Малко помощ /сериозно/..

  • 2 714
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 175
Дайте съвет как да процедирам с Топлофикация.. Praynig
Историята е следната:
шефът ще прави нов офис за новият отдел в компанията..
Отделил е за това един от апартаментите си в центъра на града.
Не е ползван никога откакто е купен - преди 6-7 г...

Преди малко ми се обади разярен и ми прати по мейла бележка от Топлофикация, че дължи ...над 8000 лв парно за последните 4 г.. Shocked Shocked
И сега трябва да се оправям с това.. ooooh!
Плс, кажете какво трябва постъпателно да направя, за да се "разбера" с Топлофикация

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
За 4 години е нормално да се събере подобна сметка, даже да не са били включени радиаторите, тъй като се начисляват до 70% такса мощност или сградна инсталация или както и да го наричат сега. Не мисля, че може нещо да се направи по въпроса.

# 2
  • Мнения: 589
шефът ще прави нов офис за новият отдел в компанията..
Отделил е за това един от апартаментите си в центъра на града.
И ти сега да му оправяш на шефа си  батаците със задна дата, а?

# 3
  • Мнения: 2 175
Ми не ми е ясно как може да е нормално, след като се знае, че никой не живее там и радиаторите не са пускани - Бруната са засичали.проверявали топломерите последно преди 2 г и оттгава нищо.. newsm78

# 4
  • Мнения: 22 459
Шефът ти е трябвало да проучи как стоят нещата с топлофикация когато е купувал апартамента.
Ти нищо не можеш да направиш ако не си е подал заявление за спиране на парно и т.н. стъпки, които е трябвало да направи.

# 5
  • Мнения: 2 175
Истината е, че за съжаление си нямам понятие как стои въпросът с парното в Сф..
Ама въпросът не е е в това какво е трябвало да се направи, а как да се оспорва и тн..
Утре ще звънна в Бруната и ще разпитам, ако някой има идеи.. Praynig

# 6
  • София
  • Мнения: 3 069
а тази сметка да не би да е от преди доста повече години, все някога някой е живял там, ползвал парно и не плащал...ама тогава в изравнителната сметка от преди 2 год., за която казваш трябва да я има тази сума като дължима...знам ли, а и на всяка месечна сметка трябва да има отдолу "натрупани суми до момента" или нещо подобно...и защо топлмерите са засичано преди 2 год, миналия май не са ли засичани пак? Това, че ще покажат 0000 не означава, че не трябва да се засичат... Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 1 508
Тази сума явно е начислена за тръбите, които минават през апартамента. Напълно е законно и често го правят, когато хората си спират парното, за да вземат все пак пари.

# 8
  • Мнения: 2 175
Доколкото знам по принцип всяка година се засичат - слагат съобщение на входа и тн..
Обаче ако не живееш там и не си стъпвал от години - ясно е, че не са го уведомили..
Чак сега, явно са се разтърсили и са пратили бележката на служебният му адрес.. newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Ако не е осигурен достъп до топломерите на посочените от фирмата разпределител редовна и допълнителна дата за отчет, се начислява пълна мощност на имота. Отчета е веднъж годишно след края на отоплителния сезон, има и фирми, които предлагат месечни отчети, но се заплаща допълнително.
Единственият ти ход за момента е да успееш по някакъв начин да накараш Бруната да отчете въпросните топломери, които ще покажат, че не е ползвано парното, но честно казано съм убедена, че ще накарат шефа ти да си плати.

# 10
  • Мнения: 1 008
Апартаментът, в който живеем сега
стоеше много време празен.
Когато реших да се нанеса в него
открих,че сметката към Топлофикация
е 3 800лв(2002г.).Платих я, без изобщо
да съм търсила варианти. Топлофикация и
Бруната не е имало как да знаят,че в
този апартамент не се живее.Те оставят
съобщение на входа, не са задължени да
ни издирват персонално,ние сме тези,които
би следвало да се грижим за собствеността си.
Не,че защитавам Топл. и Бруната-напротив,
ненавиждам ги,но едва ли има изход от тази
ситуация.

# 11
  • Мнения: 2 175
Единственият ти ход за момента е да успееш по някакъв начин да накараш Бруната да отчете въпросните топломери, които ще покажат, че не е ползвано парното,

Да, досега им гледах сайта - имат опция, за заявка на отделно отчитане.
Утре ще пробвам..

# 12
  • Мнения: 4 916
Доколкото знам по принцип всяка година се засичат - слагат съобщение на входа и тн..
Обаче ако не живееш там и не си стъпвал от години - ясно е, че не са го уведомили..
...

Е, няма да му дойдат на крака на плажа, за да го уведомят.. Най-вероятно не е осигурил достъп и са му начислили масималната мощност в продължение на години назад. Има срок, в който начисленото може да бъде обжалвано. След това - плащане.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
Дано постигнеш успех, но както казах е малко вероятно за минал период да се съгласят на корекция.
Въобще Топлофикация и всичките "луни" гравитиращи около нея са тъмна Индия. Само ще спомена, че осъдиха баща ми без да го уведомят, за сума, която НЕ дължи /оправданието беше, че колежката била нова по онова време и нещо недогледала/! От март месец до сега чакаме становище от тях, аджеба длъжник ли е баща ми или не, след като надлежно си е представил като доказателство платените сметки.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Сега се сетих и друго - топломерите се зануляват сами преди началото на новия отоплителен сезон и повечето нямат функция да пазят показанията от минали години.
Т.е. може би единствено ти остава да оспорваш сметката от сезон 2008/2009 и то само в случай, че вече топломерите не са се самонулирали /зададена им е определа дата/.

Общи условия

Активация на акаунт