Какви витамини ви предписаха ?

  • 25 525
  • 237
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 198
С първата бременност пиех Пренатал,а сега О"мами.Според гинеколога ми всички са еднакви с тази разлика,че са на различни цени.

# 226
  • София
  • Мнения: 1 156
хехее, много некомпетентно изказване, жалко, че е от лекар ... или се е отървал, за да не каже направо 'хайде сега не ме занимавай, оправяй се сам'.
Трябва човек да е малко над профан, за да прочете и сравни (ако му се занимава), че има разлика, която не е само в заглавието и крайната цена.

# 227
  • Мнения: 92
Пия Мамавит,лекарят ми каза въпреки добрите резултати от изследванията да продължавам да ги пия .Дори по време на кърменето да не ги спирам.

# 228
  • София
  • Мнения: 432
Като бременна пиех обикновен Центрум, с лутеин, който вземах и преди бременността. Разновидността му Матерна лекарят ми не препоръча, не си спомням по какви причини. Сега вече осми месец кърмя и пия Пренатал на Джеймисън. Само веднъж си купих Прегнакеър, на които също пише, че са и за бременни, и за кърмачки, но не останах така доволна, както от Пренатал-а.

# 229
  • Мнения: 81
Пиех Матерна на Центрум до 6-ия месец, но без да се консултирам за това с лекаря. Когато се зачуди защо напълнявам толкова много, му казах за витамините и той почти ми се скара! Качвах по 4 кг в пети, шест и седми месец! След като ги спрях хапчетата, съм качила 1кг и то в осми месец .... Правете сметка ... Нямаше да напълнея почти, ако не се бях тъпкала с химии! Не пийте допълнителни неща!!! Нямате нужда от тях! Действително всичко се набавя от храната - внимавайте с нея просто - да е пълноценна. Всички други химии и витамини в тройни и четворни дози (както са всички витамини за бременни) стимулират апетита, задържането на мазнини и течности в организма, влияят зле и на метаболизма.
Сега пия само желязо с фолиева киселина и то по предписание на лекаря.
И не забравяйте - за съжаление в наши дни фармацевтиката е индустрия. Фирмите всячески ще ви накарат да си купувате продуктите им. Камо ли като става нужда за най-ценното ви.
 Peace

# 230
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Още от началото на бременността започнах прием на Pregnacare, защото хем съм бременна, хем съм кърмачка  Laughing Докторът каза да ги започна след 12г.с, ама и той категорично каза да спра да кърмя  Whistling Почнах ги по-рано. Доволна съм и нямам оплаквания  Peace

# 231
  • София
  • Мнения: 128
На мен доктора отказа да ми предпише витамини и каза да ям плодове.... не  съм сигурна обаче дали това е достатъчно

# 232
  • София
  • Мнения: 231
Аз пия Флорадикс с желязо и за сега всичко е в норма, допълвам с плодове и зеленчуци.

# 233
  • Мнения: 59
 на мен също, неми предписаха никакви витамини,несъм  пила и фолиева киселина.гледам да си похапвам плодове според сезона и зеленчуци....чувствам се прекрасно Hug

# 234
  • София
  • Мнения: 1 156
Пиех Матерна на Центрум до 6-ия месец, но без да се консултирам за това с лекаря. Когато се зачуди защо напълнявам толкова много, му казах за витамините и той почти ми се скара!

ох да, тези Матерна ги наричам 'турбо-дизела' на вит. за бременни ... и аз пих при липса на други първата бременност  Sick много ми се гадеше и като ги спрях разбрах от какво било.
Наистина трябва да се гледа какво се пие, по-добре на естествена основа извлечени витамини. С втората бременност имаше вече Vega Prenatal (по състав по ми допаднаха от Пренатала на Джеймисън). По въпроса дали да се пие или не - за бебето няма значение - то ще си вземе всичко от вашия организъм, но ако нещо ви е по-малко в хранителния режим, то ще е за ваша сметка.

# 235
  • Мнения: 753
Никакви витамини не съм пила. Теорията на лекаря ми беше - това с хранителните добавки си е теория със своите поддръжници.

# 236
  • Мнения: 3 641
Изписаха ми Пренатал. Пих точно 5 витамиан и исе отказах. Миришеха ми ужасно и м исе гадеше още по-вече. Пък и прецених ,че не е необходимо да поглъщам изкуственяци. Предимно се хранех с плодове и зеленчуци, това ми стигаше.

# 237
  • Мнения: X
Изписаха ми Пренатал. Пих точно 5 витамиан и исе отказах. Миришеха ми ужасно и м исе гадеше още по-вече. Пък и прецених ,че не е необходимо да поглъщам изкуственяци. Предимно се хранех с плодове и зеленчуци, това ми стигаше.
Peace Peace Peace
И на мен ми изписаха Пренатал, от които ми се повръщаше адски много и също ги спрях Peace

Общи условия

Активация на акаунт