До 8 клас по цял ден на училище

  • 2 231
  • 25
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
http://edu.dir.bg/2009/11/17/news5389235.html

това вече е много  Tired

# 1
  • Мнения: 48
Ееее, до 4 клас - ОК, ама до 7-ми...май са се поизхвърлили. Не ми се вярва скоро да стане. Най-малкото няма материална база, в повечето училища учат на 2 смени.

# 2
  • Мнения: X
   И кога, аджеба, се предполага децата да правят нещо, което не е свързано с училището? Да ходят на тренировки по футбол, примерно?  newsm78

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 802

За работещи родители без баби под ръка може да е добре, пък...  newsm78

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 10:11 от .Ели.

# 4
  • Мнения: 106
само се чудя как ще се справят в нашето училище, където в една сграда на 4 етажа с около 50 стаи се помещават 2 училища - основното и гимназия newsm78. и двете училища учат на 2 смени и едвам се оправят със стаите

# 5
  • Мнения: 3 479

Няма ли кой да им каже на тия, че са ненормални ooooh! Да си затворят в училище по цял ден собствените деца Close Спирам, че ще кажа някоя нецензурна дума Crossing Arms

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За работещи родители без баби под ръка може да е добре, пък...  newsm78

училището не е институция, която отглежда деца... само би трябвало да ги обучава.
Пък и надници не дава... Ще битуват по 8ч. в сградата на училището? Да пази Господ  Praynig

# 7
  • sofia
  • Мнения: 1 190
И аз не съм съгласна детето ми да стои по цял ден в училище. Да не говорим, че няма никакви условия за целодневно обучение. Дано да не се осъществи това което са намислили.

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 10:22 от мирта

# 8
  • Мнения: 7 821
Разделих темата. Промених заглавието.

# 9
  • Мнения: 2 843
Това би било доста изморително за децата. Дори и да има материална база. В някои частни училища са на този принцип, но аз лично смятам, че е твърде изтощително - дори когато става дума за занимания със спорт - щом не е пожелание, а е наложено задължително, то по-скоро би могло да отдръпне детето.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 559
Поредната   глупост. Не съм съгласна детето ми да ходи по цял ден на училище.Макар ,че след 4 г . ще е в 7 клас и това въобще няма да го хване, ми се струва прекалено.

# 11
  • Мнения: X
...Макар ,че след 4 г . ще е в 7 клас и това въобще няма да го хване, ми се струва прекалено.
   И мен това ме успокоява. Joy Скоро разглеждах учебната програма на 5-7 клас в нашата Математическа гимназия. Ами те децата и без това май са почти по цял ден на училище.  Mr. Green Накъде повече?
   Те оправиха задължителната предучилищна от петгодишна възраст, че се захванаха с по-големите! Аз лично смятам, че доста ще ги озори въвеждането на целодневно обучение. Дали пък не се търси като възможен ефект пренасочването на ученици от училища, които учат на две смени, в такива, които са пред закриване поради липса на деца с мотива, че обучението ще е целодневно?  newsm78

# 12
  • Мнения: 48 031
нека да го въведат, тогава бихме могли да очакваме вероятно да се реши:
1. проблема със занималните
2. проблема с двусменното обучение
3. проблема с липсата на материална база
но тъй като това са доста проблеми и пари, най- вероятно просто няма да го въведат  Grinning

# 13
  • Мнения: 281
Добре, че ми пораснаха децата.

Моите до трети клас след като се върнат от училище спяха след обед по 2-3 часа. А в първи клас беше голям кошмар. Нито можеше да се наспи (дъщерята), нито пък да си научи за другия ден, защото е изморена, защото никой не им обръщаше внимание в занималните и като се прибере към 5 започвахме да учим и пишем домашни. Беше ГОЛЯМ кошмар и за дечко и за нас.

# 14
  • Русе
  • Мнения: 7 801
За първи и втори клас мога да приема целодневното. Нооо, както всяко нещо в Бг и това няма да е изпипано и ще страдаме и ние и децата ни. Догодина ще имам първолаче и засега съм на изчакване какво ще ни сервират  Thinking ( дано не се задавим само)

Общи условия

Активация на акаунт