Отговори
# 15
# 16
  • София
  • Мнения: 372
Честит рожден ден на аlbabenita и данчето с трабантчето  bouquet
Да ви се похваля и аз бях на ФМ при доц. Томова. Всичко с децата е наред! Аз малко се бях притеснила, че нали с близнаци не се ходи на БХС, но е нямало защо.
Единствено изненадан бе таткото, който не стига, че за пръв път ги видя, ами както беше измислил едно мъжко име, така се показаха две момиченца.
За раждането гледам, че сте писали. Аз още не съм решила, но трябва вече да се ориентирам, че с две и навярно секцио....Мислех си за Майчин дом или Токуда, но нещо напоследък ми казват добри неща и за Шейново. Аз се колебая, защото най-вероятно ще ми важно как ще се грижат за бебетата, не дай боже и да се наложи да стоят в кувьоз Praynig
Целувки за всички ви!

# 17
  • Мнения: 157
За писвам се в новата тема за да не ви загубя. После ще пиша защото след 1 час съм на 4Д  newsm44 Дано всичко да е наред.
Марини не можах да поработя на ФШ за съжаление   Confused иначе събрах много материали, ама моя мъж ме пришопи с пътуването 1 седмица по-рано.
Мацки аз малко се притесних, че бебето вместо по-силно да го усещам, по-слабо и по-различно взе да става. Усещам я като си мърда ама някъъде навътре сякаш, от кога чакам по силно пак да ме изшути ама не. Е не съм легнала да се притеснявам чак толкова, но ми прави впечатление и реших да споделя  newsm78
При вас как е усещането?

# 18
  • Мнения: 3 215
Вяра, според мен е нормално - просто се е обърнала и рита навътре - и аз имах такъв ден, но сега пак ми шутира корема в посока навън - даже се вижда  Laughing
 bora66, значи на таткото сте му спретнали голяма изненада  Crazy Да са ви живи и здрави! Praynig

# 19
  • Мнения: 157
Old Sport Проблема е че не е ден, а цяла седмица май вече  Crazy
Ще я видим де след малко на къде е и що е , но беше интересно да разбера с вас как е   bouquet

# 20
  • Мнения: 186
Запис за новата тема.
Поздравления за Рожденният Ден и на Albabenita! newsm59
Моля,някой да ми даде паролката за албумчето на лични. newsm17 newsm17 newsm17
Благодаря много.
bora66,голяма изненада за таткото.

# 21
  • Мнения: 380
Хайде и аз в новата тема да се отчета  Wink

Честит рожден ден на аlbabenita и данчето с трабантчето!!! Много щастие, късмет, любов и сладки бебчета на пролет ви желая

Вяра, такива са бебчовците. Ту ритат, ту кротуват. Мойта убавица си кротуваше до онзи ден, а вчера такива шутове раздаваше, че чак се стреснах  Mr. Green Днес още не се е обадила. Не се приснявай! Важното е да я усещаш, пък било то силно,слабо, като мърдане и т.н. Ти стегна ли багажа???

Към Бургаските момичета - много сте готини!!! Видях ви снимките. Весели, щастливи, а коремчетата са ви супер Hug

И мен не ме е боляло при поставяне на  епидуралната упойката, просто беше малко неприятно като усещах как ми мушкат иглата между прешлените. То първо ми сложиха някаква друга упойка, за да не ме боли при поставяне на епидуралната.  След това не съм имала никакви неприятности. Не ме е боляла нито глава (а си страдам от мигрена по принцип), нито кръста. Ноооо, наистина треперех яко два часа след като родих. Беше ми много студено и се тресях като лист Crazy.

bora66 , представих си изражението на таткото  Joy Сега ще мисли женски имена за принцеските  Grinning.


# 22
  • СОФИЯ
  • Мнения: 39
Честит рожден ден, Дани и Albabenita smile3525!Всичко най-хубаво ви пожелавам, любов, щастие, здраве, лека и безпроблемна бременност!

Бургаските мами, много добре изглеждате, супер сте! И аз съм от Бургас, но от лятото не съм си ходила и толкова ми е домъчняло. Много си го обичам и си го харесвам Бургас.
 Лека вечер

# 23
  • Мнения: 6 005
ето ме и мен в новата тема Hug

# 24
  • Мнения: 44
" Относно системата с окситоцин бих ви посъветвала предварително, ако сте си избрали лекар, да говорите с него, да се използва само ако наистина е необходимо, защото практиката тук е да се слага почти на всяка родилка, уж да роди по-бързо, но и се спестява фактът, че това по-бързо, почти винаги означава много по-силни болки, а и често води до различни усложнения за майката и бебето. Ако се ражда с окситоцин и епидурална упойка болката я няма, но си остават отрицателните ефекти от окситоцина. За тези, които смятат да раждат без упойка е добре и да помолят да не ги слагат за постоянно вързани за леглото за запис на тоновете, а да имат възможност да се движат, защото в повечето случаи определени пози и движения правят раждането много по-безболезнено. И не на последно място, не бих съветвала да се бърза с ходенето в болницата, освен ако няма някаква екстремна ситуация, защото винаги времето прекарано в къщи е много по-приятно от това в болницата.
Дано не съм ви досадила с тези съвети, но понеже аз минах по този път първия път, окситоцин, вързана на леглото през цялото време и куп други екстри, затова моят съвет ако може предварително да поговорите за тези неща с лекаря, ако евентуално избирате такъв. "

Звездичка, много хубаво че сподели. Определено полезна информация.  thumbsup


Да попитам нещо, който е запознат, ще се радвам да сподели как стоят нещата.

Болничните, които се взимат преди майчинството, намаляват ли по някакъв начин самото майчинство? На какъв принцип се изчислява сумата? Зависи ли от това дали преди това си била в болничен? 

# 25
  • Мнения: 94
И аз да се запиша в новата темичка. Нямам много време да ви чета, но видях че са 40/40 бебетата относно половете Simple Smile Записвам се с едно момиченце:)
За съжаление, не знам много за майчинството и болничните, don biberone за по-сигурно се обърни към счетоводителя на фирмата в която работиш. При мен имаше някакви проблеми с 12 месеца, но ми обясниха че трябва да ги има , няма значение че не са поредни.
Леко бременеене на всички и се надявам да мога да ви навестявам по-често , че тук е интересно.

ПП. Може ли да ми пратите паролата от албумчето на ЛС?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 223
Здравейте момичета.
Честито на рожденичките,с пожелание за много щастие!
Последно писах като се бях шашнала от лошия резултат на втория БХС,и ми беше
препоръчана амниоцентеза.Ако трябва да опиша всичките си емоции и чувства,
ще изпиша няколко страници...затова накратко....Беше голям стрес,рев,четене на
всичко в интернет.Съжалявах,че съм направила втория БХС,защото първия беше добър,
заедно с 2 добри ФМ.Но веднъж появило се съмнението,няма как да се отмине.
Толкова бях разстроена,че не можех дума да кажа без да зарева.Затова най-добре беше
да направя амниото,за да спра да се измъчвам.
Най-трудно беше да взема решението за нея,знаейки,че поемам риск за бебка.И пак рев...
ами ако стане нещо.Не можех и с таткото да го обсъдя-той е на другия край на света,щеше
да се побърка от притеснение.И така стиснах зъби и взех най-трудното си решение.
Слава богу мина съвсем леко,бързо без болка.Само страхът беше голям.Остава да чакам резултатите.
След всичко това е, сега съм много спокойна и се чувствам добре.
Стискайте палци всичко да е наред.

# 27
  • Мнения: 4 358
Тони миличка всичко ще е наред ще видиш Hug.Щом е минало сега успокой душицата и чакай добрите резултати Hug.
Екселънт мерси,че сподели за ТК.Ти кога ходи newsm78. Аз мислех да ходя, но засега май се отказах.Още страх събирам ooooh!
За болките в кръста  - Ани и мен ме боли кръста.
За болничните не знам дали се отразяват т.е ако сме били дълго в болничен дали това се отразява на сумата която ще се получава после.При мен и така да е няма какво да направя.Като се налага се налага.Бебетата са по важни.Пък парите и по малко да са.....каквото това.Ако може някой да разясни ще е добре.
Разширени вени - да ви питам някой от вас забелязва ли и тази екстра по краката си newsm78 и какво правите по въпроса?
Честито на двете ни рожденнички  bouquet  bouquet  bouquet.Да сте живи и здрави и много щастливи жени и майки и пролетни мами Hug

# 28
  • Мнения: 1 985
toni.to, радвам се, че сега ти е по-спокойно на душата и се надявам резултатите да са перфектни! Praynig Кога ще излязат?
А къде се загуби koremche? Дано всичко е наред?
Вяраа, как мина 4D-то? За ФШ - ще го направиш като имаш време! Кога пътувате?
Бургаските мацки са много свежи! Flutter Вече нямам търпение да дойде време и за нашата среща!
don biberone, според мен ще окаже влияние на майчинството, ако си била болничен по време на бременността. Иначе за 45-дневния не съм сигурна, но няма логика да оказва, защото той все пак не е по желание или по лекарска преценка, а си е задължителен! Аз бях доста неприятно изненадана този месец, защото за времето, в което бях в болнични /40 дни/, получих с повече от 1000 лв. по-малка заплата, защото в последните 6 месеца преди болничния съм работила само месец, а през останалото време съм била в неплатен отпуск да си гледам детето!
Old Sport, благодаря за линка, както и на всички които ме улесниха в търсенето! Hug
А при Томова пак ли месец по-рано трябва да се запише час? Ако е така, май е време да действам newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 1 621
Вяраа, спокойно, нормално е в някои дни да усещаш бебето по-слабо, в други дни по-силно. Просто много се въртят и усещанията ни се променят.

anni 2002, днес цял ден ме боля яко кръста. Май се преуморих. Не се спрях цял ден.

toni.to, важното е, че всичко е минало без проблем. Представям си колко ти е било трудно решението...Стискам палци резултатът да е добър! Peace

marini, записвай се по-рано, че и там часовете са запазени месец напред! Peace

Лека нощ момичета от мен! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт