Ученически карти за градския транспорт.

  • 35 646
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 829
В София картите за децата се издават там, където се издават и картите за възрастни, при вас би трябвало да е същото. За целта ти трябват 2 снимки и бележник, на гърба на който вписват това, че са издали съответната карта. Ако детето е първокласник, и лична карта може да свърши работа.

Предполагам че бележника трябва да е минал през директора за подпис и печат.


може и да се извади със стария бележник Peace

# 16
  • Мнения: 63
За град Пловдив картите се издават срещу уверение от училището. И само 1 снимка картата беше 10 лв. за всички линии и се пътува с 40 ст. (така беше до миналата година за тази още не са казали).Попринцип се прави родителска стеща до края на септември началото на октомври и се уточняват тези неща за учениците до 4 клас на по-големите им казват класните ръководители.

# 17
  • Мнения: 574
Днес ходих да направят на сина ми карта със стария бележник - в бюрото в подлеза на метростанция Сердика. Направиха му от стария модел за един месец. С новия бележник ще бъде електронна карта. Трябва една снимка и се попълва един екземпляр.

# 18
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
А във Варна ученическите карти са по 21 лв за месец за 1 линия.
Много ми се струва  newsm78

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А във Варна ученическите карти са по 21 лв за месец за 1 линия.
Много ми се струва  newsm78
И на мен ми се струва много Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 377
 Hug
Аз пък да попитам, как ще ползват децата електронните карти за цялата градска мрежа, като в автобусите няма апарати за таксуване? Какво, ще ги глобяват ли или ще им купуваме билети за автобусите?

# 21
  • Мнения: 2 708
Бойче и аз като теб се  #Crazy кати ми казаха г-ците, че само електронни ще са вече и естествено, набрала инерция набързо звъннах на тел. От там ми обясниха много любезно, че когато се возят в тр средство с такива апарати - трябва да ги валидират, демек да ги цъкнат там. А когато няма такова - както е в автобусите си показват картата, а самите контрольори имат устройство в тях, с което да ги проверяват. Демек пътуват прим в автобус 94. Имат карта, в която са си купили 1 месец време за автобус 280. Те ще го глобят. Ако са си купили 1 мес време за 94 - няма да го глобят, или пък ако отчете тяхното устройство, че картата е за цялата градска мрежа.
О ххххххххххххх не знам дали го обясних като хората  Joy но с 2 думи - имат си начин да ги познават Wink

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да имат си устройства, които отчитат валидността на картата. Peace

# 23
  • Мнения: 14
За Пловдив още не са готови картите за тази годиня. Нещо умували още в общината. До колкото разбрах искали новите карти за учениците за намаление да важали само за линиите с които детето ходи на училище а не както до сега за цялата градска мрежа. Но ще видим като излезнат.

# 24
  • Мнения: 377
Крисче, мерси, че ми отвори очите!  smile3556 Вече се бях запътила към абонаментното бюро да "искам обяснение"!  Rolling Eyes
те и без това ме изнервиха, тази година като отказаха да издадат карта на синчето с миналогодишния бележник.  #Cussing out Половин час след това изпратих сестра му да види що за своеволия проявяват служителките и не щеш ли на нея и продали карта за брат й със стария бележник без никакъв проблем!  ooooh! - може би защото е голяма, а него могат да го разиграват та белким забрави да си дупчи билет и го хванат бабаитите дето са се навъдили за контрольори.! Набрала съм им бая и незнам кога ще се развихря!  afwitch то ще се чуе! Naughty

# 25
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да ви кажа право, тези по бюрата всяка от тях със собствено мнение. Много съм имала проблеми с тях , днес може това , утре не.

Та около 15 септември отидох със стария бележник да извадим електронна карта, ама съм повела 4 деца. Две мои и две чужди. Та взех 4 молби, всяко си пишеше молбата и отидохме на гишето (на Възраждане). Там много любезно девойче, си вършеше много добре работа. Пускам първо чуждете деца, едното се оказа, че е взело не правилния бележник, та минава едно и после започвам моите. Подавам първо на единя, после на другия и жена която наблюдаваше обслужващото ни момиче ми се скара, че е трябвало да заявя, че сме група  Shocked и щяло да стане по-бързо. Реших да не се разправям с нея, защото я видях, че е бременна и явно жената не и е лесно. После аз любезно попитах, какво следва, защото на голямото ми дете извадих само електронна карта - ами трябвало пак стария бележник, ако е преди издаването на новия и да се зареди картата.

Отива синът ми преди два-три дни в друг офис на гр. транспорт и моят носел бележник, чуждото дете забравил и казали - ама нямате нужда от бележник, само зареждаме картите - е кажете последно, трябват ли ни вече бележници при зареждане или не  newsm78

# 26
  • Мнения: 2 708
Ужас, те това не го знам и аз Дороти ooooh! Луди ни правят. Иначе то и аз затова бях набрала и звънях по тел, защото моята малката я баха върнали, че не можело с миналогодишния бележник - като Бойчето и аз се нервирах. Но се оказа, че може като отидоха с кака си. Ами тъпо е това. Много ме дразнят такива неща, ама какво да правим - всеки се изживява велик. Ако бях аз там на гишето обаче, дали щеше да ми го каже това за бележника, или щеше да си свърши работата. Всъщност аз не мога да им разбера номера в живота на тия от гишетата.

Друг път ще ги уча мойте да гледат ако има стикер с име и да го запомнят, пък майка им ще си свърши работата. Ама сигурно няма да имат Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 1 444
Krische ,
благодаря ти за изчерпателните разяснения.  bouquet
Тази година и на моите ще им трябват карти и точно се чудех къде да отида, какво да нося и прочее.Предполагам, че за студентите е същото, но със студентска книжка?

# 28
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Специално за студентите май искат и служебна бележка, но в сайта на градски транспорт май пише  newsm78 .

Също така, защо не искат личните ученически карти за тези карти, а бележниците - моят един ден да не занесе бележника в училище и го хващат. Учителите не харесват приказката - мама го взе да ми изкара карта    Mr. Green .

# 29
  • Не съм от тук и съм за малко
  • Мнения: 717
Отива синът ми преди два-три дни в друг офис на гр. транспорт и моят носел бележник, чуждото дете забравил и казали - ама нямате нужда от бележник, само зареждаме картите - е кажете последно, трябват ли ни вече бележници при зареждане или не  newsm78
Ако електронната карта е издадена с миналогодишния бележник, при следващото зареждане задължително трябва да се отиде с новия, а след това, когато зареждате, няма нужда да се носи (бележника). Това ми обясни много любезната служителка в бюрото при Ректората на Техническия университет. 

Общи условия

Активация на акаунт