, не съм случила досега на развалено пюре и малкият си ги хапва с кеф.

# 53
  • Мнения: 288
Въпросните пюрета при отваряне издаваха ли характерният звук, или просто бяха гадни на вкус и мирис? Купувам ги, не съм случила досега на развалено пюре и малкият си ги хапва с кеф.
  Аз от написаното от тодорова6666 разбирам, че от четирите стека пюрета само две са изпукали и са били добри на вкус. А нашето пюре с хек, което според мен предизвика повръщането, изпука при отваряне, почти 100% съм сигурна, че е било в срок на годност, само миризмата му беше по-остра, по-различна отпреди, а на вкус тогава не го опитах и съжалявам за това. Иначе и аз съм взимала пюрета на Ганчев, и както при останалите марки, едни харесва, други не харесва, въпрос на вкус. Точно пюренцата хек със зеленчуци си ги хапваше, а картофи с ориз и мляко и подобните също много му харесват. Според мен нещо с партидата е прецакано, а ние сме попаднали вероятно на пюре от тази партида, но две седмици по-рано. Дано е само единичен инцидент и да няма пострадали бебчета!

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 231
аз искам само да кажа че съм чувала че метро пренабиват печатите на стоката.

# 55
  • София
  • Мнения: 8 283
аз искам само да кажа че съм чувала че метро пренабиват печатите на стоката.

и от кого чу таз' достоверна информация...аман от градски легенди....
а чувала ли си: колко трудно плаща Метро на доставчиците си, т.е. след дълъг срок или как им "извива ръцете" за цените или как връщат стока.

# 56
  • Мнения: 9 776
аз искам само да кажа че съм чувала че метро пренабиват печатите на стоката.

и от кого чу таз' достоверна информация...аман от градски легенди....
а чувала ли си: колко трудно плаща Метро на доставчиците си, т.е. след дълъг срок или как им "извива ръцете" за цените или как връщат стока.

На мен ми е интересно и друго: Откъде някои мами тук имат информация за производствения процес, за качеството на стоката, за джиповете и т.н.? То ми е ясно, че всичко на пазара вече може да се причисли в графата "боклук", но откъде ги знаете все пак тези неща?

# 57
  • Мнения: 1 672
аз също съм давала на дъщеря си от тези пюрета на Ганчев и съм купувала и от Метро.Не мисля че Метро има вина при транспорт не може да се случи такова нещо с всички пюрета просто е абсурдно.Главната вина за това което ти си закупила си носи Ганчев така че делото трябва срещу тях да го заведеш,а пък те ако смятат че не са виновни да си съдят Метро след това,но Метро не ги е произвел така че помисли малко

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Извинявайте, ама ако си купите легло от Айко и след втория ден се счупи вие в Айко ли ще идете за рекламация или ще търсите производителя в Китай? #Crazy
Не виждам защо логиката при този продукт да е различна от нормалната. Още повече, че само метро могат да покажат, че тея пюрета действително са купени от Ганчев и съответно кога.

# 59
  • Мнения: 4 300
Извинявайте, ама ако си купите легло от Айко и след втория ден се счупи вие в Айко ли ще идете за рекламация или ще търсите производителя в Китай? #Crazy
Не виждам защо логиката при този продукт да е различна от нормалната. Още повече, че само метро могат да покажат, че тея пюрета действително са купени от Ганчев и съответно кога.
Логиката е следната:
-Метро биха имали вина , респ. биха били осъдени, ако проблемът се дължи на неправило съхранение ( което според мен е малко вероятно, в крайна сметка говорим за затворени буркани, опаковани в стек, които не изискват специални условия на съхранение, единственото, което може да им се случи, е май да се счупят). Иначе няма защо да ги осъдят ако продаватс тока в срок на годност, която притежава всички нужни документи и се съхранява правилно.

- Ганчев имат вина ако нещо в съдържанието не отговаря на изискванията, документите са подправени, печатите върху стековете са грешни и т.н.
И тъй като втората възможност е много по вероятна според мен няма защо да си губи времето с МЕтро. Още повече, че щом химически анализ е показал проблем, то най вероятно иде реч точно за недобър състав, а не за развалено пюре в следствие на неправилно съхранение.
Освен това ако се втеляваме докрай потребителката няма никакво реално доказателство, че е купила ТОЧНО тези пюрета от МЕтро. Да, има фактура, ама там не пише серийните номера ( ако изобщо има такива) на бурканчетата. Така че МЕтро могат да претендират, че анализираните пюрета не са закупени от тях и не виждам как ще се докаже противното.

# 60
  • Мнения: 2 011
аз искам само да кажа че съм чувала че метро пренабиват печатите на стоката.

Виждала съм го с очите си.Последният път беше преди 2 дни. Метро Пловдив,пакет сушени манатарки с изтекъл срок на годност,отгоре лепнат етикет на Метро с нова дата на годност.Не е единичен случай.Щях да подавам сигнал,сега ме подсетихте.

# 61
  • Мнения: 636
Айде да ги видим тези резултати от лабораторията, че чак били потресаващи ... Как разбра, че са развалени те попитаха? Ако не изпука капачката вероятно е проблемът да е бил в консервирането, не в съставките. Но като цяло аз ти нямам вяра, твърде истерично звучиш, извинявай ...

И защо да ти вярваме, може ти да си сложила нещо в пюретата, много ясно, че от лабораториите и РИОКОЗ няма да ти се вържат. Може да си от конкуретна фирма, може да си отхвърлена любовница, поради каква причина трябва да ти се вържем на акъла, дай документи, покажи фактури.

# 62
  • Мнения: 803
Весело е тук, наистина Laughing

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Айде да ги видим тези резултати от лабораторията, че чак били потресаващи ... Как разбра, че са развалени те попитаха? Ако не изпука капачката вероятно е проблемът да е бил в консервирането, не в съставките. Но като цяло аз ти нямам вяра, твърде истерично звучиш, извинявай ...

И защо да ти вярваме, може ти да си сложила нещо в пюретата, много ясно, че от лабораториите и РИОКОЗ няма да ти се вържат. Може да си от конкуретна фирма, може да си отхвърлена любовница, поради каква причина трябва да ти се вържем на акъла, дай документи, покажи фактури.

Еми не и вярвай! Да не те е хванала за гушата?!
И що пък да е ясно за РИОКОЗ? Да, може да е любовница, да може да е конкуренция. ОБАЧЕ може и да не е. Нали?
Ако на тия дето трябва да проверяват хич не им пука каква е истината и поне да си направят труда елементарна проверка да направят на кой разчитаме?
То при такова потребителско мислене е ясно защо сме на тоя хал де!

# 64
  • Мнения: 2 865
Ако има някаква истина в случката мисля че много лесно може да се докажат нещата и чия е вината.
Могат да се изземат от въпросните партиди от различни градове и различни търговски обекти и да се види в партидата ли е проблема или в начина на транспорт/съхранение в съответния обект за който става въпрос.
Освен това - за съденето - нали от метро са предложили веднага на авторката да върне стоката, ако беше пробвала да върне и да и откажат е друго.

# 65
  • Мнения: 192
Не прочетох всички постове до края, но искам да се включа в темата. todorova_666, много е неприятно това, което ви се е случило. Според мен вината за развалата на пюретата е във съответния магазин Метро - Бургас. НА това ме навежда мисълта, че повечето пюрета, които сте купили от едно място, но са различни - с Хек, с пиле и т.н. и те самите са от различни партиди (производствени партиди) са били развалени. Значи най-вероятно пюрета не са били съхранявани както трябва. Може да са били на топло, може да са ги оставили на слънце, може камионът, който ги е транспортирал да е закъсал в жегата и това да е било причина да се развалят. Хиляди може да са причините. Аз работя в лаборатория на колбасарско предприятие и се занимавам точно с такива анализи на храни. Отказали са ви да направят анализ на пюретата точно защото сте ги отворили. Трябвало е да оставите поне едно неотворено бурканче и да го занесете в ХЕИ примерно. Иначе във вашия случай трябва да се доверят на честната ви дума, че пюретата са си били такива и то преди три дни. За три дни отворени пюрета се развалят, може вие умишлено да сте ги отворили да се развалят преди време и сега да си търсите правата или да сте поставили нещо в тях и т.н. Аз лично вярвам на това, което пишете, но съгласете се, че има много хора, които от злонамереност правят подобни неща. Можело е да занесете отворени пюрета на същия ден с фактурата и в някоя ДВСК ( там имат лаборатории, в които се извършва също контрол на храни от животински произход и особенно на детски), но на същия ден, възможно най-скоро след отварянето, защото и най-малкия достъп на въздух до една храна може да промени микробиологията и да при изследване да се появят нереални резултати. Никого не защитавам в случая - нито Ганчев, нито Метро. За мен Метро са виновни в случая и трябва да си понесат отговорността. Просто ви написах всичко това, за да е ясно как трябва да се реагира в такава ситуация

# 66
  • Градът на света Богородица
  • Мнения: 204
Към авторката-регистрирайте се в сайта-излъган.ком. newsm10

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Ужас ooooh! И аз ги купувам оттам, но засега, слава-богу не съм имала проблем! Praynig

# 68
  • Мнения: 15
Здравейте Hug

ПО темата за пюретата, ще се включа като ви разкажа аз каква стока си купих от метро. А иначе за сина ми Ганчев не го купувам и ако нямам възможност за по- качествени пюрета, наистина бих му правила домашни /аз всъщност и дост ачесто си му правя/.

СЕга за Метро - Пловдив. При поредното ми посещение за памперси - м.юли реших да си купя и 2 кутий /опаковани са по 2 броя/ шоколадови бонбони "Тримонциум".  Срокът на годност им беше о.к. Производител на бонбоните е захарен завод "Кристал " - Пловдив. Прибирам се в къщи, отварям нахъсано първата кутия /опаковката им беше о.к./ , махам капака и що да видя - ЦЕЛИТЕ БОНБОНИ ОБВИТИ В ПАЯЖИНИ И СНЕСЕНИ КАТО ЯЙЦА ПО ТЯХ. Интересно че паяжината беше и по тези целуфанови - найлонови легла на бонбоните /не знам как точно се казва/. Изхвърлих бонбоните, просто преди малко бях изхвърлила и фактурата, както и целия боклук, та разправията ми се размина. Реших да отворя и втората кутия - пак същтото.

Та и аз се чудя - уж опаковката е цяла, кой тогава е виновен!? Струвами се обаче, че етикети за годност се слагат допълнително от метро.

# 69
  • на село
  • Мнения: 1 028
Интересно, но и на мен, последния път, когато ходих да пазарувам там, ми направи впечатление минавайки мимоходом,  че пюретата са в хладилната витрина  Rolling Eyes. При условие, че в детския магазин от който винаги съм пазарувала, са си на нормален рафт.

Пък да не говорим, че въпреки че съм се зарекла да не купувам от там храни, ми се прияде риба и си купих филе от сом. Уж от сом! Когато го сготвих, на вкус и консистенция си беше чист шаран  Tired

# 70
  • Мнения: 803
Да кажа и аз две приказки.
Метро не слагат нови етикети за срок на годност, освен ако стоката не е техен си внос или от тяхната марка "Аро".
Принципът им е да не приемат стока с по-малък от две-трети от нормалния срок. Ако срокът започне да изтича, връщат стоката на доставчика без много обяснения защо и какво, кой е виновен, че е изтекъл или защо не е продадена дотогава. Ако доставчикът не си я прибере в срок я унищожават. Освен това имат "железни" договори с доставчиците - при всеки подобен проблем "вината", както и загубите се поемат от доставчика. За проблем с транспорта не носят отговорност, за съхранение на този тип продукт също. Виж, ако беше месо, риба, охладените продукти - да.
Не защитавам Метро, защото не познавам случая. Пък и не ги харесвам никак. Казвам ви само какви са принципите на действие в подобна ситуация. Аворката, ако е наясно с това / четох- има адвокати, немски партньори, фирма /, означава че е пуснала темата или само за да изрази възмущение или да компроментира производителя.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Аворката, ако е наясно с това / четох- има адвокати, немски партньори, фирма /, означава че е пуснала темата или само за да изрази възмущение или да компроментира производителя.


А може да я е пуснала ПРЕДИ да разбере за тези правила на МЕТРО.
Нали не смяташ, че от завеждането на дело до предоставяне на съответната информация/документация от МЕТРО минават ден-два само.

# 72
  • Мнения: 2 531
Весело е тук, наистина Laughing

Добре де щом 1 стек е бомбирал , едва ли е само той, какво пречи на ХЕИ , РИОКОЗ или който там отговаря да проверят в търг. мрежа за други такива и да си вземат от там неотворени да им направят анализ! Нали за това са сигнали от гражданите и жалби!Спомням си по тв- случай със живак в бут. от мин. вода... бяха предприели грандиозни проверки ,че в новините даже... и водата също е била отворена като са дали сигнала ....

# 73
  • Мнения: 803


А може да я е пуснала ПРЕДИ да разбере за тези правила на МЕТРО.
Нали не смяташ, че от завеждането на дело до предоставяне на съответната информация/документация от МЕТРО минават ден-два само.

НВМ, не говоря за пускането на темата, а за дело.
Предполага се, че когато тръгнеш да водиш дела, адвокатите първо проучват случая, консултират, определят проценти, шансове за успех или споразумение, практики, подобни случаи, прецеденти, казуси. И тогава, след анализ се решава за дело.

# 74
  • Мнения: 9 776
Та и аз се чудя - уж опаковката е цяла, кой тогава е виновен!? Струвами се обаче, че етикети за годност се слагат допълнително от метро.

Най-вероятно причината е неправилно съхранение. Все пак се изисква определена Т за шоколадовите изделия. А за допълнителните етикети - не съм случила досега да има различия в датите по кутиите/пакетите и допълнителните опаковки. Винаги гледам.

# 75
Регистрирана съм, но пиша анонимно, тъй като съм служител в институция и не е редно да разгласявам това. Пюретата на Ганчев, не са пюрета... Има много сигнали против тях, както и много актове. Ако на първа инстанция съдът не ги отмени, то на втора задължително актовете им са отменени. Сигналите са за какво ли не - за камъни в пюретата, стъкла и т.н. Не отговарят на абсолютно никакви критерии. Явно имат доста здрави протекции от горе, тъй като е необяснимо за мен защо изобщо са на пазара. От Асеновград съм, т.е. от където се произвеждат. На една приятелка стажът й от училище във фабриката се състоеше в това да сменят етикети, на които е изтекъл срокът на годност с такива, които не е изтекъл. Не искам да плюя никой, или пък да защитавам, но Метро в случая не са виновни, защото това е политика на Ганчев.
Към авторката: Мила, нищо не можеш да направиш. В крайна сметка от личен опит виждам какво става. Всичките им наложени санкции падат. Незнайно защо.

# 76
  • Мнения: 803
ани123,
много точно мнение!
Ако има такъв случай и Метро бъдат "наказани", те ще прехвърлят лесно топката към Ганчев по описания от мен по-долу път. А той ще се "спаси" безпроблемно

Последна редакция: сб, 19 сеп 2009, 13:31 от Дедо

# 77
  • Мнения: 682
ани123, ужасна работа е това, което описваш! Много съм възмутена, въпреки че не се учудвам от нещата, които чета. За мен Ганчев са и си остават боклуци. Не е лошо и други мами, които "защитават" продуктите на Ганчев, да прочетат мнението ти.

# 78
  • софия
  • Мнения: 2 140
Ани,ти ме застреля душа! #Crazy

# 79
  • Мнения: 4 292
Аз не съм никак изненадана от думите на ани123. Всичко, което казва се знае отдавна, просто много хора не искат да повярват. Най-вече заради това, че до сега няма наложени санкции, което е много красноречиво.
rapunzel, тези, които защитават продуктите на Ганчев няма да се впечатлят, за тях това са празни думи без покритие. Никой не би желал да повярва просто така, че е предпочел за детето си по-некачественото.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Това направо ме изуми! Ама съм по-склонна да повярвам, отколкото да НЕ... Thinking

По-лесно е с пюре, ама май започвам да и готвя.

# 81
  • Мнения: 0
Аз съм изхранила баткото с тези пюрета. Нямала съм никакви проблеми, ама май трябва да се надявам да няма такива и в бъдеще. Сега на малкия изобщо не съм му купувала от тях. Остава да се моля детенцето ми да няма трайни проблеми по натък Praynig

# 82
  • Мнения: 176
aми, хайде да направим нещо .този форум сила ли е или не!

# 83
  • Мнения: 4 371
Форумът може и да е сила, но парите са още по-голяма сила Tired

# 84
  • София
  • Мнения: 816
Преди три години купихме от ,,МЕТРО,,охладен свински бут с кокал.Когато го разрязахме изтече една бяла лепкава маса,оказа се СЕПСИС.Животното е било заразено и понеже не е било живо и кръвта не е циркурилара в вените,бактерията е яла костният мозък в кокала,това ни обясниха от хеи.Случая се потули.
Работила съм в фабрика и мога да ви кожа как се сменяват етикети и дати.Как карат работниците да изтриват с разредител притнираната дата и отново минава на принтера с нова такава.
Ако стоката залежава в склада и се прави същото.В този смисъл и в ,Метро, могат да го направят,един принтер за производството е 15 хил.лева. 
Отивам да ви чета.

# 85
  • София
  • Мнения: 816
И още нещо от мен.
Кой още се заблуждава в марки и т.н.т.??????????? #Crazy newsm78
Изделията в Европа се произвеждат различни за източна и западна .С различни изисквания,срокове,състави и прочее.

# 86
  • Мнения: 682
И още нещо от мен.
Кой още се заблуждава в марки и т.н.т.??????????? #Crazy newsm78
Изделията в Европа се произвеждат различни за източна и западна .С различни изисквания,срокове,състави и прочее.
Е да де, но все пак фирмите поддържат определен стандарт, нали?

# 87
  • Мнения: 361
аз пък друго не мога да разбера newsm78

Хубаво, открила е нещо, хубаво - информира ни. Има гласност. Като предложиха- иди при някой репортери (не всичко е пари).
Най- се дразня от такива нещо- нещо нередно и хоп БОКЛУК.
Да Ганчев са виновни- може някой служител да е сбъркал, може печатната машина да не е в ред и т.н. Ама нали се сещате, че няма толкова луд чиновник да даде разрешение за работа ако нямат нужните изисквания.

И сега да питам нещо- ако утре пусна тема за ХИПП или НЕСТЛЕ или ГЕРБЕР и т.н. и разкажа, че съм намерила яди какво си или ми мирише странно, пак ли ще кажете че са боклуци?
Не защитавам никой. Купувам и Ганчев и другите марки и проверявам на всички срока на годност и вкуса преди да ги дам на детето си.

Много се надявам ако историята е верна да има адекватното решение.
Успех

# 88
  • Хасково
  • Мнения: 592
аз пък друго не мога да разбера newsm78

Хубаво, открила е нещо, хубаво - информира ни. Има гласност. Като предложиха- иди при някой репортери (не всичко е пари).
Най- се дразня от такива нещо- нещо нередно и хоп БОКЛУК.
Да Ганчев са виновни- може някой служител да е сбъркал, може печатната машина да не е в ред и т.н. Ама нали се сещате, че няма толкова луд чиновник да даде разрешение за работа ако нямат нужните изисквания.

И сега да питам нещо- ако утре пусна тема за ХИПП или НЕСТЛЕ или ГЕРБЕР и т.н. и разкажа, че съм намерила яди какво си или ми мирише странно, пак ли ще кажете че са боклуци?
Не защитавам никой. Купувам и Ганчев и другите марки и проверявам на всички срока на годност и вкуса преди да ги дам на детето си.

Много се надявам ако историята е верна да има адекватното решение.
Успех

Е защо трябва да оставя това така ?
Се пак 3 стека с еди колко си пюрета.....
То всичко ако не му обръщаме внимание , ми то какво ще стане ..?

# 89
  • Мнения: 361
anincenceto
Моля, моля, никъде не съм писала да не му обръщаме внимание. Даже напротив.
Но се дразя като някой пише нещо подобно без да има последици. Има докумет от лабораорията, разни други неща от институци и т.н и т.н Всичко вкупом и към репортери. Да разнищят.

# 90
  • Мнения: 288
Давала съм инцидентно на сина ми плодови на Ганчев,ама винаги ми е било малко кофти дали му давам нещо наистина добро....А като чета такива теми...май ще се откажа от експерименти. Rolling Eyes Има и други марки все пак с разлика в цената само около 50ст. Rolling Eyes

# 91
  • София
  • Мнения: 816
Мили мами.Ако видите с очите си как се приготвя храната в фабриките,включая иностраните,няма да хапнете и да пиинете нищо.
И още нещо от мен.
Кой още се заблуждава в марки и т.н.т.??????????? #Crazy newsm78
Изделията в Европа се произвеждат различни за източна и западна .С различни изисквания,срокове,състави и прочее.
Е да де, но все пак фирмите поддържат определен стандарт, нали?
Фирмите подържат стандарт/за изтока/ какъвто има и в България,всичко в допустими граници и пожелателни срокове след промяната.БДС също е с пожелателен характер.Според закона за храните,реформиран в услуга на фирмите вносителки и едромащабните наши такива.
Едно време/ свекърва ми разказа,а тя е лаборант/са се произвеждали продукти само за детски храни.От подходящи райони в България. 

# 92
  • Мнения: 7
А какво ще кажете за пюретата Малечко.

# 93
  • Мнения: 288
А какво ще кажете за пюретата Малечко.

Бяха ми донесли няколко плодови.Не бяха лоши на вкус,малкия ги хареса.Ама пък той всичко сладко харесва,тъй че... newsm78
Като състав плодовите са почти същите като на Ганчев (да не кажа същите).
За другите нямам наблюдение,но не бих предпочела тази марка,както и никоя българска. Rolling EyesНякак си колкото и да ми се иска,нямам им доверие. Stop

# 94
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Работя в детски магазин и като най масова марка продаваме пюретата на Ганчев. Искам да подчертая че доста често се случва да има между тях развалени пюрета. Или наредени на рафта се развакумират. Схемата им на транспортиране е следната от складова база в София се вземат с транспорт на склад в Русе и от там се транспортира до различните търговци. Е от толкова товарене и разтоварване с тези калпави опаковки е нормално да има развакумиране. Иначе развалените пюрета ни се подменят без проблем. До сега с пюрета Хип не сме имали проблеми, но пък те се сменят с нов срок на годност поне месец преди изтичането му.

# 95
  • Мнения: 682
Направо е безумие, как няма никакъв контрол върху храните, и то детските. Да те е страх и вода да пиеш вече! #Cussing out

# 96
  • Мнения: 0
neznaia ve4e kakvo da davam

# 97
  • Мнения: 342
Направо съм потресена,как може такова безучастие от страна на ХЕИ и т.н.Аз на моя съм му давала домашно приготвени повечето пъти,на ХИПП,Семпер,Гербер и Овко.Тези последните са на цената на Ганчев,но са по-добро качество/според мен/На мен също ми направи впечатление състава на пюрета Ганчев/купувала съм и от тях,но мн.рядко.нито на мен,нито на синко му харесаха/съдържат захар,нишесте и не знам какво още.Абсолютно съм отвратена от тяхното производство.Овко например не слагат захар.Ааа и даже в месните и зеленчуковите пюрета на Ганчев има и сол,а аз знам,че не е хубаво да се дава сол на бебета до 1г-2г.Тези на Ам-ам също са отврат,просто цялото Българско производство е такова/за огромно съжаление/Дано ги затворят,което ме съмнява.Те си плащат,а държавата им позволява да произвеждат и продават.Някой много го интересува за нашите деца  ooooh!

# 98
  • Мнения: 41
аз също съм давала на дъщеря си от тези пюрета на Ганчев и съм купувала и от Метро.Не мисля че Метро има вина при транспорт не може да се случи такова нещо с всички пюрета просто е абсурдно.Главната вина за това което ти си закупила си носи Ганчев така че делото трябва срещу тях да го заведеш,а пък те ако смятат че не са виновни да си съдят Метро след това,но Метро не ги е произвел така че помисли малко
Всеки сам си носи стоката на МЕТРО, а не те да идват и да я взимат.

# 99
  • София
  • Мнения: 816
Престанете да се заблуждавате,че като купувате чужди марки,купувате качество.По-нагоре съм обяснила.Единственото чисто е домашно приготвеното.
Към авторката-какво става?????

# 100
  • у нас
  • Мнения: 5 716
Изумена съм  Shocked

# 101
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Явторката наистина няма ли да се появи и да каже какво се случва?

# 102
  • Мнения: 0
Престанете да се заблуждавате,че като купувате чужди марки,купувате качество.По-нагоре съм обяснила.Единственото чисто е домашно приготвеното.
Към авторката-какво става?????
Здравейте.
Има фирми производителки, които стриктно спазват всички процеси от отглеждането на продуктите до преработването им и
пускането в търговската мрежа на готовите пюрета. Когато една фирма постави на етикетите на готовите храни знаците за
BIO или DEMETER това означава, че са спазени редица изисквания на съответните контролни институции в страната производителка.
Нека да не се заблуждаваме и от твърдението, че домашно приготвената храна специално за бебетата е винаги сигурна. Колко от
тези, които правят това са дали  продуктите, които използват да се изследват за съдържание на нитрати и други вредни вещества?
Не винаги добрият външен вид на плодовете и зеленчуците е гаранция, че даваме на децата си най-дорото.
Успех в правилния избор.

# 103
  • Мнения: 59
Не съм много сигурна,но мисля че въпроса трябва да е към ДВСК,а не към ХЕИ.

# 104
  • София
  • Мнения: 816
Престанете да се заблуждавате,че като купувате чужди марки,купувате качество.По-нагоре съм обяснила.Единственото чисто е домашно приготвеното.
Към авторката-какво става?????
Здравейте.
Има фирми производителки, които стриктно спазват всички процеси от отглеждането на продуктите до преработването им и
пускането в търговската мрежа на готовите пюрета. Когато една фирма постави на етикетите на готовите храни знаците за
BIO или DEMETER това означава, че са спазени редица изисквания на съответните контролни институции в страната производителка.
Нека да не се заблуждаваме и от твърдението, че домашно приготвената храна специално за бебетата е винаги сигурна. Колко от
тези, които правят това са дали  продуктите, които използват да се изследват за съдържание на нитрати и други вредни вещества?
Не винаги добрият външен вид на плодовете и зеленчуците е гаранция, че даваме на децата си най-дорото.
Успех в правилния избор.

Напротив,аз не заблуждавам никого и за никого не е тайна,че като си го отгледаш и си го откъснеш сам плода на твоя труд е по-сладко.
За нитратите ли говорите или нитритите?Топлината обработка е ясна.Малко хора правят разлика.
За,,био,, и ,,деметер,, не съм съгласна.То е още едно ,,исо,, без покритие.Редицата изисквания отиват в големите джобове и торби на контролните институции.

# 105
  • Мнения: 217
Потресена съм... нямам думи и незнам какво да напиша....

Едва ли някога ще купя нещо на Ганчев

# 106
  • Мнения: 0
Здравейте.
Ние не сме против това, че когато си отгледаш нещо, приготвиш го и го поднесеш на масата готово за консумация,
е  горчиво. Коментира се храна за бебета. На тях трябва да се дава най-доброто. Не просто да се нахранят.
Твърдението, че поставените знаци за BIO и DEMETER са без покритие са меко казано несериозни. Бихме се съгласили
с противното, но само срещу доказателства на базата на лабораторни изследвания. НЕ на твърдения, които не са
проверени. Бихме искали да дадем една малка информация, която касае сертифицирането по BIO и DEMETER на детски
зеленчукови пюрета в Германия.
Съдържанието на:  Nitrat трябва да е: max 200 mg/kg съгласно VO1881/2006 EG.
Хранителните стойности на бебешките храни трябва да отговарят на така наречената Директива на ЕО. А там
изискванията са наистина сериозни, и контрола строг. С напълването на нечии джобове нещата не се решават.
Винаги се стараем да даваме информация от достоверни източници.
Хубава вечер.

# 107
  • София
  • Мнения: 816
Извинете но кои сте тези Вие?Защо пишете в този форум като Вие а не като Аз..?
Доказателства биха могли да се дадат само ,ако някой си рискува работата/в днешно време/.Пък ние в този форум си казваме истината,такава каквато ние я знаем от видяно,чуто,личен опит.
Не е коректно да пишете като Вие.

# 108
  • Мнения: 4 371
От фирма Неделчев и Неделчев вероятно Peace

# 109
  • София
  • Мнения: 8 283
Сън в лятна нощ, обърни пак внимание на "автора" те са фирма и като такава се изказват.

# 110
  • Мнения: 0
Ние не се крием кои сме. Ние  сме се регистрирали във форума, като фирма, която ясно се е обозначила в пространството.
И до този момент винаги сме давали коректна и точна информация по темите, в които сме се включвали, макар че с някои
наши мнения сме рискували да се конфронтираме с част от колегите от бранша. Опитвали сме се да Ви бъдем от полза с това,
което публикуваме, защото всичката подадена от нас информация се е базирала на лабораторни изследвания и на реални
законови разпоредби.
Когато се пишат неща, които не са подплатени с доказателства и сериозни доводи, то тогава пишещия
не върши ли "мечешка услуга" нa този, към когото е адресирал посланието си? Хубаво е да се казва истинската истина. Не тази,
която е чута от втори или трети човек в кварталната градинка.
Пък ние в този форум се включихме по повод на някаква казана "истина", с която  не можем да се съгласим. И  дадохме
информация без да се притесняваме как ще оцените нашето включване.

# 111
  • Мнения: 4 204
Какви доказателства?! Тука да не е съд или следствие? Ние тука сме тия, дето си говорят по градинките, от втора и трета ръка, а не иституция, занимаваща се с доказателства.  Crossing Arms И в условията на това, кой може да каже коя е баш "истинската истина". И като не се притеснявате как ще оценим Вашето включване, що се държите като ущипани?

# 112
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Защо нападате Неделчев. Авторката е по интересно защо не пише нищо повече по темата.

# 113
  • Мнения: 1 986
Мисля, че пусна бомбата и замина.

# 114
  • Мнения: 4 292
Aз пък мисля, че няма какво повече да каже, при положение, че няма и какво да се направи, за да се променят поне малко нещата.
И ако за някой темата е бомба, то явно очилата му са доста розови.

# 115
  • София
  • Мнения: 816
Неделчеви, истината е някъде там.Хиляда фирми като вашата и всички казват истинската истина.С доказателства.
Вече преставам да пиша тук защото ми е досадно,егати и тука ни налетяха фирми дето знаят всичко.
Момичета извинете ме, оттеглям се bowuu

# 116
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
А аз възнамерявам да прекратя тази тема.
Потребителката, която така емоционално е пуснала призива си  в началото (4 еднакви теми в 4 различни подфорума), не се вълнува близо 2 седмици от темата си. Останалото си форумно присъствие е маркирала с търсене на работа, но в качеството си на посредник, както и с други теми-обяви за покупко-продажба на стоки.
Нищо фатално, но някой пуска подобна тема, а не желае да обясни в какво се изразява проблемът (отровни ли са пюретата, развалени ли са или развакуумирани), едни изследвания са пратени в една лаборатория и с резултатите са заведени едни дела, но  няма да се изнесе никаква информация, защото е тайна.
В темата пише "БГ-Мамма партньор", който освен всичко друго е член на Управителния съвет на Асоциацията на търговците на стоки за детето в България, изнасяйки конкретна информация за сертифициране и следени показатели на детски храни. В допълнение въпросният търговец не си е позволил да се саморекламира, а се включва винаги в теми, в които може да бъде полезен с информация, която е полезна и търсена.
В резултат той е обявен за "разбиратор" и "к'ъф си ти бе?!", а органите, издаващи сертификатите, за "бездънни ями, издаващи безсмислени документи".
Струва ми се достатъчно.
Когато има информация по случая и авторката може да отдели време да информира потребителите, да заповяда отново.


Общи условия

Активация на акаунт