До 8 клас по цял ден на училище

  • 2 229
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 133
Много се изсилиха отново в МОН.  ooooh!
Няма нито база, нито традиции, нито финансови възможности да осъществят тази идея.  Naughty
А и да държиш дете след 4 клас по-цял ден в училище, как го виждат.  #Crazy

# 16
  • Мнения: 2 700
А според мен пък въобще не се изхвърлят Crossing Arms
Аз съм учила в чужбина така, в държавно училище, и въобще не съм се изморявала. Разликата с нашите училища беше, че въобще нямахме никакви домашни, а тук децата се скъскват да учат вкъщи. При правилно разпределение на времето нито е натоварващо, нито затормозяващо. Сутрин учихме нови уроци, след обяд имахме нещо като самоподготовка/ упражнения/ самостоятелна работа + спорт, а по обяд почивахме час или час и половина, не помня точно. Друг е въпросът, че в БГ не виждам как ще стане предвид натовареността на сградите (голяма част от училищата са на две смени поради липса на класни стаи).
Други плюсове според мен са, че:
- родителите няма да се притесняват как да организират времето на децата си (имам предвид занимални, детегледачки, баби и т.н.)
- самите деца няма да се чудят как да си уплътняват времето (компютри, шляене по улиците, зомбиране пред ТВ)
- като се върнат вкъщи децата няма да скачат вкупом с родителите върху учебниците, а всеки ще разполага със своето си време.
Ако станеше както аз си го представям щеше да бъде много добре, но силно се съмнявам.

# 17
  • Мнения: 47 996
А според мен пък въобще не се изхвърлят Crossing Arms
Аз съм учила в чужбина така, в държавно училище, и въобще не съм се изморявала. Разликата с нашите училища беше, че въобще нямахме никакви домашни, а тук децата се скъскват да учат вкъщи. При правилно разпределение на времето нито е натоварващо, нито затормозяващо. Сутрин учихме нови уроци, след обяд имахме нещо като самоподготовка/ упражнения/ самостоятелна работа + спорт, а по обяд почивахме час или час и половина, не помня точно. Друг е въпросът, че в БГ не виждам как ще стане предвид натовареността на сградите (голяма част от училищата са на две смени поради липса на класни стаи).
Други плюсове според мен са, че:
- родителите няма да се притесняват как да организират времето на децата си (имам предвид занимални, детегледачки, баби и т.н.)
- самите деца няма да се чудят как да си уплътняват времето (компютри, шляене по улиците, зомбиране пред ТВ)
- като се върнат вкъщи децата няма да скачат вкупом с родителите върху учебниците, а всеки ще разполага със своето си време.
Ако станеше както аз си го представям щеше да бъде много добре, но силно се съмнявам.
и аз така си го представям, и много родители също, ама нали се сещаш как ще се изпълни- изобщо няма да е така

# 18
  • Мнения: 14 133
Като идея наистина не лошо, но аз много се съмнявам в качеството на изпълнението й.  newsm78

# 19
  • Мнения: 2 138
Съмнявам се в качеството на изпълнението.Ще стане нещо подобно на безплатните закуски в училище.

Последна редакция: чт, 19 ное 2009, 14:09 от красива белла

# 20
  • Мнения: 7 160
Идеята ми допада.
Не знам какво точно имат предвид под: Цял ден на училище.До колко часа например?
За това и не мога да коментирам надълго и нашироко.

Що се отнася до качеството на изпълнение?
Няма как да стане с магическа пръчка и за няколко години.
Сигурна съм , че все още има здраво мислещи хора в нашата държава,които ще обмислят нещата.
Вероятно няма да стане едновременно във всички училища.
Не е лошо и да се експериментира в няколко първоначално, за да се види как и дали работи идеята.
Да не говорим, че и голяма част от училищата трябва да се преустроят като база.

Като имам предвид ,колко години минаха от 10 ноември 1989 г. и докъде сме я докарали, вероятно и сега ще почакаме доста.

Последна редакция: чт, 19 ное 2009, 15:53 от ana_

# 21
  • Мнения: 2 138
Не искам детето ми да бъде поредния експеримент!
Записала съм го при определени условия в дадено училище.
Ако ще се въвежда само в някой училища,трябва да бъде от първи клас!

# 22
  • Мнения: 402
Идеята не е никак лоша. Не ми е от най-приятните неща всяка година да треперя ще се съберат ли достатъчно деца за занималня и ще има ли такава. Пък и не вярвам да е чак толкова строго задължителна. Ако кажеш, че вторник и петък ще си взимаш детето два часа по-рано защото ще го водиш на тренировки, едва ли някой ще те спре. Друг е въпроса, че базата е зле, цял ден в класните стаи ли ще стоят, салонът им не се отоплява зимата, стаята с компютрите е за 20-тина деца, столът под всякаква критика, какво точно ще правят тези деца и как ще ги ангажират е много важно да измислят, преди да решат да правят каквото и да било задължително.

# 23
  • Мнения: 24 467
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=434633.0
Ето темата, в която обсъждахме въпроса, само че предложението бе по- човешко, само за началната степен. Това, настоящото, просто бие рекордите по нелогичност. А в тази тема, към която давам линк,  някой ни пита защо го обсъждаме, като не било станало. Ами то когато стане и да го обсъждаме- файда Йок. Дано някой се вслуша, да не ми се налага да си търся варианти. Не че няма да ги намеря, определено хлапетата ми няма до VІІІ-ми клас да висят целодневно в училище и да бият патките там.
Тук да не се повтаряме, тъй като въпросът е обсъждам, против съм, защото децата ми няма да могат да станат самостоятелни, да играят с приятели след училище, което намирам за задължително за всяко дете, да посещават курсове и тренировки, където вече са групирани по интереси и според собственото си ниво, да спортуват в хубави бази, а не на двора да се блъскат или в някой прашен салон, в който място няма да има при така направеното необмислено от никъде предложение. Втората причина е невъзможността на настоящите условия в училищата, в някои се учи на по две смени, да поемат учениците за цял ден.
Да си оправят просто възможността за безплатни занимални за всички желаещи, като имат толкова мерак и да не закачат останалите, които са организирали и могат да организират по друг начин ежедневието на децата си.

# 24
  • Мнения: 3 479
Да ви кажа честно въобще не виждам условия за осъществяване на тази идея, поне в София. Единици са софийските училища, които са на едносменен режим на учене, могат да се изброят на едната ръка, а училищата сигурно са доста над 100. На повечето места едва успяват да направят занималня за всички деца от първи клас, за другите класове са сборни групи или хич ги няма. Освен това тази идея ще засегне наборите от 2004 нататък, при които има остър недостиг на места в детските градини, т.е. ще се появи и проблем с местата в училищата по принцип. Класовете ще станат по над 30 ученика, не виждам някой да планира строеж на училища в София. Кметството още с детските градини не може да се оправи. Това означава, че децата ще престояват в препълнени стаи по цял ден. Спорт всеки ден за всички не може да се осигури, защото салоните пак не достигат. И те са предвидени за двусменен режим.
Пак впрегнахме каруцата пред коня Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 407
Да се направи, но да бъде доброволно, за който иска.

Общи условия

Активация на акаунт