Принудително Напускане поради ликвидация на фирма!!!

  • 24 623
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
galq_78 ,ако фирмата фалира,трябва да започнеш работа другаде,дори да е фиктивно.Колкото ти е по-висока осигуровката,толкова ще ти е по-голямо обезщетението след това.
може и да те съкратят и да отидеш на борсата за няколко месеца,но малко преди издаването на 45 дневния болничен трябва да започнеш работа,за да получаваш майчинство 2 години

# 16
  • Мнения: 11
Аз не съм се сблъсквала досега с такъв проблем, но мисля, че при ликвидация на фирмата трябва от нои да ви изплатят обещетение от 660 лева от НОИ, а мисля, че от тази година даже стана май 700 лева. Всеки месец работодателят ви вснася осигуровки във фонд ГВРС- гарантирани вземания от работници и служители", и в случай на фалит от НОИ изплащат обезщетение. Но най- добре питайте някой в НОИ, аз много бих искала да ви помогна с информация, но за съжаление не мога.
Успех  Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 100
момичета моля за съвет, днес ми съобщиха, че от 01,01,2011 ще съкращават позицията ми и ще трябва да си взема болничен, а има вероятност и фирмата да фалира. Моля за съвет какво се случва ако съм в болничен и фирмата фалира? А ако съм в майчинство, и тогава е ликвидацията ще получавам ли майчинство?

много благодаря

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
момичета моля за съвет, днес ми съобщиха, че от 01,01,2011 ще съкращават позицията ми и ще трябва да си взема болничен, а има вероятност и фирмата да фалира. Моля за съвет какво се случва ако съм в болничен и фирмата фалира? А ако съм в майчинство, и тогава е ликвидацията ще получавам ли майчинство?

много благодаря

ако фалира преди да ти е почнал 45 дневния ти,трябва да си търсиш друга фирма,за да получава пари
ако фалира след 45 дневния ти,ще получава пари докрая на 410 те дни,но после не.търси фирма за 240 те лв след като ти изтекат 410 те дни

ако фалира по време на 240 те лв/втората година/,оставаш без тях и търси друга фирма

# 19
  • София
  • Мнения: 100
много ти благодаря за бързия отговор!
ако фалита е по-време на болничния, тогава трябва да се прекъсне болничния и колко време трябва да се водя в новата фирма на работа, за да мога пак да изляза в болничен?

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
колко време трябва да се водя в новата фирма на работа, за да мога пак да изляза в болничен?

1 отработен ден е достатъчен

# 21
  • София
  • Мнения: 100
много ти благодаря

хубав ден

# 22
  • Мнения: 30
Здравейте, и аз съм в подобно положение - фирмата ни ще е в процес на ликвидация след 22.11.10г., дотогава ще съм на работа. Аз съм бременна и на 25.11.10г. трябва да изляза в 45 дневния болничен преди раждане. Въпроса ми е, ако взема болничен от по-рано ще имам ли проблем след това с 45-дневния и майчинството след това. Работодателя ми каза, че няма да ми прекратяват договора и фирмата ще съществува поне 6м. докато минат проверките при ликвидацията? Кажете как да постъпя - да остана ли при тези условия или да се прехвърля в друга фирма? И ако се прехвърля в друга фирма ще имам ли физическа възможност да си оправя документите за толкова кратко време.
Благодаря!

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
щом няма да я ликвидират преди 25 ноември няма нужда да търсиш друга фирма

ще взимаш обезщетение от НОИ през 410 те дни.след това намираш фирма да те назначи фиктивно,за да взимаш втората година 240 те лв

# 24
  • Мнения: 30
Благодаря за бързия отговор! А сега като съм на работа до 22-ри кога да взема болничен? След 22-ри закриват работните места.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря за бързия отговор! А сега като съм на работа до 22-ри кога да взема болничен? След 22-ри закриват работните места.

ами за да получаваш обезщетение 410 те дни трябва да вземеш 45 дневния на 22 ри.ако АГ то не се съгласи да го издаде тогава,да те задържат на работа до 26

# 26
  • Мнения: 39
Здравейте,имам питане кьм вас?
Някоя от вас има ли представа ако закрият фирмата в която работя.Колко време и колко процента от заплатата на която сьм усигурявана ще вземам и вообще дали нещо ще вземам???
Моля да ми дадете савет какво да правя!  Crying or Very sad
На 29 Декември трябва да изляза 45дни преди раждане.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ако я закрият преди 29 декември,няма да имаш право на 2 г майчинство.евентуално на социално такова
ако я закрият след 29-ще взимаш обезщетение 410 те дни,но след това втората година няма да получаваш 240 те лв

# 28
  • Мнения: 39
Има ли някакьв варянт  преди 29 Декември ако се преместя в друга фирма да вземам 2 години,и ако е вазможно колко дни трябва да се водя на работа преди да изляза по болничен?

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Има ли някакьв варянт  преди 29 Декември ако се преместя в друга фирма да вземам 2 години,и ако е вазможно колко дни трябва да се водя на работа преди да изляза по болничен?

да,може да започнеш в друга фирма-ще ти трябва само един отработен ден там
ако я закрият преди 29,правиш така

Общи условия

Активация на акаунт