Вегетарианство - Тема 2

  • 26 232
  • 229
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 644
Здравейте, момичета, записвам се и аз. Като си признавам веднага, че понякога хапвам по малко месо. През студените месеци, по празниците и ако не съм го видяла сурово  Confused. Но здравословното хранене ми е от приоритетите в живота.
Изчетох тази последната тема и ще се възползвам от някои идеи- много добри има, благодаря ви  Hug

Смлените ядки аз ги включвам в дресинга за салати в разни вариации според вдъхновението и наличностите Laughing Например за стъргани ряпа с ябълки правя дресинг в блендера от: сурови слънчогледови семки( може и покълнали), магданоз,целина листа, лимонов сок, морска сол. Може + малко шарлан.

Лурдес, и моята малка щерка е вгетарианка по нейно решение. На 12 е. Жал и е за животните и месото и мирише лошо Grinning. Уважавам решението и, подкрепям я без да и въздействам, доколкото мога.

# 106
  • Мнения: 4 392
Кюбит, аз само с пасатора правя ядковите млека. Не ми се цапа робота за такова малко количество. И без друго почти винаги сама си ги пия. Може да пробваш първо сусамово мляко, ако за първи път ще правиш. Няма киснене, няма чакане. С кайсиевите ядки да не ти се изпари ентусиазмът, ако се окаже дори само една от ядките горчива. Crazy

За месото и децата: Аз вкъщи месо не купувам и не готвя, но детето е на детска градина и там ежедневно имат месо, ако не в основното, в супата. Sick Това разбира нашата директорка под здравословно хранене.
На дъщеря ми  съм казала, да яде каквото и харесва. Досатъчно съм и говорила и продължавам  да го правя. А тя ако не иска нещо, никой не може да я накара и обратно. Знам например, че е яла риба, защото и е харесала, а други месни манджи твърдо ги е отказала, защото " миришат на лошо", въпреки увещанията на учителките да ги опита поне. Казала съм им хич да не си правят труда да я увещават. В моя случай мисля, че детето трябва да го реши самО, ако въобще. В края на краищата и аз бях месоядна  до "вчера".

# 107
  • Мнения: 2 132
Кюбит, аз само с пасатора правя ядковите млека. Не ми се цапа робота за такова малко количество. 

С чопъра към пасатора или със самия пасатор?

# 108
  • Мнения: 1 849
Ето тук видях закваска за кисело мляко:
http://mlm.daflorn.com/15.news
Ако някой друг знае друга от България, моля да сподели?

Аз действам с пасатора.

# 109
  • Мнения: 4 392
JeniB , с пасатора.  PeaceНямам чопър към него.

# 110
  • Мнения: 4 392
Чопър. Как звучи само Crazy Очаквам някое куче да ми излае насреща. Laughing
Минирезачка да кажем, хайде. Hug

# 111
  • Мнения: 2 132
Ето тук видях закваска за кисело мляко:
http://mlm.daflorn.com/15.news
Ако някой друг знае друга от България, моля да сподели?

Аз действам с пасатора.
Тук има - http://www.matatama.com/category?key=agptYXRhdGFtYWJnchALEghDYXRlZ29yeRiNggIM.

Спиролинке колко ти е мощен пасатора? И моят няма минирезачка и си мислих, че няма да стане млякото с него.  От всичко ли става или само от по-меки ядки?

# 112
  • Мнения: 3 988
Дами, моя пасатор е 200 вата (това май не е много мощно?  newsm78). Минирезачката - също, защото се ползва една и съща горна част. Още не съм смляла ядките, ще опитам и с двете и ще докладвам.

# 113
  • Мнения: 3 869
Дами, моя пасатор е 200 вата (това май не е много мощно?  newsm78).

А, малко ми се вижда това. С 300 вата що-годе ставаше нещо, но истинки доволна съм едва сега с 600 вата и някалко скорости - определено има разлика, особено при по-твърдите неща.
Да не те спира да пробваш обаче! Simple Smile

# 114
  • Мнения: 3 988
Късно прочетох, Мег, иначе нямаше да пробвам.  Mr. Green

Мляко не стана, както се досещате, но смесих едната част със смлени орехи и бадемова паста (купешка) и подсладих с мед. Другата част смесих със сусамов тахан (купешки), варени кестени и мед. Не горчат. Спиро, явно не ми се е паднала на мен горчивата ядка.  Party
Седят в хладилника сега пастите. Мазах и от двете на сухар, мммм...   chef

Беленето обаче беше...  Sick Кестените ми се видяха песен в сравнение с ядките, добре че не ги накиснах всичките.

Останаха половината, ще им мисля друго приложение, защото скоро няма да се хвана да беля.  Crazy

# 115
  • Мнения: 644
Кюбит, много вкусно звучи това с пастите дето си забъркала.  chef
Не съм се сещала на меда с тахан да добавя и други смлени ядки newsm78

# 116
  • Мнения: 3 988
cayenne, опитах да спася "продукта на моя експеримент".  Crazy В интерес на истината се получи наистина вкусно. Не знам колко е препоръчително да се смесват толкова неща, но се надявам да не е съвсем лошо.  Whistling

# 117
  • Мнения: 2 132
Дами, моя пасатор е 200 вата (това май не е много мощно?  newsm78).

А, малко ми се вижда това. С 300 вата що-годе ставаше нещо, но истинки доволна съм едва сега с 600 вата и някалко скорости - определено има разлика, особено при по-твърдите неща.
Да не те спира да пробваш обаче! Simple Smile
Чудесно. Моят е точно такъв - 600 вата и 2 скорости.

А ако не обеля ядките какво се променя?

# 118
  • Мнения: 182
ДА и аз имам този въпрос, ако не се обелят ядките какво става. Вкуса сигурно няма да е толкова фин, но има ли някаква др. причина ? Вчера правих мляко от бадеми стана хубаво, но едно че докато ги начукам ( доста костеливи са) друго- няколко часа белене и накрая една чаша мляко   Confused хм сега като пишех се зачудих, защо толкова малко излезе отидох на сайта на вери и там пише 4 чаши вода, аз съм сложила 2 като за крема сирене  ooooh!

# 119
  • Мнения: 644
Даже съм чувала, че в люспите има много полезни вещества Grinning, така и така минават през блендера...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт