На АПРИЛското човече, честитим половин годинка вече!

  • 32 513
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13
Добър ден и от мен Flutter
Да благодаря на Деси за хубавото кафенце  Hug
Жабче за какво я пиеш фолиевата киселина?Прости невежия ми въпрос Blush иначе и аз мисля да започна един курс със витамини, че тук в офиса вече почнаха да кихат Whistling
Люси ако искаш дай си емайла на лични да ти  пратя диетката ако Чоки няма време Peace Hug
Деси054224 мила знам какъв ужас си преживяла Диди правеше така първите няколко месеца като реве, та и духах в лицето и тя си поемаше въздух (пробвай може и при вас да проработи) и дано да спре да го прави това реване без поемане на въздух Praynig Hug
Хайде чакам ви да пишете днес  Mr. Green

Последна редакция: пт, 02 окт 2009, 15:27 от mimeto80

# 31
  • Мнения: 172
 Добро утро  Embarassed и от нас  Hug
 Благодарности на Олчето за новата тема   bouquet
 Момичета имам малък проблем със зверчето си и не знам как да го реша...като проблем е силно казано- по-скоро чуденка. Похвало-оплаках ви се че той вече се изправя в кошарата си...обаче пада и или си удря муцунката в решетката или главата в задната табла...и не знам какво да направя. Притеснява ме да не се нарани. Уж до сега кошарата беше най- безопасното място, а то какво стана- вече не мога и за минута да го оставя там, до банята не мога да отида  Crossing Arms Ако имате идеи- моля  Hug
 За захранването- реших да послушам педи да чакам да станем на 6месеца и половина и да започна с месо  Mr. Green...ако до тогава ми е достатъчна кърмата де.
 И аз мисля да започна да пия витамини- имам една опаковка матерна- ще ги употребя  Crazy
 Ето малко усмивки от нас:
 http://media.snimka.bg/4468/015191566-big.jpg
 http://media.snimka.bg/4468/015191591-big.jpg
 После пак ще пиша  Hug

# 32
  • Мнения: 25
Малее, сватя, Сами много голям красавец.От ден на ден все по-хубав и хубав!Много да го нацелуваш,по д....о!

Деси054224,много кофти така да се захласва и ние се кривим на една страна и аз с епритеснявам,но чак за нещо супер сериозно и проблематично,все си мислех,че не е.МИлото детенце Hug
Жабетатта,много сладки,както винаги.Айде пускайте още снимки!

# 33
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Деси, голям ужас си преживяла, дано не се повтаря. И моята Яна се криви като я взема на ръце, почти винаги гледа надолу, рядко си изправя главата.
Миме, за по-добро усвояване на желязото я пия фолиевата, нали кърмя още и ми ядат от запасите Дзверчетата.
Жулиета, въведи 2-3 зеленчука/плодове според с каквото си решила да започнеш и после дай каша. Нов продукт винаги се въвежда сутрин за да се следи за алергична реакция. Второ хранене се въвежда месец след започване на захранването. По принцип се започва с оризова каша, може да я смесиш с някой въведен вече плод, от зеленчуците май само тиквата е подходяща.  newsm78

# 34
  • Мнения: 75
Поем! Много е хубав Сами!!! За такива изпълнения от неговата страна май ще се наложи да купувате кошарка със стени от мрежа.  Thinking

Зинаида, аз правя каша с преварена вода (защото да се набъбне, вода трябва да е 50 градуса), после добавям пюре и кърма. Каша към 40 мл, 65 мл пюре и малко кърма за вкус. после Миша доцоква или веднага или малко по-късно.

Жабче, купих аз тази чаша на Авент. Миша веднага се научи да пие от нея, нямаше проблем.Дори опита се да държи я за дръжките. Обаче, след като разбра че там вода направи същата муцунка като малките Жабчета на пюре  smile3506

Чоки, и аз не разбрах като зинаида защо са три колажа  Crazy И ако може и на мен парола на лични, благодаря   bouquet

Деси, на една моята позната детенцето дълго време кривеше глава. Водиха я на какви ли не физиотерапии, а се оказа,че всичко е от окото. Дано да е всичко наред с малкия сладък Емо!  Hug

За витамини, пия от начало на бремеността френските "Сюпле маман". Не съм ги спирала, но сега мисля и да направя вакцина от грип.  Peace
Аз да ви се оплача малко...
Вчера някъде към 12 нощно време лягах ,като винаги последна. Открехнах малко прозореца да се проветри, и точно в този момент като ревна един мотор  ooooh! Миша подскочи от леглото, започно да реве, да се тресе, мъжът ми и той се изплаши, защото газ беше даден до дупка и повече! Сополива Маги и тя доскача събудена от другата стая... Аз Миша успокоявам, на гърда я слагам, тя се дере, дърпа.... То и аз бая се изплаших, и също се разплаках от претеснение. Ако тоя младеж в този момент попадна ми под ръка, щях да го удуша без да се замислям. Имах чуство че сърцето ми е в гърло, и че ще експлодирам всеки момент. Едвам се сдържах!
Като предисливие,трябва да кажа, че ние живеем на 2-я етаж, а на 4-я над нас един "добър" баща купи апартамента на своя дъщеря. На вид тя не повече от 18-19 годишна. Всеки ден луд купон, гаджета, приятелки, викове. А този с мотора идва всеки ден. Понякого и в 5 сутринта дава газ, но със стеклопакета не чак толкова се чува, макар че аз се събуждам. Целия вход пропищя вече, ама никиква реакция от нейната страна.
За да ми отмине малко, отидох да й звънна на врата. Мислех много неща да кажа, ама все пак не съм на това ниво, и доста тактично я помолих приятеля й да паркира мотора на улицата.
Обаче, мъжът ми нямаше такава привилегия да поплаче и да се покара на съседката, затова направо в 12 и нещо през ноща врътна телефона на нейният баща! Също много тактично помоли го да оправи въпроса иначе с целия вход ще гласуваме да се освободи този апартамент!
Ще видим дали днес (петък е! голям ден за купон) ще има някакъв резултат.
Обаче, Миша все претръпваше на сън,толкова се изплаши, и аз не можах да спя нормално  Cry Така и спах ме на затворен прозорец, и сега изобщо страх ме да го открехна дори.

# 35
  • Мнения: 582
Вчера и ние се захранихме с 2 лъжички оризова каша , и по този повод искам да попитам мамите които кърмят - то в началото когато се слагат 1-2 лъжички кърма е лесно, но по-нататк когато трябва по-голямо количество ще се изцждате ли или ще слагате АМ или пък вода. Аз мисля да слагам вода (че другото голяма хамалогия нали съм минала по тоя път  Sad) .
И втори въпрос за водата - ще преварявте ли или ще давате   Девин с розов етикет примерно?
И трети въпрос - за бебенцата които до сега не са пили вода (съответно и не знаят как да използват шишето с биберона ) как ще им давате вода - от чаша , с лъжичка или....?[/color]

А защо трябва да слагаш кърма или АМ в пюретата?! Аз, доколкото знам пюре се прави по следния начин: нарязва се зеленчука\плода\ на малки парченца, добавя се минимално количество вода \така че след варенето да не се налага да отсипваш, за да може витамините, които са отишли във водата при варенето да не се губят\, вари се и след това се пасира.
Вода, най-вероятно ще преварявам.
И досега съм пробвала да давам, все с шише с биберон, но без успех. Даването на вода с лъжичка, чаша и т.н. ми се струва голяма хамалогия и сигурно ще продължа с шише.

Все забравям да се отчета-за последния месец бебешорка е наддала 900 гр и сега е 7200 кг и 66 см. Дадохме и кръв и урина. Хемоглобина й е 110-дали е добре?

Мамочка , аз поради същата причина, дойде ли време за лягане, затварям прозорците. Много неприятна случка  Sad

desi054224 , незнам какво да кажа за кривенето на главата. Не съм забелязала моята бебка да си я криви. Дано да не е нещо сериозно при вас   Praynig

# 36
  • Мнения: 182
Оф  Tired дано да му няма нищо.Една жена днес му бая на гривничка която купих и каза,че е страшна урочасан!Може би за това от два-три дни не е наред със спането.
За кривенето една приятелка ми каза,че и нейното бебе си държало така главата,защото били по- дебелички-дано е това  PraynigАз ще си го закарам някъде.Проблема е че няма къде.Тука в Бургас сме бедни на специалисти.
Като се замислям така във времето си спомням ,че и Десито така се изсухляше на една страна и гледаше земята и ми беше мн не удобна за носене.
Мимето духането в лицето не му помогна в случая!То има много работи ама аз се изплаших и забравих.
Едното е плскане в лицето със студена вода,обръщане с краката на горе.Абе дано не се налага повече да ползвам каквито и да е методи  Praynig

# 37
  • София
  • Мнения: 5 079
desi054224, стискам палци да няма нищо притеснително с малкия ти сладур. Praynig
Все забравям да ти кажа, че онази снимка на бебо и кака, която беше пуснала преди няколко дни ме размаза. Blush Heart Eyes Hug

Мамочка, кофти случка. Затова сега ми е много добре в къща и оценявам предимствата. Иначе и нашият (вече бивш Rolling Eyes) квартал е повече от шумен. Не е за разправяне. Sick

poem, за пореден път Сами разби конкуренцията. Mr. Green Heart Eyes Hug

Чоки, защо 3 колажа, бе душа? Rolling Eyes Аз мислех да е нещо подобно на МАЙките.  newsm78

Жабче, много са порастнали цицоманките. Едва ги познах. Heart Eyes
Специално за теб една фотосесия: Blush
Братче и сестриче.
Смешка!
Я да се осведомя за новите есенни тенденции в облеклото...
... Видях, мамо, черното ще е на мода! Mr. Green
Ени... Heart Eyes
... и бати. ...в една неремонтирана стая, все още. ooooh! Embarassed ooooh!
https://



# 38
  • Мнения: 343
Хоп и аз да бутна темичката напред.
Олче, мерси за темичката.  bouquet

very_nice ама и твоите дъщерички за прекрасни, мисли му по-нататък. Как ще се оправяш с ухажорите-незнам  #Crazy newsm78
Мамочка и Жабче-Благодаря за комплимента. Мъжът ми каза,че мога още 10 деца да родя. #Crazy
Мамочка, тиквата с ябълката заедно ли ги вариш?
Жабче, аз престанах изобщо да стерилизирам от месец и нещо вече. Един мнооооого възрастен човек ми каза " Не се знае колко бактерии ще са необходими , за да създадат имунитета на човека".
chockolina то май си е до ген, не се тревожи всичко с времето си.Аз пък ти завиждам на желанието за трето детенце. Голям кураж се изисква,спор няма. Благодаря за разясненията, вече качих и аз една снимчица.
Ах Деси как се смях на Анито и нейния начин на заспиване. Ако може и другата ръка да сложи в устата,успехът на заспиване е гарантиран. Joy
Здравей и ти Рони   bouquet
Оф desi054224 голям ужас. Пък тоя д-р какви глупости ти говори. newsm78
poem браво на малкия гимнастик. Алекс няма и помен да се изправя сам. Ама и той голям сладурко. Пу-пу
Мамочка, много добре е направил твоя мъж. С такива гамени по този начин трябва да се разправят.
Олче страхотни дечица.  bouquet

Според мен трите колажа са за месеца на раждане.Някои не се ли родиха преждевременно в 7-я и 8-я месец.

# 39
  • Мнения: 13
Хайде да се изкажа пак  Mr. Green, че при такава красота как мога да мълча Flutter
Олче Ени е просто родена за фотомодел Peace заедно с батко и  Heart Eyes какви са чаровни и двамата да ги намачкаш от мен здравата Hug Heart Eyes
Мамочка случката наистина е била много гадна и вашия тати добре е постъпил, целувки на Мишето и Маги и дано нямате повече такива случки Praynig
Деси аз мисля че на Емко нищо му няма просто е бил орочасан Crazy щото е голям хубавец Hug
Поем а за Самито нямам думи, жалко че вече е обещан Mr. Green

# 40
  • Мнения: 40

Вчера и ние се захранихме с 2 лъжички оризова каша , и по този повод искам да попитам мамите които кърмят - то в началото когато се слагат 1-2 лъжички кърма е лесно, но по-нататк когато трябва по-голямо количество ще се изцждате ли или ще слагате АМ или пък вода.
Аз имам доста замразена кърма и смятам с нея да правя кашите. Днес пробвах да дам каша с преварена вода, но не я хареса.... предпочита с кърма.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Вчера и ние се захранихме с 2 лъжички оризова каша , и по този повод искам да попитам мамите които кърмят - то в началото когато се слагат 1-2 лъжички кърма е лесно, но по-нататк когато трябва по-голямо количество ще се изцждате ли или ще слагате АМ или пък вода. Аз мисля да слагам вода (че другото голяма хамалогия нали съм минала по тоя път  Sad) .
И втори въпрос за водата - ще преварявте ли или ще давате   Девин с розов етикет примерно?
И трети въпрос - за бебенцата които до сега не са пили вода (съответно и не знаят как да използват шишето с биберона ) как ще им давате вода - от чаша , с лъжичка или....?[/color]

А защо трябва да слагаш кърма или АМ в пюретата?! Аз, доколкото знам пюре се прави по следния начин: нарязва се зеленчука\плода\ на малки парченца, добавя се минимално количество вода \така че след варенето да не се налага да отсипваш, за да може витамините, които са отишли във водата при варенето да не се губят\, вари се и след това се пасира.
Вода, най-вероятно ще преварявам.
И досега съм пробвала да давам, все с шише с биберон, но без успех. Даването на вода с лъжичка, чаша и т.н. ми се струва голяма хамалогия и сигурно ще продължа с шише.





Не си ме разбрала - не за пюрета, а за каша ства въпрос -   на самата опаковка си пише да се прави с АМ или кърма.
И друго се сетих да випитам - според вас вредно ли е да се топли водичката (за кашата) в микровълнова . Имам си и подгревател , но в микровълновата е по-лесно  Blush
desi054224 душицо , какъв ужас си преживяла - дано да му няма нищо на малкото човеченце.

Ние пък имаме странния  проблем - и друг път когато съм й давала вода съм го забелязвала но днес беше особено изразено - давах й с лъжичката вода  и тя реагира така сякаш се дави във вода , тоест ще се удави - разперва ръчички и се опитва да си поеме въздух много е странно , на някой да му се е случвало  newsm78
[/color]

Последна редакция: пт, 02 окт 2009, 21:07 от zinaida

# 42
  • Мнения: 445
Zinaida, в началото когато им давах вода(с биба) и моите правеха така...Просто аз си го обяснявам, че е по рядко от АМ(кърма) и за това се задавят! Вече не правят така, макар че от време на време все още им се случва! Не се притеснявай, ще отмине!!! Hug
Деси  Hug и дано не се повтаря!

# 43
  • Мнения: 309
Добър вечер, мами! Hug
Ние сме добре, Ния напоследък почти не спи през деня и нямам много време да ви чета, камо ли да пиша, но все пак криво ляво успях да ви изчета!
desi054224 , и аз мисля че нищо му няма на Емил, много сте се уплашили и двамата сигурно, ужасно е така като се захласнат дечицата, и аз изпитвам ужас, дано не се повтаря вече! PraynigА иначе те докторите много обичат да поставят диагнози от един поглед!Не се тревожи, Ния не прави така, ама тя е такова шило и е толкова любопитна.../като майка си/ Crazy


Според мен трите колажа са за месеца на раждане.Някои не се ли родиха преждевременно в 7-я и 8-я месец.
И аз така мисля, то и сега снимките са разделени, просто ще е по-лесно!Атлантика, ха добре дошла де, по-често да пишеш!Ама то май те твойте красавци не можеш да ги опазиш, много са сладки и двамата, а ти изглеждаш супер още от родилния дом, спомням си като Деси и Аничка ти ходиха на посещение в болницата!
zinaida , аз в микровълновата й топля водата на Ния, не знам дали е вредно или не, ама вече ми писна само да го мисля за всичко, то човек ако тръгне да се задълбочава накрая всичко ще излезе вредно, но все пак мисля че няма проблем!Иначе и аз мисля като pipi66 , че Елица прави така с водата защото е по-рядка от млякото и тече по-бързо, Ния също прави често така, много рядко пие нормално както АМ, все е на пресекулки, не може да го глътне толкова бързо и се дави, не й достига въздух, защото й е по-пълна устата!
ol4eto , ама и твоите съкровища са големи сладури, какви усмивки, каква грация/за Елина/! Heart EyesВие вече окончателно ли се преместихте?
Мамочка, много кофти с тия диванета, преди да се оженя, живеех в друг квартал и там беше същото, ние пък си имахме няколко такива кретенчета във входа и може да се каже, че спането ми беше почти винаги с тапи за уши, и ние викахме, викахме полиция, разправяхме се и лично ама полза никаква!Сега пък тук като се преместих не така, въпреки че отвориха едно заведение точно да нас и пак взеха да се събират разни утрепки, но иначе квартала е населен предимно от старци! Rolling Eyes
Жабчетата, както винаги събраха всички овации, нали са ни двечки! Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 2 090
Здравейте милички Hug

desi054224,ужасна случка Sad,със Саши и Ани съм процедирала като Мимето(духвала съм в лицето),но те не са изпадали чак в такива захласвания,пу-пу.Дано не ви се случва никога повече Praynig Hug.За накланянето на главичката не съм чувала какво може да означава това Rolling Eyes,не съм и забелязала Ани да го прави.Дано всичко е наред  Praynig

Мамочка,и при вас кофти емоции ConfusedНека не се повтаря,а дечицата да са спокойни Hug

Мен днес ме блъснаха с колата.Докато карах,по-точно докато бях спряла на червен светофар,ме нацепиха отзад Tired.Слава Богу че бях без децата,и се оттървах само с уплаха и малко огънати ламарини.Щях да вземам Анито с мен,в последния момент реших да я оставя на баща и Rolling Eyes,бях с майка ми в колата,тя май се уплаши повече Tired.

Поем,страхотен е Сами Heart Eyes,целуФки за него Hug

Олче,фотосесията е супер,радост за очите ми,а  тази снимка просто е  coolcool.Нацелувай модния експерт от мен Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт