ВЛАГОАБСОРБАТОР??

  • 103 684
  • 93
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3
Здравейте! Нека кажа и аз нашите тегобе по това колко много конденз и ужасна влага има в спалнята ни,която се явява северна пристройка към къщата-стените(тухла четворка) и тавана(бетонна плоча) са шпакловка,а пода е ламинат,като преди това си бяха хоросанова замаска и боядисано постно,но пак зимата всичко мухлясваше.
След почти една безсънна нощ изкарана в прочит и анализ на мненията на потърпевши от мухъла,взехме решение с нежната половинка и ние да се сдобием с влагоуловител.След щателен оглед във всички големи търг. вериги за бяла техника решихме да купим "budget" като аз бях по-навит за Ю Лонг-който бе около 310лв. но и аз се съгласих да не даваме повече пари.
Вечерта след 4-часова работа бе събрал около 500мл. вода,рекох си ще върши работа.Сега втори ден върви и за 6часа работа вече има около 600-700мл.вода,като според показанията на врътката е в средно положение и няма скала с обозначение на процентите влажност.Като държа да отбележа,че въздуха в стаята,която е 13кв.м. около 25куб.м. стана някак по-мек и благоприятен,по-уютно и свежо-незнам може и да е някакво втълпение,но факт е че има промяна в микроклимата към по-добро-прозорците втора сутрин нямат капка конденз,като до онзи ден в студените дни се стичиха поточета от стъклата и бе нужно да се забърсва.Неоспорим факт е,че маймунката си върши работата и се надявам много дълго време да е така и да се отървем от този проклет мухъл!!!   #2gunfire

# 91
  • Мнения: 9
Държа да отбележа,че преди време в кухнята имахме много влага и цялата стена беше черна от мухъл.Направихме вътрешна изолация и до сега-вече 13години нямам проблем.Затова ще направя и в спалнята,а то че ще се купува влагоабсорбатор,ще се купува,ами сега пък се чудя каква марка да взема.
На нас проблема е нощем,стените на спалнята са много мокри и спалнята чак се мокри от тях.Под прозореца работи конвектор и суши прозорците,а ако не е той целите стъкла са запотени и се образува мухъл по оплътненията на дограмата.
Искам да попитам тези,които са си закупили АЛЯСКА ,понеже има малък и голям влагоуловител,кой да си взема и има ли значение колко квадрата ми е жилището???И изключва ли сам,когато достигне определени,нормални стойности влага в % ???
Някои ги слагат в коридора и така улавя влагата от целия апартамент  newsm78 newsm78 newsm78

# 92
  • София
  • Мнения: 1 311
Има значение колко е голямо помещението. Има различни влагоуловители ,за баня,килер,стая и за много по-големи помещения.Нашият не е Аляска и не мога да ти отговоря,на лични мога да споделя за нашия.

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Държа да отбележа,че преди време в кухнята имахме много влага и цялата стена беше черна от мухъл.Направихме вътрешна изолация и до сега-вече 13години нямам проблем.Затова ще направя и в спалнята,а то че ще се купува влагоабсорбатор,ще се купува,ами сега пък се чудя каква марка да взема.
На нас проблема е нощем,стените на спалнята са много мокри и спалнята чак се мокри от тях.Под прозореца работи конвектор и суши прозорците,а ако не е той целите стъкла са запотени и се образува мухъл по оплътненията на дограмата.
Искам да попитам тези,които са си закупили АЛЯСКА ,понеже има малък и голям влагоуловител,кой да си взема и има ли значение колко квадрата ми е жилището???И изключва ли сам,когато достигне определени,нормални стойности влага в % ???
Някои ги слагат в коридора и така улавя влагата от целия апартамент  newsm78 newsm78 newsm78

Ние си взехме малкия и си върши работата перфектно. Сутрин го включвам в спалнята, после гоместя в детската,която е в ремонт, а вечер пак го пускам в спалнята докато легнем. След това го спирам. Сутрин нямам никакъв конденз по прозореца, но за всеки случай съм оставила Церезид стоп влага, който купихме преди Аляска-та на прозоречния перваз.
Абсорбаторът определено ве4е събира по-малко вода, не знам откъде се взима тази влага. куриозно е, че паркетът, който сложихме преди година в спалнята се оказа недобре изсушен , през лятото от горрещините зейнаха едни фуги невиждани, но есента от влагата отново дървото се разшири. Сега фугите са налице, значи машинката си върши работата. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт