Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 86

roni.k  честито ви, все така да се обичате!
Ние направихме разходката, ама духаше вятър яко и даже леко дъжд запръска Sad, идва гадното време.https://

Последна редакция: пн, 12 окт 2009, 15:31 от oli4ka

# 691
  • Sofia
  • Мнения: 4 534
Ниеднес ще останем май без разходка. Сутринта бяхме на дерматолог заради силната червенина по лицето, която не иска да отмине. Сутринта  имаше две рани около устата. Направо се цепи кожата на Любчо под брадичката. Според док е контактен дерматит- даде  кемче някакво. Освен това се лигавим ужасно, пръстите все са в устата и се надявам това зъбче, да избие най-сетне, че нямам сили. Само мрънка, а взе и да реве. Докато бяхме при докторката ни видя нашата гастроентероложка, обменихме две приказки и тя ни попита, защо Любчо така нестабилно си държи главата..... То не че не се вижда, това винаги ми и бело повод за притеснение, но колкото да питам педиатърката, тя смята, че просто не го слагам достатъчно по корем. Според тази докторка обаче било хубаво да го заведем на невролог Thinking Предполагам няма други като нас, но все пак да питам - Всички ли си държат главата стабилно???

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Рони , честита ви годишнина!!! Бъдете все така влюбени един в друг !!!

Аз сега се прибирам от педито. Няма нищо обезпокоително. Каза , че наистина може да е от смяната на козметиката. Изписа А-дерма за дупето и Судокрем за петната. Сега като му сменях пампата нямаше нищо по д-то и съвсем малко беше зачервен отстрани по телцето. Питах я дали при тези обстоятелства мога да започна със захранването и тя каза че мога да почна , а може и да изчакам. Вие как мислите ? А пък как ми се развика за това , че още не съм му дала сокчета и плодови пюрета. Аз казвам , че не съм искала да го захранвам толкова рано , при положение , че си суче много добре и му стига. А тя ме контрира , че като давам сокове и плодови пюрета , това не било захранване. Заплаши ме другия месец като пуснем кръвните изследвания да не се изненадам , ако се окаже че детето е анемично. Кърмата нямала желязо и витамин С и аз умишлено съм го лишавала от тях. Писна ми от тая.  Ако знае как ще я сменям през декември ... Ама освен педиатър на детето е и лична на цялото семейство и ще трябва да си търся и джи-пи.

# 693
  • Мнения: 1 574
Предполагам няма други като нас, но все пак да питам - Всички ли си държат главата стабилно???

Ние си държим главата стабилно от втория месец. Но в интерес на изстината никога не е било необходимо да я пазя, защото не й се е клатила, както примерно беше при баткото. Мисля, че просто всяко дете се развива индивидуално. Но е възможно също да започне да си държи по-стабилно главичката като почнеш по-честичко да го слагаш да стои по коремче.  Peace

Честито на днешните месечинки!   bouquet

Честита годишнина на roni.k!  1dating

# 694
  • Мнения: 0
Здравейте и от нас.
 Щеше ми се да ви почерпя виртуално за месечинката на Аглая,но тъй като незнам как да ви сервирам нещо апетитно ,пиинете нещо реално за нейно здраве. Simple Smile
roni.k честита годишнина !
мама Мира най-лошото при такива обриви е че много рядко се установява от какво са причинени.Ая е така от втория си месец непрекъснато се изрива и после и минава и така вече 3 месеца ходене по лекари, който само вдигат рамене и казват че ще го израсте.Дано при вас е еднократно и мине  бързо.
desive78 Аглая държи главата много стабилно въпреки че не я държа по корем изобщо защото това е най омразното и нещо.
Galia1982 кремчето от майка ти е страхотно,като и се зачерви леко около дупето на бебка с едно мазване и всичко изчезва.За сгъвките на крачетата не смея да кажа.Хиляди благодарности Hug Hug Hug

Честита месечинка и на другите бебчета родени на 12 май.Да са ни живи,здрави и много да слушкат.


 

Последна редакция: пн, 12 окт 2009, 17:44 от filimonka

# 695
  • софия
  • Мнения: 2 140
Честита месечинка на Аглая! Hug
Ние сега се прибираме от разходка с Ицко.Много ми е мъчно,че идва
лошото време и разходките ще са все по-рядко и кратки.
Иначе и днес дадох пюре от моркови feeding.Вчера две лъжички,
днес три,а на момчето така му хареса,че искаше още и се
разплака като не му дадох.
А
така сладко яде от лъжичката,че все едно досега все с
нея се е хранил.Тази седмица ще си продължим с това пюренце,
а другата незнам какво да дам. newsm78
Помогнете ми с идеи! Praynig
Лека вечер! Hug

# 696
  • Мнения: 21
Здравейте и от нас.
Честита годишнина на Рони!Много семейно щастие ви пожелавам!
Днес пробвах Жожи да си хапне тиква с картоф на Хип,обаче се мръщи.....уж хапна 3-4 лъжички,но като че ли още незнае какво да прави с тая храна  Mr. Green
Затова няма да го насилвам,когато тогава.В момента се бори с един слон  hahaha
Честити месечинки на всички бебета.
За държането на главата мога да кажа,че аз Георги почти не го слагам по корем,нещо не му е много кеф (то няма на кой да се метне...) и въреки всичко е много стабилен още от втория месец.Но пък краката са му кашкавалени още.Нито се държи на тях нито пристъпва,но за всичко си има време.
Това от нас,лека вечер!

# 697
  • София
  • Мнения: 86
Десиве, четох някъде ,че понякога се получават обриви около устата от лигавенето при никненето на зъбите .И ние преди няколко дни бяхме много червени в лицето, сега пък почти няма,  луда работа, Crazy от всичко може да са тези обриви, но явно много бебета имат такива обриви , оплакват се мамите. ooooh! Дано Любчо да се оправи бързо. Hug
Смехорана, аз гласувам за картоф с морков. Peace
Мама Мира , може вярно да изчакаш с захранването, докато отшуми тази история напълно.
За главата и ние я държим, преди от време на време я килкахме, вашият по корем много обича да седи.Явно всяко дете е различно.

# 698
  • Мнения: 87
Минавам да почерпя за петата месечинка на Жанетка  GrinningЧестити месечинки и на другите бебочета, родени на 12  Heart Eyes


Честита годишнина на Рони.К

# 699
  • Мнения: 781
Рони,
Честито на Аглая, Жанета, Добри и Ксандър. Да са живи и здрави и мноого игриви. Ние вече май ядем Grinning За обяд изяде цяло пюре от моркови, а сега каша. Само не знам по колко да правя. Никъде не пише newsm78
И ние държим главата от доста време. Не и харесва обаче поза по корем и не знам как ще си тренира ръчичките newsm78

Майчета, май имаме нужда от нова тема, но аз не знам как се правят. Идейки......

# 700
  • Мнения: 28
Честита годишнина Рони! Много семейно щастие, хармония и любов!
Честита месечинка на Жанетка, Ксандър,Аглая и Добри! Да са все послушни, здрави и много да ви радват!
Смехорана и аз гласувам за морков с картоф.
Моята Ева отказва обаче засега други зеленчуци освен тиква, морков и картоф. Пак ще я пробвам след около седмица, няма да я насилвам, когато тогава. Даже с половинката имахме лек спор, че съм опитвала да й давам все някакви странни зеленчуци, а не нещо просто - за него странно са спанака, карфиол и броколи. Като го питах той какво предлага не можа да отговори  Simple Smile.
 И ние си държим главата някъде от началото на четвъртия месец. По корем съм я слагала, но не често, защото тя или връща или почва да се нерви понякога.

# 701
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Честити 5-ти месечинки на Ксандър,Жанетка,Добри и Аглая!!!Да порастнат здрави и умни дечица  Hug
Евелин от средата на 2-ри месец си държи главичката,постоянно иска да е по корем аз я оставям по гръб тя веднага се обръща и в момента в който пак я завъртя започва да се сърди и отново навирва дупата  Joy hahaha Joy
Тихичко да се поФаля денс яде плодово пюре ябълка,грозде и морков с голям апетит  newsm10 Нали бях се побъркала че ми ги отказва но днес ме зарадва.Утре мисля да й направя кашичка с банани пък да видим дали ще я хареса  newsm78
Преди час се прибрихме излизахме с моите дружки и ударихме по една салата с ракийка а децата спаха, много сме доволни  Mr. Green
Приятна вечер аз отивам да си къпя и храня мишката  newsm37 Misc Baby Bottle

# 702
  • Мнения: 202
Здравейте, днес дадох втората лъжичка с овесена каша на моята звездичка. Мнооого и хареса и се озърташе за още.
Смее се с глас като луда като я гадилкам, направо полудява. Търкаля се на кревата от корем по гръб и сама се хили на себе си Joy
И тази вечер (да кажа ми удари 2 зъба, ще излъжа защото още няма) ама така ме захапа, че изпищях, а тя милата клепа-клепа на парцали и се чуди кво стана.
прави ми впечатление, че разреди броя на кърменията и намаля времето на сукане.
Колко бързо расте само! Батко и беше на формула и не са ми много приятни спомените от първото майчинство.
oli4ka, и при нас излязоха едни такива ситни пъпчици около устата и след ден-два изчезнаха. Ту се появяват, ту изчезват. Но нашата уста е малка и може да побере само едното юмруче, въпреки усилията на бебка. А пък лигиииии, колкото искаш Grinning и това е поне от месец и никакъв зъб не се задава на хоризонта.
Лека нощ!Утре пак. Hug

# 703
  • Мнения: 826
Рони честита годишнина!!! Много ми харесва новия ти ник... по - добре те описва. Laughing
 Да сте живи и здрави с мъжа ти и все така сладки, усмихнати и обичащи се. Още много взаимно щастие и обич ви пожелавам и вашите желания, нека бъдат мои пожелания. newsm51
Честити месечинки на сладките бебковци. Все така да растат касиви и весели.

# 704
  • Мнения: 397
Мила Рони честита годишнина и от мен! Бъдете все така здрави, весели и влюбени! Много попътен вятър в морето на любовта! Hug
Честити 5-ти месечинки на Ксандър,Жанетка,Добри и Аглая!!! Много здравички и послушни за радост на мама и тати! newsm38

Ние тези дни имахме пъпчици по дупето - така и не разбрах от какво станаха. Нито козметика сме сменяли, нито марката памперси, най-вероятно нещо съм яла, но не стана ясно. Сборихме ги с Бочко и с една млечна емулсия Джин Джира.
Главичката си я държим от много време изправена, но и ние стоим доста по корем, а нощем така спим.
За пъпчиците около устата и аз съм чувала, че от слюнката се получават. Педиатърката може да изпише подходящо кремче Naughty
мама Мира много се ядосвам на такива доктори. В крайна сметка ти си майката и ТИ решаваш кое е най-доброто за твоето дете. А пък това със заплашването  Crazy Дано и моята не ме изненада неприятно в четвъртък Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт