Отговори
# 30
  • Мнения: 1 561
Чудесна идея за среща, радвам се че все пак някъде това се случва, значи има шансове да се  разпространи.
За съжаление нашите родителски срещи са пълни с критика и забележки и накрая- искане на средства. Shocked


Ще следя темата с интерес, а дано и доста педагози  имат възможност и желание да черпят идеи от колегите си.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 412
И на мен ми стана много приятно и се замислих, че разделението родители-учители се създава от самите учители. Познавам майките от квартала и повечето ще имат желание да участват в подобни срещи, обаче госпожите изолираха родителите. В средата на миналато година /дъщеря ми тогава тръгна на градина във 2-ра група/ попитах учителките дали предвиждат нещо подобно в групата и те ми казаха: "о не родителите са много заети, само гледат да си оставят децата". А това не е вярно.

# 32
  • Мнения: 3 034
Просълзи ме с тази тема. Много мило.  bouquet

Нещо подобно се организира и в нашата група в градината. При нас  ще бъде училище за родители и се провежда по една среща веднъж месечно. Надявам се атмосферата да бъде подобна на тази, която описваш Praynig Вече прави впечатление обаче че има родители, които са контра на всичко, което се предлага Rolling Eyes

Дъщеря ми е в същата група - независимо, че има родители, които са "контра", самият факт, че се прави и се върви в тази насока е много, много обнадеждаващ. Контри ще има винаги и навсякъде, но можем да се опитаме да им противодействаме с добро. Така ще ги деконтрираме. Mr. Green

# 33
  • Мнения: 67
Прекрасна тема и много стопляща, браво!
Аз също съм много доволна от нашата ДГ /68 ОДЗ София/ ,но чак такива срещи сме нямали и се опасямам , че ако предложа не учителките , а доста родители ще са против.Защото от преки наблюдения виждам, че доста от тях смятат, че материалното задоволяване на желанията и претенциите на децата им е единственото, което трябва да правят за наследниците си.
Аз често разговарям с педагозите и винаги получавам адекватна и достоверна информация за детето ми, без да я украсяват за да ми се харесат или да нямат неприятности, както впрочем често се случва заради хора не приемащи критика за децата си.
Дано повече хора прочетат темата и това започне да се случва навсякъде  newsm10

# 34
  • Мнения: 4 406
да, би бил добър старт на нов вид отношения между родители и учители. много често диалог между двете групи се губи

# 35
  • Мнения: 3 663
в интерес на истината в началото всички бяха сковани
въпреки чая и бисквитките, когато госпожите сложиха по един лист и моливи на масата вероятно някой се е почувствал като на изпит Simple Smile
според  мен и самите те (учителките) се притесняваха как ще реагираме и им личеше
после обаче се отпуснахме всички, поговорихме си, че и един татко много дейно се включи в дискусията Wink
със сигурност е имало родители, на които им се видяло "тъпо", хич не се съмнявам... но мисля, че не са болшинството Simple Smile

шани, чакай да доживеем първо до след софроний  Mr. Green макар че, ако вървим по твоя и на баща им пътя - следват кънчев и математическата?  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 3 663
... За съжаление нашите родителски срещи са пълни с критика и забележки и накрая- искане на средства. Shocked
а, те едните не изключват другите Simple Smile
с приятелка се шегуваме:
- как мина родителската?
- 20лв  Laughing

аз обаче, по ред причини, винаги съм била готова да давам пари за каквото и да е - обзавеждане, покривки, материали някакви, играчки, няма значение

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
макар че, ако вървим по твоя и на баща им пътя - следват кънчев и математическата?  Mr. Green

Кънчев не. Там една "другарка", класната ми демек ме наби  Tired
Математическата...ммм... да, но с физика. Иначе ТМЕТ.


аз обаче, по ред причини, винаги съм била готова да давам пари за каквото и да е - обзавеждане, покривки, материали някакви, играчки, няма значение

аз също. Дори се майтапя с майките на децата от групата на синчето, че всеки ден закъснение има лихва. Да вадят и да плащат на мига.  Grinning

# 38
  • Мнения: 3 336
Просълзи ме с тази тема. Много мило.  bouquet

Нещо подобно се организира и в нашата група в градината. При нас  ще бъде училище за родители и се провежда по една среща веднъж месечно. Надявам се атмосферата да бъде подобна на тази, която описваш Praynig Вече прави впечатление обаче че има родители, които са контра на всичко, което се предлага Rolling Eyes

Дъщеря ми е в същата група - независимо, че има родители, които са "контра", самият факт, че се прави и се върви в тази насока е много, много обнадеждаващ. Контри ще има винаги и навсякъде, но можем да се опитаме да им противодействаме с добро. Така ще ги деконтрираме. Mr. Green

Иве, хубавото е, че са единици Mr. Green Все пак мнозинството решава Laughing Който не иска да не участва, макар че ми е трудно да си представя доводите newsm78

Хубаво е да има такива инициативи, така че евала на учителките, които ги организират  bouquet

# 39
  • Мнения: 1 568
Страхотна тема Peace

# 40
  • Мнения: 8
Страхотна тема:)
Изключително много ме радва ,че има такива места за нашите деца.

п.с "Да дадем на децата корени и криле" цитат от поредната фантастична книга на Куелю.
Колкото повече хората се научат да четат между редовете,толкова по-често ще четем подобни емоционални разкази Hug

Общи условия

Активация на акаунт