Принудително Напускане поради ликвидация на фирма!!!

  • 24 625
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
В момента съм от135 до 410 ден, фирмата не е пререгистрирана и са ми приключили тр.книжка до края на годината, казаха ме, че до 410 ден ще си получавам обещетението, но този период от 01.01.12 г.  до 18.08.128/410-тия ден/ ще ми се признавали за някакъв стаж - трудов, осигурителен? След това вероятно трябва да започна някъде и до ползвам 1 г. майчинство?

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
В момента съм от135 до 410 ден, фирмата не е пререгистрирана и са ми приключили тр.книжка до края на годината, казаха ме, че до 410 ден ще си получавам обещетението, но този период от 01.01.12 г.  до 18.08.128/410-тия ден/ ще ми се признавали за някакъв стаж - трудов, осигурителен? не След това вероятно трябва да започна някъде и до ползвам 1 г. майчинство?-да,като ти приключат 410 те дни започни работа и излез в майчинство

# 62
Здравейте синът ми е на година и седем м. получавам майчинство 240 лв. сега ми се обадиха от фирмата да ми кажат че няма да я бъде, каквото и да значи това.(или ще се обяви фалит или ще я продадат на някой циганин със всичките и задължения) Оттук нататък трябва да си подам молбата и да се преместя в друга фирма ли?Благодаря ви предварително, ако има някой в такова положение моля да пише

# 63
Здравейте имам проблем и бих искала някои ако може да ми помогне.Значи бях по майчинство 2 години когато ми изтече майчинството трябваше да се върна на работа,но фирмата се ликвидира точно тогава шефката ми забременя и ликвидира фирмата защото държеше кафе и не иска да се занимава повече.Това се случи преди 2 месеца и не знам какво да правя питам я какво става и тя ми вика разбери какви документи трябва да ти дам и ще ги дам.Не знам дори какво трябва да се направи да ме съкрати ли или да напусна нямам идея. И да ли мога да мина към борсата нищичко не знам ако някои може да ми помогне SadБлагодаря предварително и извинете ако не е било мястото за писане тук.

# 64
  • Мнения: 7
Здравейте имам проблем и бих искала някои ако може да ми помогне.Значи бях по майчинство 2 години когато ми изтече майчинството трябваше да се върна на работа,но фирмата се ликвидира точно тогава шефката ми забременя и ликвидира фирмата защото държеше кафе и не иска да се занимава повече.Това се случи преди 2 месеца и не знам какво да правя питам я какво става и тя ми вика разбери какви документи трябва да ти дам и ще ги дам.Не знам дори какво трябва да се направи да ме съкрати ли или да напусна нямам идея. И да ли мога да мина към борсата нищичко не знам ако някои може да ми помогне SadБлагодаря предварително и извинете ако не е било мястото за писане тук.
Доколкото знам работодателя трябва да те съкрати,да се запишеш в бюрото по труда и от там ще ти дават някой лев.Май там вече колко време и какви пари се изчисляват въз основа на стажа!Това е което знам,но пак си попитай в бюрото по труда там ще ти обяснят какво да правиш!

# 65
  • Мнения: 39
Аз искам да попитам: Сега съм 16 месеца в майчинство и фирмата ми ще се ликвидира , но не може ли аз да си се самоосигурявам(да си плащам здравните), за да продължат да ми плащат 240лв до края на втората годинка, а не да търся друга фирма или да ходя в БТ ??? Thinking
И още нещо от два месеца не съм получавала 240лв., а счетоводителката казва че е оправила документите. Това какво може да значи???

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Аз искам да попитам: Сега съм 16 месеца в майчинство и фирмата ми ще се ликвидира , но не може ли аз да си се самоосигурявам(да си плащам здравните), за да продължат да ми плащат 240лв до края на втората годинка, а не да търся друга фирма или да ходя в БТ ??? Thinking-трябва ти фирма.просто така сама,плащайки здравните не става

И още нещо от два месеца не съм получавала 240лв., а счетоводителката казва че е оправила документите. Това какво може да значи??? че не са оправени документите.с пик код виж какъв е проблема или пиши мейл на НОИ.предполагам не се внесени осигуровките за съответните месеци

# 67
  • Мнения: 39
Благодаря ти, ♥Elfita♥   bouquet

# 68
  • Мнения: 162
Зравейте.Работя във фирма,която има офиси в няколко града и се чува ,че ще закриват фирмата/или нашия офис не съм сигурна/ някъде към април,май.По вероятен е 1-я вариант.В момента съм по майчинство на 10.03 ми изтича 1-та година и вече съм подала молба за втората година.Въпросът ми е как се процедира в  този случай?Оставам на "улицата" без майчинство или има "вратичка"?Ако е от значение шефът ми има и други фирми.
Предварително благодаря.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Зравейте.Работя във фирма,която има офиси в няколко града и се чува ,че ще закриват фирмата/или нашия офис не съм сигурна/ някъде към април,май.По вероятен е 1-я вариант.В момента съм по майчинство на 10.03 ми изтича 1-та година и вече съм подала молба за втората година.Въпросът ми е как се процедира в  този случай?Оставам на "улицата" без майчинство или има "вратичка"?Ако е от значение шефът ми има и други фирми.
Предварително благодаря.

зависи дали ще закрият фирмата или само вашия офис

в първия случай-оставаш без 240 те лв втората година.записваш се на борсата или започваш във фирма на познати,за да взимаш майчинството.шефът не е длъжен да те прехвърли в другите си фирми,но може да го помолиш
във втория случай-си взимаш майчинството както си му е реда,защото се водиш на работа т.е фирмата работи

# 70
  • Мнения: 162

зависи дали ще закрият фирмата или само вашия офис

в първия случай-оставаш без 240 те лв втората година.записваш се на борсата или започваш във фирма на познати,за да взимаш майчинството.шефът не е длъжен да те прехвърли в другите си фирми,но може да го помолиш
във втория случай-си взимаш майчинството както си му е реда,защото се водиш на работа т.е фирмата работи
Тъйкато все още не е сигурно положението мога ли да изчакам до тогава и след закриването да се прехвърля в друга фирма или трябва това да се случи преди да я закрият?Благодаря.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Тъйкато все още не е сигурно положението мога ли да изчакам до тогава и след закриването да се прехвърля в друга фирма или трябва това да се случи преди да я закрият?Благодаря.

при всяко положение чакаш
след като стане ясно,че фирмата фалира,тогава се прехвърли в друга.процедурата по обявяване на фалит не е бърза.ще минат месеци

# 72
  • Мнения: 162

Тъйкато все още не е сигурно положението мога ли да изчакам до тогава и след закриването да се прехвърля в друга фирма или трябва това да се случи преди да я закрият?Благодаря.

при всяко положение чакаш
след като стане ясно,че фирмата фалира,тогава се прехвърли в друга.процедурата по обявяване на фалит не е бърза.ще минат месеци
Благодаря за бързите отговори!

# 73
  • Мнения: 2
здравейте мами  имам проблем дъщеря ми  на   29.11.2012г навършва 2 години но на 15.07.2012 година ще ликвидират фирмата какво е наи добре да направя в такъв случеи не ми е ясно  . и имам още едно питане имам да ползвам 3 годишния платен отпуск от фирмата а не искат да ми го платят  шефовете казаха че изгарял дали е така   много ви благодаря мами  newsm78

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
здравейте мами  имам проблем дъщеря ми  на   29.11.2012г навършва 2 години но на 15.07.2012 година ще ликвидират фирмата какво е наи добре да направя в такъв случеи не ми е ясно  . и имам още едно питане имам да ползвам 3 годишния платен отпуск от фирмата а не искат да ми го платят  шефовете казаха че изгарял дали е така   много ви благодаря мами  newsm78

след като закрият фирмата,няма да получаваш майчинство.намери друга фирма да те назначи,за да получаваш 240 те лв.или може да се запишеш на борсата и от там да взимаш обезщетение
всичкият натрупан платен годишен отпуск трябва да ти го платят при прекратяване на трудовия договор договор.
пусни жалба в инспекцията по труда,ако нарушат правата ти

Общи условия

Активация на акаунт