Колко Ви е сметката за ток на месец?

  • 1 089 322
  • 13 566
  •   1
Отговори
# 9 255
  • Мнения: 6 395
С инверторни климатици с топлим и то с по-големи отколкото са предвидени за площта, а за такова пространство ви трябва рофесионални иначе ще си плащатеее..... Whistling  Аз не виждам особена разлика в конвектора и климатика, даже бих казала, че първоо суши много въздуха, а хубавите климатици имат и добри филтри  Peace

# 9 256
  • Мнения: 2 141
Разликата между конвектора и климатика е много голяма Peace
Иначе новият ни апартамент е в тухлена кооперация с външна и вътрешна изолация, хубава високо качествена дограма... надявам се да не "удрят" силно сметките.
Иначе.. климатик му кажи и не ми го хвали, мое лично мнение.

# 9 257
  • Мнения: 6 395
Изоолацииите, не искам да те плаша, ама не си ли ги направите вие, не им се надявай много, особено нова сграда, още мокра, просто се подгответе за големи сметки, ако настина сте против климатиците...

# 9 258
  • Мнения: 2 141
Сградата не е нова, изолациите са направени от наши близки Peace
Сметките за тока ... колкото толкова. Климатик няма да сложа никога. Да сме здрави, да не ги даваме за лекарства, пък тока ще си го плащаме. Благодаря за предупреждението (ако мога така да го нарека) все пак Simple Smile

# 9 259
  • Мнения: 13 555
Разликата между конвектора и климатика е много голяма Peace
Иначе новият ни апартамент е в тухлена кооперация с външна и вътрешна изолация, хубава високо качествена дограма... надявам се да не "удрят" силно сметките.
Иначе.. климатик му кажи и не ми го хвали, мое лично мнение.
Интересувам се каква е разликата?
За климатиците зная какви са + и - , ни за конвекторите  не зная нищо.
Ще споделиш ли, моля. Може и на лични.

# 9 260
  • Мнения: 4 708
Преди да купим климатиците, няколко години се отоплявахме на конвектори, все ни беше студено/пускахме ги след работа и гасим сутрин като излезем/, а сметките за тока огромни. Сега сме на климатици, навсякъде температурата е равномерна, не изсушават въздуха, както се твърди, имаме термометър, с едно дето мери влажността, даже твърдя, че е много висока зимата, и сметките са по около 35лв на климатик, който не се изключва.

# 9 261
  • Мнения: 46 526
Със сигурност са по-икономични климатиците, но не всеки може да се топли на тях. Усещането ми е неприятно, едновременно ми e топло и студено.

# 9 262
  • Мнения: 68 703
Конвектора си е печка духалка...гълта колкото нея. Климатика оттадав едно, а тегли като ток по-малко.. Това е накратко разликата...

# 9 263
  • Мнения: 2 141
Конвектора си е печка духалка...гълта колкото нея. Климатика оттадав едно, а тегли като ток по-малко.. Това е накратко разликата...
Много некомпетентно мнение, ако позволите Peace
Повечето климатици на -15гр ви работят на макс мощност без кой знае какъв резултат. Аз ходя по къси гащи и тениска зимата у дома, детето ми също.
Имам професионален опит с климатиците, та не ми ги хвалете  Wink
Темата не е такава, нека да не спамим кое е по-по-най.

# 9 264
  • Мнения: 6 395
Не знам какъв опит имаш, ама 72 кв ги топлихме нон стоп преди 2 зими като родих на 30 градуса зимата /ама денонощно като казвам, 24/7 , ходих по потник......иии цици, щото кърмех и нощница с презрамки.... тогава , в най-големият студ ми беше 90лв сметката за ток. Та аз професионалист не съм, от опит говоря, на такова се топля, плюс че и изолация правихме сами и виждам разликата преди и след само с външна и с вътрешна и външна..... Wink

# 9 265
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818
+ 1 за климатиците. Преди да си купим и аз бях предубедена, но три зими съм си много доволна. Не ходя по къси гащи зимата, пък и нямам желание, защото съм си зиморничава, но сметките ни стигат до 100 лв. през зимата за 2 климатика плюс всякаква друга техника вкъщи, плюс духалка и бойлер всяка нощ. Между другото през най-големите студове у дома беше перфектно като температура.

# 9 266
  • Мнения: 6 395
Особено за големи помещения са най добре професионални климатици, тъй като се бяхме засилили да взимаме голям апартамент 100квадрата/ама за сега отпадна/, глледахме и за отопление и се консултирахме дори, иначе пак нова сграда изолация туй онуй......ама първо, че не беше още съвсем населен, а сградата докато изсъхне и трябват поне няколко години плюс , че големите помещения си искат мощни машини, за да смогват и да не въртят постоянно и да блъскат ток, то това е хитрината и за това писах и по нагоре задължително инвертор и задължително по-голям от това, за което е предвиден. Ние лично се бяхме спрели на втора ръка рециклирани професионални, ей тука ги гледахме , не е реклама, нямам нищо общо с фирмата, просто споделям, защото са най добри оферти и си струва  Peace

Скрит текст:

# 9 267
  • Мнения: 4 708
Когато ги взехме през 2011 температурите паднаха зимата до -20 градуса и задържаха така доста време, климатиците ни не отказаха, топлеха си но вместо на 22 градуса, ги държахме на 24 през деня. Тогава бях си направила екселска таблица и пишех колко харчат, пък колко сме дали предната година за конвекторите в спалните и дърва за хола, и накрая на сезона излезе, че с климатиците сме дали за целият сезон около 100лв по-малко, само че в първият случай икономисвахме и се "топлехме" през нощта и вечерта, а с климатиците не съм ги изключвала.

# 9 268
  • Мнения: 4 595
На самите телевизори трябва да пише консумацията, погледни някъде отзад. Колко са? Една потребителка беше смятала за тяхната, че дърпа 20 лв. на месец.
За сушенето сушилня ли ползваш?

Да сушилня. Обаче като ви чета много големи разлики в летните сметки. Каквито и да са уредите чак пък такива фрапиращи... Не мога да си представя сметки от по 50лв, то само допълнителните такси различен пренос са толкова.

# 9 269
  • Мнения: 46 526
Не гледам разбито по такси, само крайната цена, иначе няма смисъл. Те и доматите са на друга цена на полето, ама като им добавят транспорта, заплатата на персонала, наема на магазина/сергията, фирата и т.н. и става друга  Simple Smile

Не е до уредите, а до броя пускания и изхарчените киловати. Има разлика м/у пералня 2-3 пъти седмично и пералня и сушилня почти всеки ден. Първото е 10-тина лв. Второто поне 50. (зимата сме на сушилня през ден и сметката ни скача с 10-15 лв., затова смятам, че при всеки ден е 25-30).
Има разлика и м/у телевизор 1 час или въобще не пускан или работа цял ден на 2 плазми. Не помня кой беше засичал телевизора си, но сметна, че харчи 20 лв. месечно. Ако са 2 бр. си е 40 лв.
Тези с ниските сметки сме на ТЕЦ. Там плащаме 30-40 лв. Вие пък ги давате за бойлер. (реално разлика няма, просто не се вижда в тази сметка Simple Smile)
За готвенето дадох пример напред, че някой готви 1, 2 и 3-то или нещо за повече време с печка 2 киловата. Друг за 30 мин. в печка с вентилатор под 1 киловат.
Брой живеещи, навици, вкус, от тези неща идва разликата.

Лятото сме двама, перални 2-3 събираме седмично.
1 лаптоп работи 13 часа, но не съм засичала колко е на зарядно. Към 4 часа държи батерията.
Миялна 4-5 пъти седмично.
Фурна 3-4 пъти. Иначе скара.
Кафемашина, ютия и прахосмукачка са другите, но те са дребни.
Телевизор ако пускаме е в събота за някой филм 2 часа, иначе лятото сме само на балкона и не гледаме нищо.
Това е 20-25 лв.

Сложи 40 за телевизори, ако са плазми и работят много.
30 за бойлер.
40 пералня и сушилня над тези 2-3 седмично.
И ето ти ги 135 лв.

Сумите са примерни, не знам точно вашето потребление  Peace

Общи условия

Активация на акаунт