® E-bay - тема 37

  • 33 553
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 293
Извинете ,но ако маже някоя мама да помогне от детските обувки 12US на 30BG  ли отговаря?  bouquet  bouquet  bouquet
Не съм сигурна дали таблицата от първа страница е много достоверна(детската), защото нашите обувки от UK са номер 11UK=12US=29BG. Имаме на Lotto , M&S и други -все така.
Аз да ви питам нещо. Когато в описанието на обувки или чанта  пише материал-кожа, как разбирате дали е естествена или изкуствена? Питате ли винаги?
Flash* , мен пингвина повече ме кефи, но дали ще е удобно да ходи с него.

# 61
  • Мнения: 3 410
Такаа... исках да почета, да погледам, за да не задавам тъпи въпроси и да се ориентирам правилно в сайта, но нещо няма да стане без дразнещи питания, та... ще съм много благодарна, ако някой отдели време да ми отговори.  Embarassed
Регистрирах се в Пейпол, което май е първото, което трябва да се направи. Доколкото разбирам, това е портал за трансфера на плащанията - от моята дебитна карта към съответния продавач.
После се регистрирах и в И-бей.
Сега остава да си набележа стока и мога да я купя веднага на посочената цена (buy it now), или да наддавам за нея. Ако спечеля търг, тогава ли задавам въпроси към продавача за изпращането и цената на доставката? Или преди това - за да се знае дали изобщо да наддавам...  newsm78 И дали изобщо доставя до БГ...

# 62
  • Мнения: 234
Такаа... исках да почета, да погледам, за да не задавам тъпи въпроси и да се ориентирам правилно в сайта, но нещо няма да стане без дразнещи питания, та... ще съм много благодарна, ако някой отдели време да ми отговори.  Embarassed
Регистрирах се в Пейпол, което май е първото, което трябва да се направи. Доколкото разбирам, това е портал за трансфера на плащанията - от моята дебитна карта към съответния продавач.
После се регистрирах и в И-бей.
Сега остава да си набележа стока и мога да я купя веднага на посочената цена (buy it now), или да наддавам за нея. Ако спечеля търг, тогава ли задавам въпроси към продавача за изпращането и цената на доставката? Или преди това - за да се знае дали изобщо да наддавам...  newsm78 И дали изобщо доставя до БГ...
Естествено че преди това, всичко което те интересува го питай предварително, после да няма изненади.

Здравейте бих искала да ви задам 1 въпрос.Имах за плащане 3 неща от един продавач и без да искам отбелязах едното като платено и сега не мога да го платя ,а другите 2 неща си стоятнеплатени с доставката в ибей и сега незнам как да платя  това което всъщност не съм платила.
Отиди там където си го маркирала като платено и избери Unmark as payment sent - тогава ще можеш да си платиш.

# 63
  • Мнения: 22 523
Хайде пак тук....
снощи зяпах обувки, ама нищо не си харесах..((

Merlinski, имаш още една стъпка, верифициране на картата в пей пал, трябва да ти изпратят 4ри цифрен код, който да напишеш, след това нямаш ограничение за сумата на пазаруването. За въпросният код се чака 3-4дни, след което ако имаш интернет банкиране проверяваш там, ако нямаш - отиваш на място в банката.
За пазаруването - в повечето случаи е отбелязано дали праща извън UK, или не. Когато не е отбелязано - питаш. Ако няма време (примерно търга изтича съвсем скоро) а искаш стоката, просто я купуваш, после обикновено ще се споразумеете за цената на шипинга. )
Нормална цена (за дрехи, обувки и др. дребни неща, до 1-2кг) е 3-7паунда. За всякаква друга цена можеш да откажеш, или да преговаряш с продавача. )
Аз повече от 7паунда не плащам. )

# 64
  • Мнения: 1 889
да питам,направих си регистрация,обаче не ми пращат мейла с кода за потвърждение,къде бъркам  newsm78

За коя регистрация става на въпрос?
За регистрация в Ибей не се изисква код.
Код се изисква при регистрацията в Пей Пал. След като регистрираш картата на сайта. ПП автоматично тегли 1.50 евро от сметката ти. Ако имаш онлайн банкиране или смс известяване можеш директно да видип кода, който е 4-цифрен и стои пред думичките Пей Пал. Ако нямаш , отиваш в банката и искаш извлечение от последните разплащания.

Мерлински, относно доставка и плащания, няма установени правила! Всеки продавач си е сам за себе си. Някои имат обявена доставка до Бг, други изобщо не искат да доставят и дори са сложили ограничения за купувачи от други националности.

Ще те посъветвам, преди изобщо да наддаваш хубаво да огледаш обявите и да прочетеш ,какво е писал продавачът. Ибей имат доста строги правила за покупко-продажбите. Ако си купила нещо, доста трудно може да развалиш сделката. Длъжна си да платиш или рискуваш да ти сложат страйк. Мисля, че при третия страйк ( не съм много сигурна в точната бройка )  ти изтриват акаунта. Но няма да се плашиш, питай в темата , ако трябва, ние сме тук за да си помагаме !

Успех  с покупките !

# 65
  • Мнения: 3 410
Mirama   bouquet ,
сърдечни благодарности за изчерпателния отговор. Значи чакам кода от Пейпол, имам интернет-банкиране. Въвежда ли се някъде този код? - вероятно при превод на пари към някой продавач...
Всички, които ежедневно пазарувате тук, сигурно мислите, че е безкрайно лесно, обаче аз съм разногледа  Mr. Green в момента и разчитам изцяло на вашата помощ.  Hug

Kölsches Mädel , на теб - също   bouquet
Наистина искам да съм предпазлива и да не прибързвам. Разчитам на вас изцяло  Hug

# 66
  • Мнения: 1 165
Да се запиша в новата темичка докато не сте я изписали Mr. GreenАз сега обмислям за едни обички и се чудя какво мога да си напазаря за бебка от тук освен дрешките newsm78

# 67
  • Мнения: 22 523
Merlinski, в акаунта си в пей пал трябва да натиснеш Link and confirm my credit card. След тази стъпка изтеглят 1.50евро и ти изпращат кода. Щом имаш интернет банкиране, ще го видиш до 2дни (4цифрен код). След това се връщаш отново в пей пал и го написваш в посоченото поле. )

# 68
  • Мнения: 22 523
Да се запиша в новата темичка докато не сте я изписали Mr. GreenАз сега обмислям за едни обички и се чудя какво мога да си напазаря за бебка от тук освен дрешките newsm78

Ами....всичко може да и купиш. ))))))

# 69
  • Мнения: 343
Здравейте. Отдавна не съм писала тук,но то е, защото очите ми все шарят из Ибея, та за друго не ми остава време.
Имах 1 некоректна продавачка, пуснах диспут и Пейпал в крайна сметка решиха спора в моя полза. Казаха,че ще си получа парите. Обаче като четох на първа страничка,че получаването на парите не е нещо сигурно, направо се втрисах. Лошото е ,че нещото е на 1 приятелка и ако не ми върнат парите, ще трябва да плащам от собственият си джоб и да и върна парите.
Да попитам, след колко време ти се връщат парите и къде по баланса по сметката в Пейпал или директно в картата? И някой правил ли е оспорване на транзакция в обслужващата банка и след какъв период можеш да я откажеш?

# 70
  • Мнения: 3 410
Your card was charged ?1.50 EUR.
Сега чакам кода, нали така?  Peace
От две седмици ви чета, ама не си ли пита човек, туй то... Поне обещавам да помагам и на други, когато се науча  Laughing

# 71
  • Мнения: 234
Здравейте. Отдавна не съм писала тук,но то е, защото очите ми все шарят из Ибея, та за друго не ми остава време.
Имах 1 некоректна продавачка, пуснах диспут и Пейпал в крайна сметка решиха спора в моя полза. Казаха,че ще си получа парите. Обаче като четох на първа страничка,че получаването на парите не е нещо сигурно, направо се втрисах. Лошото е ,че нещото е на 1 приятелка и ако не ми върнат парите, ще трябва да плащам от собственият си джоб и да и върна парите.
Да попитам, след колко време ти се връщат парите и къде по баланса по сметката в Пейпал или директно в картата? И някой правил ли е оспорване на транзакция в обслужващата банка и след какъв период можеш да я откажеш?
Ами щом са отсъдили в твоя полза не се притеснявай, те автоматично ще и ги удържат и ще ти ги върнат. Обикновенно до 5 дни става, първо ще ги видиш в пей пал акаунта и после ще се появят по сметката.

Your card was charged ?1.50 EUR.
Сега чакам кода, нали така?  Peace
От две седмици ви чета, ама не си ли пита човек, туй то... Поне обещавам да помагам и на други, когато се науча  Laughing

Да сега или провери в банкирането или след 4-5 дни отиди в банката. Кода ти трябва за суми над 100евро до тази сума можеш и сега да пазаруваш.

Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 11:07 от anninca

# 72
  • Мнения: 1 749
Your card was charged ?1.50 EUR.
Сега чакам кода, нали така?  Peace

Аз все още не намирам нищо,което да ми подскаже,че изобщо са ми взели нещо от картата,пък камо ли да са го върнали.Единствените транзакции са ми плащанията на продавачите в ибей,а пейпал акаунта и на трите валути(избрала съм за праймъри британската лира) е 0 . Thinking

# 73
  • Мнения: 343
Благодаря anninca.  bouquet
 Дано. Praynig

# 74
  • Мнения: 234
Your card was charged ?1.50 EUR.
Сега чакам кода, нали така?  Peace

Аз все още не намирам нищо,което да ми подскаже,че изобщо са ми взели нещо от картата,пък камо ли да са го върнали.Единствените транзакции са ми плащанията на продавачите в ибей,а пейпал акаунта и на трите валути(избрала съм за праймъри британската лира) е 0 . Thinking
То не става автоматично, трябва да цъкнеш на това бутонче - Link and Confirm My Card

Общи условия

Активация на акаунт