ВЛАГОАБСОРБАТОР??

  • 103 680
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Климатика изобщо не е решение.В детската и хола имаме климатик и мухлясваме.В спалнята сме с маслен радиатор,който пускаме преди да легнем и в трите помещения мухлясваме.Тази година направихме вътрешна топлоизолация и ссе надявам да няма,но ще видим.

Мухъла е гъба - размножава се. Унищожете мухъла и дори и да е малко влажно - няма да се размножи.

Лично аз бях вдигнал ръце от балкона - направо беше черен отгоре макар че го боядисах с фасадна боя. Един ден реших да пусна тежката артилерия - Доместос-концентрат т.е. не го разредих. Взех една четка от левчето, едни ръкавици и буквално боядисах тавана с него. Малко покапа по земята но сме с теракот и го избърсах. След 15-20 минути забърсах тавана със стари хавлии, които после изпрахме на 90 градуса. Буквално светна и оттогава мухъл няма. Беше преди 3 месеца случката.

П.п. Имайте в предвид че Доместоса избелва та ако боята не е бяла ще избелее. Използувам прозрачния - не този цветния. Пробвайте !   

# 46
  • Мнения: 225
Вкъщи имаме влагоуловител на ток от Практикер- за една нощ му се пълни резервоара с вода (сигурно поне 2.5 литра), но прозорците са сухи и мухъл няма. Много съм доволна, това ще ни е втората зима с него.
Марката е на самия магазин - Budget, като е на промоция е към 170-180 лв., редовната цена е 199 лв. Според мен парите си струват, защото има ефект. Ние сме го сложили в коридора, горе-долу по средата между всички стаи (2 стаи, кухня и баня) и се справя. През нощта затваряме вратата на спалнята, за да не ни шуми. На сутринта само в спалнята има съвсем малко влага на прозорците, която изчезва бързо.

Немо, преди да си купим влагоуловителя и ние пръскахме мухъла, само че с белина Аче, че малко по-добре мирише. Чисти мухъла, но като не отстраниш причината (влагата) той неминуемо пак се появява. Та затова пръскането е временно и частично решение за мен  Peace

# 47
  • Мнения: 4 401
При нас спря да се появява мухал от както минахме на отопление с климатик и не го спираме изобщо.Преди това бяхме с маслени електрически радиатори ,но ги спирах като ме няма  защото ме беше страх да не стане пожар.Не беше и така топло,а сметката по три.
Сега като ви чета и си мисля за влагата в гаража....в канала все е мокро.
Като се купува електрически влагоуловител на кое се набляга?Какво да гледам?Има ли изискване за температура на помещението,защото в гаража е студено?С какви размери е тази джаджа и колко ток харчи/горе долу на час/?
Благодаря!

# 48
  • Мнения: 1 047
Има изискване за Т на помещението. Нужна беше около 20С
От маслен радиатор трудно би станал пожар.
Канала е добре да го изолирате.
Размери приблизително 30х40х60 и смятах, че харчи около 26лв/месец
Моля

# 49
  • Мнения: 0
Немо, преди да си купим влагоуловителя и ние пръскахме мухъла, само че с белина Аче, че малко по-добре мирише. Чисти мухъла, но като не отстраниш причината (влагата) той неминуемо пак се появява. Та затова пръскането е временно и частично решение за мен  Peace

Временно е ! Но поне при нас вече 3 месеца няма мухъл. И да - пръскането е за по-леки форми така да се каже - за по-тежки както споменах в последния пост - мажеш с гъсто и после избърсваш т.е. след 15-20 мин.  Peace

# 50
  • Мнения: 38
Някои знае ли колко струва този на Аляска .

# 51
  • Мнения: 1 489
Имам функция изсушаване и йонизация на климатика, оттогава конденз нямам.

Ей, и аз имам а съм я забравила. Добре че прочетох
А всички ли климатици имат тази функция.Нашите и двата са МИДЕА,но не съм чела упътването.

# 52
  • Мнения: 51
Миналата седмица си купихме обезвлажнител  http://www.tweuropebg.com/youlong/images/yl2005big.gif.Купихме го от Технополис за 320лв.За сега сме много доволни, издърпва влагата от целия апартамент.До миналата зима прозорците ми вечно бяха "изпотени", а стените влажни.Надявам се сега да сме решили проблема с влагата.

Последна редакция: сб, 14 ное 2009, 22:01 от лилана

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Сутринта ходихме да пазаруваме в "Метро" и проверих за "Аляска".Цените са 166 лв. за малкия и 214 лв. за големия обезвлажнител.

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
И аз трябва да купя. От  отзивите този на FAGOR DH - 10 ми допада но ще помисля още .

# 55
  • Мнения: 182
Миналата седмица си купихме обезвлажнител  http://www.tweuropebg.com/youlong/images/yl2005big.gif.Купихме го от Технополис за 320лв.За сега сме много доволни, издърпва влагата от целия апартамент.До миналата зима прозорците ми вечно бяха "изпотени", а стените влажни.Надявам се сега да сме решили проблема с влагата.
Интерсуваме дали е шумен,може ли да се спи при него.На мен ми трябва за стаята на децата.

# 56
  • Мнения: 26
Преди да си вземете влагоабсорбатора, си вземете един хидрометър за стая.Защото така както е вредна прекалената влажност в помещенията, така е вреден и сухият въздух.
Ние си взехме абсорбатора на Аляска и сме доволни засега.Купихме го за новият апартамент, а се оказа, че ни е необходим повече за старият.В началото за 48часа събираше близо 7-8 литра.След това много по-малко.
Сега на 14 дена го пускаме за 24 часа и то само ако хидрометъра покаже, че е необходимо.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Шумен е.Аз поне не мога да спя ако е в стаята.През ноща го пускам във всекидневната, а през деня в спалнята.Всеки ден и всяка нощ събира едно и също количество вода.Направо съм в недоумение от къде се взима.Стар монолит сме, дебели зидове и въпреки всичко.

# 58
  • Мнения: 1 047
Относно спане при включен уред, отговора е субективен.
Когато съм уморен, нито абсорбатор, нито телевизор, нито осветление, нито земетресение ми пречат.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 311
Миналата седмица си купихме обезвлажнител  http://www.tweuropebg.com/youlong/images/yl2005big.gif.Купихме го от Технополис за 320лв.За сега сме много доволни, издърпва влагата от целия апартамент.До миналата зима прозорците ми вечно бяха "изпотени", а стените влажни.Надявам се сега да сме решили проблема с влагата.
Интерсуваме дали е шумен,може ли да се спи при него.На мен ми трябва за стаята на децата.
Зависи какво значи шумен  Wink .За мен не е шумен,но майка ми казва че я побърква.Нашия го пускаме само през дена,няма смисъл и цяла нощ да работи.  Grinning
Тази фирма сега има и намаление на уредите 10 % .  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт