Какви витамини ви предписаха ?

  • 25 546
  • 237
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 17
Момичета, попаднах на една статия, в която пише, че ако приемаме допълнително витамини трябва да избягваме да пием сокове, които съдържат витамини А и Д? Чували ли сте за такова нещо?

# 196
  • Мнения: 1 691
Наскоро и аз попаднах (при това на няколко различни места) на предупреждение да не се прекалява с витамин А и храните, които го съдържат (напр. черен дроб), имаше и обяснение с какво точно вреди на бебето, но не го запомних Embarassed За вит. Д не съм чула, но е напълно възможно предозирането също да не е хубаво.

# 197
  • София
  • Мнения: 1 395
Vega prenatal formula  са май единствените без витамин А. Аз все още продължавам да ги пия, защото кърмя.

# 198
  • Мнения: 100
през цялата си бременност съм пила само фолиева киселина, а и друго не ми изписаха

# 199
  • Мнения: 141
Пиех фолиева киселина и след това центрум матерна

# 200
  • Мнения: 7 424
     В началото ми бяха предписани Фолиева киселина и Витамин Е.
     После смених гинеколожката и тя каза,че витамините са на пазара.  Wink

# 201
  • Враца
  • Мнения: 2 735
Нищо не са ми предписвали!
Нито витамини, нито фолиева киселина!  Shocked ooooh!

# 202
  • Мнения: 914
Фолиева киселина и Центрум Матерна.Витамин А в по-големи количества наистина може да бъде опасен,а относно чернея дроб не със си го позволявала повреме и на двете бременности.

# 203
  • Мнения: 195
Момичета и аз пих Центрум Матерна от 3 месец до края и какво се оказва - като водих бебка на ортопед ми показа на ехографа как костите се калцифицират прекалено рано от тези витамини, които пием по време на бременност и ако бях родила нормално вероятно щеше да се счупи ключица на бебето или нещо друго - костите стават твърди и бебето излиза по-трудно и може да има лоши последствия - ортопеда се чуди защо предписват витамини без нужда - защо третират бременните като болни
Всеки да си прецени - казах на всички бременни около мен да ги прекратят

# 204
  • Мнения: 8 927
Само фолиева киселина Peace, неособено редовно преди да забременея и стриктно след двете чертички.
Други витамини не са ми предписвани. А и не бих пила.

# 205
  • Мнения: 87
Ами аз пих само фолиева киселина,изписваха ми какви ли не други,но аз не виждах смисъл от тях,защото изкарах прекрасна,спокойна бременност и не ги пих,пък и човек достатъчно витамини си набавя от ''голямото'' хапване през бременността   smile3539 smile3539

# 206
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Mamavit Peace

# 207
  • Мнения: 142
Аз пиех Фолиева киселина и Центрум Матерна , но ядях и много цитрусови плодове и изобщо много плодове Simple Smile

# 208
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
С първата бременност пих за кратко Центрум Матерна и Неофолик.
Сега не пия нищо.

# 209
  • Мнения: 99
От 6-тия месец започнах витамини О мами.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт