да осиновиш брат и сестра

  • 1 047
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравеите

сигуро има вече теми в които да намеря още много иформация и ще продължа с търсенето но тъй като моя случай е доста заплетен все пак реших и да направя нова тема

Неомъжена съм и за момента живея в чужбина , на 30г съм м мога да имам свои деца но така или иначе нещо много важно за мен е да осиновя дете и не едно

Искам да си осиновя брат и сестра за предпочитане но може и да са две сестри или двама братя. Да идеята е да се осиновят и двамата от един родител за да не се разделят.

Не се чувствам способна да отгледам деца от ромски произход, не знам има ли значение дали децата са сираци или изоставени мисля че това не е важно, най важното е да са си двете заедно и да са на възраст от 3 до 8 години

ТОва е моето желание нямам си никаква представа то дали е усъществимо но искрено се надявам да е така. Говорим за пълно осиновяване иначе пътуването по чужбина ще е много сложно

Благодаря предварително за всички съвети , напътствия и коментари

От софия съм но ми е все тая от кой град ще са дечицата.

Лек ден

# 1
  • Мнения: 2 123
Здравей, ако постоянното ти местожителство е чужбина, най-добре проучи процедурата, която не е никак проста за съжаление.

Влез в страницата на министерство на правосъдието. Там ще намериш нормативните документи, които ти трябват, а те са:

- Наредбата за международни осиновявания (тази от 2009 година)
- правилник за работа на съвета по международни осиновявания
- Сем кодекс
- Хагска конв за сътрудничество в областта на мун. осиновяване.

Лесният начин е да намериш официално легализирана агенция - посредник за м/ун осинов
Трудният начин е та се обърнеш към центр. орган по конвенцията в страната, в която живееш, който да извърши социално проучване там, след това да се свърже с нашето МП и така...

# 2
  • Мнения: 10
Здравей, ако постоянното ти местожителство е чужбина, най-добре проучи процедурата, която не е никак проста за съжаление.

Влез в страницата на министерство на правосъдието. Там ще намериш нормативните документи, които ти трябват, а те са:

- Наредбата за международни осиновявания (тази от 2009 година)
- правилник за работа на съвета по международни осиновявания
- Сем кодекс
- Хагска конв за сътрудничество в областта на мун. осиновяване.

Лесният начин е да намериш официално легализирана агенция - посредник за м/ун осинов
Трудният начин е та се обърнеш към центр. орган по конвенцията в страната, в която живееш, който да извърши социално проучване там, след това да се свърже с нашето МП и така...

Все още постпоянното ми ;естожителство не е в чужбина аз се водих до скоро студентка и от тогава не съм си променяла статута които сам по себе си е доста сложен тъй като не плащаме данъци и тн

# 3
  • Мнения: 2 123
Всъщност, кодекса използва термина обичайно пребиваване - изв. моя грешка

няма общо с платените данъци

трябва да докажеш - обичайно пребиваване в съотв. страна - трудов договор, осигуровки и пр

наистина се запознай с процедурата

# 4
  • Мнения: 1 325
Мегиес, амбициозно начинание.  И много смело. Ако си го премислила добре и си запозната със спецификата на осиновяването - успех!

Общи условия

Активация на акаунт