В коремчето на мама Януарчето все по-силно шава - 21

  • 24 430
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 39
Хайде нова тема, докато се впиша и тя преполовена Joy
Sunrise с удоволствие винаги чета постовете ти, ако може споделяй повече в астрологичен аспект, на мен а вярвам и на други мами ни е много любопитно.
Мнението ми за проходилката е сто процента отрицателно, не съм ползвола такава с дъщеря ми и няма да ползвам занапред, ако я бях пуснала в проходилката със сигурност нямаше да проходи на 9 месеца, а тя сама си пожела и не съм я насилвала никак.
Изблрала съм си количка АВС Родео и мисла да си поръчам от сайта, който Роси79 пусна, само е въпрос на още малко време, дано не свърши промоцията, излиза с около 160 лв по-евтино. Стерилизатор на пара за микровълнова ще ползвам, имам на Чико, не ми се вярва да не ми се наложи, въпреки че ще кърмя дори и от шише да е пак. Ще си поръчам и помпа на Чико около 27-28 лв, трябва ми нова и върши чудесна работа стига да знаеш какво да правиш с нея Crazy
За трета ФМ кво да ви кажа, ако бях от София щях да правя, но както виждате повечето момичета които сме от провинцията се отказват и двоумят ( с изключение на Варна, Пловдив), защото там има специялисти, а при нас е свързано с разходи нерви и т.н., мисля да разчитам на лекарите при които се наблюдавам и ще раждам докрая.

# 46
  • Мнения: 11 607
Искам само да благодаря за споделените думи на д-р Димитрова от предната тема(мисля,че споделени от Редчето) и да ги припомня отново - " Абе, вас бременните ви побъркаха! На къде спите, какво ядете! Превърнаха най-нормалното състояние на жената в пазар! " и по-специално и най-вече последното изречение.......Лично на мен ми действат много добре и окуражително.

И другото, което щях да пиша е едно питане - Виолетке, кога ти е приемния ден за доплера и поколко взимаш? За колежките от темата има ли намаление? Честито за покупките!

# 47
  • София
  • Мнения: 1 345
Здравейте мами да се запиша докато не сте ми избягали  Laughing Извинявайте ако не пиша много по тематаамаоще съм със сварен мозък и не действа. Аз да кажа физическисъм добре,но психически не знам дали скоро ще се оправя. Стискайте палци да има адекватно развитие след около двачаса трябвада разбера какво е станало.  Ще ви чета малко по напред във времето като се поочовеча.

Дудеславка как си мила? Драсни някое редче  Hug

# 48
  • Мнения: 3 453
Добре дошли на всички нови майки! Лека и безпроблемна бременност ви пожелавам!

Ivalex
,
трудно е, когато ти липсват близките ти. Аз отново ще изпращам татко в чужбина за неопределено време и ми се свива сърцето. Така и не успях да свикна с тези раздели... Tired
Да са живи и здрави, това е най важното. Ние ще стискаме зъби, няма как. Прегръдки! Hug
Завиждам ти за умението да плетеш, да знаеш. Много бих искала и аз да изплета нещо на детето, но не умея нищо, освен терлици....
Стихчетата ти са чудесни! Heart Eyes
Ra4e ,
прочетох за опита ти с кърменето. Поздравления! Искрено се радвам, когато прочета за майки, които залагат на дългото кърмене. Надявам се и аз да се справя така добре! Емо е голям сладур! Hug
Дано всичко е наред при теб и кръвното е в нормални граници!
Sisiyana ,
почивай повече. Дано вкараш в норма хемоглобина!
Копнеж,
посмях се с червените ти чушки! Joy Аз бях така с доматите, голяма лакомия..Сега ме е избило на прясно мляко...вода почти не пия.
Wicky ,
съжалявам за съкращението, много неприятно.  Tired
Ela79 ,
радвам се, че сте добре с бебето! Дано и зъбите спрат да създават проблеми.
За страховете – зная, че си на тръни, няма и как иначе да е. Понякога, обаче, споделянето помага. Тук сме не само, за да си бърборим за дреболии, но и за да си помагаме, когато се наложи! Hug
Катинче,
много е сладка Михаела!  Heart EyesАма бива ли така да тормозите детето, бе! И какви са тези чушки от теб! Луда жена, ейййй... Laughing
Редче,
дано всичко се оправи при вас! Да се пазиш, че те мисля!  Иначе добре вървите с теглото, браво. Hug
Dudeslavka ,
съжалявам за случилото се! Дано всичко се подреди по най-добрия за вас начин! Този човек не заслужава дори да види детето си!  Прегръщам те! Hug
Евка,
голяма простотия, не намирам думи!  ConfusedНе зная какво да те посъветвам за съжаление. Дано се намери някакво разрешение на проблема. Добре, че съпруга ти не е тръгнал да разчиства сметки, че с тези ваши съседи....върви доказвай, кой крив, кой прав.  
Puhinka ,
не съм сигурна, че дори и с кола можеш да пътуваш! Ниската плацента не е за пренебрегване. Бъди по-предпазлива и се консултирай с лекар за това, дали можеш да шофираш.
Копнеж,
по въпроса за секса – аз съм разрешила кардинално въпроса. Нали знаеш руската максима “ Ест человек, ест проблема, нет человек, нет проблема”, та и аз така  по въпроса със секса.  Mr. Green
MTV,
да е жив и здрав баща ти! Много щастие му пожелавам!  bouquet
Аууу, мернах темата за проходилките – любимата ми.  Mr. Green
Цоцоланче,
мен също ме мъчи кръста, много неприятно. Само лежането помага наистина. Hug
Sunrise7 ,
беше ми интересно да прочета за дневника ти. Ако някой успее да ме зариби по астрологията, това ще си ти.  Laughing
Violetblue ,
поздравления за покупките. Да си призная, най-много ме впечатли доплер-а. Честити розови гащи!  Hug
Wicky ,
тъкмо се чудех кого да попитам за този магазин Пигис хаус. Чух, че там имало най- голямо разнообразие на колички.   Ние се чуди още, дали да е Peg Perego или Jane Slalom. Ти си посещавала магазина – дали може да се видят всички модели на тези две фирми там? Ще ти бъде благодарна и, ако пуснеш списъка, който си приготвила за бебешките неща. Аз никак не съм наясно. Гледах едни одеяла, много меки, но ужасно кичозни. Не зная дори към кои марки да се ориентирам. Tired Май само аз нищо не съм купила до сега.

..............

Къде са публикувани снимките от Софийската срещата? Може ли линк, моля! Rolling Eyes
 ...........................

Момичета, при мен от известно време се появи един малък проблем. Хъркам вечер. Хъркам толкова свирепо, че се будя от собственото си хъркане! #Crazy Като мечка гризли съм, ужасно е. Рискувам и да затрия съпружието, че милия спи наврян под две възглавници, за да смекчи шума.... Tired
Носът ми е запушен от началото на бременността, но едва от скоро хъркам така. Ако някой знае начини за справяне с положението - да сподели.

.....................
Със сигурност съм пропуснала някого, моля за извинение. Хубав ден на всички! Hug

Последна редакция: ср, 23 сеп 2009, 13:35 от _Hope_

# 49
  • Мнения: 11 607
Хоупче, ето тук са снимките:



И друго ....щом хъркаш - няма да се гушкам с теб рано сутрин.....Аз май също хъркам.....Но моя мил явно спи дълбоко, щом до сега не се е изнесъл от брачното ложе...А и той хърка.....

И...можела само терлици да плете....аз и толкова не мога.....Копче едва зашивам(при майка шивачка, която без проба ми шиеше в активните си години всички дрехи!), ти за плетене ми говориш.......

# 50
  • Мнения: 3 675
Ето полезно инфо за пловдивски мами, ама за по-нататък при захранването. baby eat

едно много полезно сайтче, с ясли в пловдив, сигурно към тях има и млечна кухня

http://www.zadecata.com/index.php?page=0_1_1_1#Plovdiv

http://www.1spoon.hit.bg/zapisvane.html
http://www.1spoon.hit.bg/weekMenu.html

http://nik.1expresno.com/menu_detska%20kuhnia.htm

Моя приятелка ходи в една ясла в Смирненски, казва, че яденето на ден излиза левче, менюто й харесва, купоните се купуват предварително в началото на всеки месец, по-нататък ще я питам къде точно се намира, че то и това време ще дойде без да се усетим.

В Пловдив до дома на младоженците в магазина за прежди предлагат готови плетени жилетки, елечета, терлички, който иска може да ги види, цени не помня, но мисля, че жилетките са малко по-голямо бебе, поне след 3-4 месец и са на цена около 18-19 лева.

Последна редакция: ср, 23 сеп 2009, 13:58 от gitadam

# 51
  • Мнения: 3 453
И...можела само терлици да плете....аз и толкова не мога.....Копче едва зашивам(при майка шивачка, която без проба ми шиеше в активните си години всички дрехи!), ти за плетене ми говориш.......
Аууу, мани, мани....и ти, като мен значи.  Joy Тъй като и аз съм от Добрич, добре зная, че на такива, като нас там не се гледа с добро око.  Mr. Green Навремето баба ме гонеше с игленика и някакви карета, ама така и не ми стана страст.  Терлици се научих да плета единствено от собствен егоизъм и зиморничавост. Laughing

За хъркането - мъжът ми явно има нервите на дзен будистки монах, щом още не се е изнесъл от брачното ложе. Laughing Ама вече си спя сама, като кукувица, защото той се е пренесъл в края на леглото и нищо не може да го накара да ме гушне нощем, докато издавам такива гърлени звуци.  Mr. Green

Благодаря за линка!  Hug

# 52
  • Мнения: 803
_Hope_, Grinning Шапка ти свалям на поста! Та ти си изброила всички писали в последните няколко теми Shocked Това с колко отворени прозореца става?  Laughing
Иначе не си единствената, която не е купила нищо още. И аз съм в този отбор. Просто не знам откъде да започна. Само като чуя за неща като стерелизатори, помпи и т.н. ... лошо ми става, защото хич нищо не разбирам.  Rolling Eyes
Не мога нито да шия, нито да плета. Много съм вързана в ръцете. И мога само да се възхищавам на хора, които имат тези таланти. Пък макар и само терлици да умеят да плетат.  Laughing

# 53
  • Мнения: 11 607

Ей за това те убивам моменталически(пък аз се чудех защо си ми симпатична, то било,че миришеш като мен - на добруджанско)......Извинявам за спама, явно днес ми е ден.......То сега ако не излезе,че се познаваме, че имаме много общи неща - пък на......А...ще ти пиша на ЛС за родословието ти.....

Копнеж, не питай с колко прозореца става и колко време отнема това с поименното изреждане на момичетата.......Това си е направо мазохизъм........Но е много приятно и за двете страни, признавам си......

# 54
  • Мнения: 19
Дудеславка как си? Една голяма Hug и от мен.Да-този не може да се нарече мъж-сигурно го е хванало шубето,но май и друга има.И аз преди мъжътси имах друга връзка -2г.-и един ден ме сюрпризира,че е май е по-добре да се разделим Shocked а колко неща направих да се съберем-та и аз 1г. и нещо живях в Плевен-даже обзаведохме новият му апартамент и после 2м. мисли дали да се разделим,но както са казали всяко зло за добро.Сега пишеше,че си в родният си град това ако не е тайна-къде е?
  Евка  незнам какво да ти кажа-с луди да си нямаш работа.Дори бурята днес а отмине пак ще имате проблеми в бъдеще,а в страх не може да се живее.Вие там под наем ли сте или си купихте жилището.Не е толкова лош варианта с преместването-е не веднага.Те сигурно предишните собственици затова са избягали.
 Стискам Ви палци момичета да се отърсите от тези проблеми по-скоро.
 Копнеж-за кекса-и моето усещане е такова като твоето и уж секрецията трябва да ни е увеличена ,а при мен не е-затова сме го разредили(пък и аз се чувствам по-тромава).

# 55
  • Мнения: 39
 По всичко си личи че Добружанките не сте лесни  Party
Hope единственото лечение за хъркането при бременност е раждането, но  Naughty имаш още поне три месеца, и аз предния път започнах да хъркам долу горе по това време  hahaha, нещо там пак се притискало и килограмите, след като родих всичко изчезна, е не задължително за всички де.
АА за плетенето и аз съм от неможещите и терлици не мога, като малка се спусках, но всичко съм забравила, дано някоя баба спретне някой терлик  bowuu, друго неща много ми харесват поларените и ватираните бебешки дрешки.
Днес си пуснах изследване само на Hb по мое осмотрение и е 109, чудя са дали са пия лекарства или още може да изчакам newsm78, май ще изчакам до прегледа на 6.10 не мисля че е фрапантно нисък.
Момичета вие боядисвате ли се? Аз днес се престраших, ами не се харесвах вече и за 2 часа взех решение! С Дамяна се престраших чак 9 месец, две седмици преди за родя. То тогава и кафе не близвах и бира и люто и не се лакирах и изобщо бях в друго "положение", сега гледам по-широко на нещата, пия по половин кафе отвреме навреме и по половин чашка бира и така   bouquet А да ви кажа снощи сънувах че пуша  Shocked е тава си е кошмар, така съм ги намразила тези боклуци, че дано не се изкушавам пак някога да пропуша.

# 56
  • Мнения: 488
Здравейте на всички! Благодаря за радушния прием и че сте ме включили вече в списъка.
Много сте изписали тези дни, всичко прочетох... но забравих, така че ме извинете, че няма да се обръщам поименно.
Искам само да дам кураж на dudeslavka и Evka в трудностите, които се сблъскват - не се предавайте, момичета, бъдете силни и защитавайте позициите си!

Аз съм добре, починах си 4 дни, приятели от София ни бяха на гости и ходихме до Старосел, разгледахме тракийските храмове. Не съм особено впечатлена, но поне се разходих и разведрих малко, че не съм мърдала от града не помня от кога. Времето е страхотно, а аз цял ден съм закована в офиса и направо полудявам на моменти! И аз като вас нямам търпение да дойде време за обикаляне и пазаруване, искрено завиждам на тези, които не ходят на работа.

За покупките да споделя - количка на първо време няма да купувам, първите 6 месеца смятам да изкарам с тази от сина ми, Маг Ингланд Принцес (знам, че няма добри отзиви за нея, но на мен ми беше много удобна и стабилна, особено през зимата). После ще си купя лятна количка, но ще е втора употреба, сигурно от ebay, там има страхотни предложения на тройно и четворно по-ниски цени от българските. Струва си да ги погледнете! Същото се отнася и за другите бебешки аксесоари, дрешки и т.н. Стерилизатори, помпи за кърма и шишета няма да купувам, първия път кърмих почти до 3-годишна възраст без никакви грижи, така че съм сигурна, че и сега няма да ми трябват такива екстри. Бебето в началото смятам да спи при нас, така че легло няма да купувам, после ще го преместя в дървената кошара на Боян, а на него ще направим самостоятелна детска стая.

Относно дрешките - ще прегледам първо от Боян какво може да стане, най-вероятно ще е само бельо, защото той беше лятно бебе и всички други дрехи се разминават по размери (а и пол  Grinning). Приятелки сигурно ще ми дадат доста дрешки, но и ще купя, естествено. Вече ме сърбят ръцете, но като наближи ноември-декември тогава ще имам повече време.

За дрехите за бременни - аз все още успявам да нося повечето поли, които носех през лятото, те са разтегливи или с ластик. Купила съм си 2 чифта дънки, имам 1 панталон за бременни и сукман от предишния път. Само блузи ми трябват есенно-зимни, и палто или яке. За пловдивчанки да споделя, че в магазина за преоценени маркови стоки на "Заимов" има много хубави дънки за бременни по 20 лв!

Ох, олях се с писане, извинете, но като не се отчитам от началото, така е  Laughing

Последно - секс хич не ми се прави, направо ми е чудно. Първия път въобще не ми пречеше бременността, ама сега много рядко се сещам, само сънувам. Веднъж в месеца ако стане, направо банкет ще вдигна  Mr. Green
Иначе се чувствам чудесно, нямам никакви неразположения, само май ми се струва, че много бързо дебелея... страх ме е да се кача в последните седмица на кантара, но към 6-7 кг съм качила със сигурност.

Хубав есенен ден желая на всички и много поздрави на бебоците ви!

# 57
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
_Hope_, Grinning Шапка ти свалям на поста! Та ти си изброила всички писали в последните няколко теми Shocked Това с колко отворени прозореца става?  Laughing

Явно с един по- малко, защото мен изобщо не ме е споменала  Crossing Arms Кръвно съм обидена!

# 58
  • София
  • Мнения: 222
_Hope_, Grinning Шапка ти свалям на поста! Та ти си изброила всички писали в последните няколко теми Shocked Това с колко отворени прозореца става?  Laughing

Явно с един по- малко, защото мен изобщо не ме е споменала  Crossing Arms Кръвно съм обидена!

И аз, и аз  Wink

# 59
  • Мнения: 961
Ако някой знае начини за справяне с положението - да сподели.
Като родиш най-вероятно ще спреш да хъркаш!  Mr. Green И аз пак се разхърках, и първата бременност бях дъскорезниа страшна, като родих и спрях от раз.

Кой се чувстваше добре с лютите чушки, аз откакто бременея много им налитам, дано не го подлютявам малкия човек, че тези неща преминават във водите...

Маме, как миришете вие бре? Не усетих по особена миризма на срещата, а имам доста силен нюх!  Wink
А за думите на д-р Димитрова - и аз си ги повтарям и добре ми дойдоха, но тази нощ имах много неприятно преживяване. Събудих се изтръпнала с болки в гърба, легнах по гръб но хич не ми беше комфортно, не само, че не ме отпусна гърба, но и започнах да се задушвам, обърнах се на дясно, усетих страхотно облекчение в гърба, но започна да ме боли ужасно корема. В същото време толкова ми се спеше, облекчението в гърба така добре ми идваше, че нямах сили да се помръдна, но трябваше да мине доста време за да ми мине корема. Даже ми минаваха мисли, че днес ще трябва да се обаждам на доки. Днес нямам контракции, но гърба си ме боли!
Хайде и аз се оплаках!

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 5 нови отговора.
А не, пускам си поста, после ще ви чета!

Общи условия

Активация на акаунт