За 'Джули и Джулия'!

  • 78 024
  • 376
  •   1
Отговори
# 330
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Dona , да , така е, непохватна е някак си, но по един такъв много симпатичен начин Flutter.Харесвам я, с Пепен ги гледам, когато успея да ги хвана Wink.А това предаване за печивата не съм го засичала още - ще ми е интересно Wink.

# 331
  • Къде ли не
  • Мнения: 689
Ооооо, каква торта направиха само!!!! Дано ме оставят домашните любимци да го гледам. Иначе мисля че непохватността и се дължи на годините, които носи на гърба си. Някой да е виждал по - похватна баба на 90 години?   Rolling Eyes

# 332
  • Мнения: 3 447
Е, тя вече е прегърбена, изкривена на една страна, това ясно. Но чисто като излъчване ми е дървена, нищо общо със слънчицето Мерил Стрийп  Simple Smile

# 333
  • Мнения: 7 418
О,да!Много са различни и двете!

  Мерийл Стрийп е актриса от много висок ранг!Всеки неин образ ще носи богатството на предишните роли  и прекараните през сърцето множество изиграни характери и съдби....

  Джулия Чайлд е една чудна сладурана!Със сигурност,ако ми се срещнеше наживо,щях да я откроя от масите....Има си безспорен и неповторим чар.  Simple Smile

# 334
  • България
  • Мнения: 4
Дано не го възприемете като спам...правих по рецепта на госпожата киш със синьо сирене и стана невероятен. Ето линк.

# 335
  • Мнения: 419
За съжаление, Селма, тя е починала преди 7 години. И на мен не ми се отваря линкът с книгата и смятам да поръчам от Англия, само се колебая дали всички книги или да пробвам с една като за начало. Аз съм очарована от Мерил Стрийп, отделно и от госпожа Чайлд, но тази Джули някак не я почуствах, бих се изненадала ако на края на филма двете се бяха срещнали и за мен съвсем очаквано госпожа Чайлд беше огорчена от Джули.

# 336
  • Мнения: 7 418
За съжаление, Селма, тя е починала преди 7 години. .......
   Да.....2004-та г.  Flowers Rose Flowers Rose

Цитат
и за мен съвсем очаквано госпожа Чайлд беше огорчена от Джули.
   Защо си го очаквала?  Rolling Eyes

# 337
  • Мнения: 419
Не съм чела книгите, впечатлението ми е на базата на предаванията по Фиеста и филма. Госпожа Чайлд за мен е дама, която открива вълшебството на кухнята. Тя не търсеше да се докаже, а хоби. Намери нещо много повече. Намери себе си. Тя вложи цялата си енергия, страст, плам, дух, характер в своите рецепти. Тя ги изживяваше, всяка една я пробваше и подобряваше. Приготвянето на ястие от нея изглежда толкова естествен и лесен творчески процес. Всичко прави с такава лекота и очарование. Мисля, че бяха 8 години от живота й, които посвети на написването на първата книга. Тя живееше с нея. Аз й се възхитих. Винаги съм вярвала, че когато човек прави нещо с любов и желание, резултатите са превъзходни. А за Джули ми е жал. Тя се почувства малоценна и се чудеше как да повдигне егото си и да се почувства значима. Тя използва труда на госпожа Чайлд за това, не се вълнуваше толкова от самата магия на готвенето, а от плана, който си е поставила, да не изостава с графика и от читателите. Не й беше важно самото готвене, а одобрението в читателските очи. В нея не видях финеса и благородството на възрастната дама, контрастът е ярък, а това сигурно се е усетило и в блога й. Блогът й за мен е евтин начин да се издигнеш в собствените си очи и в последствие да спечелиш и пари от това, че използваш труда на друг. Аз на нейно място бих се засрамила.

# 338
  • Мнения: 1 934
Става ми интересно  Simple Smile
   Явно всеки усеща нещата по различен начин  Peace
   Смилеме, при мен напротив Джули ми е много симпатична  Simple Smile  Аз например не бях и чувала за Джулия Чайлд и съм сигурна, че и много други са били като мен невежи. Благодарение на блога на Джули смятам, че Чайлд е получила добра реклама.
   На мен пък ми остана горчив привкус от края на филма, когато г-жа Чайлд отказа да се срещнат ... само да се срещнат  Confused

# 339
  • Мнения: 11 747
Джули, все пак, е положила сериозен физически труд, не е лежала на една кълка. Тя и Джулия Чайлд не е автор на рецептите - учила се е и ги е събирала, както Джули. Един свеж римейк е направило младото момиче, благодарение на който и ние научихме коя е Джулия Чайлд, иначе да си бях умряла без да знам. Според мен възрастната дама трябваше да е трогната от вниманието и да яхне вълната на възродената си слава, но тя вместо това направи фасон. Старчески капризи, предполагам, едва ли е оценила обективно ситуацията.

# 340
  • Мнения: 1 934
Пина, много хубаво си го казала  Peace

Вероятно и Чайлд е споделяла вижданията на Смилеме и затова е и такава реакцията й  Mr. Green

# 341
  • Мнения: 1 291
Цял ден чета темичката. Открих ви сутринта и не можах да обърна внимание на нищо друго (като изключим ревящи бебета) докато не я изчетох. Филма гледах преди няколко месеца и още тогава си мечтаех да ми попадне книжката в ръчичките, че да усетя аромата на показаните ястия. Вие ме вдъхновихте да запретна ръкави и да се снабдя с нея. Копирах си и всички преведени и изпробвани рецепти, които сте качили. В най-близко бъдеще ще пробвам лучената супа. Съпругът ми е голям любител на лука. Дано ми се получи хубава като на Лоис. Как постигна този златист и бистър бульон?
Е, дано преведа и аз някоя рецептичка, че да се включа по-подобаващо.

Относно Джулия и отказа й да срещне Джули. Накарахте ме да се замисля. Някак не ми се връзва с образа на младата Джулия, която мрази единствено шефката на училището за готвачи и която е любимка на всички. Все пак загубата на съпруга й и възрастта си казват думата. На това го отдавам.

# 342
  • Мнения: 155
Филма ми хареса и двата образа на Джули и Джулия също, макар че определено Джулия ми беше по-интересния  и колоритен образ. Въпреки че и Джули ми беше много симпатична и напълно съм съгласна, че много хора (вкл. и аз) нямаше да са чули за Джулия, ако не беше Джули. Даже вдъхновена от филма и темата във форума, си изтеглих книгата и направих някои от рецептите. Много вкусно се получи всичко. Но според мен книгата и рецептите отразяват духа на времето, когато са писани. Мисля, че Роца беше писала в началото, че това не е нейната книга за френска кухня и има и по-съвременни методи. Напълно споделям това мнение. Имам други книги с френска кухня, където рецептите са осъвременени и ми се получават също много вкусно, макар и без толкова въртене в кухнята. Смятам, че горе-долу такава беше и идеята на предаването с Жак Пепен и Джулия Чайлд (гледала съм само 2-3 епизода, така че може и да греша) - класически рецепти пречупени през практиката на двамата. Определено тези на Жак Пепен ми допадат повече за всеки ден. Понякога обаче ме обзема една носталгия по миналите времена и тогава ми се правят точно рецепти от типа на тези в книгата на Джулия Чайлд.

# 343
  • София
  • Мнения: 2 481
Повдигам темата, тъй като от няколко месеца следя предаванията с Джулия Чайлд по Фиеста, а днес получих като подарък тази книга...От краткото разлистване прецених, че ще ми бъде много полезна, Дано да преведат и останалите книги на български  Praynig.

Иначе на мен Джулия много ми допада, в предаванията си личи, че е на години, но е своеобразна и има доста хаплив език  Peace.

# 344
  • Мнения: 7 418
  Хаплив език ли?  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт