Колко Ви е сметката за ток на месец?

  • 1 089 643
  • 13 566
  •   1
Отговори
# 9 240
  • Мнения: 240
Последните сметки от 20-30-40 лв. само от осветление ли са? Бойлер не ползвате ли, готвене? За нищо на света не мога да постигна такива резултати.
Бойлер не ползвам, ТЕЦ. Но готвя много сериозно, фурна ползвам също много сериозно + всичко друго като ютия, прахосмук, пералня...всичко. Бойлерите за мен дърпат най-много и от там идват големите ви сметки.  Peace Лято, зима все съм с една и съща, около 40-45 лв максимум.

Знам ли, явно е от бойлера...всяка вечер след 23.00 часа го пускам, но и това не помага за по-малка сметка...

# 9 241
  • Варна
  • Мнения: 124
Здравейте ,живея в Старозагорска област и от години наред със съпруга ми с когото живеем само 2-мата получаваме големи сметки за ток,но този месец чашата преля окончателно.Имаме 115 лев ток ,при условие че дори ме нямаше в първите 10 дни от месеца,не ползваме климатик (отопляваме се на дърва през зимата) .Но тук говорим за летни месеци,нещатата които вървят са бойлер,гот.печка и то няколко пъти в месеца не постоянно .Готви се на газ,просто не мога да си го побера в главата от къде са тези сметки.През зимните месеци го преживяхме горе долу децата бяха в къщи и за това си обяснихме сметката от 80/90 лв.Но тук става въпрос за 2 ма човека и то през лятото.Моля да ме посъветвате какво да предприема.

# 9 242
  • Мнения: 1
Здравейте ,живея в Старозагорска област и от години наред със съпруга ми с когото живеем само 2-мата получаваме големи сметки за ток,но този месец чашата преля окончателно.Имаме 115 лев ток ,при условие че дори ме нямаше в първите 10 дни от месеца,не ползваме климатик (отопляваме се на дърва през зимата) .Но тук говорим за летни месеци,нещатата които вървят са бойлер,гот.печка и то няколко пъти в месеца не постоянно .Готви се на газ,просто не мога да си го побера в главата от къде са тези сметки.През зимните месеци го преживяхме горе долу децата бяха в къщи и за това си обяснихме сметката от 80/90 лв.Но тук става въпрос за 2 ма човека и то през лятото.Моля да ме посъветвате какво да предприема.

# 9 243
  • Мнения: 13 593
Здравейте ,живея в Старозагорска област и от години наред със съпруга ми с когото живеем само 2-мата получаваме големи сметки за ток,но този месец чашата преля окончателно.Имаме 115 лев ток ,при условие че дори ме нямаше в първите 10 дни от месеца,не ползваме климатик (отопляваме се на дърва през зимата) .Но тук говорим за летни месеци,нещатата които вървят са бойлер,гот.печка и то няколко пъти в месеца не постоянно .Готви се на газ,просто не мога да си го побера в главата от къде са тези сметки.През зимните месеци го преживяхме горе долу децата бяха в къщи и за това си обяснихме сметката от 80/90 лв.Но тук става въпрос за 2 ма човека и то през лятото.Моля да ме посъветвате какво да предприема.

Съвета ти е правилен, но не е написан на правилното място.

# 9 244
  • Мнения: 21 282
Гледах , гледах и не можах да повярвам  Mr. Green
Общо дължима сума:      67.72 лева

# 9 245
  • Мнения: 13 593
И този месец обичайната сума 39,62, През зимата и студено време с климатик под 70,00.

# 9 246
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Е, не- пак много 94 лв.  newsm78 Четерима човека сме- на бойлер, готвим 2 до 3 пъти в седмицата, средно 4 перални, без сушилня. Не сме включвали климатиците за охлаждане през този период, 5 + 2 дни ни нямаше.  Crossing Arms

# 9 247
  • Мнения: 132
Нашата е 72 лв. можеше и по-малко ,ама все пак всеки ден съм си вкъщи и готвя на ток ,бяхме и след ремонт и на ден по 2-3 перални вървяха .

# 9 248
  • Мнения: 186
Минимум 150 целогодишно, откак сложиха нов електромер е ужас.
Перални поне 7-8 на седмица, зимно време парно и рядко климатик, бойлера е 200 литров и е вързан към парното.Готвене предимно на газ.
Лятото обаче и двата бойлера бръмчат постоянно.Отделно малък в кухненския бокс , уж само за измиване на съдове, но се случва да го позабравим.Опитахме почасово с нощна да ги включваме, все няма вода за някой и се отказахме от икономии.Климатиците не работят кой знае колко заради изложението ни.

# 9 249
  • Мнения: 4 616
140 за юни... ooooh! Вече се чудя от плазмите които работят нон стоп ли е това или от мини готварската ми печка...Защото нямам книматици, започнах бойлера само през ноща,пера почти всеки ден и суша- но пак през ноща. Явно крушките  и зарядните хабят ...

# 9 250
  • Мнения: 46 571
На самите телевизори трябва да пише консумацията, погледни някъде отзад. Колко са? Една потребителка беше смятала за тяхната, че дърпа 20 лв. на месец.
За сушенето сушилня ли ползваш?

# 9 251
  • Мнения: 35
около 30 лв и зима и лято

# 9 252
  • Мнения: X
за май-105 лв.

# 9 253
  • София
  • Мнения: 2 995
Май - 50.
Юни - 60 (Сложихме фризер и явно е глътнал 10 лева отгоре)

# 9 254
  • Мнения: 2 141
Последната ни сметка е 89лв. Зимно време сме около 220-280лв. Всичко ни е на ток. Апартамента ни е 80кв и се топлим с конвектори (не сме фенове на климатиците). Сега се местим в 150кв жилище и не ми се  мисли какво ще е  ooooh!
Не знам как има хора, които плащат 60-70лв зимата Shocked
Лятно време падаме най-много на 60лв

Общи условия

Активация на акаунт