моля, дайте ми съвет (проблем с наематели)

  • 34 647
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 298
Моля?Това пък защо?Някъде пише ли го или ей така ти се струва на теб правилно?

Въпроса не е дали на мен ми се струва правилно,а така е правилно. Хайде,някои от нас да знаят малко повече от други,а!

# 16
  • Мнения: 3 157
Извинявай,ако съм ти прозвучала по-нападателно,но това ми е въпроса-къде го пише това?
Това,че знаеш малко повече е хубаво,но не това ме интересуваше(а преполагам и авторката на темата).Та конкретно?

# 17
  • Мнения: 298
Извинявай,ако съм ти прозвучала по-нападателно,но това ми е въпроса-къде го пише това?
Това,че знаеш малко повече е хубаво,но не това ме интересуваше(а преполагам и авторката на темата).Та конкретно?

Съпруга на приятелка е криминален инспектор и от него знам,че в подобни случаи е най-добре да се потърси съдействието на полицията.

# 18
  • Мнения: 835
След като се върти ток, значи някой го ползва.Моят съвет е, да отидеш в електрото и да изключиш тока.Те може да ти се обадят да попитат какво става, или да се изнесат.

Викни някой съсед за свидетел, ключар/оторизиран/ да разбие вратата, да сложи нова брава и да ти даде фактураОписваш намереното вътре, подписва се съседа и ключара и си...готова!пускаш един смс да си вземат багажа в 1 седмичен срок и ако не го вземат- до кофите!
.След като не са си плащали по никакъв начин няма как да докажат, че са плащали/при евентуално дело/ и ти имаш пълното основание да си влезеш във владение на имота!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
Недейте да я съветвате така! Това е самоуправство и ако наемателя е по-нагъл ще я осъди!!!! НЕ МОЖЕ да влезе в апартамента! И ако иде с полиция - те ще откажат да и съдействат. Това е ако има офцициален договор, ако няма е друга бира.

# 20
  • Мнения: 3 371
само искам да те "успокоя", че нито полиция ще ти съдейства/казаха, че това са частни неща/, нито някой може да ти помогне, ако наемателите ти не напуснат доброволно. искам да видя един случай, където има клауза за 24 часово напускане  при неплащане и да са се изнесли веднага.

наемателите могат да си те бъзикат както си искат в общи линии.
ако влезеш в жилището, или с поемни лица гледай да си, или снимай всичко, иначе после могат да кажат, че в кухненския шкаф под розовата чаша за кафе са имали 10 000 лева и ти си им ги свила. иди, доказвай, че не си.

# 21
  • Мнения: 2 111
Чета ви с интерес, защото ми предстои да давам жилище под наем. От това, което обсъждате, обаче излиза, че наемателят може да си прави каквото си иска, а наемодателят няма почти никакви права в случай на проявена некоректност...

Искам да попитам - възможно ли е да намеря някъде образец на примерен договор, защото още не съм измислила какво да впиша в моя и се притеснявам да не пропусна нещо...Благодаря!  bouquet

# 22
  • Мнения: 3 157
Кафе с Канела ,с гугъла излизат много примерни договори за наем на недвижим имот:
http://www.ernabg.com/ndd/bg/doc/dogovor%20za%20naem%20na%20nedvijim%20imot.doc
И още малко подробности:
http://internetreklama.com/bulgaria/tax/realestate-tax/
http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?f=7&t=21462

# 23
  • Мнения: 4 916
Никой договор не може да ви предпази от некоректни наематели, не се заблуждавайте.
Ако някой е решил да ви гърби, ще ви изгърби. Затова си отваряйте очите на четири още при подбора на наемателите.
Давам пример: изтича договора, наемателят си събира вещите и напуска. Но преди за заключи вратата, отвинтва всички кранчета и водата тече около 12 часа. Който иска да доказва умисъл, онзи вече е напуснал.

# 24
  • Мнения: 347
Никой договор не може да ви предпази от некоректни наематели, не се заблуждавайте.
Ако някой е решил да ви гърби, ще ви изгърби. Затова си отваряйте очите на четири още при подбора на наемателите.
Давам пример: изтича договора, наемателят си събира вещите и напуска. Но преди за заключи вратата, отвинтва всички кранчета и водата тече около 12 часа. Който иска да доказва умисъл, онзи вече е напуснал.
Shocked Пълна олигофрения! Явно всичко си опира до това дали си попаднал на хора, независимо от клаузите в договора.

# 25
  • Мнения: 519
И на мен ми предстои отдаване на жилище под наем, и отсега тръпна в очакване...Дано имам късмет ooooh!

# 26
  • Мнения: 274
Да, аз съм се сблъсквала точно с такива наематели преди години.

Разбих вратата и сложих друга - така както не идваха - изведнъж веднага дотърчаха, извикаха и полиция, взеха да хленчат как съм залючила в апартамента единствените дрехи на невръсното им дете и т.н., Въпреки, че оттдавна използваха апартамента просто като склад, тъй като тока беше изключен за неплащане, не плащаха и никакъв наем имаха наглостта да ме заплашват със съд.
Истината е че действително можеха да ме съдят за самоуправство, а аз тях за дължимите суми ( 500 лв беше само натрупаната сметка за ток тъй като отоплението е на ток)
Е, до съд не стигнахме, тъй както на никой от нас не му се занимаваше само от спортна злоба - те нямаше да спечелят нищо, а аз още по-малко - те нямаха нищо на свое име от където евентуално да си взема парите - нямаха банкови сметки, и двете им коли се водеха на други хора. Платих им всички сметки и така ....


Така че много внимавайте на какви хора си давате апартамента. От моя сравнително богат опит мога да заключа, че най-некоректни са младите семейства с дете. Противно на всякаква логика нали? И още по-противно на логиката най-доволна съм от едни момчета - работещи студенти - пазеха апартамента като свой. А след семейните мърли стържех плочките в кухнята с шпакла  Crazy

# 27
  • Мнения: 274
Забравих да кажа на аввторката на темата - говори с юрист!
Сега има бързо производство за тези неща и за много кратко време може да се раши въпроса. Е, важно е и да не се набуташ допълнително, но мисля, че би могла да ги съдиш и за сумите които ти дължат. Днес почти няма човек който да няма банкова сметка - имаш шанс да си ги вземеш парите, ако направиш всичко легално - а и ще си спестиш много нерви.
Успех -  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 1 603
Ако си решила да става както си е по правилата първо им прати Нотариална покана /т.е. нотариус я изготвя и негов призовкар я носи на адреса/, в която да е упоменат срок за изнасяне. Не съм сигурна, обаче, че ще успее да им я връчи - все си мисля, че след като са те завлекли с 3 наема и сметки вече са напуснали жилището. Полицията няма да ти помогне в случая.
Другият вариант е просто да си влезеш в апартамента веднага - взимаш 1-2 приятели и нов патрон и работата е приключена за 10 минути.  Да, наистина нямаш право да го правиш, но според мен при всички други случаи ядовете и загубеното време ще са много повече.

М/у др. представа си нямам защо си чакала 3 месеца за да разбереш какво става ? Ако сте се чували и разбирали, поради причини някакви  да ги изчакаш с наемите, ясно, но от 3 месеца да нямаш връзка с тях и да не предприемаш нищо ?

# 29
  • Мнения: 2 028
имате ли подписан договор не разбрах? какви са условията при неизпълнение и условията за прекратяване?

преди 1-2 години търсехме наематели, първо бяхме решили да са младо семейство, хеле появи се младото семейство, булката - бременна, разбрахме се да платят наема за първия месец предварително, с нанасянето, ок, няма проблем, отсече бъдещият татко, нанесоха се, вкараха покъщнината и ни съобщиха, че нямат пари да ни платят... големи скендъли се разразиха, но не им бяхме дали ключа още, егати късмета... инатиха се цяла седмица, но ги изнесохме  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт