Филия?

  • 14 014
  • 180
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 437
Дъщеря ми много рядко яде хляб (в началото хапваше, но сега почти не).
До сега съм и мазала 2пъти филийка с краве масло и шарена сол (аз ядях и тя поиска).
С нищо друго не можа.

mamma_mia, какъв е смисъла детето да яде сух хляб? Нещо не разбирам....нали така или иначе яде от време на време?

# 16
  • Мнения: 989
На нас фаворит ни е филийка на тостер с масло и мармалад.

# 17
  • Мнения: 1 763
Аз също не предлгам хляб с второто. В супите от ДК слагам, но той напоследък не ги иска. С домашните супи също не яде хляб.

# 18
  • Мнения: 764
Синът ми обича доста да си хапва хляб - ако него го питаш, го предпочита сух. Аз обаче му правя или запечени сандвичи с шунка и кашкавал или препечена филийка, намазана с някакво топено сирене (от тези триъгълните).
От три дни е на детска и доколкото разбирам на обед яде единствено хляба...Отначало не ми се харесваше тази му любов към хлебчето, ама сега не обръщам много внимание - не вярвам да е чак толкова вредно.

# 19
  • Мнения: 413
Робен най-много би харесал филия намазана с шоколад, но..... не му давам все още Simple Smile; малко шоколадче за награда да, но на филия ще почака още малко; в момента много обича филийка със саламче или винервурстче или дори само с масло; пържени филийки не отказва, печени също, принцеси много обича, а най-много обича сухари.

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Обикновено ги яде чисти.

# 21
  • Мнения: 2 478
Не предлагам филии, или само в краен случай, въпреки че Дилян обича сандвичите. В редките случаи, когато вкъщи е ял филия, тя е била намазана с пастет или сандвич с кашкавал.

# 22
  • Мнения: 106
      За мой най-голям ужас много, ама страшно много обича филия с майонеза. Но много рядко й разрешавам.

      Иначе също много обича намазано с риба тон в собствен сос или в зехтин.

      Масло не харесва, нито пък каквото и да било сладко или мармалад.

      Затова пък яде едно меко сирене, купувам го от Била, казва се Буко и прилича на крема-та.

      Запечен сандвич със салам и кашкавал, само с кашкавал, със сиренце (на този  му вика "мека баничка"  Joy), с пастет или с кайма...и т.н.

      На най-много обича сух хляб и си го яде самостоятелно преди или след супата!!!

# 23
  • Мнения: 46 520
...
Все пак има нужда и от въглехидрати нали? ...

Ммм, аз от дете съм научена, "прекрасен" и "супер полезен" навик, с който се боря от години ...
Въглехидрати си взима от всички храни, спокойно, картофи, ориз и т.н., те са навсякъде, допълнителното тъпчене чрез хляб не е необходимо.

# 24
  • Мнения: 1 596
Аз не искам да го тъпча с хляб,а просто да яде от време на време пълнозърнест. Heart Eyes
Просто е добър вариант за сутрешна или следобедна закуска, когато не ми се забъркват разни там други работи(бебешки) Heart Eyes
Но все пак имаше добри варианти от посочените тук за намазване.
Благодаря на всички Peace

# 25
  • Мнения: 2 587
На първо място лютеница,после вече  - салам и кашкавал или принцеса със сирене и яйце;олио,зехтин или масло с шарена сол.

# 26
  • Мнения: 9 814
Маргарин или лютеница.

# 27
  • Мнения: 798
Аз не виждам проблем в хляба.
Ядем го на попара, филийка с масло и сирене/кашкавал/домашно сладко/мед (иначе мазила от типа пастет, майонеза и шоколад категорично не одобрявам). Препечена филийка с риба и др. Филийка с яденето - задължително.
Въпросът е по-скоро какъв е хляба. Гледам често да имаме в менюто ръжен или пълнозърнест, защото в детската е само и единствено добруджа.

# 28
  • Мнения: 116
Ние обичаме филия намазана с масло, отгоре лютеница или шарена сол. Също така филийка с кашкавал или някакъв колбас, но да не е печена.

# 29
  • Мнения: 3 804
Сандвич с халва . Други мн ого недолюбва ,предпочита готвено.

Общи условия

Активация на акаунт