Коледа идва!

  • 149 929
  • 1 122
  •   1
Отговори
# 1 110
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Мариана., за съжаление и ние в града нямаме Кауфланд, днес ходих до Варна и от там ги взех. Иначе с удоволствие бих ти купила и пратила. Rolling Eyes
Колкото до това, дали ги има- сигурно, във всички магазини на Кауфланд пускат едни и същи стоки, нали са верига.

# 1 111
  • Мнения: 248


Относно АКК- пека го на първа решетка. Формата трябва да е  24 см, но висока - правите борд от пекарска хартия.

Джема, много благодаря за отговора ти Hug и току що извадих АКК от фурната  chef, просто ухае страхотно и изглежда още по страхотно. Благодаря, че сподели тази хубава рецепта!  bouquet Hug  bouquet

# 1 112
  • Мнения: 7 474
Моля, някой да пусне втора част на темата, че стана много дълга.!

# 1 113
  • София
  • Мнения: 6 269
а да ви попитам основно тези, които сте правили ванилените кравайчета и линцеровите сладки по рецептите на Наталина - от посочените количества съставки колко бройки ви се получават?

От една доза ванилени кравайчета стават малко, не знам колко бройки са, но миналата година правих 3 дози  Rolling Eyes

Аз днес прекарах сумарно 11 часа в кухнята - ванилени кравайчета, джинджифиловите сладки на Зори и шоколадовите звезди с капучино на Габи плюс 2 солени манджи за вечеря и за утре. Скапах се. Но сладките станаха страхотни, особено шоколадовите зведи, че тях ги правих за първи път, другите са ми фаворити от 2 години насам. Марципана е точно любимият ми амарето вкус, страхотен! Притеснявма се обаче може ли детето да яде от шоколадовите звезди - моля някой за мнение, слагат се 2 пакетчета от това готовото капучино.

Някой пита за бастунчетата, но не успях да прочета отговор.Бихте ли споделии как се правят.
 Джема формичките много ми харесаха.
По-напред в темата дадох предложение за бастунчетата на Танита.


tina_elena, страхотни са ти меденките  Peace

# 1 114
  • Мнения: 305
Тина_елена, меденките са ти много красиви.

Петя, Хлебарка, може ли да споделите какво стана с Щолените. Сполучливо ли станаха в машината?

# 1 115
  • Мнения: 3 219
Джемма, чесити ти формички, аз тази вечер посетих магазина, но при нас още не ги бяха заредили, така че утре ще отида. За сметка на това бяха сложили огромен стилаж с всевъзможни украси по 1,99лв бройката, имаше страхотни нещица.

# 1 116
  • Мнения: 363
petia_tag ,   bouquet и ...млякото е уточнено..Започвам да се окуражавам..Сега притесненията ми са дали с 0.500 гр брашно ,или 750 гр ,щолен да рискувам -по рецептата на Джемма ,а и нямам форма ...,как ще ги ''гушна''... Praynigснимай и показвай,за такива,като мен . ooooh! Може би като първи опит -с 500гр ...
Джемма ,ти се явяваш тъкмо навреме -дискутираме твоят щолен. HugФормите ти за мъфини са прекрасни -утре съм в Кауфланд .
Myriam ,от 1 доза Рохли на Nataly -добивът е 27 броя-аз правя 2 дози и половина-неустоими са,препоръчвам ти ги.
Що се отнася за линзера на Nataly -от 2 доза т.е. 500 гр брашно и т.н.т .правя 40 броя фигури по- дебелички с разни глазури за тези ,които не обичат конфитюр,..и 40 броя по- тънички,слепени с червен конфитюр. Peace

# 1 117
  • София
  • Мнения: 2 658
момичета, пека последен четвърти щолен. Simple Smile

normas , какви 500 гр? Направи си половин доза с 750гр брашно, за да ти излезнат два щолена и си готова. Аз миналата година така направих за проба и ето сега правя четири. Wink Ако имаш продълговата кексова форма си го направи в нея. Peace

bonni , супер си е с машинката.  Grinning Много е удобно и практично. Peace

# 1 118
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета ето от миналата година щолените ми. От една доза изкарах 4 броя:



и готови:

# 1 119
  • Мнения: 1 903
Пепи    щолените изглеждат превъзходно,много те моля за рецептата Peace  bouquet

# 1 120
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Пепи    щолените изглеждат превъзходно,много те моля за рецептата Peace  bouquet

По рецептата на Джемма за дрезденски щолен са  Peace Но тази година още им се чудя  newsm78 Станаха супер, 3 от тях подарих, а нашият го размотавахме 1 месец, защото само аз и мъжо хапвахме от него.... малкият храна не го блазни.

# 1 121
  • София
  • Мнения: 2 658
ето последните ми два щолена. Колкото и добре да ги оформях, при печенето се разляха пак. Crazy






На снимката изглежда доста препечен, но просто излезна по-тъмна.

# 1 122
  • Мнения: 7 474
Нова тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=448724.0

Последна редакция: вт, 24 ное 2009, 12:36 от L e o

Общи условия

Активация на акаунт