Работа в Кол-Център - Против ли сте и защо?

  • 55 791
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 32
И аз благодаря за статията   bouquet

Засега не мисля, че ще разивам само в тзи област, но като начинаеща е полезно  Peace Аз съм от хората, които като си вярват - ще го направят ( Дано и за продажбите е така  Mr. Green ) По принцип съм убедителна ... но тук зависи от други фактори, не колко съм омайна ...

Ок, прави сте - ще почна другата едмица и ще видя след 1 седмица каква е работата с продаването. Аз честно казано не очаквам невероятни резултати, защото това е началото на проекта - имам предвид, не е действащ и аз да се включа към него, ами сега си започва ... та времето ще покаже как ще вървят продажбите.

Междувременно се радвам, че има темичка, където мога да питам и събирам профеионален опит от професионалисти в областта  Hug  bouquet

П.П. Още съм на 20(21 почти де ) ама и аз няма да мога да карам 12 часа нощнан и след тъй лекции  Crazy Не си падам по тези изпълнения, ако ще и за купон да е, а не работа, пак няма да го направя. Но първо в работата ми няма нощни и не смятам да се съгласявам, ако за друг проект ми поискат такива, приемрно.
Тоя семестър имам лекции един цял цял ден ( в който няма да разботя ест) и два дни преди обяд - до 1-2 часа. После - вкъщи, на работа  Simple Smile ДРугите 2 дни от седмицата - също почивам от лекции. Абе удобно ми е, не мога да отрека  Peace

# 76
  • Мнения: 543
преди 5 мин. ми звъннаха от съпорта на мтел да ми кажат за новия абонаментен план
разговорът беше кратък, тъй като вече бях запознат Simple Smile

# 77
  • Мнения: 2 614


Ок, прави сте - ще почна другата едмица и ще видя след 1 седмица каква е работата с продаването. Аз честно казано не очаквам невероятни резултати, защото това е началото на проекта - имам предвид, не е действащ и аз да се включа към него, ами сега си започва ... та времето ще покаже как ще вървят продажбите.



Като всек медал и този има 2 страни:
от една страна е добре,ч е проекта е нов - т.е. все още има надежда клоинтите да имат интерес към това....
от друга обаче, ако има хора, които вече се занимават с това, ще имаш база за сравнение - това, което ти ще направиш през тази седмица, и това, което те постигат, плюс съответната обмяна на опит Simple Smile

Стискам палци да се справиш!  Peace

# 78
  • Мнения: 5 370
преди 5 мин. ми звъннаха от съпорта на мтел да ми кажат за новия абонаментен план
разговорът беше кратък, тъй като вече бях запознат Simple Smile
Офф топик-кажи за този абонаментен план?
дето е с 1500 минути вклщчени ли?

# 79
  • София
  • Мнения: 5 260

Не знам защо има хора, които се заяждат на тази тема...
Сега малко от личен опит, като бях на 20 и въртях нощни смени СЪМ ходила на лекции след това, че и на кафе
след лекциите, че след това и на по бира. Сега разбира се може да успея да го направя веднъж, но всеки път едва ли.
Работата в кол-център е нещо като трамплин, всеки пада на него, като скочи за пари и го използва само за
отскок към висините  Mr. Green
Каквото и да говорите за мен около 300 лв + евентуален процент, за почасова надомна работа за студент си е екстра  Peace
При една евентуална стипендия от около 100 лв + месечна помощ от мама и тати 200 лв, това са си 600лв на месец чиста пара  Crazy

Само за сведение милички, като отидеш да кандидатстваш за такава работа ти свалят звезди. Този списък, които си споменала...
ами точно на тия хора им звънят по няколко пъти на ден и вече им е писнало Mr. Green Но немците са спокойни хора и рядко
избухват (и аз с немци работя, та знам). Пожелавам ти да ти провърви в продажбите  Peace

# 80
  • Мнения: 32
Като цяло съм много съгласна с теб  Peace

Само да уточня - става дума за по-малко пари. Затова момичетата ме предупредиха, че заплащането е малко!
Сигурните пари идват към 120-150 на месец ...другото е %. Надявам се да имам стипендия ( успеха ми от мин година е 5.75) , ще кандидатствам и за европейските ( още 90лв) . На мен квартирата + сметките ми излизат към 300 ( без парно обаче  Tired сега ще скочат още ... ) и тях ще си ги вземам от мама и тате ... оттам нататък мога да живея и с 200 - а ако са и с 50 повече, вече си е екстра за мен  Peace

Абе при всички случаи засега ме урежда - само всичко да е така, след месец ще си живея по-добре  Wink

# 81
  • Мнения: 32
Хммм ... ето и първото негативно нещо, което изникна. По-точно не се бях замисляла за него. Въпросният % се формира от продажбите - само че от ИСТИНСКИТЕ продажби. Т.е., аз мога да си продавам ли продавам, но после всички те (клиентите) по закон си имат 14 дни да се откажат ... и ако се откажат, тогава аз нищо не вземам! Thinking
Не знам дали такава е практиката, но на мен не ми хареса ... още повече, че това бави заплащането с още половин месец - заради този 14 дневен срок не се плаща на 1-во, а на 15-25 число  Flutter

# 82
  • Мнения: 5 370
Еленце, не е читава тази работа, слънце.

Ако можеш-гледай да се спасиш.
Мисля аз.

# 83
  • Мнения: 32
 Tired значи не трябва да е така, така ли?
Не ми се искаше да е така ...но от друга страна има някаква логика ... в смисъл ще ми плащат само след като клиента е платил - ако се откаже, излиза, че фирмата трябва да ми плати от джоба си ... така ли правят другите Thinking

Уф, не мога да се спася засега .... не съм спирала да кандидатствам, а друг така или иначе не ми се е обадил да ми предложи работа! А ми трябва някакъв доход ... да не кажа, че вече страшно много разчитам на него  Flutter

# 84
  • Мнения: X
А ти какъв договор си подписала всъщност?

# 85
  • Мнения: 2 614
Хммм ... ето и първото негативно нещо, което изникна. По-точно не се бях замисляла за него. Въпросният % се формира от продажбите - само че от ИСТИНСКИТЕ продажби. Т.е., аз мога да си продавам ли продавам, но после всички те (клиентите) по закон си имат 14 дни да се откажат ... и ако се откажат, тогава аз нищо не вземам! Thinking
Не знам дали такава е практиката, но на мен не ми хареса ... още повече, че това бави заплащането с още половин месец - заради този 14 дневен срок не се плаща на 1-во, а на 15-25 число  Flutter

Еленце, точно така си е. На повечето места получават цифри, като ваучер, който да ползват за отстъпка, примерно...
И като го ползват, тогава ти се брои реална продажба!  Peace Нормално е това....особеностите на телемаркетинга ....

# 86
  • Мнения: 32
А ти какъв договор си подписала всъщност?
Още не съм го подписала - ще подпиша граждански договор - понеже стана ясно, че ще започна работа преди да го подпиша, им казах, че исках да си изясня някои неща ... и започнах да питам всякакви такива работи - и така излезе това с процента.

Еленце, не е читава тази работа, слънце.

Ако можеш-гледай да се спасиш.
Мисля аз.

Еленце, точно така си е. На повечето места получават цифри, като ваучер, който да ползват за отстъпка, примерно...
И като го ползват, тогава ти се брои реална продажба!  Peace Нормално е това....особеностите на телемаркетинга ....

Айде сега - коя е права  Mr. Green
Те и ваучер ще си имат, ама той има годност 2 години  Crazy Определено няма да чакаме да го използват  Laughing

Последна редакция: чт, 29 окт 2009, 23:08 от Elence

# 87
  • Мнения: 6 999
Според мен Жози е права Rolling Eyes

# 88
  • Мнения: 5 370
Вижте сега.
Аз , когато на времето правих телемаркетинг, си имах стабилна заплата, месечна, и нормален трудов договор.
Ео може да потвърди.
И заплатата още тогава си беше чисто 400 лева, говоря за 2003, все пак.
Имахме един проект, по който ти плащаха по 2 лева отгоре на всяка уговорка и това-над заплатата.
Ео може да потвърди.

# 89
  • Мнения: 6 999
Така беше, да.
Аз именно за това, защото познавам онази фирма, смятам, че тази на Еленце нещо... Thinking

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт