На АПРИЛското човече, честитим половин годинка вече!

  • 32 524
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 521
Дубриутро!
Олче,Люси   bouquet за темичката!
Жабче големи сладурки са дори и намръщени.Не бях гледала скоро снимки и сега ми се струват страшно порастнали,направо моми!
Мимето,а твойта Диди си е направо позиорка,от край време  Laughing ,много сладка с тия фибета.
Да честитя и на всички дето днес стават на цяла половин годинка!
И да не забравя-Деси,ама много мерси за кафенцето  Hug

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Айде и ние в новта тема , благодарим на Олче  за която bouquet
Вчера и ние се захранихме с 2 лъжички оризова каша , и по този повод искам да попитам мамите които кърмят - то в началото когато се слагат 1-2 лъжички кърма е лесно, но по-нататк когато трябва по-голямо количество ще се изцждате ли или ще слагате АМ или пък вода. Аз мисля да слагам вода (че другото голяма хамалогия нали съм минала по тоя път  Sad) .
И втори въпрос за водата - ще преварявте ли или ще давате   Девин с розов етикет примерно?
И трети въпрос - за бебенцата които до сега не са пили вода (съответно и не знаят как да използват шишето с биберона ) как ще им давате вода - от чаша , с лъжичка или....?

Много са ни хубви всичките априлски бебоци  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes (е и мартенските де  Blush)

# 17
  • Мнения: 445
Добро утро и от мен!!! Да ни е честита и новата темичка, Олче   bouquet
Ей ама какво хубаво кафенце....мммм!!!
Искам да помоля за паролка за колажчетата за да се опитам да кача снимчица и на моите бандитки!!! Също така и за таз диетка, че направо вече не мога да се понасям Tired
*Black & White*  тя тая докторка е добра, но в своето си направление, а що се отнася до храните аз разбирам от хранене на бебе повече от нея(не че се изтъквам, но тя съвсем пък не разбира)! Значи щом има само млечна не става! А да ви попитам според вас с каква каша мога да разнообразя, тъй като леко им писна ориз и царевица?
Айде и още единвъпрос относно обиколниците, че снощи в чудо се видях!!! Нали от едната страна креватчето е табла, а от другата- решетка, та мисълта ми е как да ги вържа тия обиколници, като няма къде да ги завържа?  newsm78
Нещо станаха много въпроси и питанки....та ви оставям за сега да си пийна кафенцето!

# 18
  • Мнения: 2 090
pipi66 ,мъжа ми проби дупчици на табличките на леглото поради тази причина.
За разнообразито на безмлечни каши-виж какво намерих на HIPP,има с ябълка и банан Party

zinaida,по първия въпрос-ако не мога да събера кърма,АМ ще слагам.По втория-от доста време давам на Анито розов Девин,не я преварявам.От шише я пие,толкова и я пие де Crazy,ама след хранене и давам по няколко глътки.

# 19
  • Мнения: 445
Те досега са хапвали само ябълка, а тази е от елда има и банан, трябва ли пак да захранвам?

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Простете слабоумния ми въпрос , но колажите защо са 3 ? В смисъл в зависимост кой месец се е родило бебето в този албум да се качват снимките ли? (и висшето ми образование понякога не помага - съвсем затъпях  doh #Silly)

# 21
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Чоки, май и аз съм на този хал с разтегнатите или разкъсани връзки на коремните мускули.  Sad Просто иначе досега поне малко трябваше да ми се е прибрал корема, а той не е мръднал откакто съм родила. Ти на какъв лекар ходи за да ти го установят това? Майка ми ще се окаже права, че ще ми трябва операция за да се видя с що-годе приличен корем...  Confused
Пипи, други безглутенови каши са елда, амарант и киноа. Безмлечна каша с елда има на Хип, имат вариант и елда с плодове (банан и ябълка). Амарант и киноа има само в диетичните магазини и тези за био и здравословни храни, няма готови каши. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362572.0. Просото също не съдържа глутен, може да пробваш и с него, но ще трябва да го приготвиш домашно, май няма готова каша само от просо.  newsm78
Ако не си въвела елдата и банана поотделно, ще трябва да ги въведеш едно по едно и тогава да дадеш кашата. Пробвай с банан в оризовата каша например.
Зинаида, докато кърмиш имаш ли все още рефлекс на потичане от другата гърда? Ако да, подлагай едно шишенце. Ако не, пробвай на ръка, поне при мен така става бързо и лесно, в един момент започва само да си тече даже.
Вода засега преварявам, но кога ли ще започнат да я пият... Като започнат да се справят по-добре, ще им взема или Девин или има една друга вода - Бебе, има я в Била на бебешкия щанд. Взех една магична чаша на Авент и ще пробвам с нея, проблемът е докато разберат как се пие от нея. Иначе пробвах с лъжичка, става, но е бавно и всичко избутват навън с езичета гадинките.

# 22
  • Мнения: 77
Здравейте и от нас!!!!

Не съм писала от многооооо време, но не ми оставаше много време. По цял ден бяхме навън и нямах време да седна да напиша нещ и да си призная не съм ви и чела!!!

При нас всичко е многоо добре! Захранихме се. Първо му дадох картофче и му хареса, а днес ще му го смеся и с морков. Аз ще сменям педиатърката и си намерих най-добрата! Много съм щастлива! Тя е млада има страхотен подход към децата и обяснява многооо внимателно!
  А за захранването, реших аз да му приготвям храната и си купих уреда за приготвяне на храна на Чико http://family-bg.com/prX_2943.htm . Много съм доволнаи от него! Става много бързо, лесно и вкусно! И между другото в пюрето слагам 40 мл кърма и малко водичка. Вие по колко слагате?
Имам и един друг въпрос. Пиете ли някакви витамини? На мен от днес ми започва университета и ... сигурно ще има доста болни... А аз да ви се похваля записах още една специалност! Надявам се да ми остава време и да уча и Влади да гледам!

Е това е за сега от нас! След малко ще кача снимки на Влади!!!

 Hug

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 337

Зинаида, докато кърмиш имаш ли все още рефлекс на потичане от другата гърда? Ако да, подлагай едно шишенце. Ако не, пробвай на ръка, поне при мен така става бързо и лесно, в един момент започва само да си тече даже.
Вода засега преварявам, но кога ли ще започнат да я пият... Като започнат да се справят по-добре, ще им взема или Девин или има една друга вода - Бебе, има я в Била на бебешкия щанд. Взех една магична чаша на Авент и ще пробвам с нея, проблемът е докато разберат как се пие от нея. Иначе пробвах с лъжичка, става, но е бавно и всичко избутват навън с езичета гадинките.

Този рефлекс изчезна много отдавна, пробвах да изцеждам на ръка но ства мнооого бавно , а  с помпата пък да не говорим...както и да е пюрето ще го правя с вода може би с вода - то така или иначе Ели суче по 100 пъти на ден не вярвам да е ощетена от към кърма .

# 24
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
При мен още си тече от другата гърда докато кърмя, имам и спонтанно протичане на гърдите като се понапълнят. Е, не е като в началото, но навън без подплънки не мога, иначе ставам цялата на мокри петна.

Емануела, аз мисля да започна да пия Центрум Матерна, защото се чувствам доста отпаднала напоследък. Иначе от време на време пия фолиева киселина, витамин Е, Калмацин. Направих и един курс с Неоксид.

Моите се успаха днес, повече от час сутрешен сън правят. Кога ще се храним, кога ще излизаме...

# 25
  • Мнения: 5
Здравейтееее

И аз искам парола и диета. Praynig

Моето зверче не пие вода -нито с лъжичка, нито от шише. Това водата е лошо нещо според нея. Аз й слагам в сокчетата по малко преварена.

Явно и аз ще трябва да пия някакви витамини, че ще ми окапе вече косата

Жабче, дано повече време да си така с кърмата

Какви са хубавички девойките с фибички, а ние нямаме къде да си сложим Sad

Честито на половин-годинковците. Да са весели и здрави

Приятен ден на всички и мерси за кафето

# 26
  • Мнения: 7 128
Браво и благодаря на Олчето за темата и на Люси за идеята!   bouquet
На Шоки за направата на албумите!   bouquet
Жабче, ти сигурна ли си, че не си им давала нещо люто/горчиво на твоите разбойнички?  hahaha По-здраво стиснати устенца ... здраве му кажи.
Емануела, честито ти ново предизвикателство!   bouquet
Атлантика, ха добре си се завърнала! Вгого са ти готини младежите!  Heart Eyes
Хайде после пак.  Whistling

# 27
  • not found
  • Мнения: 581
Добро утро  Hug
Люси    bouquet за заглавието
Емануела , 2-ро висше ??? Мале , аз се чудя първа специалност как да запиша ... много смело , браво  Hug
Пак имам въпрос за захранването . След като давам от 2 дни пюре , кога да започна с кашата ? Не бързам да започвам , просто информативно да знам и по кое време на деня ? А и с скаква каша да започна  newsm78

# 28
  • Мнения: 445
Jylieta , значи аз знам, че когато се достигне пълното количество трябва да го яде така към 1 седмица и чак тогава да се въвежда нова храна!!! По принцип кашата се дава на следобедното хранене, но ние сме доста злояди и аз я давам на второто за деня хранене! По принцип е най-добре да се започне с оризова каша, но от гастроентероложката знам, че на доста деца не им харесва чистия ориз и затова на нас ни препоръча да започнем с ориз и царевица(безмлечна) и съм доволна...Да чукна на дърво не сме имали проблеми!

# 29
  • Мнения: 182
Момичета,изживях пак един ужас  Cry
Емо е доста крив от няколко дни и не спи,а много му се спи.И така не иска нито биба нито гърда нито в количката и като ревна и като посиня и не може да си вземе въздух направо омалях.Бих го  Confused по дупето,пак не диша.Така му бръкнах в гърлото,че тогава вече изплака и после ме гледаше като неадекватен  Sad.Извиках бърза помощ и ми казаха какво да правя в такива ситуация(макар ,че съм изживявала много такива ужаси с каката и уж знам какво да правя,но се ошашках).Оф още треперя.И сега ново двайсет-доктора каза да го водя на невролог задължително,защото още като влезе от вратата и ми каза той защо си е накривил главата на дясно,не сте ли забелязали това,може да има проблем.Вашите деца кривят ли се на някъде като ги държите прави или си стоят изправени.вече на какви ли не доктори го водих тоз човек,ще ме побърка.

Общи условия

Активация на акаунт