Amazon.co.uk вече доставя и до България!!!

  • 77 747
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 58
Български пощи, пазете се, here comes Jasmine  Joy
Браво!

Последна редакция: чт, 17 дек 2009, 22:14 от Malena Malena

# 736
  • София
  • Мнения: 5 395
Момичета , на някои от случвало ли му се е да връща стока , поръчана  от Амазон? Тъй като аз се разбрах да върна маратонките на Galaxy sports с уговорката те да ми изпратят номера , който ми трябва . Но в сайта виждам , че от същият модел нямат точно този номер . Сега , варианта е да го имат на склад и да не са го обявили , или ако въобще го нямат се чудя , какво ще направят . Могат ли да ми върнат парите ?

# 737
  • София
  • Мнения: 179
Ако някой от тук чака кашонче от амазон в София, п.к. 1700, да тича към пощата Simple Smile

# 738
  • София
  • Мнения: 8
Относно епилатора, с преходника от английския стандарт се зарежда...Много са му дебели пиновете и не влиза в нашите контакти, повечето де.  Wink

# 739
  • БУРГАС
  • Мнения: 503
поръчах си ютия на браун от 59,99 на 16  и една пудра или фон дю тен на елизабет аредн от един продавач за 5пауна.Получих един емаил с фактурата колко ще ми струва др трябва ли да правя или вече чакам.Мога ли да проследявам нещо.

# 740
  • София
  • Мнения: 8
Няма какво повече да правиш. Ако има тракинг номер в мейла можеш да следиш, ако не - чакаш. : )

# 741
  • Мнения: 685
Първия мейл е с "ценоразписа", после идва втори, в който дават тракинг номер...мой от вчера обаче още не е валиден, пише да проверя утре.  Confused Ще си чакам.

# 742
  • Мнения: 1 251
Аз да напомня, че сме на 50 страница, да не ни заключат! Чоколина, ще пуснеш ли нова тема!  Heart Eyes

# 743
  • Sofia
  • Мнения: 4 722
...А най-ме дразни малоумните обяснения от сорта- "така ги обработваме по-бързо, иначе ще си ги чакате с месеци." Outta Joint Outta Joint Outta Joint!
Ама явно ни имат за малоумници.  Wink

Според мен ние си ги взимаме , когато вече са обработени  Sick Тия май наистина ни мислят за малоумни.
На мен веднъж ми дадоха кашон на друго момиче, а аз и дори не погледнах и съответно чак , когато го отворих вкъщи, вядах, че не е моя. Обадих се на една жена от Митницата, на която имам телефона, за да я попитам как се процедира. Трябваше АЗ да им занеса обратно нещата, там го отвориха пред мен и отмятаха артикулите по фактурата ....


п.п. Жасмин, браво!

# 744
  • Мнения: 13
Да се похваля получих извести за пощата за  един конструктор във голям кашон  , вътре пълен със хартия  Simple Smile Има и фактура вътре !  
А линк,линк  Flutter
http://www.amazon.co.uk/LEGO-Creator-6161-Brick-Box/dp/B000HHDQ4 … gy_k_h_b_cs_img_a

# 745
  • Мнения: 1 178
Значи, ето документите от Разменна пощенска станция - таксата от 4 лв. си е прибрана от Български пощи.
Що се правят на ощипани, не знам, та ме препращат към митниците?!
http://img710.imageshack.us/img710/5723/dsc000751.jpg

Таксата била "Други услуги НУПУ", а НУПУ е, цитирам: "Неуниверсални пощенски услуги за страната и чужбина (НУПУ)" http://www.bgpost.bg/Resources/FCK/File/AnnualReport/2002/annualreport_05.htm

Да, таксата е на БГ пощи, говорят глупости, ако мине-мине, ако не- се нервят и стават зли. Naughty Сочат лепнати на стената наредби, за заблуда на противника.  Twisted Evil


Таксата е регламентирана в техния си ценоразпис  в графа

"Допълнителни услуги за международни пратки"

Представяне на входящ колет пред митница.
4 лв.
*Забележка- За колетни пратки подлежащи на митнически контрол.
http://www.bgpost.bg/Resources/FCK/File/ceni%20i%20otstypki/New% … eti_zoni_2009.pdf

За 3 години, откакто сме членки на Общността, началникът на станцията, единствен от цялата страна, не разбра, че пратките от ЕС не подлежат на митнически контрол, и съответно няма необходимост  да ги представят пред митница. ooooh!
Да си  прилагат таската само за извънобщностните пратки, те подлежат на митнически контрол, за да ги обмитят и начислят ДДС, ако има нужда. Crossing Arms

Сещам се, че може да поискате фактура, в която ясно и точно да напишат за какво са тези 4 лв., например- "Такса за представяне на .... бр.входящ колет пред митница от Англия/Франция/Германия." Ако има документ, ясно показващ, че се намесва митница и страна членка, тогава ще стане доста напечено за тях. Crazy Не да ми пишат НУПУ ( което са куриерските услуги), и членове и алинеи.  Mr. Green

Жасмин,
какво е написано на квитанцията ".... разписано"?  newsm78

# 746
  • Мнения: 464
Да се похваля, че днес на обяд пуснах поръчка с експресна доставка до английския адрес на Габко и следобяд вече имах мейл с трак. № newsm44
Утре към обяд ще е там и в неделя ще тръгнат нещата с буса им за Бг. Говорих с Веско и каза, че живи и здрави ще са тук преди Коледа, така че съм много щастлива от развоя на нещата. С нетърпение си чакам ботушки за мен и майка ми и едни чепици за мъж ми...

Мерси на всички, които ми помогнаха да си оформя поръчката  bouquet

Жасмин, браво за усилията, които полагаш - дано има някакъв ефект Peace

# 747
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Много бързо пишете! Laughing


Аз да напомня, че сме на 50 страница, да не ни заключат! Чоколина, ще пуснеш ли нова тема!  Heart Eyes

Хайде, заповядайте в НОВАТА ТЕМА!



# 748
хора имам едно проблемче ако може някои да помогне смисал даже са 2 проблема Simple Smile

първият и по-лесен някои може ли да ми каже какво значи County в регистрацията на адреса и смисал какво трябва да запиша там при условие, че регистрирам български адрес

а втория въпрос е следният направих поръчка на един английски адрес следях си поръчката и изведнъж ми изписват следната информация

16 Dec 2009     03:51:39 PM     Romford Depot UK     Departure Scan
16 Dec 2009    03:34:26 PM    Romford Depot UK    Departure Scan
15 Dec 2009    09:50:04 PM    Romford Van UK    Customer refused delivery
15 Dec 2009    09:10:34 PM    Romford Depot UK    Arrival Scan
15 Dec 2009    09:05:52 AM    Romford Van UK    Out for delivery
15 Dec 2009    01:19:50 AM    Romford Depot UK    Arrival Scan
14 Dec 2009    03:51:10 AM    Prime Sort UK    Arrival Scan
12 Dec 2009    12:00:00 AM    Web Customer UK    Shipment has left seller facility and is in transit

и следователно    Status:     Returning to seller  гледах каде ли не намирам причината, адреса е точен, парите от картата  ми стигаха за поръчката даже останаха пари в картата, а аз не съм я от казавала. Възможно ли  е от фирмата посредник да са отказали да приемат доставката.

ако може да помогнете благодаря предварително..

# 749
  • Мнения: 469
хора имам едно проблемче ако може някои да помогне смисал даже са 2 проблема Simple Smile

първият и по-лесен някои може ли да ми каже какво значи County в регистрацията на адреса и смисал какво трябва да запиша там при условие, че регистрирам български адрес

а втория въпрос е следният направих поръчка на един английски адрес следях си поръчката и изведнъж ми изписват следната информация

16 Dec 2009     03:51:39 PM     Romford Depot UK     Departure Scan
16 Dec 2009    03:34:26 PM    Romford Depot UK    Departure Scan
15 Dec 2009    09:50:04 PM    Romford Van UK    Customer refused delivery
15 Dec 2009    09:10:34 PM    Romford Depot UK    Arrival Scan
15 Dec 2009    09:05:52 AM    Romford Van UK    Out for delivery
15 Dec 2009    01:19:50 AM    Romford Depot UK    Arrival Scan
14 Dec 2009    03:51:10 AM    Prime Sort UK    Arrival Scan
12 Dec 2009    12:00:00 AM    Web Customer UK    Shipment has left seller facility and is in transit

и следователно    Status:     Returning to seller  гледах каде ли не намирам причината, адреса е точен, парите от картата  ми стигаха за поръчката даже останаха пари в картата, а аз не съм я от казавала. Възможно ли  е от фирмата посредник да са отказали да приемат доставката.

ако може да помогнете благодаря предварително..

преди няколко страници имаше същия случай с върнати поръчки, мисля че от същия посредник. не стана ясно защо са върнати. трябва да пишеш на амазон.

Общи условия

Активация на акаунт