Amazon.co.uk вече доставя и до България!!!

  • 77 741
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Тия 4 лв. ви ги събират абсолютно без основание!  ooooh!

На вашата митница плащате ли по 4 лв. за получаване на колет?

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 6 939
Тия 4 лв. ви ги събират абсолютно без основание!  ooooh!

На вашата митница плащате ли по 4 лв. за получаване на колет?
никъде не се плаща само в София
По едно време се плащаше и в Стара Загора по 5,50лв,но го премахнаха

# 722
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Тия 4 лв. ви ги събират абсолютно без основание!  ooooh!

На вашата митница плащате ли по 4 лв. за получаване на колет?

 Не.

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 337
и в  Пловдив никъде нищо не се плаща  Peace

# 724
  • Мнения: X
Тия 4 лв. ви ги събират абсолютно без основание!  ooooh!

На вашата митница плащате ли по 4 лв. за получаване на колет?

 Не.


Значи служителката от управлението на Български пощи ме излъга по телефона, че на всички митници в България се плаща тази такса при получаване на колет от ЕС. А това вече наистина е лошо.
Явно наистина ще трябва да се вика телевизията.

Последна редакция: чт, 17 дек 2009, 18:12 от Анонимен

# 725
  • Мнения: 1 251
Да, и в Пловдив не плащаме на митницата нищо, що ларедуткси колета съм взимала, не съм платила никога пари!  Peace

# 726
  • Мнения: X
Готово, писах до Български пощи, Агенция Митници и до Столична община. Да видим дали и какво ще отговорят.  Peace

# 727
  • Мнения: 5 602
Получавате ли фактури с пратките ( специалнно за amazon.com).
 Peace

# 728
  • Мнения: 481
Ами аз получих фактура за часовника, който поръчах. Това ми беше първата поръчка от там, изобщо от чужд сайт.
Сега чакам още  4 неща, е знам дали ще има фактура, от различни търговци са - пак от амазон.

# 729
  • Мнения: 13
Да се похваля получих извести за пощата за  един конструктор във голям кашон  , вътре пълен със хартия  Simple Smile Има и фактура вътре !   Пращат ги като обикновени поръчки  newsm78 Поръчката ми е от 6 .12 !
Другата поръчака още я чакам от една дата са  newsm78
При нас не взимат никави такси от Кюстендил съм !
Искат личана карта,  егн  и подпис  Peace И получавш пратката

# 730
  • Мнения: 5 602
Да се похваля получих извести за пощата за  един конструктор във голям кашон  , вътре пълен със хартия  Simple Smile Има и фактура вътре !  
А линк,линк  Flutter

# 731
  • Мнения: 1 178
Получавате ли фактури с пратките ( специалнно за amazon.com).
 Peace


Предполагам питаш, защото другото своеволие, което си позволяват от БГ Пощи и то  без никакво правно основание, е да взимат част от фактурите на колетите от La Redoute.  #2gunfire

Така и не успях да разбера защо наистина го правят, тъй като не е необходимо, нито регламентирано.

 С ларедутските фактури имат физическата възможност  да го правят, защото фактурите са отвън, залепени върху кашона. Изобщо не е редно мисля, тъй като са част от пратката и  нямат право да нарушават целостта и да бъркат там, без разрешението на получателя, още повече пък да взимат част от фактурата. Ако бяха в кашона, както пътуват повечето от другите пратки от онлайн магазините, какво щяха да правят?  Naughty
А най-ме дразни малоумните обяснения от сорта- "така ги обработваме по-бързо, иначе ще си ги чакате с месеци." Outta Joint Outta Joint Outta Joint!
Ама явно ни имат за малоумници.  Wink



# 732
  • Мнения: X
Получавате ли фактури с пратките ( специалнно за amazon.com).
 Peace

Аз получих фактура от немския Амазон, но за стойността на стоката (и доставката) без ДДС! Важно е да се знае, ако ще ти трябва фактурата за фирмено счетоводство.

# 733
  • Мнения: 5 602
Всъщност искам да поръчам чрез познат от американския сайт и заради митото и ДДС после ,да видят стойността  Peace
И аз си получавам ларедутските без долната част Peace

# 734
  • Мнения: X
Значи, ето документите от Разменна пощенска станция - таксата от 4 лв. си е прибрана от Български пощи.
Що се правят на ощипани, не знам, та ме препращат към митниците?!
https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png



Таксата била "Други услуги НУПУ", а НУПУ е, цитирам: "Неуниверсални пощенски услуги за страната и чужбина (НУПУ)" http://www.bgpost.bg/Resources/FCK/File/AnnualReport/2002/annualreport_05.htm

Общи условия

Активация на акаунт