Вегетарианство - Тема 2

  • 26 221
  • 229
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3
Здравейте и благодаря много за съветите. Извинявам се за забавянето на отговора, но се загубих някъде из Северния Полюс, докато се върна на него - Германия тоест, и не съм поглеждала форуми. Пробвам сега да правя пречистване като се съсредоточавам върху храносмилателната система. Запекът ми се махна като спрях да ям месо, тоест надали в неговата липса ми е проблемът.  Rolling Eyes Засилих разни ядки, кълнове, зърнени и т.н. по-концентрирани храни и правя дихателни упражнения. Набивам ориз, за да си успокоя стомаха. Има положително развитие.

Още не съм успяла да си направя кръвни изследвания, но ще отида тези дни. На изследването, на което хемоглобинът ми беше 120, всичко друго беше в нормата, "прекрасно", както каза докторът. Идеята да изследвам хормони е добра, и на мен ми се въртеше в главата. В крайна сметка всичко май е на нервна почва. Имах доста стрес напоследък.

# 181
  • Мнения: 39
Привет на всички!
Да се представя - не ям месо от десетина години, случи се спонтанно, един ден се събудих и това беше края на месоядството за мен. Преди това пък не можех да ям месо от животно, което съм видяла преди това и то от най-ранно детство, водили са ме по разни села на гости, където атракцията беше да убият кокошката пред гостите и да я оставят да тича без глава .... абе мани.
Имам следните размисли от известно време ... не ям месо, но си купувам кожени обувки например, имам кожен диван у дома и т.н. Чуствам се като лицемерка, жал ми е за кокошката, ама завивката ми е пухина, тя птицата не си е предала перата доброволно.
Как е ситуацията при вас, имате ли вещи направени от животни? Търся отговора в себе си, защо си купувам кожени ботуши и твърдя, че ми е жал за животните, но ще ми е интересна вашата гледна точка, на хора неконсумиращи месо по една или друга причина.

# 182
  • Мнения: 2 132
Имам само вълнени неща.  Кожа винаги взимам изкуствена. От както не нося естествена, влезна ли в магазин с такава и ми мирише ужасно.

# 183
  • Мнения: 3 869
Аз съм от малкото веге тук, които носят кожени аксесоари. От чужбинските мами знам, че в техния свят има много хубави и качествени изделия от други материи, но тук не съм срещала такива, а и в моят бизнес, да се появиш с обувки и чанта от изкуствена кожа (освен ако не са супер екстравагантни) се разглежда като неуважение към отсрещната страна....

# 184
  • Мнения: 2 132
Аз съм от малкото веге тук, които носят кожени аксесоари. От чужбинските мами знам, че в техния свят има много хубави и качествени изделия от други материи, но тук не съм срещала такива, а и в моят бизнес, да се появиш с обувки и чанта от изкуствена кожа (освен ако не са супер екстравагантни) се разглежда като неуважение към отсрещната страна....
Е ти пък Simple Smile Как ще познаят, че не е естествена кожа? Кажи какво ти трябва и ще те насочим Wink А и от хубава изкуствена кожа да не са евтини нещата.. Simple Smile
Аз и в БГ намирам много качествени неща. Примерно чантите на Nine West, Guess са от изкуствена кожа. Обувки в Дика има по-официални. От Асос също съм поръчвала по-официални.

# 185
  • Мнения: 3 869
Джени, мерси много за насоките!!! Просто не съм се сещала да погледна в Дика и Асос за обувки! Ще потърся и чантите на Nine West Simple Smile

# 186
  • Мнения: 4 392

Как е ситуацията при вас, имате ли вещи направени от животни?
Не купувам и не ползвам нищо от естествена кожа и всякакви други животински "аксесоари", каквото и да ми струва това.

И на мен кожените изделия ми миришат много неприятно, но това е дори още от времето преди да спра консумацията на месо.

# 187
  • Мнения: 2 132
Джени, мерси много за насоките!!! Просто не съм се сещала да погледна в Дика и Асос за обувки! Ще потърся и чантите на Nine West Simple Smile
Моля, моля Simple Smile Ти дай насоки, а аз ще ти кажа къде да гледаш Simple SmileМоже още да видиш CK by Calvin Klein за чанти. Найн Уест са на Витошка. Обувките им са от естествена кожа, но чантите не. Все пак поглеждай етикетите, че може да има и естествена кожа в тези магазини.
  Асос, нали знаеш, че само онлайн продават, но доставят до БГ. Ето примерно няколко чанти, които мисля стават за по- официално(поне според представите ми, че официално 1 път годишно се обличам Simple Smile)
http://www.asos.com/Oasis/Oasis-Oversized-Dita-Bag/Prod/pgeprodu … =-1&clr=Black
http://www.asos.com/Killah/Killah-Martie-Bag/Prod/pgeproduct.asp … amp;clr=DustyPink
http://www.asos.com/Fred-Perry/Fred-Perry-Tote-Bag/Prod/pgeprodu … =-1&clr=Black
тази като и откачиш висулката Simple Smile- http://www.asos.com/Pauls-Boutique/Pauls-Boutique-Maisy-Patent-L … =-1&clr=Black
http://www.asos.com/Ck-By-Calvin-Klein/Ck-By-Calvin-Klein-Skylin … t=-1&clr=Plum

Виждала съм и на Мат и Нат чанти в асос, но в момента нямат. Ето им сайта - http://www.mattandnat.co.uk/change_location

Обувки иначе намирам в различни магазини. Примерно последно си взимах кецове на Форнарина. Повечето фирми пускат и модели от изкуствена кожа.
Ето от тук също съм взимала - http://schuh.co.uk/. Имам едни балеринки от тяхната марка, от 2-3 години ги нося и не мърдат Simple Smile

# 188
  • Мнения: 5 713
Почти всичко кожено у нас е купувано преди доста години: якето на мъжа ми; 1-2 мои чанти, колани, обувки. То май и с това се изчерпваме. Simple Smile
Диваните в хола са едногодишни и много добра имитация на кожа.

# 189
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
признавам си довроволно - купувам обувки само от естествена кожа  Confused
иначе ми измръзват краката.
надявам се животинките да ми простят...
ама си ги пазя и рядко си купувам обувки  Whistling

коланите и чантите са ми платнени.
кожено яке нямам, но палтото ми е вълнено...
кожен диван никога не бих си взела...

чухте ли за експеримента във Австрия?
заровили 40 живи прасьовци под лавина, за да изследват колко минути оцеляват заринатите хора  Tired
вечерях точно в този момент, когато го съобщиха  Sick

# 190
  • Мнения: 902
escarinae, правила ли си лечебни прочиствания - гладолечение или дъблоко прочистване на дебелото черво?
Аз съвсем не съм диетолог, но това което описваш много ми напомня мен, преди да се консултирам с натуропат и да направя една серия от прочиствания и много внимателни захранвания - някъде 1 година общо. Тогава се оправих, оказа се, че съм имала проблеми с глутена, нездрави чревни стени и оттам лошо усвояване на хранителните вещества и още куп други проблеми. Но с тези прочисвания се оправих и макар, че последните месеци си "разбичках" малко хранителния режим, сега пък започнах да включвам повече сурови неща и пак намирам баланса.
A, всъщност, ти не консумираш вече глутенови храни, нали? Аз имам сериозни съмнения за глутенова нетолерантност, но не съм ходила на лекар, само правих някакво кръвно изследване. Знам, че се прави специално изследване, което не е и евтино и после се назначава, евентуално, ендоскопия. Последното определено ме плаши, а за кръвния тест се иска консултация с някаква д-ка и така и не отидох.

# 191
  • Мнения: 10
Привет,темата не е активна от доста време,но все пак за който я посещава и вегетарианец или толерантен към правата на вегетариансците,моля подпиште петицията в подписа ми за въвеждане на вегетарианско меню в заведенията за обществено хранене субсидирани от държавата

# 192
  • Мнения: 1 708
Привет и от мен! Виждам, че наистина няма движение тук, но да ви следя.
Изчетох тази тема и се връщам на първата.

# 193
  • Мнения: 0

Здравейте,
тук има и актуално инфо от една скромна презентация:

инфо което би трябвало да е по-етаблирано (натисни)

# 194
  • Мнения: 1 354
здравейте Simple Smile това ли е официалната тема за вегетарианството? Темата за веганите е много активна,но уви- готвя с млечни продукти.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт