Вегетарианство - Тема 2

  • 26 205
  • 229
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 348
мисълта, че нещо живо би умряло за да ме нахрани ме ОТВРАЩАВА.
1.   Какви са физиологичните последствия,...

Боледува се по-малко.
Човек се чувства по-уравновесен и по-малко агресивен.
Ако искаш да отслабнеш, трябва и много движение + умерено количество храна.


Тук му е мястото да кажа - за пореден път на обичайните годишни профилактични прегледи резултатите ми са перфектни. Особено съм доволна от хемоглобина, който е в горната граница на нормалното. И това при положение , че преди година и половина имах ужасяваща кръвозагуба, не можех да ставам от леглото в първите дни, а тогавашната цифричка на хемоглобина няма да я споделям, защото няма да повярвате, че съм жива. Simple Smile
От 7 години съм лакто-веге и от 10 месеца - веган.
Много важно условие:
човек да слуша тялото си, вътрешния си глас и да яде, каквото му се яде, дори и да е месо Sad ( е, ако прекалява с шоколад, кафе, алкохол, тютюн и по-силни неща, трябва да си обърне внимание на емоционалния ( дис-) комфорт, защото към тези продукти се развиват зависимости.)

Благодаря много на всички, които споделят рецепти тук и в темата за веганството, защото правите живота ми по-лек и весел.   bouquet
Не ми достига време, а се налага да се уча все едно наново да готвя. Вашата помощ ми е много ценна!

# 226
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Привет, да се запиша и аз тук  Grinning   bouquet

Последна редакция: ср, 13 мар 2013, 16:26 от Roya

# 227
  • Мнения: 348
Момичета, позволете ми да ви поканя на моя лекция:
http://pranabg.webnode.com/news/a26-mart-2013-vtornik-18-30-20-3 … ditatsija-za-mir/

# 228
  • Мнения: 1
От 14-годишна съм вегетарианка, засега веган не съм готова да стана, макар че го смятам за оптималното хранене.

Личният ми опит за мен е най-голямато ми доказателство, че хомо сапиенс няма нужда от месо, за да живее и се развива нормално. Заченах естествено, износих и родих здрави близнаци и ги кърмих 18 месеца. Мисля че по-голямо предизвикателство за човешкия организъм няма накъде...

Та теориите за незаменимите аминокиселини в месото си ги развенчах лично и категорично.  Peace

# 229

Общи условия

Активация на акаунт