ВЛАГОАБСОРБАТОР??

  • 103 703
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 047
...Зависи какво значи шумен...
Принципно в характеристиките на всеки уред би трябвало да е записано какво е нивото на шума.
Дразненето е субективно в зависимост от слуха и нервната система на различния индивид.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 311
Това имах в предвид  Grinning

# 62
  • Мнения: 1 677
От известно време сме с влагоабсорбатор. Както се знае нито влажният, нито сухият въздух са полезни. Аз се опасявам да не изсушавам много въздуха.
Каква трябва де е оптималната влежност?

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 440
Чувала съм ,че нормалната влажност трябва да е под 50 ,но при нас никога не е под 60 с влагоуловител, а без него е 80 при измерване с уредчето.

# 64
  • Мнения: 182
Миналата седмица си купихме обезвлажнител  http://www.tweuropebg.com/youlong/images/yl2005big.gif.Купихме го от Технополис за 320лв.За сега сме много доволни, издърпва влагата от целия апартамент.До миналата зима прозорците ми вечно бяха "изпотени", а стените влажни.Надявам се сега да сме решили проблема с влагата.
И ние този влагоабсорбатор си подарихме като коледен подарък.Тази нощ не съм го изключвала и сутринта  имаше едва забележими капчици вода по прозореца.Определено изсмуква всичката валга.Стои в стаятя на децата и не мисля,че шума им пречи.Нали все пак като достигне определената влажност се изключва.Така,че не работи постоянно.Надявам се и ние да сме направили добра инвестиция.

# 65
  • Мнения: 1 006
И ние имаме нужда от нещо такова...като ви чета, ставам все по-склонна да направя тази инвестиция!

# 66
  • София
  • Мнения: 1 311
От известно време сме с влагоабсорбатор. Както се знае нито влажният, нито сухият въздух са полезни. Аз се опасявам да не изсушавам много въздуха.
Каква трябва де е оптималната влежност?
Нормалната влажност трябва да е около 50%(между 40 и 60%).  Grinning
Съкровищница,ние дадохме 330лв. и аз много се двоумих,но не съжалявам за нито един лев който отделихме за този уред.Ако те интересува нещо питай. Hug

# 67
  • Мнения: 479
И аз съм в голяма дилема какво да предприема, че да се спасим от влагата и мухала. Изолацията ни не е кой знае каква, но задължително мухлясват стените в стаите, особено, когато простирам вътре понякога.
В банята изобщо не го броя, а само търкам  Tired Няма прозорец, само вентилатор, но не може да се справи.

Ще следя темата и благодаря на всички за споделените мнения   bouquet

# 68
  • Мнения: 1 047
Гнидка, При прането ти изпаряваш вода, която кондензира по стените и след време се получават гъби (плесен, мухъл)
Хубаво е дрехите след пране да са максимално сухи (ползване на центрофуга, сушилня)
Също така е добре да простираш навън. Дори да се наложи след това да ги внесеш вътре за малко, основната влага да я няма.
Вентилатора в банята върши работа, но не достатъчна. Хубаво е банята да се отоплява добре.
Хубаво е жилището да е добре изолирано.
Препоръчва се температурата в жилището да е постоянна и често да се проветрява.

# 69
  • Мнения: 479
b2, благодаря за съветите  Simple Smile Някои са факт или са изпълними, други не, но всички са полезни   bouquet

# 70
  • Мнения: 1 047
b2, благодаря за съветите  Simple Smile Някои са факт или са изпълними, други не, но всички са полезни   bouquet
Дано скоро се похвалиш, че не въдите повече гъби.
Петната от мухъл се третират с препарат SAVO, който ги убива, но трябва да се отстранят причините за образуването им отново.

# 71
  • София
  • Мнения: 117
След ползване на всякакви таблетки и прочие си купихме електрически на Аляска и така се спасяваме.

# 72
  • Мнения: 315
Купихме си влагоабсорбатор Аляска преди 2 дни и вчера го включихме за 3 часа нищо не беше събрал. Това нормално ли е?

# 73
  • София
  • Мнения: 1 311
Зависи от влажността,ако сте проветрили добре помещението и след това сте го пуснали....може и да е нормално.Нашият като го пуснахме за първи път и за 3,4 часа събра около 2 литра вода.   33uu

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 440
Зависи и от температурата навън,ако е по-висока се събира много малко вода.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт