Отговори
# 45
  • Мнения: 562
Означава ли, че аз като единствената дъщеря, която ги обича, ще трябва да покрия всичко съвсем сама?



Явно по принцип не, но на практика да.

До тук съм съгласна, нататък - не. аистина: по принцип не, но явно да. А за другите? Като не искат - как ще ги накараш? Не вярвам да има лесен законов начин, ако изобщо има някакъв. Доста време  нерви ще загубиш. И за какво ти е?
Но може да направиш друго. Има ли нещо, което можеш да наследиш от родителите си? Ако да - уреди нещата законово, че само ти ги гледаш, за да получиш само ти наследството. Може казаното от мен да звучи гадно за някои, но другите не заслужават и е добре да се подсигуриш, щом само ти ще гледаш родителите си.  Peace

# 46
  • Мнения: 0
аз съм на 21 год и вече съм попадала във водовъртежа на тези жилищно-гледачески семейно -страдалчески казуси. майката на мъжа ми има множествена склероза-нелечима болест, тялото ти малко по малко отказва-зрението, ходенето, трезвия разсъдък....тази жена сега е на 53 год и вчера е направила опит да се самоубие като е нагълтала 20 баклофена...бащата на мъжа ми се грижи зле за нея...само за 2 год в който ги познавам те загубиха 150 кв апартамент монолит...сега са в боксониера панелка...той смениха 6 коли...прахосаха над 25 000 само от купуване и препродаване на апартаменти....харчат като луди сваршат парите и купуваме някой по евтин и по лош апартамент хахаха двамата им сина не им се бъркат защото знаят че никой нма да ги чуе.. ние предлагахме да дадат стая под наем на ученици...те си имат самочувствието че всичко си е тяхно и ще правят каквото си знат. ние с моят човек не сме имали никакви претенции надявахме при покупката на първия апартамент да си заделят 40000лв разлика за старини, но те ги профукаха.
за детството ма мъжа ми- ужасна семейна среда, баща му е попийвал и даже е ходил по жени, мъжа ми от 15 год работи, издържал е 10 год майка си и неработещия си баща.платил е висшето на брат си, от 1 год имаме дете,дадоха му общо 200 лв.и хувавото е че спряха да го търст за пари след раждането-дай за ток .купи ми хляб, направих една беля тн и тн
мога да пиша още много фрапантни неща.
тези хора не просто са безотговорни за себе си  но и за децата и внуците си.нито се водят, нито се тикат. на всички тези който обвиниха морала на емигрантите,ще кажа че сития не вярва на гладния  аз разбирам защо са постъпили така,аз разбирам и нещастния и мизерен живот на родителите на мъжа. когато се държат неадекватно с теб,имаш 2 възможности-или оставаш в картинката и недоволстваш с всичкив нея или си стягаш задника,вдигаш си дърмите и се оправяш сам...напълно сам  това са направили онези брат и сестра съдрали са си задника от работа и всеки път когато са виждали нормални семейни взаимоотношения са страдали .въпросната     дъщеря която навярно е по малката е нямала смелостта  да осъди открито  баща си и е предпочела типичния нашенски вариант-вайкаме се ,ама все пак да подържаме връзка че белким получим нещо.тя не говори изобщо за апартамента в началото,ясно и е че е за нея .и че цената за него е грижата.проблемът не е в това че роднитите не помагат финансово, защото и тя не го прави.проблема е че роднините в чужбина не помагат финансово.защото много лесно се прави сметка колко пари взимат и как добре живеят,ама ти не отиде с тях да та мачкат в унея страни. стоя си при мама и тати  на спокойно и сигурно
ако имаха хубав и голям апартамент в центъра на софия намаше да се вайкаш проблема е 4е ти искаш по висока цена за грижите си. в българия никой не цени оправните децата, който  не искат да живеят като родителите си и се борят затова . народът обича послушните,който стоят при мама и тати не защото ги обичат а заради данък обществено мнение,гузна съвест.или страх от това че ще им се случи и на тях.     мъжът ти е прав партамента сигурно е негов...   родителите отрано да са мислили,сега ги е срам от тх самите затова не искат. получило се е следното ;
 родителите-оправяйте се,
брат ти и сестра ти; оправихме се
сори ама като не си оспяла да се оправиш сама и са ти помагали колкото могат.......

# 47
  • Мнения: 5 710

сори ама като не си оспяла да се оправиш сама и са ти помагали колкото могат.......

Сори, ама се пише успяла.
Апартаментът е на 150 км от авторката и е двустаен. Никъв фактор не е в разплитането на казуса. И със сигурност не е длъжна да покрива синовния дълг на брата и сестра си.

Общи условия

Активация на акаунт