Какъв вид прахосмукачка?

  • 104 479
  • 311
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 686
Аз имам зелмер и според мен е чудна, единствения недостатък е, че заема повече място. Иначе е този модел:
http://densi.bg/index.php?menu=3&div=%C4%CE%CC%C0%CA%C8%CD%D … uct_id=1100018181

# 76
  • В Бургас,край морето!!!
  • Мнения: 136
Моят ветеран е ето този,виждам,че сега са много по евтини.
http://appliances.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=22634&cat= … 60&shop_id=57
Много хубава прахосмукачка,има си хепа филтър и един миещ се филтър.Единствения минус е,че на всяко почистване трябва да миеш филтъра,ако е мръсен не събира нищо,само бучи.Другото което ми прави впечатление е,че като махнеш кошничката с миещият се филтър,отдолу под него няма прах,чисто е без прашинка.
За Дусон,вярно е че са скъпи,в Германия бяха 600 евро,но са много добри,те за това са създадени.Все да ни улесняват живота,обикновенна прахосмукачка е 200лв.,а за хора с алергии 1200лв.Нормален климатик към 1000лв.,за хора с алергии 2500лв.
Пожелавам ви приятен ден.
                                                      Поздрави Ирка  bouquet

# 77
  • Мнения: 63
Моят ветеран е ето този,виждам,че сега са много по евтини.
http://appliances.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=22634&cat= … 60&shop_id=57
Много хубава прахосмукачка,има си хепа филтър и един миещ се филтър.Единствения минус е,че на всяко почистване трябва да миеш филтъра,ако е мръсен не събира нищо,само бучи.Другото което ми прави впечатление е,че като махнеш кошничката с миещият се филтър,отдолу под него няма прах,чисто е без прашинка.
За Дусон,вярно е че са скъпи,в Германия бяха 600 евро,но са много добри,те за това са създадени.Все да ни улесняват живота,обикновенна прахосмукачка е 200лв.,а за хора с алергии 1200лв.Нормален климатик към 1000лв.,за хора с алергии 2500лв.
Пожелавам ви приятен ден.
                                                      Поздрави Ирка  bouquet
Моята е като твоята, но по - новия модел за 300 и нещо я взехме наскоро ... и аз съм много доволна! Препоръзвам я постоянно!   bouquet

# 78
  • Мнения: 92
И аз си взех ZELMER 919-перяща мисля,че е разкошна.Колебаех се между един керхер и тази,бяха почти с еднакви функции и на една цена.Определено трябва да има поне воден филтър.Изобщо не се подържа трудно,почисването на контейнера отнема 2-3 мин

# 79
  • Мнения: 6 300
Здравейте.
Искам да попитам срещали ли сте някъде всмукателната мощност да се мери в kPа (килопаскал)?
Виждам, че вие пишете във ватове...
Аз се интересувам от една прахосмукачка, която е с всмукателната мощност от 21 kPа и се чудех това като как да го интерпретирам. Simple Smile

# 80
  • София
  • Мнения: 407
Здравейте.
Искам да попитам срещали ли сте някъде всмукателната мощност да се мери в kPа (килопаскал)?
Виждам, че вие пишете във ватове...
Аз се интересувам от една прахосмукачка, която е с всмукателната мощност от 21 kPа и се чудех това като как да го интерпретирам. Simple Smile
С kPa се мери налягане, а с W - мощност. Ама какво е съответствието, не знам точно. Може да видиш в сайтовете на големите магазини, ако някоя прахосмукачка е описана и с двете, да се ориентираш.  Peace

# 81
  • Поморие
  • Мнения: 86
След като минахме през всички възможни варианти -с постоянна ,с хартиена,с контейнер и не бяхме доволни ,решихме да пробваме прахосмукачка с воден филтър.Спряхме се на Зелмер .Много съм доволна ,няма нищо общо с предишните ни прахосмукачки,които колкото и мощни да бяха винаги имаше запрашаване и отвратителна миризма след почистване. Stop С две ръце препоръчвам прахосмукачките с воден филтър!Отнема точно една минута да отвориш контейнера ,да излееш мръсната вода ,изплакваш и готово. Grinning

# 82
  • Мнения: 57
dobbito2, кой модел на зелмера, 819 или 919? Че едната е голям кютук, пък аз не съм от най-мускулестите  Rolling Eyes  и коридорчето ми едно тесничко, не знам как ще я прокарвам оттам, иначе ми харесват и двете. Thinking

# 83
  • Мнения: 8
За мен най-добрите са тези, които чистят сами... www.irobot.bg
Не мога да и се нарадвам...  Hug

# 84
  • Мнения: 117
И аз имам Зелмер но като мина една година и се скапа тези филтри където са на казанчето и те вече за нищо не стават а не ги продават в магазините май само в сервиз трябва да се поръчат за това е захвърлих на покрива и си купих РЕЙНБОЛ това за мен е единствената прахусмукачка Майка ми е има от 14 години не е мръднала Wink

# 85
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Търся нещо до 150 -160 лв.
Харесах  ZELMER 400.0 EK METEOR, и поради факта, че е мощна и заради възможността за тупалка.

# 86
  • Мнения: 29
Имаш известно право  за всички прахосмукачки с воден филтър без Rainbow. Тя е различна от другите с това че има т.н. сепаратор,който помага на водата да намокри много добре финия прах и той да остане в резервоара с вода. Именно Rainbow има международен сертификат за битов уред, който пречиства въздуха. Другите нямат сепаратор и нямат сертификат.


Здравейте,момичета  bouquet
Да се включа и аз в темата.Относно прахосмукачките с воден филтър,в това число и Рейнбол-Са абсолютно забранени за хора с алергии към домашен прах и плесен.Не се залуждавайте,че водата спира микробите и праховите частици.напродив прави ги по достъпни към дихателната система.За деца с алергии се знае,че когато чистим с прахосмукачка в дадена стая,чистим на отворен прозорец и 30 мин. след това бършем праха(това е най-краткото време през което праха пада).Най-добрите фирми в тази област са Миеле и Дусон.Ние сме с Дусон,ще ви пусна линк.За тези който нямат такива проблеми,ще си спестят много време като си вземат прахосмукачка с воден филтър.Това е от мен засега.Пожелавам ви приятен ден.
                                                 Поздрави:Ирка  bouquet
http://www.dyson.com/vacuums/
http://miele.com/products/index.asp?cat=1&nav=30&snav=23 … tnav=23&oT=26

# 87
  • Мнения: 29
И аз имам Зелмер но като мина една година и се скапа тези филтри където са на казанчето и те вече за нищо не стават а не ги продават в магазините май само в сервиз трябва да се поръчат за това е захвърлих на покрива и си купих РЕЙНБОЛ това за мен е единствената прахусмукачка Майка ми е има от 14 години не е мръднала Wink
   bouquet

# 88
  • Мнения: 6 884
И аз имам Зелмер но като мина една година и се скапа тези филтри където са на казанчето и те вече за нищо не стават а не ги продават в магазините май само в сервиз трябва да се поръчат за това е захвърлих на покрива и си купих РЕЙНБОЛ това за мен е единствената прахусмукачка Майка ми е има от 14 години не е мръднала Wink

Кой модел е Зелмера и за кой от филтрите говориш?

# 89
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Някой да има отзиви за ZELMER 919.0 SP AQUAWELT?

Чуден уред... Притежаваме го от около 4 месеца... Има петстепенна филтрация на въздуха, като първата степен е водния филтър, а петия е HEPA-филтъра...
Перящата й функция е силно преувеличена... От една дюза се пръска топла вода с препарат върху повърхността и се изсмуква с въздушната струя... За килим не става... За гладки повърхности като ламиниран паркет, балатум, гранитогрес или теракота - става...

А иначе не бих си купил друг вид прахосмукачка... Само такава с воден филтър...
От както живеем заедно със съпругата ми (шест години) ползваме такава... Преди беше една "куча" марка - Optimum май беше, купихме я преди сватбата още от Метро за 150 лева... Дълго време я имаше в Метро, а самата прахосмукачка работи безотказно почти шест години... И още не се е отказала, ама ни омръзна да я разнасяме между вкъщи и вилата и я зачислихме там... Пък за у нас си взехме Зелмера...

Общи условия

Активация на акаунт