Имате ли ноти за детски песнички?

  • 116 567
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 458
Много е хубаво, че има четене на прима виста още от първите нива.

Ох, това четене на ноти, според мен си е доста трудна работа (за начинаещ само с инструмент). Не е невъзможно, но се иска много практика и постоянство. Предполагам в нашия случай много помогна и това, че отделно ходят на курс по солфеж.

Макар че киара,  с музиката е малко по различно и няма нужда от дипломи и нива. Просто сядаш и показваш какво можеш, и или го можеш или не. Разбира се всичко може да се учи, но когато нещо си забравил  или занемарил тези нива не те спасяват в момента.

Абсолютно съм съгласна с подчертаното!
Същото важи и за други области, като на пример познанията по чужд език. Дипломата не е гаранция че можеш, но показва едно ниво на подготовка което при нужда сам доказваш. Отделно знаем за много случи когато "неуки" или самоуки знаят и могат много повече ...



При нас например няма музикални училища, има музикални институти - частни, един вид читалища, които официално следват АБРСМ, Оксфорд или някоя друга система, канят скъпоплатени изпитващи и така дават на децата документ за знания. Голямо наливане на пари е.
Нивата, за които говори киара, имат смисъл след четвъртата година - според мен. 



И с това се съгласявам!  Grinning Не е евтино подобно начинание  Sad Отделно си плащаш и за изпита.

Едно момче се явяваше за пето ниво и свиреше много добре и много дълги парчета. При него вече се гледа всичко - тоналност, поза на тяло, ръце и каквото друго се сетите. Не знам дали взе изпита, ще разбера на раздаването на дипломите.

За първо ниво не се изисква поза, гледат дали децата свирят в тон и правилно. За устния изпит  искаха да изтананикат каквото изпитващия изсвири на пианото, да сравнят две близки по значение мелодийки и да кажат къде е разликата и в какво, трябваше да пляскат с ръце в тон и да покажат ударението, отделно трябваше да кажат колко такта са в дадена мелодия. После им дават ноти без надписи и детето трябва да успее да възпроизведе мелодията, тона, ритъма.. абе да си изсвири мелодийката както си трябва.
На мен всичко това ми се стори доста трудно, но аз нали и без това нищо не разбирам от тези неща и каквото и да ми дадеш ще гледам така  Shocked    Grinning

Всъшност, всички мелодии за изпита от всички нивата ги има в youtube. Можете да ги погледнете и да прецените какви умения се искат, особено ако/като сте професионалисти  Peace

# 76
  • Австрия
  • Мнения: 28
Това ,което горе сте изписали не са ноти, а тонови имена.Мога  да те зария с ноти на детски песни, но как да ти ги пратя? Учител съм по музика. А и не знам какво ти е нивото, за да ги свириш.  Някои са с не много лесни аранжименти.На голяма част от песните аз си пиша нотите, след като ги прослушам. Но за по-бързо и лесно не ги пиша подробно, а само тоналност и акорди. Пиши ми ,ако искаш  ще ти помогна, доколкото мога.

Здравей Mishel_09 ,
търсих в нета за ноти на детски песнички и попаднах на твоят постинг. Много ще се радвам ако ми изпратиш за :Зайченцето бяло, Две калинки с пъстри перелинки.
Живея в чужбина и учителката на децата ми пожелала да пеят песничка на български. Нямам обаче ноти. Тя свири на китара.

# 77
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Изключително полезна тема. Записвам се.

# 78
  • Мнения: 1
Mojesh i s cirri ako e na online piano Eto : 34 34 55 34 34 55 65 65 44 54 54 33

# 79
  • Мнения: 9 903
това свирене по цифри ми е голяма отврат. Как изразявате трайността на тоновете? и къде пише кой ви е началният тон? Цифрата 1 може да бъде навсякъде Simple Smile
и що за пиано е онлайн пиано?

# 80
  • Мнения: 2
razbirase sega shte vi dam nqkolko
   ми фа ми фа сол сол ми фа ми фа сол сол ла сол ла сол фа фа сол фа сол фа ми ми    3, 4, 3, 4, 5, 5, 3, 4, 3, 4, 5, 5, 6, 5, 6, 5, 4, 4, 5, 4, 5, 4, 3, 3    Мила моя мамо сладка и добричка как да кажа мамо колко те обичам. Цели нощи зная ти над мен си бдяла в тая топла стая песни си ми пяла.



   ла фа фа сол ми ми ре ми фа сол ла ла ла ла фа фа сол ми ми ре фа ла ла ре ми ми ми ми ми фа сол фа фа фа фа фа сол ла ла фа фа сол ми ми ре фа ла ла ре    6, 4, 4, 5, 3, 3, 2, 3, 4, 5, 6, 6, 6, 6, 4, 4, 5, 3, 3, 2, 4, 6, 6, 2, 3, 3, 3, 3, 3, 4, 5, 4, 4, 4, 4, 4, 5, 6, 6, 4, 4, 5, 3, 3, 2, 4, 6, 6, 2    Тръгнал кос с дълъг нос през гората гол и бос. Тупнал с крак - так-так-так, като същ юнак.


, който не яде    ми сол ми сол ла сол фа ми ре ре фа ре фа сол фа ми ре до ми сол ми сол ла сол фа ми ре си ла сол фа ми ре до    3, 5, 3, 5, 6, 5, 4, 3, 2, 2, 4, 2, 4, 5, 4, 3, 2, 1, 3, 5, 3, 5, 6, 5, 4, 3, 2, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1    Зеленчуци, който не яде, той голям не ще да порасте. Не ще има розови страни, всеки ще го победи 


# 81
  • Мнения: 2
mnogo po lesno e
broish ot do - do do-1
re-2
mi-3
fa-4
sol-5
la-6
si-7
do-8

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 14 068
Загледах се в цифрите на второто "нотиране" и не можах да позная песента. Чак после видях, че е "Тръгнал кос". Само че при така изписаните "ноти" не е указано, че фа-то е диез , песента става минорна вместо мажорна и звучи по съвсем различен начин.
А трайностите могат да се отгатнат на магия Simple Smile

Освен , че не я познах при този вид си представих, че е валс:
ла фа фа
сол ми ми
ре ми фа
сол ла ла ....

# 83
  • Мнения: 9 903
и то почти се превърнало във валса на Антъни Хопкинс  Mr. Green

# 84
  • Мнения: 30
Здравейте!
Наскоро започнах да изсвирвам на дъщеря си /15мес/ по някоя от любимите и детски песнички на нейното детско пиано Simple Smile Тя много се забавлява и редовно ми го носи и чака "концерта". Танцува, пее, голяма радост.
Научих всички песнички, които сте споделили в темата, но не мога никъде да открия Зайченцето бяло.
Ще се радвам, ако някой може да помогне Simple Smile

# 85
  • Мнения: 9 903
http://teofila.info/%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D0%BF … 0%B0%D0%BD%D0%BE/  ей тук го има, макар и в не най-простия вариант. Има и други песни. А изобщо в гугъл се намират все повече ноти, което ме радва.

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 14 068
http://teofila.info/%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D0%BF … 0%B0%D0%BD%D0%BE/  ей тук го има, макар и в не най-простия вариант. Има и други песни. А изобщо в гугъл се намират все повече ноти, което ме радва.

За първи път виждам нотиран "Котешкият марш", направо съм впечатлена  Laughing

# 87
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
http://teofila.info/%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D0%BF … 0%B0%D0%BD%D0%BE/  ей тук го има, макар и в не най-простия вариант. Има и други песни. А изобщо в гугъл се намират все повече ноти, което ме радва.
За първи път виждам нотиран "Котешкият марш", направо съм впечатлена  Laughing

Нали!

То това всеки докопал се до пиано си го може/свири  Mr. Green  Дори и аз  bowuu, единствената в семейството НЕпознаваща ноти.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 14 068
Ама я виж ако трябва да го свириш по ноти дали ще можеш ?   Laughing

# 89
  • Мнения: 9 903
Аз имам котешкия марш в една австралийска серия за начинаещи. Не се казва така, но е нотирано съвсем добре.

Общи условия

Активация на акаунт