Amazon.co.uk вече доставя и до България!!!

  • 77 744
  • 757
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Нищо в системата на работа на БГ пощи не е нормално.... #Cussing out Twisted Evil

# 706
  • Варна
  • Мнения: 677
О, де да бяха само пощите... На мен в Еконт никога не са ми искали лична карта при получаване - казвам си името, взимам си пакетчето и това е. Е да, ама един ден пакетчето просто го нямаше - имам СМС, имам номер, а пакета липсва. Момичето вдига рамене - не знае как е станало  #Crazy Някой се бил подписал на бележката за получаване - случайно да не бил някой мой роднина, който го е взел, без да ми каже??? Е как ще го вземе, нали трябва да представи документ! В крайна сметка се оказа, че просто са разменени пакетите - моя е даден на друг човек, а неговия си стои в офиса. Обадиха се на човека, върна се той и се оправиха нещата. Значи можеше всеки друг да го получи вместо мен и изобщо да не се върне.
В пощата обаче винаги ми искат лична карта и си записват ЕГН-то ми, където се подписвам.

# 707
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 363
Някой знае ли какво е такса VAT в Амазон?

# 708
  • Мнения: X
Получих си и аз епилатора  Party Имам питане обаче - едва напъхах щепсела в контакта, дори не влиза съвсем, но се зарежда. И вашите ли са така?
Освен това имам още една поръчка от немския амазон, в тракинга ми пише дата за доставка 14.12, а още я няма. От много време поръчвам от амазон и досега винаги нещата са ми пристигали до посочения срок  newsm78 Някой друг с подобен проблем?

И по въпроса с митницата да се изкажа - освен 4-те лв. , почти винаги спирам на платения паркинг, защото няма места и освен това се чувствам ужасно , когато започнат да ми бърникат по колетите и да размятат нагоре долу гащи, обувки .... и каквото съм си купила  Crossing Arms

И аз чакам от немския амазон за приблизиталена дата 14.12, изпратено е  на 1.12. Confused
И то направих услуга да поръчам, не е за мен, та още по-неприятно става.  ooooh!

Относно Разменната пощенска станция към Митницата в гр. София-  4-те лева, имат право да ги взимат за пратки, които идват извън ЕС, защото те подлежат на митнически контрол, и таксата е за "представяне на колет пред митница".
Пратките в рамките на ЕС, пътуват свободно и неограничено, отпаднали са всички митнически формалности- по закон! Naughty  
Та за този случай става дума, че я взимат неправомерно, карайки по старите правила от преди приемането ни в ЕС на 01.01.2007 г.
Освен основния принцип на европейското законодателство, а имено пътуването свободно на стоки и хора в рамките на Общността, "БГ Пощи" нарушават и собствения си закон за Пощенските услуги, според който в цялата страна трябва да се прилагат едни и същи такси.
Е, да ... ама не!  #Cussing out

Софийските получатели са дискриминирани най-нагло!  Close




Момичета, най-вероятно пратките ви са дошли, но не са обработени на самата Разменна станция, затова нямате известия. Отидете си ги търсете на място.  Peace

Колкото до таксата - къде можем да се оплачем от това? Наистина не е редно да се взема тази такса за стоки от ЕС.

# 709
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Някой знае ли какво е такса VAT в Амазон?

ДДС. Peace В момента е 15 %, от 01.01.2010 г. пак ще стане 17,5 %.

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 337
и аз си взех току що еиплатора - също беше пуснат като обикновен пакет и никъде не се подписах (много тъпо наистина всеки друг можеше да го вземе   Crossing Arms)

# 711
  • Мнения: X
Аз пък се амбицирах и сега звънях на Рекламации за международни пратки: http://www.bgpost.bg/Bulgarian/Contacts.aspx

Отговориха ми,че 4-те лева за колетните пратки се плащат в цяла България, не само за София. Защото колетните пратки подлежали на задължителен митнически контрол (за разлика от малките пакети до 2 кг.). Така че, (според думите на служителката) на всички митници по населените места ило така - Бургас, Варна, Пловдив..., навсякъде се плаща тази такса от 4 лв., при получаване на колета. И че тази такса подлежала на митнически разпоредби, а не на пощенските такива, така че да съм се обърнела към самите митници с моето оплакване.
Сега ще звъня в Главно Управление Митници да питам.

# 712
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 363
Искам да ви попитам относно връщането на пари в Амазон при канселирана поръчка - т.к не ми доставиха машината на адрес в Англия, ми писаха, че ще ми върнат парите. Кога ще стане това обаче, на някой случвало ли му се е досега? Доколкото успях да разбера, пише, че до 1 седмица трябва да ми върнат парите  newsm78

# 713
  • Мнения: X
Звънях сега и на телефоните за оплакване в Агенция митници: http://www.customs.bg/bg/page/120
Ето какво отговориха:
Не били техни разпоредбите за събиране на тази такса. Дори всякакви такси и налози били забранени за стоки от ЕС.
Да съм се обърнела към пощите.  Mr. Green
Отговорих, че първо в Управлението на Български пощи съм звъняла и са ми казали да се обърна към митниците.  Mr. Green
Боже, нелепа държава...  ooooh! Sick
Да съм напишела писмено оплакване до Пощите, или да съм питала на Разменна пощенска на кого да се оплача.
На арменския поп май ще трябва...  Joy
Ей сега ще пиша до пощите, както и до Митниците, искам да имам черно на бяло отговор къде отиват тия 4 лева!
Не че ми е за тях, но откъде пък накъде ще ги взимат неправомерно?
Това им е мейлът на Митниците, пишете и вие: pr@customs.bg
Този пък е на пощите: info@bgpost.bg
Тук пък може да се подаде жалба до Столична община: http://www.sofia.bg/virtdelovodstvo.asp

Последна редакция: чт, 17 дек 2009, 14:58 от Анонимен

# 714
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 363
Звънях сега и на телефоните за оплакване в Агенция митници: http://www.customs.bg/bg/page/120
Ето какво отговориха:
Не били техни разпоредбите за събиране на тази такса. Дори всякакви такси и налози били забранени за стоки от ЕС.
Да съм се обърнела към пощите.  Mr. Green
Отговорих, че първо в Управлението на Български пощи съм звъняла и са ми казали да се обърна към митниците.  Mr. Green
Боже, нелепа държава...  ooooh! Sick
Да съм напишела писмено оплакване до Пощите, или да съм питала на Разменна пощенска на кого да се оплача.
На арменския поп май ще трябва...  Joy
Ей сега ще пиша до пощите, както и до Митниците, искам да имам черно на бяло отговор къде отиват тия 4 лева!
Не че ми е за тях, но откъде пък накъде ще ги взимат неправомерно?
Това им е мейлът, пишете и вие: pr@customs.bg


Чудя се дали медиите ще проявят интерес да направят репортаж? Ако искате мога да пусна мейл до някоя ТВ.

# 715
  • Мнения: X
Май това е единственият начин да получим адекватен отговор.
Аз ще пиша все пак и до самите управления.  Peace

# 716
  • Sofia
  • Мнения: 6 939
Писали сме до Господари на ефира,не се заинтересуваха поне преди 2години

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Я да попитам аз нещо за пустия епилатор  Crazy  В опътването (то е на английски разбира се и до колкото успях сама да си преведа  Mr. Green) трябвало да се смазва епилатоора след всяко бръснене и на картинката е показана някаква тубичка  ,но в комплекта няма такава вие с какво ще го смазвате (ох докато си задавам въпроса чак на мен си ми е семшно с какви тъпотии ви занимавам ама нали вече половината форум го имаме та преполагам все някой ще знае )

# 718
  • Sofia
  • Мнения: 4 722
Тук започва да става интересно.
Аз съм получавала и колети далеч под 2 кг. на митницата. 4-те лв. не ги коментирам.
Направило ми е впечатление , че когато дадено нещо е под 2 кг. и е сложено в пакет, а не в кашон, абсолютно винаги ми идва в пощата и затова, когато има възможнст да спазаря вида на опаковката го правя  Peace

# 719
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Тия 4 лв. ви ги събират абсолютно без основание!  ooooh!

Аз пък тук се подписвам за всякакви пратки - дори и за обикновените от Хонг Конг - записват ми ЕГН или ЛК задължително. Peace

Общи условия

Активация на акаунт