Добър ортодонт в Русе?

  • 62 993
  • 149
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 18 009
От 25 април носим горе, от юни месец долу. Имам лентичка ама от известно време не излиза цялата, не знам защо. При нас нямаше място за кучешките зъби. Вече има, те обаче са някъде горе във венецеа, сега ще ги дърпат надолу. От долу беше крива дъгата, тя се изправи буквално за месец. Снимки имам в къщи, тук не, ако остане време може да кача...ама не обещавам. Ще ги носи м/у година и половина и две, зависи.

# 76
  • Мнения: 0
Здравейте, досега ползвах информацията от форума само като гост,за което съм благодарна на всички тук. Сега обаче се чувствам длъжна и аз да споделя  с вас първоначалните ми впечатления от специалистите в Русе. Имам препоръка от моя личния стоматолог синът ми да посети незабавно ортодонт в Русе заради дълбока захапка. Споделям това, за да си имате едно на ум,защото  той години наред посещава небезизвестната д-р Пенева,която изобщо не забеляза този проблем и сега това ми се убива в главата и с която щях да се разправям по друг начин ,ако живеехме в нормална държава за проспания пероид при нея 10 години подред. Беше ми препоръчан д-р Нинов и ортодонт от София д-р Димова, която идвала и преглеждала в кабинета на Димитрови в Русе.С Нинов ще се срещна утре ,а с Димова в края на месеца.Обещавам да споделя впечатления.  От вас тук научих и за д-р Енчев и д-р Иванова, с които се срещнах в началото на тази седмица.Държа да отбележа ,че това са само първите ни срещи,така че не мога да дам мнение относно професионализма им.И така:
-д-р Енчев -любезен , конкретен и загрижен. Прие ни веднага и предложи апаратче за начало и обясни ,че от сина ми зависи колко сериозен и постоянен ще бъде в носенето,за да има ефект,защото той е на цели 18 години  newsm78. По 400 лева за всяка челюст. Олекна ми ,защото не е все пак 2000-3000 лева. Макар ,че ме гложди съмнението дали ще помогне това. Не ни взе пари за съвета и очаква нашият отговор...
-д-р Иванова-мизерен кабинет с хигиена под всякаква критика, отвратителен преглед , бърка му с ръце в устата(не знам кога ги беше мила за последно), разчекна му челюстите , дърпа му с пръсти устните ,за ми покаже ,сякаш аз вече не знам,изобщо не използва никакви инструменти ,а само пръстите на ръцете си! Каза и отряза - "Брекети!-пригответе си 2400 лв . Никакви апаратчета!" На въпроса ми-"Защо?"- Отговор-"Защото няма да ги носи!"-реши тя вместо него. Взе ни двадесет лева за "прегледа", прибра ги в джоба си ,без да ми издаде касова бележка и ми даде визитка,която между другото изхвърлих в първия контейнер пред погледа ми.
Съжалявам,ако съм ви отегчила, но съм толкова объркана и притеснена-как може да струва лечението на децата ни такива безбожни пари и дали наистина това е реалната цена или всичко вече е толкова пропито от комерсиализъм,че чак се разкъсваш дали правиш най-доброто за детето си свръх възможностите ни или просто някой издевателства над нас! Между другото на вас издавал ли ви е някога стоматолог касова бележка?! Защото на мен само един и може би си струва да спомена името и - д-р Ева Атаян!

# 77
  • Мнения: 18 009
Дълбоката захапка според мен се лекува доста по- трудно от криви зъби. Така че според мен ще опрете до брекетите, просто се настой за цифроманията, която ще чуеш от гастролиращата Димова. И аз като теб минах през 4 докато се спра на Иванова. Описанието на кабинета съм го дала и аз, май в другата тема. Факт е обаче, че само тя не искаше да се вадят зъби, и цената беше 2400, да, съпоставени с 3500 във Варна и към 4000 май при въпросната Димова.

# 78
  • Мнения: 0
Здравейте, както ви обещах снощи,днес вече имам впечатления и от д-р Нинов. Прегледа при него беше на светлинни години от този при Иванова,. Ако щете ми вярвайте, този човек извади истински шублер, с който му взе толкова много размери , зъб по зъб, поиска от него най-различни начини на захапване и направи толкова много изчисления, преди да вземе решение. Показа ми точно в кой участък какъв ефект в милиметри ще преследваме и каза,че случаят съвсем не е от най-страшните,защото отклонението му не е голямо. Предложи апаратче ,защото за него било важно да се храни дъвчейки нормално,каквото и да означава това?! Цената -1000 лв ,като това е цената за цялото лечение , без да се плаща допълнително при всички следващи периодични прегледи, затягания и други профилактики до края на лечението. А колкото до Димова-дано не се настройвам предварително-при положение,че е представител за България на брекети "Даймънд" мога да се обзаложа какво ще предложи  Laughing

# 79
  • Мнения: 5
Аз също почнах лечение при д-р Нинов. На 20г съм.
С апаратче съм, иска ми за цялото лечение 1100лв.
Засега работи доста професионално Simple Smile

# 80
  • Мнения: 111
Здравейте, може ли някой да ми даде координати на д-р Нинов.

# 81
  • Русе
  • Мнения: 11 924
 Десунче -  0887599820

# 82
  • Мнения: 111

Благодаря Амбър   bouquet

# 83
  • Мнения: 0
От скоро ходя при доцент Милка Сербезова и съм страшно доволна Simple Smile

# 84
  • Варна
  • Мнения: 6
Темата е стара, но все пак реших да пиша. Simple Smile Аз съм при д-р Бучуков и аз и семейството ми сме изключително доволни от неговата работа, а имах страхотен проблем. Той е от Русе, но идва във Варна. Цената преди 3 години беше 2700 лв. но цените вече при когото и да сте с всяка следваща година стават по-високи /имам предвид, че вече е по-скъпо, но вие плащате първоначалната ви казана сума/. Хубавото при него е, че след първоначално внесена вноска останалите пари ги давате по колкото и когато можете, в срока, в който трае лечението. Не ви дават квитанции за дадени пари, но сестрата ги записва в техния бележник и вие можете да правите същото, отделно че при всяка внесена сума тя казва колко сте дали до момента. Сега мога да се похваля с една красива усмивка!  newsm47

# 85
  • Мнения: 18 009
Я да я видим  Wink

# 86
# 87
  • Мнения: 18 009
Супер се е получило  Heart Eyes

# 88
# 89
  • Мнения: 427
Iwkka, Супер е станало! Браво! Може ли на лично съобщение да ми дадеш контактите  на ортодонта си? Благодаря много! ти какви бракети носи?

Общи условия

Активация на акаунт