Отговори
# 30
  • Мнения: 4 358
Аз бях доста неприятно изненадана този месец, защото за времето, в което бях в болнични /40 дни/, получих с повече от 1000 лв. по-малка заплата, защото в последните 6 месеца преди болничния съм работила само месец, а през останалото време съм била в неплатен отпуск да си гледам детето!
Мисля, че това е причината, но не съм 100 % сигурна де newsm78.
Май не трябва да имаш прекъсване преди да излезнеш в болничен newsm78 newsm78 newsm78
Марини ти май даваше паролката за албумчето?.Може ли и на мене Praynig

# 31
  • Мнения: 157
Всичко мина прекрасно, няма по щастлива от мен. Набързо само минавам че след няколко часа потегляме за Бг.
1-во бяхме на 2Д за да види положението на бебо и после на 4Д. Беше невероятно изживяване за мен. Бебка е много хубаваа и не се спря.
Прсото аз не и усещам всички движения още. Отговаряме на седмиците си и сме 430 грама. Нямам обаче снимки и клипчета на диск, а само една на хартия от 4Д, преснимах я да ви се похваля с мойта хубавица. Това накратко въпрекич е мога подрбоно да разказвам нямам никакво време, до сега оправях багажи. Цунки на всички,ще пиша от родна земя...

# 32
  • Мнения: 3 695

Здравейте!  Hug
Понеже сън не ме лови, както преди 3 години, в нощта, когато започнаха признаците за появата на бял свят на нашето слънчице Виктория, влизам да ви почерпя по случая:


# 33
  • Мнения: 44
Аха, значи наистина има вероятност болничните да повлияят. Ще се опитам да разбера нещо от НОИ по въпроса. От работата не можаха да ми кажат... не знаеха.

# 34
  • Мнения: 351
tini-mini, ЧЕСТИТА РОЖДЕННИЧКА!!! Да расте здрава, добричка, умничка и мнооооого да ви радва!!!   bigdance2 А за мама   bouquet !

Аз след малко съм на преглед при доктора, при когото ще раждам и много се вълнувам. После ще дам отчет!  Wink

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 31
Честит рожден ден, Дани и Albabenita със закъснение.Пожелавам ви много щастие и здраве и здрави бебчета през Април.  bouquet

tini-mini честит рожден ден на твоята принцеса Виктория.Нека има едно безгрижно детство и да е много здравичка. newsm59 newsm67
don biberonе 100% съм сигурна че болничните после влияят на майчинството , но с колко трябва да се консултираш с някой по вещ.
toni.to най-важното е че си взела това трудно решение и сега си по-спокойна.Сигурна съм че резултатите ще са чудесни. Hug
Болките в кръста и аз ги имам и даже се замислям вече да си купя някакъв колан.
Бургаската среща беше много хубава , постоянно приказвах ме, обсъдих ме доста неща ,но въпреки това времето пак не ни беше достатъчно. Grinning
Звездичка благодаря за клипчето и съвета за окситоцина.Наистина и аз първият път не знаех за тази система и ми я сложиха ,вярно болеше ама като ми е  за първи път -мислех че са си нормални болки.А и моя прак на търпимост на болка е доста висок. Rolling Eyes
Вчера изкарах дрешките на малкия когато е бил бебче еми аз имам две торби от него  ooooh! .Дрешките са като нови и 80% от бебешките му неща са в бежово, оранджаво , бяло (качили съм знаела че ще си имам и момиченце). Така че аз май няма да пазарува много бебешки дрешки просто няма смисъл.А и като знам че за 2-3 месеца вече ще са й малки.

Лек ден.

# 36
  • Мнения: 75
Добро утро, Честита Рожденничка на tini-mini, да расте здраво и весело дете за радост на мама и тате!   bigdance2 Приятно изкарване на празника! И аз май няма да купувам много дрешки, защото ние с кумата вървим заедно, само че тя е месец преди мен. Първото й е момче и ми е дала сичко, а на нея са й казали второто момиче и аз й дадох всичко от моята дъщеря! Само ще си купя 2-3 неща колкото да не е без хич.  Mr. Green Приятен почивен ден на всички!  Hug

# 37
  • Мнения: 3
     Добро утро, момичета! Благодаря за прекрасните пожелания! ного сте мили всички.
don biberone, аз съм в болнични от 3-ти месец и ходих до НОИ- болничните ще намалят майчинството, защото през тези месеци за осигурителен доход ще ти смята болничния, а той се плаща 80%.
За раждането- аз ще раждам в Тина Киркова при д-р Киров, за сега нормално. Общо бзето ще повторя първото си раждане. Каквото и да решите, всичко ще е наред. Мислете позитивно и мислете за резултата.
Честито на новите мами разбрали пола на бебоците!
И аз чакам софийската среща с нетърпение!
А сега на кафе със закуска! Ще я споделя с вас.

# 38
  • Мнения: 3
   О, tini mini, честита рожденичка! Да ти е здрава, щастлива и да бъде страхотна кака!

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
тини-мини, честита рожденичка.
За болничните, разпитах двама счетоводители, четох и закона - НЕ се отразяват на майчинството. Майчинството се изчислява на база 12 месеца доход назад, като през време на болничния се взима дохода върху който е изчислен болничния. Върху майчинството (както и върху болничните) се отразяват само неплатени отпуски, но не и болнични.
За окситоцина, не знам дали не се слага превантивно, впредвид някакви усложнения, но е вярно че на всички слагат. Мен си ме болеше силно и преди да ми я сложат  Crazy

# 40
  • Мнения: 339
Здравейте момичета в тази облачна събота Simple Smile
Аз тези дни си имах гости - баба ми дойде да ни види,но преди малко я изпратих :/ Тя се разбира най-добре с дъщеря ми и само на нея сме я оставяли за по час-два без проблеми. Жалко, че вече я болят разни неща, няма толкова сили,..годините си казват думата!
Честито на вчерашните рожденички! Да сте живи и здрави, много обичани и другата година - сладко, здраво бебе  Hug
Тини-мини, честит Рожден ден на дъщеричката ти! Да е умно, здраво, весело и оптимистично детенце Simple Smile
На мен хемоглобина ми е паднал на 110, обадих се на ЖК и сестрата ми каза да ям повече месо, което няма как да стане. На другата консултация съм чак януари и мисля междувременно да си взема някакви витамини. ( сестрата ми каза, да не вземам, защото се пълнеело от тях  newsm78, но това не ме бърка засега).
Това е от мен, пожелавам ви страхотен ден със семействата  Hug

Последна редакция: сб, 05 дек 2009, 12:57 от EliMeli

# 41
  • Мнения: 3
 Hug Hug Hug
   tini-mini честита ти рожденничка! Да ти е жива и здрава майчина отмяна Laughing
 Момичета бебка си ритка и мърда нормално в тумбачето ми,но татито още не може да я усети Sad При вас как е?

# 42
  • Мнения: 233
Hug Hug Hug
   tini-mini честита ти рожденничка! Да ти е жива и здрава майчина отмяна Laughing
 Момичета бебка си ритка и мърда нормално в тумбачето ми,но татито още не може да я усети Sad При вас как е?

и при мен до преди 2седмици беше така, но ела сега да видиш какво става!такива шутове се раздават че целият мо корем се надига понякога!И забелязвам че със всяка изминала седмица ритниците стават все по-силни! Rolling EyesЯвно заякваме!
Така,че е въпрос на време да се усети и от вън   bouquet

# 43
  • Мнения: 289
Здравейте!
И аз в новата тема  Hug
Честит рожден ден на мамите - рожденички и на малката Виктория! newsm59  bigdance2  party023

Отивам да полегна малко,че Йоана е болна с кашлица и мнооого ми се спи след тази нощ...После ще ви надзърна  Peace

# 44
  • Мнения: 2 401
Тини-мини да ти е жива и здрава малката принцеска! Heart Eyes


Тонито, много се радвам, че всичко е наред, аз за това съм абсолютно против БХС, само притеснения, без да дава конкретна информация! Hug

Цитат
За окситоцина, не знам дали не се слага превантивно, впредвид някакви усложнения, но е вярно че на всички слагат.    
Единствената роля на окситоцина в процеса на получаване на разкритие, която аз знам е за ускоряване на раждането, не бих казала, че се слага за да се избегнат някакви усложнения, по-скоро самия той може да има доста неприятни странични ефекти, особено при предозиране. В тази връзка когато се слага система с окситоцин е важен човекът, който я слага, ако я пусне да тече слабо, може нещата да са по-нормални, ако обаче се престарае с количеството, наистина болката може да е много силна.

Общи условия

Активация на акаунт