Малко помощ /сериозно/..

  • 2 722
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 916
...
Т.е. може би единствено ти остава да оспорваш сметката от сезон 2008/2009 и то само в случай, че вече топломерите не са се самонулирали /зададена им е определа дата/.

Така е, оспорва се само сметката от последния отоплителен сезон и то само в определен срок - пр. 2 седмици след изготвяне на изравнителната сметка. Обърнете внимание - Изготвяне!, а не Връчване.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
Абе шефчето ще цака яко на Топлото, това е ясно.

# 17
  • Мнения: 4 916
Ем... недвижимите имоти носят със себе си и отговорности, какво да се прави.
Да си провери и останалите апартаменти, за да не го изненадат с още някоя честитка.

# 18
  • Мнения: 712
Признавам, че не съм наясно, но вчера случайно дочух по новините, че до края на септември според не знам кой точно закон, но този според който ставаха всички битки с Топлофикация в последните години, клиенти, които не са осигурили възможност за отчет на основната и допълнителната дата, имат право да поискат от топлинния счетоводител нова дата за отчет.
Но трябва да бъде преди 1 октомври, иначе се начислява автоматично 100% мощност и сметката става дължима.
Побързай!

# 19
  • Мнения: 4 380
Извинявай ама ти в ред ли си да оправяш дълговете и батаците на шефа ти? Laughing Ако не е тайна колко и в какво ти плаща за такава "кучешка преданост"? И аз искам такива работници.

# 20
  • Мнения: 2 175
клиенти, които не са осигурили възможност за отчет на основната и допълнителната дата, имат право да поискат от топлинния счетоводител нова дата за отчет.
Но трябва да бъде преди 1 октомври, иначе се начислява автоматично 100% мощност и сметката става дължима.
Побързай!

Това беше много ценно инфо, танкс!  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 7 970
Свържете се с топлинния си счетоводител да изясните съдържанието на сметката. На броячите все още стоят данните от тазгодишното и миналогодишното измерване. Поканете ги да дойдат и да ги отчетат. За миналата година не знам, но за тазгодишното измерване наскоро чух, че скоро изтичал срокът за окончателното измерване (ако не е изтекъл вече).

Има вероятност и голяма част от сумата да са наказателни лихви.

Когато апартаментът не се ползва, не е лошо да се съвржете с топлинния счетоводител, това да бъде отразено и да дойдат и да запечатат радиаторите. Така отпадате от измерване и ви се начислява само таксата за мощност.

# 22
  • Мнения: 2 175
Дядо Хаджия - точно това и направих..

Обадих се в Топлофикация и служителката абсолютно любезно (боже, хваля администрацията  Shocked) ми разсяни цялата процедура..
Реално сметките са към 2000 лв, а всико останало е наказателна лихва. Дори и тези 2000 лв могат да се променят - ако има протокол от живеещите в сградата, че наистина никой не е живял в имота тези години. Даде ми е тел на Бруната - където също бяха много любезни  и бързо реагиращи..Още утре ще дойдат да отчетат топломерите и да задвижат процедурата..
Така че - има решение..
Благодаря на всички!
  bouquet

# 23
  • Мнения: 4 916
Магаренце,
провери от колко души от живеещите трябва да бъде подписан този протокол и какво ще стане с опростените пари, напр. дали същите живеещи няма да трябва да ги платят. Защото ако е така, какво си мисля, много малко хора ще се навият да подпишат.

# 24
  • Мнения: 2 175
Магаренце,
провери от колко души от живеещите трябва да бъде подписан този протокол и какво ще стане с опростените пари, напр. дали същите живеещи няма да трябва да ги платят. Защото ако е така, какво си мисля, много малко хора ще се навият да подпишат.

Проверих и това..Wink
Партидите са 18, но се водят 8 апартамента във входа..
Много ясно, че ще са против - нали така ще им се вдигнат техните сметки..
Но мисля, че за 2000 лв вече няма да се разправя никой..

# 25
  • Мнения: 4 916
Блазе му на шефа ти, че входа е такъв разбран, понеже на повечето места хората не могат да се разберат да забият един пирон, какво остава да платят още за парното.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 087
чакай, че нещо не схванах - искаш да кажеш, че сметката е 2000лв, а има начислена лихва на нея 6000лв, така ли  Shocked
не знам за колко години става въпрос, но почва да ми става ясно защо топлофикация не бързат да си събират сметките навреме, а може и 10 години да не плащаш и няма да те потърсят - не защото не могат да те намерят, те лихвички искат да събират  Whistling

# 27
  • Мнения: 2 175
Блазе му на шефа ти, че входа е такъв разбран, понеже на повечето места хората не могат да се разберат да забият един пирон, какво остава да платят още за парното.

Мисля, че не ме разбра - не вярвам изобщо някой от входа да се съгласи..просто той ще си плати най-вероятно  2000 лв и оттук нататък ще се следи..Wink

А в тази връзка за съкооператорите - ето ви ново "20"..
От 2 месеца съм в див ремонт, който вече приключва..
Реших като лека компенсация да боядисам входната врата на кооперацията, защото беше цялата грозно олющена и изографисана с графити.
Онзи ден майсторите я боядисха цялата в тъмно сиво - и стана еднаква.
Днес има бележка на входа - възмутен тон..защо не съм питала в какъв цвят да се боядиса.. Shocked Twisted Evil Twisted Evil
Немам думи просто.. ooooh!

# 28
  • Мнения: 4 916
Не съм разбрала значи.

За вратата - не чакай благодарност от съседите. Доволни ще бъдат само хайваните от входа, които ще я изрисуват пак за отрицателно време.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 970
...
Днес има бележка на входа - възмутен тон..защо не съм питала в какъв цвят да се боядиса.. Shocked Twisted Evil Twisted Evil
Немам думи просто.. ooooh!

А ич да не те притеснява. Преди време смених стъклото на входната врата и веднага ми се озъбиха с една анонимна бележка (от сорта кой позволил, па кой платил, па как е платил и т.н.). Аз пък залепих друга, че от анонимни плужеци бележки не приемам и ако имат нещо да ми кажат да ми звъннат на вратата и да ми го кажат в очите.

Та не ми звъннаха де, ама и двете бележки изчезнаха.

Общи условия

Активация на акаунт