Наближава Коледа и искам да си взема детенце?

  • 8 774
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 641
о няма нужда да изтъквате единични примери. говоря за масовата нагласа в страната ни. съвсем наскоро в друг форум в който пиша стана дума за подобни деца. хората даже не искат да слушат че има такива неща. а пък вие сте потресени, че имало 10 човека примерно дето помагали и не съм ги споменала. при нас тези деца са изолирани и нищо не се чува з атях освен по коледни кампании. кой ходи при тях? никой освен на показно дарение по ТВ? кой знае кой обира парите от кампаниите. пиша в темата на авторката , ако не се е отказала да помисли да вземе или помага н апо голямо дете или деца, ако има желание и възможности.

# 31
  • на път
  • Мнения: 2 804
 Naughty
примерите не са единични моля.
Има хора, които системно помагат на тези деца и не само по коледа

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=50.0

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 568
Здравейте мами, ся ще кажете, че някаква пикла, дето нищо не разбира много пита и много говори, но искам да ви попитам ...
Знам, че е тъжно, прочетох внимателно всички постове, но мъката от раздялата не е ли по-малка от радостта на едно дете получило истинска коледа? Значи ли това, че ще страдаме, че не трябва да дарим истинска коледа на едно мъничко ангелче? Не губи ли така то? Мисля, че всяка една коледа извън дома за сираци би била едно истинско богатство?
Ох, даже и аз не знам какво искам да кажа, дано сте ме разбрали .

# 33
  • Мнения: 2 084
Аз лично не използвам такива определения за хората. Мисля, че това би донесло много , много болка на детето, получило вълшебен празник, защото това според мен означава "виж какво е щастие, почувствай обич и радост, докосни се до един вълшебен свят, който никога няма да имаш."
Истинска Коледа в неистинска среда няма. Истинската Коледа не е веднъж годишно. Истинската Коледа човек носи в сърцето си целогодишно. Или не я носи... Това е мое мнение.

# 34
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Истинската Коледа за всеки човек е свързана с наличието на истинско семейство, членовете на което си създават коледния уют. И това е част от празника - усещането да споделяме вълшебството на тихата и свята нощ с най-близките си хора. Ако я няма любовта между нас и вълшебството няма да го има, дори и под елхата да ни чака най-скъпият подарък а масата да е отрупана с най-редките и изтънчени ястия.

Децата по домовете имат нужда от това някой да ги обича истински. Всякакъв вид други подаръци ще са по-скоро индулгенции за душите на тези, които ги правят, отколкото извор на радост и истинско щастие за децата.

# 35
  • Мнения: 301
Истинската Коледа за всеки човек е свързана с наличието на истинско семейство, членовете на което си създават коледния уют. И това е част от празника - усещането да споделяме вълшебството на тихата и свята нощ с най-близките си хора. Ако я няма любовта между нас и вълшебството няма да го има, дори и под елхата да ни чака най-скъпият подарък а масата да е отрупана с най-редките и изтънчени ястия.

Децата по домовете имат нужда от това някой да ги обича истински. Всякакъв вид други подаръци ще са по-скоро индулгенции за душите на тези, които ги правят, отколкото извор на радост и истинско щастие за децата.

  bouquet Hug

# 36
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
о няма нужда да изтъквате единични примери. говоря за масовата нагласа в страната ни. съвсем наскоро в друг форум в който пиша стана дума за подобни деца. хората даже не искат да слушат че има такива неща. а пък вие сте потресени, че имало 10 човека примерно дето помагали и не съм ги споменала. при нас тези деца са изолирани и нищо не се чува з атях освен по коледни кампании. кой ходи при тях? никой освен на показно дарение по ТВ? кой знае кой обира парите от кампаниите. пиша в темата на авторката , ако не се е отказала да помисли да вземе или помага н апо голямо дете или деца, ако има желание и възможности.
Съгласна съм с Ганката,Анайсе говориш наизуст и пълни глупости ще ме прощаваш но е точно така. NaughtyИма много хора, които посещават такива деца непрекъснато.
Ганка bouquet

# 37
Здравейте мили момичета,ние със съпруга ми също взехме дете за Коледа,но повече не го върнахме,осиновихме го,а после осиновихме и още 2 деца ,сега сме голямо и весело семейство,не е лоша тази инициатива,но действително децата трябва да остават в семействата,а не да се взимат и връщат това е безумие.

# 38
  • Мнения: 206
Здравейте мили момичета,ние със съпруга ми също взехме дете за Коледа,но повече не го върнахме,осиновихме го,а после осиновихме и още 2 деца ,сега сме голямо и весело семейство,не е лоша тази инициатива,но действително децата трябва да остават в семействата,а не да се взимат и връщат това е безумие.

Браво! Hug
Искрено се възхищавам на такива хора!

Общи условия

Активация на акаунт