Препоръчайте ми консултант по кърмене в Бургас!

  • 3 627
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не се тревожи, лесно ще разбереш - когато се види, че детето наддава стабилно между 20 и 30 гр дневно полека се преминава към пропускане първо само на едно дохранване за 3-4 дни, след това махаш следващото и така за около 10-14 дена се премахва съвсем добавката. Може и много по-бързо да се действа, ако бебето и ситуацията го позволяват - нека да се види как върви наддаването и после ще може да се реши как е най-удачно във вашата ситуация Grinning

# 16
  • Мнения: 81
Здравейте момичета!
Вчера нямах възможност да Ви пиша! След посещението при педиатъра имам повод да почерпя! Кантарът показа 3570гр. Това означава (ако е верен кантара), че бебко е качил 350гр. за една седмица!
Педиатърката каза да спирам да давам добавка изцедена кърма (но аз вече от няколко дена не мога и да изцедя нищо, а замразената кърма която додавах през тази седмица вече свърши). След една седмица пак ще теглим бебчо да видим колко е наддал ако е само на кърма и ще преценим дали да даваме добавка.
 Това, което ме притеснява откакто не давам добавка е, че бебко ми се струва гладен. Събужда се по- начесто( през час, час и половина), неспокоен е, не ака така обилно.
Според Вас не трябва ли да спра добавката постепенно? Бихте ли ми казали примерна схема как да намалям добавката.
При положение, че досега давах като добавка само изцедена кърма, а сега нямам вече запаси от такава и не и успявам да изцеждам нищо, допустимо ли е да давам като добавка АМ.
Мерси за всичко, момичета!!!   bouquet
Лек и успешен ден!

# 17
  • Мнения: 8 242
Хари, здравей!
Чудесни новини Simple Smile Това е едно много добро наддаване!
Менду другото - когато сте го теглили в болницата .. и след това на първата конслтация при педиатърката.. е възможно двата кантара просто да не са били "еднакви" .. понякога се случва между различни кантари отклонение до 200-300 гр. (и това го казвам от опит) .. затова е напълно вероятно още в началото да не е било "чак толкова малко" наддаването Simple Smile
Като проследиш наддаването само на "новия" кантар - ще е е по-реална картинката  Peace

За неспокойното и буденето начесто - в края на първият месец (не само, но това е класика) бебчетата минават през т.нар. криза на растежа и се нуждаят да сучат по-често.. От друга страна - гърдите започват "да омекват" и да ти изглежда сякаш са празни - а истината е, че просто постепенно кърмата се регулира Simple Smile
Съвсем правилно си иска бебчето по-начесто, за да си увеличи производството на мляко  Heart Eyes

Аз подкрепям съвета на педиатърката да махнеш добавката и да пробваш само да го кърмиш една седмица - колкото и начесто да ти се струва. А това, че е по-неспокоен, не е означава задължително, че е гладен  Wink .. Но това не означава да не му предложиш гърдата като първа мярка за успокоение Simple Smile

След малко тръгваме за Бургас, така че след обед съм на линия ако искаш да се видим  Hug

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Браво на вас - виж какъв чудесен ефект са имали усилията ти Grinning

При това добро наддаване и предвид засилената стимулация на гърдите количеството мляко се е увеличило и наистина позволява да се остави бебето без добавка. Будене през час-час и нещо е нормалното поведение на бебе на тази възраст (предполагам, че имаш предвид че минава час и нещо от края на едното кърмене до началото на другото?) Grinning Дългите периоди на сън не са обичайни при бебетата - те трябва да се хранят много често (обичайно 10-12 пъти за 24ч), за да поддържат добро количество мляко и да се хранят адекватно. Така че се радвай - нещата вече са точно такива, каквито трябва да бъдат Grinning Честото сукане на бебето ще ти позволи да не ползваш помпа за допълнително стимулиране и реално ще те улесни, като ти отпадне тази грижа Laughing

Не се притеснявай - възможно е за няколко дни (2-3 дни) нещата да ти изглеждат малко на кантар, но би трябвало бързо да се нормализират. Затова е важно да се следи отблизо наддаването, за да си спокойна и ти - вчера сте мерили бебето и сигурно би могла отново да се обадиш на педиатърката да го премерите в понеделник? Така ще си спокойна и бързо ще знаеш, че е наддал добре за това време, без да чакаш цяла седмица Grinning

# 19
  • Мнения: 2 660
Хари, коя е педиатърката ти?

Общи условия

Активация на акаунт