Бяла техника - климатици, сушилни, съдомиялни, перални, хладилници!

  • 366 997
  • 2 670
  •   1
Отговори
# 1 935
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 819
Чудесно, аз съм също от зиморничавите. Дайкин+Фуджицу+духалка за кухнята - най-голяма сметка през студената зима 2012-2013 г. 140 лв. Също съм на принципа, че пусне ли се климатика есента, се спира чак май месец, но зависи и от времето. Изминалата зима 2013-2014 г. повече от 100 лв. не съм плащала. Дай Боже тази зима пак да е топла.

# 1 936
  • Мнения: 19 501
Чудесно, аз съм също от зиморничавите. Дайкин+Фуджицу+духалка за кухнята - най-голяма сметка през студената зима 2012-2013 г. 140 лв. Също съм на принципа, че пусне ли се климатика есента, се спира чак май месец, но зависи и от времето. Изминалата зима 2013-2014 г. повече от 100 лв. не съм плащала. Дай Боже тази зима пак да е топла.
Понеже и аз искам да доотоплявам кухнята и ми стана любопитно - тази духалка не ти ли харчи много ток, не е ли шумна и защо избра това пред климатик например за това помещение? Въобще климатик за кухня подходящ ли е, предвид парите от готвене и миризмите, абсорбатор и т.н.?

# 1 937
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 819
Първо, духалката явно си харчи ток, но аз я включвам по малко, тъй като зимата оставям вратите на целия апартамент отворени и се отоплява от климатиците. Аз не готвя в кухнята, реално кухнята ми е изнесена на терасата и там се налага даже да я включвам. Иначе пък толкова бързо затопля, че не я давам за нищо на света. Говоря за големите студове, тогава най-вече я ползвам. По-напред ти писах колко най-много съм плащала вкл. и духалка. Според това колко е голяма твоята кухня ще трябва да прецениш дали си струва да сложиш климатик. Аз бих си сложила, ако ми е по-голяма и ако прекарвам повече време в нея. През зимата не се задържам много там. Иначе не мисля, че е шумна духалката. Нашата не е маркова и я взехме на промоция за 10-12 лв.

# 1 938
  • Мнения: 19 501
В интерес на истината не прекарвам кой знае колко време в кухнята.  Но бих сложила климатик и там за по-голям комфорт. Имам проблем с разстоянието до тавана над едната каса на прозореца и ако не става там - единственият изход е духалка или конвектор. Миналата зима кухнята се топлеше от хола, но тази година там сложихме врата и не става

# 1 939
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Внимавайте с духалките. Аз приключих с тях, след като по абсолютна случайност намерих нашата да гори. Не ми се мисли какъв пожар можеше да пламне, ако се бях забавила още в другата стая. След това разбрах от други мои познати, че и техните духалки са се запалвали.

# 1 940
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 819
Възможно е, но аз не я оставям сама. Тя толкова бързо затопля, че няма нужда да стои включена в мое отсъствие.

# 1 941
  • Мнения: 19 501
А, моята духалка е цялата метална  - Делонги. Навремето - преди 12 години струваше около 70 лева. За тогава е била космическа сумата, но ми я препоръчаха и в интерес на истината съм доволна, но шуми и харчи ток, това е.

Последна редакция: сб, 04 окт 2014, 18:33 от milittana

# 1 942
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 819
Внимавайте с духалките. Аз приключих с тях, след като по абсолютна случайност намерих нашата да гори. Не ми се мисли какъв пожар можеше да пламне, ако се бях забавила още в другата стая. След това разбрах от други мои познати, че и техните духалки са се запалвали.
Сега  се сещам, че при мен така пламна прахосмукачката. Беше голям пламък и пушек.  newsm48

# 1 943
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
А, моята духалка е цялата метална  - Делонги. Навремето - преди 12 години струваше около 70 лева. За тогава е била космическа сумата, но ми я препоръчаха и в интерес на истината съм доволна, но шуми и харчи ток, това е.

Да, и моята беше Делонги, метална и скъпичка. Ето я:

http://cenibg.com/%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1% … %D1%82%D0%B8.html

Беше се запалила някъде отвътре и пламъците излизаха през отворчетата отпред и отгоре. Добре, че около нея нямаше нищо, защото на едната приятелка се били запалили пердетата.

Както и да е, предупредени сте. Дано не се случи.  Peace

# 1 944
  • Мнения: 19 501
Леле, същата е и моята! Както и да е, нямах намерение да я оставям без надзор, но благодаря за предупреждението!

# 1 945
  • Мнения: 215
Дайте съвет какъв климатик е подходящ за помещение 30 кв. , височина 2.7 м.,изложение- изток/юг, изолация, пвц дограма. Мицубиши и Дайкин  са марките, на които се спряхме.

# 1 946
  • Мнения: 19 501
Дайте съвет какъв климатик е подходящ за помещение 30 кв. , височина 2.7 м.,изложение- изток/юг, изолация, пвц дограма. Мицубиши и Дайкин  са марките, на които се спряхме.
Погледнете и какво предлага Фуджицу. Добро съотношение качество/цена. Аз имам климатик Фуджицу на 32 кв.м. североизток и съм доволна миналата зима, не че тя беше някакъв критерий за студ.

# 1 947
  • Мнения: 2
Здравейте,

Предстои ми закупуване на хладилник колебая се между следните два модела:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/663840/P11100302/Hladilnik … BOSCH-KGV-39VL31S
http://www.technopolis.bg/b2c/details/661645/P11100302/Hladilnik … NG-RL58GPGIH1/XEF

Предварително ви благодаря за помоща!

# 1 948
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Дайте съвет какъв климатик е подходящ за помещение 30 кв. , височина 2.7 м.,изложение- изток/юг, изолация, пвц дограма. Мицубиши и Дайкин  са марките, на които се спряхме.

Ние сме с Митсубиши MSZ GE 50 VA. За помещение 50 кв. Мисля, че имат същия модел с цифри 30 или 35, виж ги. Доволни сме, имаме 3 климатика такива, само различна им е кубатурата.

# 1 949
  • Мнения: 148
Здравейте, извинявам се , че така нахлувам, но знаете ли за сушилня с размери под 60 см и да е енергиен клас А + + Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт