Из Италия с влак по маршрута Рим - Венеция

  • 15 976
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 119
Точно тогава е лудницата в Италия , а в Рим е около 40 градуса и често малко отгоре.

# 31
  • Мнения: 255
Миналата година летяхме до Милано и оттам с Eurostar до Флоренция. Билетите за 2ма отиване и връщане бяха 225Е, ако ги бяхме купили от нета 3 седмици по-рано цената беше 65 Е по-малко. Хотелът струваше 65 Е, от тук: hotel.de. Лично аз не препоръчвам Пиза, нищо особено. От хотела купихме еднодневен трип - Сан Джиминяно, Сиена, Кианти, дегустация на вина. Страхотни места, особено Сиена, но времето малко и голямо търчане падна.

# 32
  • Мнения: 119
Е как може да се пропусне площада на чудесата в Пиза ? Това ще е голяма глупост.
Иначе в Тоскана има и много други смайващи застинали във времето градчета , дето остават встрани от популярните туристически маршрути.

# 33
  • Мнения: 1 893
Видях че Сан Марино не е сред страните членки на ЕС. Има ли някакви изисквания за посещението му или както в Италия, лична карта е достатъчна?

# 34
  • Мнения: 119
Ами то  Сан Марино е като Ватикана , няма граница няма нищо.

# 35
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Отпуската ни е в периодът от средата на юли до края на август. Вероятно ще е много горещо! Дали е добър периодът за такава разходка? Септември мислим за море в Гърция!

средата на юли все още може и да е ок, от края на юли до края на август всички италианци се втурват на почивка (а тъй като за много от тях по-хубаво от Италия няма, то много щъкат из страната), та става пълна лудница, особено като сложиш тълпите американски, холандски, немски и други туристи в най-туристическите места...та, лично за мен, края на юли и август са катеогрия "туристически чудеса на Италия - не, благодаря".

# 36
  • Мнения: 1 893
Ами то  Сан Марино е като Ватикана , няма граница няма нищо.

Много ти благодаря   bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 178
Някой дали е ходил до "Италия в миниатюри"/Italy in miniature/,като гледам е до Римини?
http://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g187807-d546383-Rev … ilia_Romagna.html
http://www.italiainminiatura.com/

# 38
  • Мнения: 2 849
beca ,

миналата година април месец бяхме на обиколка из Италия и посетихме Сан Марино - много е красиво, направо като в приказките, с тези кули... а и времето беше топло и слънчево както и повреме на цялата обиколка

Пътувахме с кола: Флоренция - Римини, Римини - Сан Марино.

Няма формалности на "границата" с Италия. Постепенно се намалява скоростта и на границата има малки сгради от двете страни и стоят полицаи и гледат някой да не превиши скоростта  Grinning Паркирахме на един от безплатните паркинги и вървяхме съсвем малко пеша до лифта - Funivia /част от обществения транспорт на санмаринците  Grinning /  Там има чисти и безплатни обществени тоалетни, също и безплатни брошури с информация и туристическа карта на Сан Марино. Ако искаш пусни ми на лични ел.адрес и ще ти изпратя сканирана тур.карта на Сан Марино и доп.инфо.

това е сайта с инфо за обществения транспорт - автобуси и Funivia:
http://www.aass.sm/default.asp?id=1006
ние си взехме двупосочни билети, по-изгодно е, има и намаление за лица под 18г.

това е сайта с туристическа информация:
www.visitsanmarino.com

От града гледките са страхотни - вижда се цялата страна  Laughing и Римини и морето  Sunglasses. Продавачите от магазините казват добър ден, добре дошли в Сан Марино и приятно прекарване на всички минаващи туристи по уличките.





 

# 39
  • Мнения: 1 893
zon,    bouquet
Още повече ме запали.

Тъй като ние ще слезем от автобуса направо в центъра(предполагам), ще ни трябва ли транспорт?
И всяка информация за забележителности ще ми е от полза.

# 40
  • Мнения: 166
Някой купувал ли билети за влак в Италия онлайн?

И след това само с разпечатката ли се пътува? Не можах да го разбера в сайта. В един момент ми дава инфо само на италиански.

И още - ако се купи билет, примерно Рим - Венеция, възможно ли е да се ползва с прекъсване Рим-Флоренция и след 4 дни Флоренция-Венеция.
 Hug


# 41
  • далечно
  • Мнения: 1 029
да, пътуваш с разпечатката - за експресите (ле Фрече) си има и бар код.

Поне досега не съм ползвала никога билет с прекъсване на пътуването и мисля, че не може с един билет (т.е. трябват ти два отделни - освен ако не си с Интеррейл или нещо подобно абонаментно, ама те не са и евтини), но за по-сигурно можеш да се обадиш на Трениталия да ги питаш.

като цяло жп билетите в Италия са доста евтини (в сравнение с други страни в региона). С Фрече-те имат и доста намаления, ако си купиш билета напр., 15 или 30 дни предварително, виж напр. http://www.trenitalia.com/cms/v/index.jsp?vgnextoid=80752c5ad8cb … 000003f16f90aRCRD . Ако искаш още по-евтино и малко по-бавно, то можеш да вземеш IC, а не IEC влак.

за абонаменти и Интееррейл виж http://www.trenitalia.com/cms/v/index.jsp?vgnextoid=5c7499e8e609 … 000003f16f90aRCRD

Последна редакция: ср, 12 май 2010, 12:39 от Loreley

# 42
  • Мнения: 166
Благодаря! И аз стигнах до убеждението, че трябва да са два билета със запазени места (благодарение и на момичетата в италианската тема). Сега ще плащам билетите - ще се радвам на 15% намаление. Laughing

# 43
  • Мнения: 166
Момичета, ще извинявате, че пак питам за влаковете, все едно ще хващам совалка. Взех билетите за скоростния влак, но се вкарах в друг филм:
Багажът да не би да се чекира предварително? И изобщо той къде стои по време на пътуването - при пътниците или е някъде в багажно отделение?
И с разпечатките с баркода - направо на влака, а не преди това по гишетата за заверка или за оригинален билет?
 Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 44
  • Мнения: 2 241
delda , багажът не се чекира, направо си го качваш на влака и си има места за куфарита над седалките  Peace

Общи условия

Активация на акаунт