Бяла техника - климатици, сушилни, съдомиялни, перални, хладилници!

  • 367 150
  • 2 670
  •   1
Отговори
# 2 295
  • Сф
  • Мнения: 4 778
На родителите ми хладилникът, по задната страна има лед, а е ниу фрост. На какво може да се дължи и трябва ли да се притесняваме, че не функционира добре? Нашите са на работа по цял ден, отварят го само вечер и уикендите.

# 2 296
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
На родителите ми хладилникът, по задната страна има лед, а е ниу фрост. На какво може да се дължи и трябва ли да се притесняваме, че не функционира добре? Нашите са на работа по цял ден, отварят го само вечер и уикендите.

На колко години е?

Когато монтираха нашия, единият от техниците, който беше със завиден стаж в хладилната област, ме посъветва след втората година веднъж годишно да го изключвам за 24 часа. Обяснението беше, че въпреки системата, има минимален конденз и минимално заледяване. Защо не опиташ да го изключите за 24 часа?

# 2 297
  • София
  • Мнения: 3 714
Изключването при мен направи чудо! Камерата не студеше и след 2 дни изключване сега студи като за световно, много съм доволна!

# 2 298
  • Seattle-USA
  • Мнения: 192
http://www.technopolis.bg/bg/Combo-fridge-freezer/Combo-fridge-f … N3601MOW/p/667418.
Какво значи авоматично размразяване и в същотото време е с фрост?

[/quote]

Изключително "музикален" хладилник. Горещо НЕ го препоръчвам!
[/quote]

"музикален" ?
а като е с фрост, как се отварят чекмеджетата на фризера, не се ли заледяват?

Последна редакция: чт, 21 юли 2016, 20:59 от MaryAnn

# 2 299
  • Сф
  • Мнения: 4 778
На 1 година е, миналата пролет го взехме. Сега лятото няма как да го размразят, постоянно е пълен, но добра идея е. Ще им го предложа. Благодаря.

# 2 300
  • София
  • Мнения: 3 714
Ако си спомняте през миналата зима имаше няколко дни с много ниски температури към минус 17 градуса-аз ги използвах тези дни за спирането на хладилника и храната ми стоеше на балкона.

# 2 301
  • Мнения: X
На родителите ми хладилникът, по задната страна има лед,
Да не би да се е запушило маркучето,
от където се стича кондеза от хладилника във ваничката над компесора?
Виждала съм при новозакупен хладилник как е пропуснато да се махне пластината,
която е сложена в дупката.
Скрит текст:
Има ли достатъчно място за вентилация? Да не е сложен на "припек"?
Да не е препълнен?

# 2 302
  • Мнения: 18 014
Ноу фроста нямат такива дупки, аз точно заради тях го предпочетох. Голям кошмар беше предния ми точно заради тях, непрекъснато се обледяваше, отдолу дори вода се събираше под чекмеджетата

# 2 303
  • Мнения: X
Пак има отводняване и събиране на вода във ваничката над компресора.
Това намерих от нета за no frost:
" над компресора, легенче, над легенчето чучурче и някаква гума, режете гумата, размразявате за ден и половина, и всичко точно."
http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=2&topic=256

# 2 304
  • Сф
  • Мнения: 4 778

Да не би да се е запушило маркучето,
от където се стича кондеза от хладилника във ваничката над компесора?
Има ли достатъчно място за вентилация? Да не е сложен на "припек"?
Да не е препълнен?

Ще погледна ваничката и маркучето другия път като ходя в тях, но проблемът, според мен, е, че е препълнен на макс- зеленчуци, плодове, готвено. Мисля, че от плодовете много се изпарява и затова така става.

# 2 305
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Зеленчици и плодове на рафт неопаковани ли ги държите?  newsm78 Нашият има специално отделение за плодове, отделно, че ги държа в пликове и така нищо не се изпарява и се запазват свежи по- дълго време.

# 2 306
  • Сф
  • Мнения: 4 778
Когато отделението е пълно ги слагат по рафтовете, принцучипно в торбички. Но, примерно, голяма диня стои без торба.

# 2 307
  • Мнения: 1
Здравейте,воден от добри чувства към сайта,поради това,че съм намирал отговори на какви ли не въпроси тук, искам ако мога и аз да бъда полезен с нещо.Имам познания в тази област и мога да помагам в дадени моменти със съвети и т.н.Не винаги си заслужава да викате техник и може да спестите пари(понякога доста),след като прочетете мнение във форума.  Peace
Ще се постарая да съм на ваше разположение!
дравейте! Прахосмукачката ни Miele спря да стартира мотора и. До регулатора на обороти стига напрежение. Веригата след регулатора, която води към двигателя има съпротивление 88 ома. Като подадох напрежение в 220в в тази верига, падна предпазителя от 16А , Гледам платката с потенциометъра за оборотите, ми изглежда силно слаботокова. Има само един по- мощен резистор и малък 8 пинов чип. Докато разглеждах платлата закачена към захр.кабел стартирах с бутона мотора и той се завъртя. Някой знае ли какъв е мотора - АС или DC. освен това, има вътре в мотора нещо друго което да го управлява , като мощем регулатор на напрежение. Тази платка всъщност каква електрическа роля има? Въобще ако ми обясните как осъшествяват немците процеса на промяна на оборотите. ще , имам база за проверка.

# 2 308
  • гр.София
  • Мнения: 243
Здравейте, някой има ли преки впечатления за Вертикална прахосмукачка с измиване Philips - FC7088/01 AquaTrio Pro. Загледала съм я от доста време, но все още не се решавам да взема. Интересува ме добре ли почиства/мие? Лесна ли е за манипулиране - струва ми се доста тежка? Лесно ли се почиства?
Благодаря предварително!

# 2 309
  • Русе
  • Мнения: 7 075
Аз искам да попитам защо понякога изкарвам дрехите влажни от сушилнята? На какво може да се дължи? Чистя редовно филтрите, контейнера изливам след всяко ползване. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт