Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 8-ма тема

  • 154 965
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 122
ОК и аз така ще направя. Peace

# 721
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Venetta , разсмя ме с тия кулинари, слагам и моята половинка там. Grinning Та той добре хапва всичко, ама хич не е по похвалите. И не прилича да е на хляб и вода, така че твоята дума лакомник по ми допада за него. Joy Добре, че не чете тук! Grinning

Labrex, той и моя не е по-похвалите. Hапна си доволно, домързя го и каза: "От този хляб можеш пак да направиш", на което аз подигравателно вдигнах ръка и му казах: "Heil!"  Joy Joy Joy. Така че другия път да добави: "ако обичаш, направи отново!" иначе аз не се оставям. Да се радва, че въобще правя нещо smile3521.
Така че какво да ти кажа, освен една единствена дума - мъже!

# 722
  • Мнения: 22 867

 Hапна си доволно, домързя го и каза: "От този хляб можеш пак да направиш", на което аз подигравателно вдигнах ръка и му казах: "Heil!"  Joy Joy Joy. Така че другия път да добави: "ако обичаш, направи отново!" иначе аз не се оставям. Да се радва, че въобще правя нещо smile3521.
Така че какво да ти кажа, освен една единствена дума - мъже!

И на мен тая вечер ми се каза, както си хапваше фугасче, че вместо да правя питки със сода, съм можела фугасче да направя, нали и то не втасвало. Само по вида му, дето е тънък хляб, е решил, че си е като содените питки, ама не е със сода. Като казах, че втасва, и на всичкото отгоре два пъти, се чу само едно разочаровано ъъъ. Та, както казваш - мъже! Grinning

# 723
  • София
  • Мнения: 7 945
...
Така че какво да ти кажа, освен една единствена дума - мъже!

... Та, както казваш - мъже! Grinning

Та какво им има на мъжете, че не разбрах.  Laughing

# 724
  • Мнения: 22 867
...Така че какво да ти кажа, освен една единствена дума - мъже!
... Та, както казваш - мъже! Grinning
Та какво им има на мъжете, че не разбрах.  Laughing

А сега, де......... newsm78 Ама за тебе не важи. Grinning Нали знаеш, има един лаф:"да не е чужд мъж, та да имам добро мнение за него", абе имаме предвид, че нищо не разбират от питки, пък от фугасси да не говорим. Но добре си ги хапват. Grinning Иначе нищо им няма на мъжете!  bouquet Лелее, и това ако не е спам, дано Лео го пропусне. Embarassed

# 725
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Но добре си ги хапват. Grinning Иначе нищо им няма на мъжете!  bouquet

Ааааа, е те тука не си права, Лабрексче, има им - някое друго кило отгоре има hahaha...

# 726
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Дядо Хаджия, теб другите мъже спокойно могат да те обявят за черната овца в стадото  Naughty. Та ей това им е на мъжете. Кой друг може да меси като теб, я кажи?

Лелее, и това ако не е спам, дано Лео го пропусне.[/size] Embarassed

Labrex и аз се надявам Лео да го пропусне, нали все пак е жена и може би ще прояви разбиране.

Marieta,   bouquet Joy Joy

# 727
  • Мнения: 293
Мислех и днес да мина метър и да не пека , но май няма да стане мойта.У дома купения хляб вече се яде само препечен , инак не им бил вкусен  ooooh! Хвърлих око на фугасcчетата на Labrex  Thinking

# 728
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Венетта , много хубав „Каю“ , и щом Вивиен е доволна , Венета пак ще направи  Laughing Hug

Лабрекс
благодаря  Hug ,ще ме напусне вируса,къде ще отиде ...от толкова положителна енергия тук няма как да оцелее  Laughing

Хубав ден ,а аз отивам да мисля какви ще ги върша днес  Sunglasses

# 729
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 588
Във Варна сме затрупани от сняг, а и продължава да навява. Идеално време за месене.  Joy
Брашно има, мая има... и запретвам ръкави след малко.

# 730
  • Sofia
  • Мнения: 820
Мили кулинари може ли няколко линка за приготвяне ня тутманик да дадете??
Благодаря предварително  bouquet

# 731
  • Мнения: 22 867
Мили кулинари може ли няколко линка за приготвяне ня тутманик да дадете??
Благодаря предварително  bouquet

Заповядай!  bouquet

По рецепта на Милица Божинова

Вкусната завъртяна пита на vens

И един нашумял напоследък хубав тутманик, сега ще го потърся, ето го - Тутманик на kasier .

# 732
  • Мнения: 407
Момичета помагайте!

Днес реших да се пробвам да направя козуна по рецептата на Джема.

Миналата година правих същия и горе-долу резултата беше задоволителен, но сега е направо плачевен.

Мисля, че не го оставих да втаса хуваво и затова не ми се изпече изобщо.
Да уточня, че го пекох близо 2 часа, но пак си беше суров.

Моля ви кажете къде бъркам?

Искам да се науча да правя козунаци до Великден!
Ето и козунака:

http://picasaweb.google.com/lh/photo/lXobnc44vcFgbJJ9Adqj6A?auth … p;feat=directlink

http://picasaweb.google.com/lh/photo/9cwrRcsq1-1krht0TUsirA?auth … p;feat=directlink

П.С. Първо втаса 50мин., после 100 пъти бих в масата, после 20 мин втасваше във фурната и тогава започнах пекането, обаче да си кажа не удвои обема си при последното втасване, то от мерак да го опитам, та на сега нищо...

Ооо мразя да се провалям, когато очаквам нещо много да се получи.

Последна редакция: вт, 19 яну 2010, 15:17 от pepa_ilkova

# 733
  • Мнения: 1 283
Пепи, Пепии ooooh! как да не те е яд, толкова продукти на вятъра, отделно желанието и времето. Не я знам рецептата на Джема, но аз по нейната рецепта за козуначни кифлички правя всяка година и нямам провал, също нейния козуначен кранч. По коя рецепта го прави?
По снимките виждам, че от многото мазнина, тестото изобщо не е втасало. Другото което е, че времето за втасване в това студено време е съвсем недостатъчно, а те искат доста месене и втасване на топло. В печка не слагам да ми втасва, защото после ми става дебела кората, моята няма такава опция или пък можеш да я загрееш на 50 градуса, изключваш я и тогава пъхаш във фурната. През зимата си слагам тестото на електрическо одеялце и я завивам. Даже вчера правих малки питки - първото втасване ми беше час и второто толкова, но аз не бързам, а то  беше и с доста мас и му трябва втасване, но не на топло, за да не излезе мазнината от тестото. Чакам да видим какво ще ми кажеш. Споко и аз смотах един ямболски козунак с мед, ама какво от това, нали така се учим   chef

# 734
  • Мнения: 622
Пепика, добре ме подсети за електрическото одеялце!  Peace Пролетта съм правила така номера с втасването, докато беше още студено времето и ми се получаваше супер. Другата седмица ще правя козунака на Макс мама и ще използвам този трик.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт