ФЕВРУАРЧЕТАТА палави растат и неусетно зъбчета редят

  • 19 746
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 95
Еми,Миме Hug Hug Hug мерси че питате какво ми е  Hugаз си имам една сестра която се грижи редовно да ми скапва нервите и настроението #Cussing out а напоследък и майка ми се включва и ми идва много. Ама ще се оправя Peace
Миме, и аз като теб не исках да кърмя нито ден Mr. Green не исках да раждам нормално исках секцио без медицински показания Mr. Green ама всичко се промени като забременях и след това като ми дадоха Ивко секунди след раждането с тъкмо прерязана пъпна връв,така искаше да суче че сърце не ми даде да се лиша от това...и от тогава той е на All Inclusive Wink  и сме неразделни Joy

# 706
  • Мнения: 139
Dessi06,

Спомням си за твоята непораснала сестра. Не й се връзвай. Гледай си живота и семейството. Hug

Мацки, помагайте!
На 26 октомври е Димитров ден, мъжа ми е решил да го празнува вкъщи в тесен кръг - 8 бр.
Дайте идея за менюто, да е интересно и лесно за приготвяне. Защото аз съм си "и сам войнът е войн". Няма нито кой да ми помогне, нито кой да гледа беба. Мъжа ми никъде го няма в кухнята, евентуално би могъл нещо да обели, да нареже и до тук. Десерт няма да правя, ще купим нещо готово. Тук поне избор има. Някакво предястие, салатки, основно... Тук понеже хайвера е евтин, мисля да вземем, да мазнем, някоя и друга филийка. Но до тук се изчерпват идеите ми.

Аз пък тиква не обичам, ям само на тиквеник.
Darima-ка мноооого е сладка Никааа!!!!

 Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed EmbarassedФокси, голяма си майсторка! Аз така и не разбрах, че е колаж. Помислих че Гоги е спечелил, даже честитих Embarassed Embarassed Embarassed исфинети мъ ooooh! Whistling Blush

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ioli ,за меню ти предлагам

пържолки някакви-слагаш ги в йенаглас,слагаш подправки каквито ти дойдат,наливаш бяло вино и печеш.Ако нямаш йена става и в тава с фолио.Може да сложиш и гъбки.Хубавото е,че хвърляш всичко наведнъж и то само се готви
салатки-млечна салат-купуваш кътък /цедено мляко/,режеш краставички,малко подправки и готово
 селска салата-домати,краставици,печени чушки,сирене,лук,маслини
 картофена салата също може
 хайвера може да го намажеш на бейкролс за по-интересно

Последна редакция: сб, 17 окт 2009, 01:09 от Elfita

# 708
  • Sofia
  • Мнения: 2 499
Деси, душко, не се ядосвай! Гледай си детето и мъжа, радвай им се и си пази нервите за тях!  Hug Hug Hug Hug Hug

# 709
  • Мнения: 242
Йоли,аз пък когато нямам чаак толкова много време правя това:

Сварявам пилешко/може и друго месо,но аз си го харесвам с пилешко/ и картофи на едно,за да може пилешкия бульон да овкуси картофите.След това намачквам картофите,да стане горе-долу консистенцията на пюре и ги изсипвам в тавичка.Мажа с един пласт майонеза.След това нареждам гъби/аз лично ги предпочитам мариновани/ и пилешкото /накъсано на малки парчета/ и отгоре отново мажа майонеза.Накрая поръсвам с настърган кашкавал и пека във фурната до запичане на кашкавала.
Рецептата изобщо не е трудна за изпълнение и става доста вкусно Peace

Незнам дали това би могло да послужи за предястие,но поне имаш още една идея за бърза манджа Wink
А идеи за салати мога да ти дам много,защото съм уникален фен на всякакви салати,особено на някакви дето никой друг не ги яде Laughing Само че в случая ще ти  енай-лесно да приготвиш тези,които ти е изброила Елфитка Peace

Цитат
от: cutesmallcat  

Деси, душко, не се ядосвай! Гледай си детето и мъжа, радвай им се и си пази нервите за тях!

Правилно!!! Peace

Последна редакция: сб, 17 окт 2009, 00:03 от foxy81

# 710
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 828
Йоли от мен две салати, по-нетрадиционни и предполагам ще са по-интересни Wink
Салати:
Вземаш няколко яйца, колкото прецениш, но поне по яйце на човек, горе долу. Сваряваш ги добре, после вземаш майонеза, малко чесън ако обичате, малко черен пипер, горчица и две-три лъжици мляко. Смесваш ги тези неща, да стане един хубав сос, после добавяш половинките от яйцата или пък ако искаш по-малко яйца, нарязваш ги на по-дребни парченца. Омесваш го това, добавяш и малко сиренце и става супер салатка. Слагаш я малко в хладилника да постегне и после я поднасяш Wink
Другата салата е с риба тон. Вземаш една консерва, пак половин пакетче майонеза, две-три лъжици кисело мляко, малко царевица, черен пипер, лимон. Объркваш майонезата, добавяш царевицата и след това рибата. Изстискваш малко лимон, може да нарежеш парченца вътре и оставяш в хладилника докато дойдат гостите.
Предястие:
Вземаш цели гъби, по-големи, поне по 2 на човек. Махаш пънчетата, след това вземаш чесън - нарязваш малки парченца вътре, малко маргарин или масло, черен пипер, сол, отгоре слагаш някакъв колбас /аз ги пълня с пушени гърди, нарязани на парченца/. Слагаш да се запече за 10на минути във фурната и поръсваш с кашкавал, преди да ги извадиш. Като се поразтопи, вадиш и сервираш като топло предястие.
Намираш си сушени сини сливи, накисваш ги по-рано в някакъв алкохол. Вземаш синьо сирене, малко бекон. Вътре в синята слива слагаш парче синьо сирене, увиваш около него бекона и забождаш с една клечка, за да се държи заедно. След това запичаш малко и поднасяш докато е топло. Аз обикновено пека него и гъбите заедно. Използвам такъв бекон, без аспержите вътре, естествено Mr. Green

И обикновено моите гости не им остава място за яденето Mr. Green

П.С. Много често правя пълнени пържоли. Свински пържоли, по-дебели, срязани на две, вътре слагам кисела краставичка, гъби и топено сирене. Запичам във фурната и след това поднасям с някаква гарнитура. Обикновено картофи, нарязани на четвъртинки, запечени с масло, босилек и розмарин, върху едра морска сол.

П.П.С. Салатите обикновено отнемат 20 мин заради времето на сваряване на яйцата и докато изстинат, че много парят като се правят току що свалени от огъня Mr. Green

# 711
  • Мнения: 242
Гея,олигавих клавиатурата,бе жена! Тази салатка с яйчицата и аз много я харесвам Laughing А пък свински пържоли ям изключително рядко и то само по някакъв повод.Обаче тези дето ти ги правиш...лелеее,сега така ми се приядоха ooooh! Само като чух за краставички вътре и полудях!!! Представям си каква вкусотия става..

А,сега се сетих и за още едно мое любимо предястие..Палачинки с пълнеж от смес-майонеза,картофено пюре,кисели краставички и пилешко.Може и малко кис.мляко да се добави за по-лек вкус.

# 712
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 828
Ами сори Embarassed ама аз нали на Йоли да помогна Embarassed
А за теб - винаги Wink Само да се прибера в БГ, ще ти приготвя Hug
Абе палачинки кой ще прави, тя няма време Laughing Аз едно време палачинкови торти редях, ама сега неам нерви Embarassed
П.С. Забравих да кажа, че и на пържолите слагам по една клечка за зъби, че да не избяга пълнежа Mr. Green

# 713
  • Мнения: 360
Йоли аз докато се наканя и тя Гея ме изпревари за яйчната салата,само дето аз я правя с кашкавал и шарена сол Mr. Greenа как я обичам на филийка ччерен хляб.
ЗА основно и аз да ти дам една идейка.
Свински пържолки увити във фолио,ако не ти се играе да ги правиш отделно може и всички заедно в тавата,но пак увити.Редиш,картофи нарязани като за пържени,върху им пържолките(леко начукани и овкусени)лука и най-отгоре за разкош топено сиренце.На дъното на тавата малко мазнина,под картифките да не загорят.Завиваш и печеш на умерена Т.Най-накрая можеш да ги разтвориш и да ги пекнеш още малко за по- добър изглед Grinning
Ако искаш мога да ти дам рецепта за много бърз сладкиш с каквито ти душа иска плодове. Grinning
  chef

# 714
  • Мнения: 2 784
ioli ,за меню ти предлагам

пържолки някакви-слагаш ги в йенаглас,слагаш подправки каквито ти дойдат,наливаш бяло вино и печеш.Ако нямаш йена става и в тава с фолио.Може да сложиш и гъбки.Хубавото е,че хвърляш всичко наведнъж и то само се готви
салатки-млечна салат-купуваш кътък /цедено мляко/,режеш краставички,малко подправки и готово
 селска салата-домати,краставици,печени чушки,сирене,лук,маслини
 картофена салата също може
 пастета може да го намажеш на бейкролс за по-интересно
Почти като на Елфи ми е менюто, ама великите умове мислят еднакво.  Wink
Вземаш 8 пържоли, може и свински, може и пилешки. Начукваш леко, поръсваш всяка с черен пипер и сол. Редиш в гювеч или йенска тавичка ред пържоли ред топено сирене на кръгчета, пак ред пържоли, ред кашкавал, трябва плътно да са наредени и кашкавала, и топ. сирене. Някъде помежду пържолите, може да сложиш малко масълце. Завършваш с топ. сирене или кашкавал, което е наред. Разбиваш една заквасена сметана, сложи голяма, че количеството е доста, леееко разбита с малко бяло вино или водичка. Слагаш в загрята фурна и печеш около час. (рецептата е от книгата на Звездев и Слави Трифонов, малко променена по наш вкус, редовно черпя гости с нея). Може да приготвиш и да сложиш малко преди да дойдат гостите или веднага щом сервираш салатата. За гарнитура вземаш 8 средно големи картофа, измиваш както са с кората, надупчваш с вилица на няколко места, слагаш в микровълновата, може да се наложи на два пъти, че са повечко и печеш на пълна мощност около 10 минути, като на петата завърташ картофа, за да се опече и от другата страна. Опитваш с вилица, трябва да потъва свободно, за да е опечен картофа. Когато се опекат разрязваш на две, издълбаваш внимателно вътрешността с лъжица , намачкваш със сирене, сол, черен пипер и щипка индийско орехче, може малко горещо мляко да сложиш, ама не повече от няколко лъжици и пълниш обратно. Върху всяка половинка слагаш резенче кашкавал и като извадиш пържолките слагаш на горен реотан да се запече кашкавала и да се затоплят картофите. Сервираш пържолките като отгоре слагаш лъжица сметаново-кашкавалено- топеносиренов сос, а отстрани две половинки запечен картоф.
Салата- може шопска и зелена с маслинки, зехтин, лимон, доматки и консерва риба тон, ако обичате. Може да напълниш сурови пиперки с намачкано сирене, копър(или босилек, ама аз босилек не обичам) и нарязани на парчета маслини, след което да нарежеш внимателно на кръгчета и да сложиш всяко кръгче върху кръгче домат и да украсиш с цвете от маслинки. Може любимата ми яйчна салата- половинки яйца, пълнени със смес от сварения жълтък, разбит с майонеза, чесън на прах ,щипка червен и черен пипер.
Даримка, много е сладка Ника!  Hug Ние имаме същото пате, между другото.
Деси, Алхимиче,  Hug ! Ама как ни променят живота тия деца, а!?

Ох, Гея, какви неща написала, докато писах, и на мен ми потекоха лигите. Непременно ще се пробва.
Явно всички обичаме яйчна салата.
А за палачинките аз наверемето правех следното предястие- запържват се гъбки, с малко сварено пилешко на кубчета, сол, черен пипер, щипка кимион. Сместа се разпределя в средата на палачинка и палачинката се сгъва като писмо, т.е. средата остава квадрат, а страните се прихлупват в средата (ама че го обясних  Rolling Eyes ). Потапя се в разбито яйце, галета и пак в яйце и се пържи, като първо се слага от страната, където са събрани краищата, та да се запечатат. Като се извади веднага се поръсва с настърган кашкавал.
Абе как така пренесохме Готварския тук?!  Mr. Green

Последна редакция: сб, 17 окт 2009, 00:56 от Жълтият Ламтурник

# 715
  • Мнения: 115
Миме  Hug
Аз от няколко дни все се каня да пиша, но съм доста уморена и не мога да си събера мислите.
Дими е болен, гърлото му беше червено и е много сополив. Постоянно се дави и му е трудно да диша, по цяла нощ се буди през двайсетина минути, през деня е много крив и само мрънка. Мисля, че вече се пооправя, но и се разглези доста.
За хепатита - моите изследвания ще ги взема към края на другата седмица и ще видим как ще се лекувам. За Дими пак ми казаха, че вероятността да е болен е много малка, по-вероятно е антителата да са от мен. Пак ще му правим изследвания, но  мисля да изчакам известно време, че ми го измъчиха, сто пъти му взимаха кръв.
Това е за сега от нас, ще се постарая да се включвам по-често.

# 716
  • Мнения: 242
Абе как така пренесохме Готварския тук?!  Mr. Green

Тъкмо щях да предложа да си направим тема: "Избрани рецепти на мами Февруарки 2009"

Абе май варненската Теди ми липсва newsm78
Миме,сега видях какво си написала под аватара си..Какво нещо е живота..Ти ще имаш 4 племенника,а в същото време си имаш момиченце.Аз пък от цялата бригада познати единствена забременях с момчета,че и две при това и даже си виках как може само аз да имам момчета,а всички други момичета..и аз като родих след мен 4 мацки забременяха с момчета.Явно подкарах хорото Mr. Green

# 717
  • Мнения: 360
Вержи ,Теди е нейде по селата и каза че месец няма да я има Peace
Деси83 а ти с кой генотип си?С интерферон ли щр те лекуват?

# 718
  • Мнения: 242
Вержи ,Теди е нейде по селата и каза че месец няма да я има Peace

Е,личи си,че не съм чела подробно назад Blush признавам си без бой.

Ще се паркирам вече в хоризонтално положение,че Боби одеве влиза в стаята и без да каже нищо,се хвана за главата Laughing Ми така де..Децата спят от 4 часа,а аз кибича още на компютъра вместо да му дръпна един здрав сън...

Лека ,мека и полека с дюшека Mr. Green

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Пробвах да заспя,но мъжо ужасно шумно бичи трупи /хърка яката-изморен е много,а и бяхме на кръчма та гаврътна едно,две-просто убийствена комбинация/.Пак се върнах тука.

Утре свекитата ще ни идват на гости вечерта и ще изплагиятствам някоя от пуснатите рецепти

Последна редакция: сб, 17 окт 2009, 01:36 от Elfita

Общи условия

Активация на акаунт