Акушер-гинеколози - гр. Пловдив

  • 1 218 189
  • 5 679
  •   1
Отговори
# 915
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
ами не съм сигурна просто,
за пръв път когато още в 5г.с. Дренски ме гледа с вагинален изрично видях че сложи презерватив,направи ми впечатление,
но след това при две други докторки честно не видях,и затова питам,не казвам че не са,но не съм сигурна.едната ме прати до тоалетната и през това време може и да е.само реших да попитам

# 916
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Спокойно.Не вярвам да има гинеколог, дори и с един ден стаж, който да не използва презерватив при преглед с вагинален ехограф.Аз си мисля, че това е единствения начин за преглед.Не че не се дезинфикцира накрайника въобще, но няма как да се прави за всеки пациент и затова винаги се ползва презерватив.Може да ми се смеете, но аз разбрах че прегледа се извършва с презерватив, след доста време.Дори и през ум не ми мина, че гинеколог може да постъпи толкова безотговорно и не съм се усъмнила за миг в стерилността на прегледа.Затова и не съм обърнала внимание на подробностите.Вероятно и при теб се е получило така.Не си забелязала кога слагат презерватива.

# 917
  • Пловдив
  • Мнения: 0
Мен точно по този начин миналата година ме заразиха с trihomonas vaginalis при установяване на бременност- с вагинален ехограф и то в частна клиника. Понякога докторите са разсеяни, но много често са си просто немарливи. Така че внимавай много. Аз трябваше да си изпатя, за да го науча.

# 918
  • Мнения: 1 277
И аз съм се доверявала досега за стерилността при вагиналния ехограф, но май трябва да съм по-наблюдателна занапред.

Leyan, това при кой лекар и в коя клиника ти се случи?

# 919
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Мен точно по този начин миналата година ме заразиха с trihomonas vaginalis при установяване на бременност- с вагинален ехограф и то в частна клиника. Понякога докторите са разсеяни, но много често са си просто немарливи. Така че внимавай много. Аз трябваше да си изпатя, за да го науча.

А така. ShockedИ аз съм спокойна ooooh!Добре, че ходя само при един и същ гинеколог.Ти в момента на прегледа ли видя, че е без презерватив.Защото аз колкото съм разсеяна. Tired

# 920
  • Пловдив
  • Мнения: 0
Случи ми се в Селена, но заболяването ми откриха във ВМИ и там ме лекуваха.

# 921
  • Мнения: 2 047
  Някой да има мобилния на д-р Никола Белчев от Окръжна?

# 922
  • Мнения: 3 453
- Излязох от кабинета на д-р Учикова разплакана, като си платих и 30 лв за ехография на бебчо. Парите са най-малкото, отношението й беше просто възмутително; компетентността й също е под съмнение.
   Много съм изумена от този пост...не казвам че лекарката е светица, но от прочетените постове които си писала дори и от по-любезни лекари пак си недоволна..хладни били , такива били, ами те са лекари не наши приятели.
   Относно компетентността на Учикова мога да споря, но не ми се ще.При мен помогна много след като родих имах доста проблеми. Всеки разбира се преценя за себе си.
 
 

- Въпреки че бремеността ми отдавна е установена от други лекари (в 9-та г.с. съм), тя настоя да ме види и каза че това не се включвало по ЗК. Кажете ми, ако не съм права, но доколкото знам 1-на ехография се плаща по ЗК точно в този период.

   Нормално е да иска да те прегледа, ако си смятала да си следиш при нея бременноста!С направление ли отиде при нея?
 
 
Не обяснява нищо, очакваше да знам нормално ли се чувствам без да ми обясни кое е нормално и кое не, а в процеса на разговора ни изказа две твърдения, обратни на изказано вече становище от двама други АГ-лекари;
Обяснявала ми е всичко и то с подробности на мен.Питала те била нормално ли се чувстваш защото е очаквала да споделиш ако имаш дискомфорт от нещо.Какво е трябвало да ти обясни незнам, всяка бременна има различни оплаквания и се чувства различно.Не споделяш какви мнения са имали другите лекари, а тя е била на различно?Общо взето много объркано звучиш и става ясно че не си доволна защото не те питала как си и защото е на различно мнение от други лекари   newsm78
 
  Важно и е да знае къде ще раждаш и дали при нея за да ти каже дали ще може да те поеме.Тя държи да знае за да има представа с колко души е ангажирана за определения месец в който ще раждаш, прави си сметка колко момичета да приеме за да може да реагира.Не да тръгнат да раждат 5 и да се чуди коя да изражда.

# 923
  • Мнения: 6 206
ами аз познавам много лекари, но нито един по ЗК, който да кажа, че е ОК
преди малко говорих с една позната, която се е насочила към Ямаков, който имал договор със ЗК
то вярно, че като не можеш да си позволиш, не можеш, но все си мисля, че ще се намерят 20-30 лв един път в месеца и да ти е спокойно, но всеки си знае
аз вече съм на мнение, че ако не е супер проблемна бременност, то е все тази при кой ще ходиш... всички са един дол дренки

# 924
  • Мнения: 3 453
  Ямаков махна ли се от ВМИ?

# 925
  • Мнения: 6 206
там бил, но имал и договор със ЗК
дали е така - не съм сигурна, чух го от приятелка и беше споменато междудругото... може и аз да не съм разбрала

# 926
  • Мнения: 3 453
  Аха, значи не се е махнал.Знаех че има частен кабинет, но чух и че се е преместил в Селена, явно не е вярно.Те с Учикова работят в екип по принцип и затова се зачудих.

# 927
  • Мнения: 273
Бих искала да се включа с едно мнение - може би ще ме подкрепят форумки, а именно: Понякога даден лекар може да не е най-любезният, даже малко груб или необщителен, но да е страхотен специалист, а друг - супер мазен и любезен, а да не си върши работата добре. Освен това и лекарите са хора - може да са имали наистина тежък ден, тежък случай и не би трябвало от едно посещение да се вади извод, освен ако не допусне някоя наистина груба грешка - например лоша хигиена или нещо подобно. Но сега - скарал се бил - ами аз наистина познавам бременни, дето си мислят, че само те са бременни на този свят и съответно - докторът може да им се обяснява и по цял час. Важното е да е специалист, а не любезен, щото ще ви следи бременността, а няма да пиете кафе с него.

# 928
  • Мнения: 1
Бабаков. Той ми води бременността, родих при него и съм доволна! Насочих се към него от мнение на познат и след проучване по форумите. Спокоен и внимателен е. Преди това бях ходила два пъти при д-р Кабир в Тракия, но не ми направи добро впечатление и реших че няма да е той

# 929
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Някой има ли мобилен телефон на Д-р Корсемов. Аз по принцип му имам един , но днес цял ден е изключен и незная дали не го е смени.
Предварително благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт