Какви витамини ви предписаха ?

  • 25 545
  • 237
  •   1
Отговори
# 180
  • Плевен
  • Мнения: 862
Нео Вин на Милупа - страхотни са, но са скъпички.
Иначе на Центрум Матерната и хванах цаката - вечер преди лягане ги взимах.   Peace По всяко друго време ако ги пиех после ми ставаше лошо и повръщах... Sad

# 181
  • Мнения: 114
Не само че не ми предписаха, но и ме предупредиха да не вземам "витамини за бременни".

Единствените добавки, които ми назначиха, бяха фолиева киселина (разбира се)
и в по-късните срокове на бременността - магнезий (заради контракции и аритмия).

# 182
  • Мнения: 52
Аз пия Центрум Матерна + Фолиева киселина рано сутрин когато ставам,защото иначе мога да се разсея и да забравя да ги пия.

# 183
  • Мнения: 610
С каката пиех Пренатал на Джеймисън,и сега мисля да постъпя по същия начин. Peace

# 184
  • Мнения: 9
Привет! Измествам малко темата - става въпрос за сина ми, който боледува доста често.  Личният лекар каза, че няма да е лошо да му взема детски хранителни добавки. Все още обаче не мога да реша кои да бъдат. Препоръчаха ми тези на Jamieson(дъвчащи мултивитамини за деца) -  не съдържат консерванти, изкуствени аромати и оцветители, което е добре. Пък и пише, че са вкусни на децата:) Какво ще кажете?

# 185
  • Мнения: 9
С каката пиех Пренатал на Джеймисън,и сега мисля да постъпя по същия начин. Peace

Здравей didka banditka , би ли давала детските витамина на Jamieson на "каката"?

# 186
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Никакви витамини не съм пила. Party Предписаха ми някакви, не съм ги и запомнила дори. Tired Витамините си набавях чрез храната. Единствените лекарства, които вземах, бяха за ниския хемоглобин. Peace

# 187
  • Мнения: 1 677
ПОвреме на двете ми бременност пиех Матерна - бях доволна.

# 188
  • Мнения: 838
Аз днес си взех Пренатал на Jamieson.
Някой знае ли могат ли да се вземат заедно с Folic Acid или става превишена фолиевата киселина?

# 189
  • Мнения: 30
на мен също ми предписаха същите тези витамини, но аз не ги пих, наблягах на плодове и зеленчуци.

# 190
  • Мнения: 838
те на Jamieson са на природна основа, доколкото зная.
аналогични са с тези в плодовете и зеленчуците.

Знаете ли колко е дневната доза фолиева киселина, която се приема в първия триместър, понеже в Пренатал се съдържат 1000 mcg, а обикновено предписват по 400 mcg, тоест една таблетка?

Последна редакция: вт, 04 май 2010, 11:57 от AnMary

# 191
  • Мнения: 17
Аз днес си взех Пренатал на Jamieson.
Някой знае ли могат ли да се вземат заедно с Folic Acid или става превишена фолиевата киселина?

Моята лекарка каза, че продукта е напълно достатъчен, няма нужда се взима фолиева киселина допълнително.

# 192
  • Мнения: 17
те на Jamieson са на природна основа, доколкото зная.
аналогични са с тези в плодовете и зеленчуците.

Знаете ли колко е дневната доза фолиева киселина, която се приема в първия триместър, понеже в Пренатал се съдържат 1000 mcg, а обикновено предписват по 400 mcg, тоест една таблетка?

Една таблетка на ден Simple Smile Аз я пия сутрин след закуска

# 193
  • Мнения: 3 294
Центрум Матерна  Peace

# 194
  • Мнения: 152
Не съм пила витамини освен фолиева к-на и магнезий на по-късен етап. В началото хемоглобина ми беше 140 Grinning, а вече към 8 месец- 108. Та през 8 и 9 м. пих и желязо. Това е.

Общи условия

Активация на акаунт