Не купувайте от МЕТРО бебешки пюрета ГАНЧЕВ

  • 23 898
  • 116
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 011
аз искам само да кажа че съм чувала че метро пренабиват печатите на стоката.

Виждала съм го с очите си.Последният път беше преди 2 дни. Метро Пловдив,пакет сушени манатарки с изтекъл срок на годност,отгоре лепнат етикет на Метро с нова дата на годност.Не е единичен случай.Щях да подавам сигнал,сега ме подсетихте.

# 61
  • Мнения: 636
Айде да ги видим тези резултати от лабораторията, че чак били потресаващи ... Как разбра, че са развалени те попитаха? Ако не изпука капачката вероятно е проблемът да е бил в консервирането, не в съставките. Но като цяло аз ти нямам вяра, твърде истерично звучиш, извинявай ...

И защо да ти вярваме, може ти да си сложила нещо в пюретата, много ясно, че от лабораториите и РИОКОЗ няма да ти се вържат. Може да си от конкуретна фирма, може да си отхвърлена любовница, поради каква причина трябва да ти се вържем на акъла, дай документи, покажи фактури.

# 62
  • Мнения: 803
Весело е тук, наистина Laughing

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 9 747
Айде да ги видим тези резултати от лабораторията, че чак били потресаващи ... Как разбра, че са развалени те попитаха? Ако не изпука капачката вероятно е проблемът да е бил в консервирането, не в съставките. Но като цяло аз ти нямам вяра, твърде истерично звучиш, извинявай ...

И защо да ти вярваме, може ти да си сложила нещо в пюретата, много ясно, че от лабораториите и РИОКОЗ няма да ти се вържат. Може да си от конкуретна фирма, може да си отхвърлена любовница, поради каква причина трябва да ти се вържем на акъла, дай документи, покажи фактури.

Еми не и вярвай! Да не те е хванала за гушата?!
И що пък да е ясно за РИОКОЗ? Да, може да е любовница, да може да е конкуренция. ОБАЧЕ може и да не е. Нали?
Ако на тия дето трябва да проверяват хич не им пука каква е истината и поне да си направят труда елементарна проверка да направят на кой разчитаме?
То при такова потребителско мислене е ясно защо сме на тоя хал де!

# 64
  • Мнения: 2 867
Ако има някаква истина в случката мисля че много лесно може да се докажат нещата и чия е вината.
Могат да се изземат от въпросните партиди от различни градове и различни търговски обекти и да се види в партидата ли е проблема или в начина на транспорт/съхранение в съответния обект за който става въпрос.
Освен това - за съденето - нали от метро са предложили веднага на авторката да върне стоката, ако беше пробвала да върне и да и откажат е друго.

# 65
  • Мнения: 192
Не прочетох всички постове до края, но искам да се включа в темата. todorova_666, много е неприятно това, което ви се е случило. Според мен вината за развалата на пюретата е във съответния магазин Метро - Бургас. НА това ме навежда мисълта, че повечето пюрета, които сте купили от едно място, но са различни - с Хек, с пиле и т.н. и те самите са от различни партиди (производствени партиди) са били развалени. Значи най-вероятно пюрета не са били съхранявани както трябва. Може да са били на топло, може да са ги оставили на слънце, може камионът, който ги е транспортирал да е закъсал в жегата и това да е било причина да се развалят. Хиляди може да са причините. Аз работя в лаборатория на колбасарско предприятие и се занимавам точно с такива анализи на храни. Отказали са ви да направят анализ на пюретата точно защото сте ги отворили. Трябвало е да оставите поне едно неотворено бурканче и да го занесете в ХЕИ примерно. Иначе във вашия случай трябва да се доверят на честната ви дума, че пюретата са си били такива и то преди три дни. За три дни отворени пюрета се развалят, може вие умишлено да сте ги отворили да се развалят преди време и сега да си търсите правата или да сте поставили нещо в тях и т.н. Аз лично вярвам на това, което пишете, но съгласете се, че има много хора, които от злонамереност правят подобни неща. Можело е да занесете отворени пюрета на същия ден с фактурата и в някоя ДВСК ( там имат лаборатории, в които се извършва също контрол на храни от животински произход и особенно на детски), но на същия ден, възможно най-скоро след отварянето, защото и най-малкия достъп на въздух до една храна може да промени микробиологията и да при изследване да се появят нереални резултати. Никого не защитавам в случая - нито Ганчев, нито Метро. За мен Метро са виновни в случая и трябва да си понесат отговорността. Просто ви написах всичко това, за да е ясно как трябва да се реагира в такава ситуация

# 66
  • Градът на света Богородица
  • Мнения: 204
Към авторката-регистрирайте се в сайта-излъган.ком. newsm10

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Ужас ooooh! И аз ги купувам оттам, но засега, слава-богу не съм имала проблем! Praynig

# 68
  • Мнения: 15
Здравейте Hug

ПО темата за пюретата, ще се включа като ви разкажа аз каква стока си купих от метро. А иначе за сина ми Ганчев не го купувам и ако нямам възможност за по- качествени пюрета, наистина бих му правила домашни /аз всъщност и дост ачесто си му правя/.

СЕга за Метро - Пловдив. При поредното ми посещение за памперси - м.юли реших да си купя и 2 кутий /опаковани са по 2 броя/ шоколадови бонбони "Тримонциум".  Срокът на годност им беше о.к. Производител на бонбоните е захарен завод "Кристал " - Пловдив. Прибирам се в къщи, отварям нахъсано първата кутия /опаковката им беше о.к./ , махам капака и що да видя - ЦЕЛИТЕ БОНБОНИ ОБВИТИ В ПАЯЖИНИ И СНЕСЕНИ КАТО ЯЙЦА ПО ТЯХ. Интересно че паяжината беше и по тези целуфанови - найлонови легла на бонбоните /не знам как точно се казва/. Изхвърлих бонбоните, просто преди малко бях изхвърлила и фактурата, както и целия боклук, та разправията ми се размина. Реших да отворя и втората кутия - пак същтото.

Та и аз се чудя - уж опаковката е цяла, кой тогава е виновен!? Струвами се обаче, че етикети за годност се слагат допълнително от метро.

# 69
  • на село
  • Мнения: 1 028
Интересно, но и на мен, последния път, когато ходих да пазарувам там, ми направи впечатление минавайки мимоходом,  че пюретата са в хладилната витрина  Rolling Eyes. При условие, че в детския магазин от който винаги съм пазарувала, са си на нормален рафт.

Пък да не говорим, че въпреки че съм се зарекла да не купувам от там храни, ми се прияде риба и си купих филе от сом. Уж от сом! Когато го сготвих, на вкус и консистенция си беше чист шаран  Tired

# 70
  • Мнения: 803
Да кажа и аз две приказки.
Метро не слагат нови етикети за срок на годност, освен ако стоката не е техен си внос или от тяхната марка "Аро".
Принципът им е да не приемат стока с по-малък от две-трети от нормалния срок. Ако срокът започне да изтича, връщат стоката на доставчика без много обяснения защо и какво, кой е виновен, че е изтекъл или защо не е продадена дотогава. Ако доставчикът не си я прибере в срок я унищожават. Освен това имат "железни" договори с доставчиците - при всеки подобен проблем "вината", както и загубите се поемат от доставчика. За проблем с транспорта не носят отговорност, за съхранение на този тип продукт също. Виж, ако беше месо, риба, охладените продукти - да.
Не защитавам Метро, защото не познавам случая. Пък и не ги харесвам никак. Казвам ви само какви са принципите на действие в подобна ситуация. Аворката, ако е наясно с това / четох- има адвокати, немски партньори, фирма /, означава че е пуснала темата или само за да изрази възмущение или да компроментира производителя.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 9 747
Аворката, ако е наясно с това / четох- има адвокати, немски партньори, фирма /, означава че е пуснала темата или само за да изрази възмущение или да компроментира производителя.


А може да я е пуснала ПРЕДИ да разбере за тези правила на МЕТРО.
Нали не смяташ, че от завеждането на дело до предоставяне на съответната информация/документация от МЕТРО минават ден-два само.

# 72
  • Мнения: 2 531
Весело е тук, наистина Laughing

Добре де щом 1 стек е бомбирал , едва ли е само той, какво пречи на ХЕИ , РИОКОЗ или който там отговаря да проверят в търг. мрежа за други такива и да си вземат от там неотворени да им направят анализ! Нали за това са сигнали от гражданите и жалби!Спомням си по тв- случай със живак в бут. от мин. вода... бяха предприели грандиозни проверки ,че в новините даже... и водата също е била отворена като са дали сигнала ....

# 73
  • Мнения: 803


А може да я е пуснала ПРЕДИ да разбере за тези правила на МЕТРО.
Нали не смяташ, че от завеждането на дело до предоставяне на съответната информация/документация от МЕТРО минават ден-два само.

НВМ, не говоря за пускането на темата, а за дело.
Предполага се, че когато тръгнеш да водиш дела, адвокатите първо проучват случая, консултират, определят проценти, шансове за успех или споразумение, практики, подобни случаи, прецеденти, казуси. И тогава, след анализ се решава за дело.

# 74
  • Мнения: 9 776
Та и аз се чудя - уж опаковката е цяла, кой тогава е виновен!? Струвами се обаче, че етикети за годност се слагат допълнително от метро.

Най-вероятно причината е неправилно съхранение. Все пак се изисква определена Т за шоколадовите изделия. А за допълнителните етикети - не съм случила досега да има различия в датите по кутиите/пакетите и допълнителните опаковки. Винаги гледам.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт